Прескочи до съдържание

Expedia.com - периодични промоции


Препоръчани мнения

Само да вметна, ако не сте обърнали внимание, че със същия акаунт може да се логнете и в английската версия на expedia.co.uk и сумата ще ви е конвертирана в британски паунди. За другите версии. в които не са интегрирали за момента onekey не работи.  Пиша го, защото понякога има разлика в цените и предлагането в различните версии.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

Expedia препродават активностите на Viator , та се явяват един вид посредник на посредника, но често цените им са по-ниски от тези във Viator.Там обичайно са доста надути , неслучайно постоянно облъчват с отстъпки от по10-12-15%.

E аз обикновено се договарям с човек с бъги / лодка на плажа, не с Viator. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За активностите в Дубай, които резервирах, сравнявах цените и с официалните сайтове, предлагащи билети. Същата цена излизаше или ако има разлика тя е 1-2$, което според мен се дължи на курса AED - USD

Едната активност минава през GetYourGuide, а другата директно от местна фирма за разходки с яхта. Да, има някакъв риск при резервация с ваучер от посредник, но в случая си струва поемането му.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако в букинг ви излезе по-добра цена, все пак може да пробвате best price guarantee. Буквате в Експидия и после им показвате по-ниската цена в букинг. Нямам спомен предлагаха ли я все още, но се съмнявам да ви откажат, особено ако е с безплатна отмяна. А и като гледам как размятат бонуси, вероятно ще ви заредят разликата в профила за секунди. 🙂

Само при мен ли във Vrbo вече не излизат места за настаняване , където може да използваш onekey програмата им?

Връзка към коментар

Браво на @ДиянаВ, явно само на мен не ми изпадат по-изгодни оферти за настаняване, изключвам едно в Аликанте от миналия ноември, което осъществих. За предстоящите ми ходения – в expedia и GetYourGuide активностите са на двойни цени спрямо местните сайтове (Грузия) и евентуално онова, което бих си избрала/договорила в Египет на място. Но по такива места е така. Помня как се ужасих от цените на екскурзиите в нета за Занзибар и Мавриций – на място бяха в пъти по-ниски. Там хората си искат кеш, а не да се разправят с посредници с онлайн разплащания.

 

преди 12 минути , iMari каза:

Ако в букинг ви излезе по-добра цена, все пак може да пробвате best price guarantee. Буквате в Експидия и после им показвате по-ниската цена в букинг.

Това нещо не го ли предлагаше Букинг?

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , iMari каза:

А и като гледам как размятат бонуси, вероятно ще ви заредят разликата в профила за секунди.

А може и случайно да видят, че имаш още 3 акаунта и да ги блокират от раз. 

🤪

Но да не съм черноглед де 😀

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , Argentique каза:

Браво на @ДиянаВ, явно само на мен не ми изпадат по-изгодни оферти за настаняване, изключвам едно в Аликанте от миналия ноември, което осъществих.
За предстоящите ми ходения – в expedia и GetYourGuide активностите са на двойни цени спрямо местните сайтове (Грузия) и евентуално онова, което бих си избрала/договорила в Египет на място. Но по такива места е така. Помня как се ужасих от цените на екскурзиите в нета за Занзибар и Мавриций – на място бяха в пъти по-ниски. Там хората си искат кеш, а не да се разправят с посредници с онлайн разплащания.

Сигурно си зависи от дестинацията. Не оспорвам мнението ти, защото си по-опитно куче от мен в търсенето😄.

Реших да приложа търсене и по най-ниска цена в двете платформи. Пак е за Соренто и пак място, предлагано и от двете:

IMG_8667.png.b98945e17c2a74ea50f49a1f420d99c4.png
 

Не ми се правеха отделни скрийншоти, цената е долу-горе актуална.

Връзка към коментар
1 hour ago, Argentique said:

Помня как се ужасих от цените на екскурзиите в нета за Занзибар и Мавриций – на място бяха в пъти по-ниски. Там хората си искат кеш, а не да се разправят с посредници с онлайн разплащания.

За третосветските държави е така , но в САЩ и няколко места в Европа съм спестявал немалки суми чрез букване с някакъв купон през Expedia или Viator , щото на място цените обикновено са същите , а пазарлък не минава.

Каквото пише в брошурката това е , нищо общо с ЮА Азия примерно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз за нормален хотел упорито не мога да намеря по-ниска цена в експедиа с все 70 долара бонус, сравнен с букинг и стандартните 4% кеш бек с мастъркард. Ни сигурно си е до предпочитания. Да не говорим за полети - до Рига стандартно с еър балтик ми е 150 лева през сайта им, с експедия ми е 200 лева. Баси якото 😉

Връзка към коментар

Зависи си от дестинацията. Аз за САЩ добре си напазарухвах, особено и като се добави и един код (само за магеланци ветерани)  veteran10 в hotels.com . Че даже и един круиз буукнах, без кодове, че от Експидия беше най-евтино. 

