Прескочи до съдържание

Отказан достъп до борда


Препоръчани мнения

Здравейте, имам нужда от малко помощ и някои съвети.

 

Днес започна лятната ми ваканция в Андалусия. Трябваше да летя София Рим с Бг еър и после Рим Малага с Алиталия. Билетите ни са закупени от trip.bg и са на Алиталия. Полетите ми излизаха и на сайта на алиталия и на бгеър. Вчера направих он лайн челиране от сайта на бгеър, тъй като на алиталуя не даваше. Разпрчатихме бордните карти за двата полета, чекирахме багажа до малага и потеглихме за Рим. Кацнахме на време и се придвижихме до гейта за Малага.

И там изненада - казаха ни че ни няма в списъка и че щели да ни качат на другия полет следобяд и да отидем да си вземем нови бордни карти. Отидохме на гише на Алиталия и там след 30 мин. главоблъскане, ни заявиха пе сами сме си канаелирали полета, когато сме се чекирали. Което е пълна глупост, защото чекирането завърши с успешно разпечарани бирдни карти до Малага. Прехвърляха ни през 3 служители и накрая ни казаха да се оправяме сами както можем и да си търсим полети за където искаме.

Следва издирване на багажа, който нищо че е чекнат за малага казаха че е нейде из летището. След още час намерихме 2 от 3 куфара, попълнихме рекламация за един затрит и излезнахме от летището. С калпавия нет от телефона намери билети 4 броя със Vueling до малага за 15:30 но от другото летище. Такси, чекиране и сега седим пред гейта в очакване. Между другото смених по телефона часа за колата под наем и настаняването.ще видим какво ни чака в малага. Засега сме минус 400 лв и един куфар, децата са без дрехи а нив без козметика и тиалетни принадлежности.

 

Чакам вашите съвети как и срещу киго да действам от тук на татък. В сайта на Алиталия си имам билетите и няма никакви канселирания. Ще пиша по късно от Малага.

 

Пиша от телефона сори за правописа.

Връзка към коментар

Оплакването ти трябва да е към АлИталия, защото те извършват полета, на който не са ви допуснали.

Пази всичко и най-вече - направи снимки на сайта, в който се виждат активните резервации.

Също така, влез с номерата на билетите в saudiairlines.com - manage booking и виж какво пише там за отделните отсечки, като може да снемеш и тази информация.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз бих се свързал и с трип.бг, все пак имат достъп до по-първични данни за билета и се предполага, че са на твоя страна, Алиталия сигурно биха гледали да замажат нещо. Помоли ги да ти изпратят имейл. И въобще ,дано си се сетил да поискаш писмен отказ за бординга, колкото повече писмени доказателства, толкова по-добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси за съветите. Чак сега намерих читав нет.

Благополучно кацнахме в Малага с Vueling, и макар и със закъснение започнахме да изпълняваме програмата. Нямам писмен отказ, не пожелаха да ми предоставят нищо. Ако исках да хвана полета на vueling, трябваше да спра да споря и да действам. Както писах и по горе неорекъснато ме прехвърляха на различни служители.

Интересно, че когато кацнахме в Малага се засилих кън бюрото на алиталия за загубен багаж и куфара ни чакаше там, тоест нас не качиха но куфара да. От утре се надявам да имам по свестен нет и ще пиша, първо на трип.бг. Лично според мен са ни продали местата в самолета, защото всеки служител имале своя история и свое интерпретиране на ситуацията.

 

Иначе днес цял ден сме в Нерха и като се върна ще разкажа подробно, за всичките 13 дни из Андалусия с кола.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте отново. След 13 чудесни дни в южна Испания се прибрахме. Сега да се върна на проблема с отказания достъп.

 

Направих контакт с trip.bg, детайлно обясних проблема и ги оставих те да действат. След 2-3 дни разговори с Алиталия и те получаваха различни версии за отказания ни достъп. От това че сме били подали заявка за промяна на резервацията (което нямам как да стане с билети купени от trip.bg. Само те могат да променят) до това, че не сме се явили на гейта за качване (пълна лъжа). Дори от Алиталия казаха, че след като не сме ползвали сегмент №2 от билета, горят и полетите за връщане. След седмица ежедневни разговори с представители на trip.bg в крайна сметка 20 часа преди полетите за връщане бяхме уведомени, че билетите ни са спасени (пак според trip.bg, благодарение на тях).

Днес сутринта благопоучно се чекирахме на летището в Малага и получихме бордните карти за двата си полета до София, както и чекиране на багажа пак до София. Кацнахме навреме в Рим и се качихме и на самолета за София. От самолета гледах, как товарят багажите. Видях нашите 4-и куфара. Персонала ги маркираше и товареше, но отдели един от тях. Натовариха всички останали багажи, но този не. Чудиха се още 30 минути какво да го правят и накрая го откараха на някъде. Поисках съдействие от стюардесата на Бг еър, но тя каза, че не могат да се бъркат. 

 

Кацнахме в София и съответно единя куфар го нямаше. Попълних документите за изгубен багаж, за да получа отговор че според системата не се знае, къде ми е багажа и да чакам от тук насетне.

 

Та имам нужда от някои съвети, какво да предприема оттук нататък.

 

1. Към кой да подам искане за компенсация и възстановяване на разходите ми за полета от Рим до Малага - трип.бг или Алиталия (според трип.бг било най добре до БГ офиса на италианците).

2. С багажа ми е голяма каша. Бордните карти, както и багажните тагове носят кодовете на Алиталия. Тъй като багажа е загубен преди полет на българия еър протокола за багаж носи кода (референцията) на БГеър. (Който е губил багаж с тях знае, че този код не може да се провери почти никъде). Сега багажа ми седи по всяка вероятнос в Рим при изгубените багажи на Алиталия, които пък нямат връзка със системата за загубени багажи на БГеър. Какво ще ме посъветвате да правя с багажа, към кой да се обърна за съдействие (имам красива снимка на багажа ми седящ самотен на земята до самолета в Рип, малко преди да го отнесат на някъде, имам си бордните карти и багажните тагове, както и Property Irregularity Report за загубен багаж).

 

Предварително Ви благодаря.

Връзка към коментар

Първото към АлИталия, защото по тяхна (на резервационната им система) вина не си допуснат на борда. Даже и компенсация ти се полага. Второто към компанията, оперирала полета, след който не е дошъл багажа. Явно е Бг еър.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.