Прескочи до съдържание

Как се стига до Фиджи


Препоръчани мнения

Не знам и аз по планини ли ми се ходи повече, по острови ли... Някой ден съм решил да стигна до Фиджи. Не съм много сигурен кога ще е, но мисля да е в обозримо бъдеще :) Въпросът е как. 

 

Информацията във форума не е много, даже бих казал, че е доста оскъдна. Ще се радвам малкото хора, които са посетили островите, да споделят опит. Опит най-вече с полети и прекачвания. Разглеждайки набързо търсачките, установявам че дестинацията не може да се достигне с никоя от авиокомпаниите опериращи в Европа. По-скоро ще се наложи прекачване с отделни билети, което ме навежда на мисълта, че ще е добре това да стане в страна, за която не се изисква виза.

 

Това е списък с комапниите опериращи в региона към Март 2015:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_airlines_of_Fiji

 

По форуми чета за директни полети на Korean Air от Сеул, но май вече няма такива и единствената директна връзка с Азия май остава от Хонг Конг с Fiji Airways за скромните ~950 евро. Хонг Конг по принцип е добра дестинация от София, постижима за не повече от 450 евро, ако не бъркам, но сумарната цена хич не ми допада :)

 

Другия вариант е през Сидни, Бризбейн или Мелбърн. Може ли да се намери цена до Австралия съизмерима с тези до Азия?

 

Абе изобщо... нека си погпвприм за Фиджи, кой каквото намери за интересно :)

Редактирано от digitalpr
Връзка към коментар

Горният списък е на компаниите на държавата Фиджи

Други, нефиджиански авиокомпании, които летят до там:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nadi_International_Airport

 

Ето кой за къде:

Aircalin - Nouméa, Wallis Island
Air Kiribati - Tarawa
Air New Zealand   -  Auckland, Christchurch
Seasonal: Wellington    
Air Niugini  - Honiara, Port Moresby     International
Air Vanuatu  - Port Vila
Jetstar Airways   -  Gold Coast, Sydney
Korean Air -    Seoul-Incheon
Nauru Airlines  -  Majuro, Nauru
Solomon Airlines  -  Honiara, Port Vila
Virgin Australia -  Brisbane, Melbourne, Sydney

 

и

Fiji Airways   -  Apia, Auckland, Brisbane, Christchurch, Funafuti, Hong Kong, Honiara,[8] Honolulu, Kiritimati, Los Angeles, Melbourne, Nuku'alofa, Port Vila, Sydney, Tarawa, Wellington

 

Струва ми се, че през Австралия и Нова Зеландия са добре застъпени.

Връзка към коментар

Ти все пак пусна темата, ама ми е минала под радара.

 

Както коментирахме, полети има и от Сеул (защо да ги няма??), и от Хонг Конг (на тяхната авиокомпания), като изобщо не са евтини.

В момента виждам сравнително прилична промоция от ХК до Нади, през Сеул, за 600 евро. До Хонг Конг вече лесно се стига за около 300 евро, има обстойна тема по въпроса тук.

 

Имаш варианти от няколко града в Австралия, но ако трансферът ти е над 8 часа - трябва виза. Иначе е най-евтино, защото имаш лоу-кост пътека - София - Дубай - Манила/Куала Лумпур - Сидни/Брисбейн/Мелбърн и след това поносими цени оттам.

Имаш Оукланд, но дотам се ходи доста скъпо.

Лос Анджелис няма да го споменаваме.

 

Моят път беше София - Сеул, през Истанбул  и Сеул - Нади, но не съм мерило, т.като го купих 4 дни преди полета.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Както коментирахме, полети има и от Сеул (защо да ги няма??), и от Хонг Конг (на тяхната авиокомпания), като изобщо не са евтини.

В момента виждам сравнително прилична промоция от ХК до Нади, през Сеул, за 600 евро. До Хонг Конг вече лесно се стига за около 300 евро, има обстойна тема по въпроса тук.

 

Имаш варианти от няколко града в Австралия, но ако трансферът ти е над 8 часа - трябва виза. Иначе е най-евтино, защото имаш лоу-кост пътека - София - Дубай - Манила/Куала Лумпур - Сидни/Брисбейн/Мелбърн и след това поносими цени оттам.

 

Наскоро гледах варианта Хонг Конг с промото от 300 евро и от там през за Сеул за 600 евро. На хартия се връзваше, НО Хонг Конг промото замина преди дни (задържа се дълго между другото и може пак за излезе?), а тези митични полети през Сеул ги виждах само в матрицата, но на сайта на корейците нещо не ги виждах като човърках.

 

При едно промо на катарците докарвах 600 евро до Бризбейн от София и от там като най-близка точка до Нади имаше с Върджин за около 300 евро.

Наскоро гледах jetstar извадиха полети от Gold Coast до Нади на прилични цени.

От цялото човъркане напоследък на тази тема изводът ми е, че намери ли се нещо в порядъка на 900 евро и надолу е добра оферта. Говоря от София, удобни полети/часове и добри компании.

Но има спецове, които предполагам може оше да чупят цената надолу?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-евтиният вариант, като изключим тарифни грешки, е Уиз до Дубай, промоция Дубай - Сидни, през Манила, на Цебу, и Сидни - Нади с някой от по-евтините превозвачи.

Би се вързало около 500-600 долара, но на отделни билети, и без багаж.

А, и сигурно ще трябва виза за Австралия.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Задължително на отделни билети , през Манила, защото на един билет излиза пъти по-скъпо.

Обратната посока не излиза, защото единият пристига след като другият е излетял, и има престой.

Връзка към коментар

Сутринта гледах тази глупост. "Пицарията" съществува от години, и не е пицария, а бар, в който имат пица на парче...

Чудих се дали да ходя да го пробвам едно време, но има далеч по-интересни места за гледане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Уви, далеч са от много добри, по-скоро са "приемливи", с изключение на Christmas island, чиято цена е примамлива, но той е в Индийския океан. Тази година ни се разминаха топ-промоциите на Върджин Австралия до Полинезия..

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

На второ четене, има попадения, но само до Австралия/Нова Зеландия.

Островите през Февруари ги духат едни ветровееее.. мани мани.

Иначе:

Милано - Вануату е не-лоша оферта за около 750 евро, но не и през Февруари.

За същите пари се ходи и до Оукланд, добра е цената. Има цени до Оуклънд, през Ноември, за 680 Евро.

За около 550 до Сидни или Мелбърн.

 

До Фиджи цените са около 900 евро, но отново с уговорката за кофти време.

 

Който иска да си играе - http://kayak.it , начална точка MXP.

Дати трябва да налучквате: търсенето 3+- дни НЕ работи коректно.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Тонга за към 800€ и нещо 01.04-14.04 примерен вариант (виж скрийншот)

 

София-Женева (Уиз)-Франкфурт-Пекин-Окланд (China Air)-Тонга (Virgin Australia)-Окланд-Лондон (China Air)

 

Има много варианти както и дати от Окланд и за Фиджи и друг Пасифик в района с към 100-200€ отгоре.

post-299-0-62026500-1443472013_thumb.jpg

post-299-0-52901800-1443472024_thumb.jpg

post-299-0-76576000-1443472326_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.