  • Харесвам 2
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Не оспорвам мнението ти

Абе аз мрънкам, щото качвам диоптри втори ден в търсене и нищо на сметка за бонуси не намирам. :biggrin:
Освен накрая да си запазя хотели в Рига за юни. 😕
Или пък понеже средата на декември правят коледна Магеланска сбирка, да се изцепя за някой Шератон, където с @ДиянаВ да отмаряме след купона, ако се върне от Дубай навреме. :biggrin:
И още много ако-та има по последната версия. :wink:

преди 11 минути , new one каза:

стандартните 4% кеш бек с мастъркард

Това за някоя специална мастъркард ли е, или за всички?

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , Argentique каза:

Абе аз мрънкам, щото качвам диоптри втори ден в търсене и нищо на сметка за бонуси не намирам. :biggrin:
Освен накрая да си запазя хотели в Рига за юни. 😕
Или пък понеже средата на декември правят коледна Магеланска сбирка, да се изцепя за някой Шератон, където с @ДиянаВ да отмаряме след купона, ако се върне от Дубай навреме. :biggrin:
И още много ако-та има по последната версия. :wink:

Това за някоя специална мастъркард ли е, или за всички?

Стандартна карта на мастъркард, със скъпите е 10%. И отделно си добавя, ако имаш

код от букинг

 

А ето какво предимства получаваш с твоята Mastercard® в платформата - Wallet Credit
Тук получаваш отстъпката директно под формата на кредит в своя Booking Wallet.

  • Максималната стойност на кредита е 500 евро.

Задължителните условия, за да може отстъпката да се получи като кредит в профила на картодържателя, са:

  • Резервацията трябва да е направена през следните специални за България линкове:
  1. За картодържатели на стандартни и златни кредитни и дебитни карти Mastercard – получаваш 4% отстъпка под формата на кредит в своя Booking Wallet: www.booking.com/gating/authkey?aid=2400290&key=T8NK5cv1Qx&label=bg
  2. За картодържатели на премиум кредитни и дебитни карти Mastercard (Platinum, World, World Elite) – получаваш до 10% отстъпка под формата на кредит в своя Booking Wallet: www.booking.com/gating/authkey?aid=2400291&key=Nbtyi4S0Hs&label=bg   
  • При отваряне на съответния линк и преди самата резервация, картодържателят е нужно да влезе в профила си в Booking.com.
  • Имейлът, който картодържателят ползва за резервацията, да е същият и в профила му в Booking.com.
  • Резервацията трябва да се плати със съответната карта
  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Argentique каза:

Освен накрая да си запазя хотели в Рига за юни. 

За магеланска сбирка и аз съм навита, но ще видим тримесечието и други подробности😛
 

В РусИ до нас има хотел, който се казва Рига и чела-недочела твоя пост си помислих, че него ще запазваш😂😂😂

Редактирано от ДиянаВ
  • Смея се 3
Връзка към коментар

а на мен всички things to do, за които стигат тия 30$ яко ми глупеят, в Лондон са все някакви walking турове за Джак Изкормвача или Хари Потър, а такива с доплащане не ме интересуват особено в настоящата по-рискова ситуация, имаме и един Родос наближаващ, там са още по-тъпи :happy: от National Express пък трябва да чакам 15 работни дни да ми кажат как аджеба да ги променям билетите, и не купувам други дотогова, изобщо..... аман от безплатни неща, дето ме карат насила :grin:

Връзка към коментар

бе не е това, ако истински ме интересуваше нещо за посещение, нямаше да чакам expedia да пускат аванти, ами да съм си го букнала отдавна, вече като ги има, разглеждам какво се предлага и разбирам, че досега отлично съм си живяла без всякакви "активности", явно просто не е моето :smile: по-смислено щеше да бъде, ако ми трябваше хотел или някакъв друг практичен разход покрай пътуване, ама за момента - не, така че най-вероятно ще изчакам докато си важат още два-три месеца

Връзка към коментар

Чудесно е, че най-накрая са интегрирали onekey към британската версия. От известно време се появяваше съобщение, че предстои да се случи. Дано да включат и hotels.uk.

@GlobeRider, благодаря за кода. 🙂

Би ли казал къде го откри?

@Argentique, в много сайтове за настаняване се предлага best price guarantee. Често я ползвахме преди точно заради натрупване на няколко бонуса+промоции. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 41 минути , iMari каза:

Чудесно е, че най-накрая са интегрирали onekey към британската версия. От известно време се появяваше съобщение, че предстои да се случи. Дано да включат и hotels.uk.

@GlobeRider, благодаря за кода. 🙂

Би ли казал къде го откри?

@Argentique, в много сайтове за настаняване се предлага best price guarantee. Често я ползвахме преди точно заради натрупване на няколко бонуса+промоции. 

