Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Имате ли идея защо в сайта на Emirates когато се избере държава България дава възможност само да се видят timetables без възможност "book a flight". 

Когато се избере друга държава обаче може спокойно да се запазва полет?

 

Предполагам не е проблем да се избере държава Франция например и да се запази билет по този начин?

Връзка към коментар

Вероятно защото не летят до България (не знам имат ли кодшеъри).

Страната която избираш не би трябвало да има значение, освен може би за billing address на кредитната карта, ако може да се сменя, значи си ОК.

Връзка към коментар

Да, причината е, че не летят до тук. Въпреки това имат представителство. Билет спокойно можеш да си купиш онлайн през турската версия ако ще летиш от Истанбул. Не можеш и да доплащаш за точки към програмата за лоялност ако си българин, но самите точки можеш да си ползваш.

Връзка към коментар

Просто разглеждам различни варианти в момента. Все още не съм тръгнал да купувам. Иначе идеята е да летя от Сингапур. Значи да ползвам сингапурския им сайт? Адреса на кредитната/дебитната карта дали ще е проблем?

Връзка към коментар

Ами да, вероятно е все едно кой сайт ползваш. Ако е проблем адреса, ще си проличи (примерно ще е забит в Сингапур и няма да можеш да го смениш). Чувал съм, че за българските карти не се проверява адреса...

Връзка към коментар

Странно да няма България, защото БГ Ер се хвалят че имат партниорство с тях. 

https://www.air.bg/bg/promotions/bylgariia-er-i-emirates-pod-edno-krilo

Но не мисля че ще има проблем - можеш да имаш българска кредитна карта, а да живееш постоянно във Франция, Испания или Сингапур. 

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Благодаря за отговорите!

За да не пускам друга тема ще си задам глупавия въпрос тук.

В Българските паспорти под "given names" стоят първото и второто име на човека. В повечето сайтове обаче се иска само first и last name.

Ако сисе попълни само така няма да има exact match с паспорта, това проблем ли е? Вие как си попълвате имената? От това което четох по други форуми ако си напишеш името и презимето в полето first name ги съединява заедно...

 

Извинете за глупавия въпрос, но до сега не ми се е налагало да взимам лично билети с паспорта, в Евроха пътувам само с лична карта :)

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Не е нужно да се впрягаш толкова с имената. Винаги съм взимал билети за мен с име и фамилия, за жената също, нищо че нейните са 5-6 думи общо.

Гледай каквото напишеш да го има в паспорта. Ако събираш мили е важно имената в билета да са както ти е регистрацията в програмата, иначе се обричаш на ръчна обработка всеки път.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

..БГ Ер се хвалят че имат партниорство с тях

При положение , че имат 5 самолета и 50 линии, какво друго им остава, освен да хвалят партньорите си - нали точно "партньорите" обслужват линиите .

...понеже другият вариант е да затворят и "партньорите" пак да си летят, но от свое име.

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

А отдясно реклама: Продается самолет Як40...

 

:-)))))))))),За всекиго по нещо:-))))).

Кеф ти Б-777 -лети с Емирейтс!!

Кеф ти Як-40....пожалуйста купи !!не так дорога:-)))..

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.