Прескочи до съдържание

Сицилия през Август - лудост или не?


G.D

Препоръчани мнения

Здравейте от мен,

 

От няколко дни се зароди идея за ходене до Сицилия от 15-20 август за 2 седмици. Групата е около 8 човека с идея за рент-а-кар в Сицилия и наем на къща за всички ни. Целта на посещението - шнорхели и рибки, много плаж (не всички ни бива с шнорхелите и плуването :), неизморителни разходки по забележителни места :)

Нямам почти никаква представа за района, опитах се да прочета темата за "Сицилия", която има тук, но информацията ми дойде в повече наведнъж :)

 

Ако мога по-конкретно и стегнато да питам за неща, които ми изникават на първо четене:

1. Средата на Август до начало на Септември - лудост ли е да се ходи там или има шанс да изкараме добре и да направим приятна плажна почивка?

2. Рент-а-кар - прочетох тук и средно излиа за 1 седм, 4-местна кола около 200 евро. Правилно ли се ориентирам?

3. Обиколка на Сицилия - останалите от групата си го представят да се спи на 1 място и от там да се обикаля всеки ден до някъде с кола. Но след като попрехвърлих инфото не съм сигурна, че ще видим много, ако се установим на 1 място. Как мислите? 

4. Самолетни билети - как е най-удачно да се стигне до там? За сега се проверяват билети през Wizz Air: Sofia-Malta и от там с ферибот за Сицилия. Цените ми идват на човек около 500 лв двупосочен с чекиран багаж. Има ли и опции да ползваме някаква отстъпка като група 8 човека?

 

Тези дни ще проучваме...и да видим дали ще се организираме. До сега не ми се е случвало да пътувам с толкова хора нанякде делече :)

Предварително благодаря на всички, които ще откликнат с отговори :)

Редактирано от G.D
Връзка към коментар

Ще отговоря само на първия въпрос. Да, лудост е! Изберете друга дестинация за този период от време. На всички други въпроси съм отговорил изчерпателно в основната тема и не смятам да се повтарям тук...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В края на юни миналата година жегата беше сериозна. Дори не искам да си помислям какво ще бъде в края на август в Сицилия. В този период от време съм бил няколко пъти в Италия и то на север и мога да кажа, че температурите бяха над 30 градуса на сянка. Разбира се, всичко е въпрос на късмет, но все пак...

Връзка към коментар

Е, чак пък лудост :) Била съм по това време на почивка там, водата е като чай, горещичко е, ама аз съм топлолюбиво и си ми харесват големите жегички. :) Лошото е друго, че плажовете са претъпкани.

Ние другата седмица заминаваме пак на почивка на Сицилия / за 4-ти път/ и ще пътуваме с Мистрал Еър директно София-Катания.

Имало шанс тази линия да стане редовна. Така че, провери как седят нещата. Аз съм си купила билети през един тур-оператор.

Друг път пътуваме София-Рим, Рим-Катания. На отиване има бърза връзка, но на връщане трябва нощувка в Рим, не става в един ден, полетите не се комбинират. Миналата година тези билети излязоха 550 лева на човек с редовни АК.

Рент-а-кар е по-малко от 200Е за седмица, ако се вземе предварително през нета. Аз още не съм взела, установила съм, че е най-ниска цената като наближи датата, от която ми трябва.  На място е по-скъпо.Веднъж сме пътували и от Малта с фери, имаше мъртво вълнение и това ми е най-неприятното пътуване по вода. Има два ферибота Малта-Сицилия - до Катания, пътува се по-дълго и е по-скъпо и до Поцало, това е под Рагуза, по-кратко и по-евтино. Виж, обаче цената на ферито каква е, че да не е повече от самолетен билет :) .

За обиколката на острова зависи къде сте отседнали. Например, ако сте около Ното, за един ден си е много път да отидете до Трапани и да се върнете. Все пак, Сицилия е най-големият остров в Средиземно море и разстоянията хич не са малки.  Ние сега ще сме в Таормина, но сме си заделили един цял ден, за да отидем в Палермо, че мъж ми си има работа там и да се върнем вечерта - около 290 км са. Ние сме разгледали целия остров, но не наведнъж. На части и подробно. Като сме отсядали на различни места -  в Ното, в Чефалу, в Палермо, а сега - в Таормина.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

post-2023-0-42116900-1432485268_thumb.jpg

Сега видях билети София-Катания за 460 лв. Относно жегата - и аз обичам да ми е топличко, само да не се окаже, че въобще не можем да припарим до плаж. И да - мен също ме притесняват тълпите от хора. Особено плажа си го обичам празен :)

 

За рент-а-кар: другите в групата имат опит в Италия с коли под наем и със сигурност ще се действа предварително онлайн.

 

Район за база не е избран, така че вероятно като се вземат билетите ще се мисли :)

 

Alexandra, мерси за съвета - сега видях и в Мистрал Еър: 224 евро за София - Катания.

Редактирано от G.D
Връзка към коментар

Александра, кои полети не се комбинират и трябва да се спи в Рим?

Тогава полетът Рим-София беше сутринта, а от Сицилия нямаше толкова ранен. Сега не съм гледала как е, че нали летим директно.

attachicon.gifSofia-Catania Ticlets.JPGattachicon.gifSofia-Catania Ticket.JPG

Сега видях билети София-Катания за 460 лв. Относно жегата - и аз обичам да ми е топличко, само да не се окаже, че въобще не можем да припарим до плаж. И да - мен също ме притесняват тълпите от хора. Особено плажа си го обичам празен :)

 

За рент-а-кар: другите в групата имат опит в Италия с коли под наем и със сигурност ще се действа предварително онлайн.

 

Район за база не е избран, така че вероятно като се вземат билетите ще се мисли :)

Тези билети с коя АК са?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Попитах, защото аз миналата година летях София - Рим - Катания - Рим - София, в съвсем нормално време, даже си избирах специално часа на обратния полет, за да го съчетая с още двама души, пътуващи за Лондон.

Междувременно проверих - AlItalia има 7 възможности на ден Катания - Рим - София, все в прилично време :) и на прилични цени ;)

Директния полет на Мистрал е голямо удобство, дано линията стане редовна.

Връзка към коментар

Попитах, защото аз миналата година летях София - Рим - Катания - Рим - София, в съвсем нормално време, даже си избирах специално часа на обратния полет, за да го съчетая с още двама души, пътуващи за Лондон.

Междувременно проверих - AlItalia има 7 възможности на ден Катания - Рим - София, все в прилично време :) и на прилични цени ;)

Директния полет на Мистрал е голямо удобство, дано линията стане редовна.

Възможно е, не споря. А може и да бъркам, не зная защо ми е останал такъв спомен.

Връзка към коментар

здравейте, Сицилия ми е мечтана дестинация от години, мислех да си организирам нещо за септември , но видях темата и бих желала ако може да се присъединя и аз, жегата не е проблем, едва ли ще е по топло от БГ :-))

Лек ден:-))

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.