Случайно. Преди това бях пробвал някакъв намерен в интернет,  но по време на резервацията ми казваше, че не отговаря на terms and conditions и линк към условията на кода, където се оказа, че е изтекъл предния ден. Като отворих url-a накрая беше id-то и викам я да видя, ако сменя някоя цифра от 1312312 примерно на 1312313 , дали няма да изкочи някой нов, друг код и взе, че се появи. За expedia схемата не работи. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 23 часа, Argentique каза:

Или пък понеже средата на декември правят коледна Магеланска сбирка, да се изцепя за някой Шератон

Дано не те разочаровам, но най-близкият Шератон е ... в Букурещ.:yes: :grin:


На ако държиш да "се изцепиш" - може би Grand Hotel Millennium :wink: 
image.png.600e6c6383876168d8176bf62b73a4f7.png

  • Смея се 5
Връзка към коментар

Хубавото, че onekey може да се ползва през UK версията е в това, че съпорта е различен и там вероятно не са обърнали внимание какви сме ги вършили с американски Ip в USA версията. И няма кой да ни дебне. :acute:Това е мое предположение, ако ме баннат ще ви уведомя. 😚

От там взех с бонус тридневна арте карт за Кампания, включва безплатни или с намалена цена посещения на музеи и транспорт в района. За градски обиколки с много музеи и сложен транспорт такива пасове са много удобни. Обикновенно са скъпи, излизат на сметка само ако активно ги ползваш натагадък, но вслучая с бонуса излизат почти безплатни. 🙂

Голяма мъка е да активираш конкретната карта, но вината на Експедия е може би само 10%, за останалите 90% са си виновни арте тима, които е измислил цялата процедура. Няма да спамя тук, като я ползвам ще дам повече информация в конкретната тема. Идеята ми е, че тъй като Експидия се явява прекупвач на активности, както и @stanimir уточни, понякога нещата не стават съвсем гладко. В мейла с подвърждение ми бяха дали подробна информация как да се свържа с Арте съпорта, но бяха пропуснали да подчертаят, че единственото което  ми трябва е кода от доставчика, в случая Get your guide. Защото Арте не виждат Експидия като продавач, а Get your guide. След като си разменихме 15 мейла със артето, най-накрая между цялата безсмислена информация от потвърждението на Е.  успях да намеря и този код. Спомням си как преди години бях купила подобен пас за Дъблин, пак от Експидия. Трябваше да взема хартиения му вариант на гише от летището в Дъблин. Отиваме, давам ваучера от Експидия. Идея нямаха какъв е този ваучер, почна едно търсене в базата данни. Не съм сигурна дали реално намериха нещо или им писна и просто ни дадоха картата. Това всичкото го пиша не за да ви откажа, а да знаете какво да търсите при подобни покупки. Номер на резервация, код на ваучер може да са ви безполезни, а да ви трябва нещо написано с малки букви като Supplier reference с номер.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Снощи направих и четвърта покупка с бонусите от същия телефон през английската версия. За резервацията използвах и най-голямата ми сума 75$=57.15£. Имаше и доплащане от 23£, които така и така си стояха в револют, икономисани от миналогодишна разходка до Лондон🙂

Веднага получих потвърждение и засега, след изминали 12 часа, няма проблеми с резервацията. Става въпрос за хотел тип b&b в Соренто. 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , ДиянаВ каза:

Снощи направих и четвърта покупка с бонусите от същия телефон през английската версия. За резервацията използвах и най-голямата ми сума 75$=57.15£. Имаше и доплащане от 23£, които така и така си стояха в револют, икономисани от миналогодишна разходка до Лондон🙂

Веднага получих потвърждение и засега, след изминали 12 часа, няма проблеми с резервацията. Става въпрос за хотел тип b&b в Соренто. 

Дано да останат.

И аз вчера сутринта направих последната резервация с доплащане 50лв и късно вечерта получих анулации на всичките пет. А на някои от тях след резервацията получавах и нов код 15е веднага.

Направо си плачат за щатското КЗП.

 

  • Харесвам 1
  • Шок 4
Връзка към коментар

И друго, проверявайте самите резервации, не мейлите. На две резервации изобщо не дойде мейл за анулиране.

На профила са върнати ваучерите 30е + допълнителните 15е,, но не съм решил какво да правя с тях.

Та имайте и план Б.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , Kamen каза:

А на някои от тях след резервацията получавах и нов код 15е веднага.

Какво значи това?

 

Ако питаш мен, ние си плачем за бой, но това е друга тема. 😉

 

Ще е полезно за всички, ако се дава подробна информация как са правени нощувките, както е уточнила Дияна - през бг или чуждо Ip, коя версия, един и същ или различни телефони, имена на профили,една по една ли са правени нощувките. Ако е удобно, разбира се. 🙂

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.