Прескочи до съдържание

Блокирана на суми при покупка на билет с British Airways


Препоръчани мнения

Имам въпрос за плащането на билети с дебитна карта.

В потвърждението за плащане е изписано: Total amount debited from the card (EUR) € ххх.

Обаче е блокирана сума, отговаряща на евро=1,77 лв, т.е. равностойността в долари.

И идва момента, в който не си спомням как е процеса по отблокиране на тази и изтегляне на точната сума - първо теглят цялата, после отблокират, или теглят остатъка?

Питам, защото в сметката имаше равностойността в лева и останаха толкова, че да допълнят блокираните до вярната сума. Т. е. няма да могат да дръпнат цялата и след това да върнат блокираната.

Някой да е обърнал внимание? :)

Връзка към мнение

Накрая ще си дръпнат коректната сума. Има само едно плащане като резултат. Ама точната последователност не знам как е, така стотинката не съм цепил...

Връзка към мнение

Знам, че ще я дръпнат.

В момента нямам възможност да блокирам още толкова пари, т. е. аз пък цепя стотинката.

В същото време, не искам да имам проблеми, ако не могат да дръпнат цялата, преди да са освободили блокираната сума

Затова си позволих да задам такъв несъществен въпрос :)

Връзка към мнение

Нямам предвид че е несъществен, ама не мога да ти кажа какво ще стане...

Те си теглят колкото трябва, а блокировката пада, но дали преди или след това не знам...

Връзка към мнение

На мен ми се е случвало в хотел. При пристигане блокират сума , после се опитаха при плащане да дръпнат още един път сумата но нямаше наличност . Така усвоиха блокираната сума  т,е   разблоираха и си дръпнаха сумата . 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За протокола - блокират доларите, след седмица дръпват блокираното + остатъка до цялата сума в евро.

Няма блокирани едновременно две големи суми (аз все пак реших да не рискувам и в сметката имаше пари за още един билет ;) )

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Привет. И аз имах този месец следния проблем с BA. Резервирайки билет бритиш ми блокираха по сметката сумата за билета и още един път еквивалента на сумата в долари. От бритиш България ми дадоха следното обясние - това е заради българските банки. В момента плащането за билета е минало но другата сума си стой блокирана по сметката и им писах, за да ми я отблокират. Българският офис ми отговори, че виждат само осъщественото плащане. Като има развръзка ще пиша да кажа какво стана. Като цяло се получи доста неприятно, защото ми направиха отрицателен баланс по Visa Electon дебитната карта и ме оставиха без пари.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.