Прескочи до съдържание

Океанариум Лисабон- заслужава ли си?


Препоръчани мнения

От видяните снимки в интернет не мога да добия представа дали аквариума е достатъчно голям, за да не е разочароващ. Искам да е наистина голям (спрямо човешки ръст например?), тъй като съм била в по-малък в Стокхолм например, та съм виждала акули, мантия, корали, шарени рибки, симулация на джунгла. Колко време може да се "убие" в Океанариума в Лисабон?

Връзка към коментар

На мен ми хареса много. То е един огромен танк и около него много по-малки разделени в тематични зони. Абе направо си е огромен и ми хареса много повече от този в дубайския мол.

Мимимум два часа , но може и още толкова според интереса ти. Мисля предлагаха и гмуркане сред акулите , но не съм го правил :)

То се качваш на няколко етажа виещи се около основния аквариум и не знам колко си на ръст , но ще се впечатлиш ;)

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Благодаря ти за бързото включване! Щом са няколко етажа значи е голям :-) В Дубай не съм била.

Не знаех за гмуркането с акулите, не че ще го направя (просто не мога да плувам :-) )

Връзка към коментар

Oсновният аквариум е в средата на сградата от долу до горе :)

То океанериумът се намира сред сградите на Експо-то от 1998 и има още доста неща за гледане наоколо . Отдели си поне половин ден , а може да изкарате и цял ден там. Много хубаво място !


post-140-0-49003600-1430906066_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На нас също много ни хареса. Прекарахме половин ден там. В близост е и най-дългият мост в Европа - Вашку да Гама - над 17 км. Мястото е приятно за разходка и с впечатляващи гледки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тъкмо това обсъждаме в момента, да се качваме ли на лифта или не :-)

Мое лично мнение за океанариума, исках да е поооо- голям . Дребнееха ми прозорчетата на централния аквариум.

 

Онлайн билетите да ви кажа включват задължително разглеждане на временната експозиция. Хм, по-добре да си бяхме взели нормални билети само за постоянната експозиция. Другото буквално го прекосихме за 30 секунди, скука.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мое лично мнение за океанариума, исках да е поооо- голям . Дребнееха ми прозорчетата на централния аквариум.

 

Съвсем точно. Аз също очаквах нещо по-сериозно и може би затова не останах очарован чак.

Връзка към коментар

Днес, да :-) Ти отговори и след малко бяхме вече там. Миналата седмица решихме да идем до Кашкайш вместо аквариума, та днес запълнихме празния прозорец в колебания това или Щорил.

 

На 50% от нас им хареса, на мен също, но както казах вече съм виждала подобни, макар и в умален вид. И ми хареса точно това, което липсваше на другото място- пингвините и видрите.

 

Не видях да се гмуркат посетители, имаше водолази, но почистваха и хранеха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съвсем точно. Аз също очаквах нещо по-сериозно и може би затова не останах очарован чак.

Океанариумът наистина не е голям, но според мен, той трябва да се разглежда като елемент от самия Парк на нациите. Освен това, той е известен не с размера си, а с новаторския си дизайн, това е първият аквариум в света, който го има.  Ако сте обърнали внимание, в него има водни обитатели от различни места. Изглежда така, сякаш пингвини и видри живеят заедно. А всъщност има невидими акрилни стени, които ги разделят.

Лифтът ни води от най-високата сграда в Лисабон, кулата Вашку да Гама  до най-ниската точка под водата на океанариума. И по мое мнение не бива да се пропуска.

Гледките над залива, над парка, моста  и невероятната Гара Ориенте на  Сантяго Калатрава са незабравими.

В Парка на нациите има още много интересни неща, не е само океанариумът. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.