Прескочи до съдържание

Остров Занзибар, Танзания - фото дневник.


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Fly, мисля, че бяхте посещавали червените колобуси в Jozani Forest. Спомняш ли си задължително ли се влиза с група с гид или може и индивидуално?  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Fly, мисля, че бяхте посещавали червените колобуси в Jozani Forest. Спомняш ли си задължително ли се влиза с група с гид или може и индивидуално?  :)

Влиза се и индивидуално. В зависимост от това къде сте настанени, това посещение може да се окаже безсмислено. В нашия хотел ежедневно преминаваха група от по 20-30 червени колобуса и понякога и сини маймуни, задържаха се в двора на хотела около час-два. Ако имате желание да се срещате с животни бих препоръчала посещение на Cheetah's rock, което става единствено с предварителна резервация при тях. Не се продава като стандартна екскурзия. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

...бих препоръчала посещение на Cheetah's rock...

Звучи интересно, но тъй като е скъпичък билетът, би ли споделила дали си заслужава, има ли много животни, каква точно е програмата, тъй като видях, че с Аслан вече се "срещате" само отдалечено през бариерата, тъй като е голям и явно е опасно, а по снимките на сайта видях освен него още 2-3 зебри, гепард(и), няколко лемура и папагал. Би ли дала малко повече информация за самото посещение?

 

Благодаря предварително.

Връзка към коментар

Според мен това бяха много добре пихарчени пари. Срещите ни бяха със зебра, лемури, буш бейбис, маймуна (забравих и вида), раирани хиени, гепард. Аслан (белия лъв), имахме удоволствието да храним през решетката. Животните не са много, тъй като идеята на мястото не е да бъде зоопарк, а да дава подслон на нуждаещи се. Жената, която е създала мястото и се грижи за него е дългогодишен треньор на животни и по време на целия тур дава интересна информация относно животинките, с които се срещахме.

Посещението трае около 4 часа и всички се движат в група. Групите са от 23-24 човека максимум и се допускат само три пъти седмично, за да не се изнервят животните. Всички животинки са големи симпатяги, но кулминацията, разбира се е срещата с гепарда Тайсън, когото можеш да погалиш, прегърнеш или дори целунеш, ако е в настроение и те хареса. Не е упоен, просто има доста добри обноски. Ако се изкефи на човека до него мърка като котарак.

Цената наистина не е малко в сравнение с останалите екскурзии на острова, но средствата отиват най-вече за доизграждане на центъра и, разбира се, за ежедневните нужди на обитателите му.

Редактирано от Margarita
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Обща подготовка и логистика.

 

Пускам отделна фото дневник тема за остров Занзибар, въпреки, че го правихме в едно пътуване със сафарито в национален парк Руаха. Независимо, че и двете места се намират в една държава (Танзания) са тотално различни преживявания и не би било редно да ги смесвам в една тема. Освен това съм на 100% сигурен, че почитателите на тропически острови са много повече от почитателите на сафари и не бих искал да ги отегчавам с неща, които не са им особено интересни.

Бихте ли ми казали как се осъществява връзката между Занзибар и нац.парк Руаха? А там /около парка/къде е по-изгодно да се пренощува,че попаднах на някакви цени от 1500лв за нощ.Други по-близки места за сафари има ли наоколо?

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Бихте ли ми казали как се осъществява връзката между Занзибар и нац.парк Руаха? А там /около парка/къде е по-изгодно да се пренощува,че попаднах на някакви цени от 1500лв за нощ.Други по-близки места за сафари има ли наоколо?

 

Има самолетна връзка с няколко междинни кацания, билета е около 700-800 долара на човек в двете посоки. Въпреки, че това е един от най-любимите ми паркове, според мен Руаха e за хора, със сериозен сафари опит и познания (поне 6-7 парка / резервата в различни райони на континента) за да може да се оцени и да си струва инвестицията. Много е отдалечен и див, трудно се стига, опциите са малко и са скъпи.

 

Резервата Селу (Selous) е много по-близо до Дар ес Салаам, респективно Занзибар и също е много хубав. Даже и със самолет се стига по-евтино, а може и с трансфер по земя. Има бюджетни опции извън резервата и то не една и две. Лидия от форума ходиха там с мъжа си и може да ти напише подробности. Най-евтин и най-близо до Дар е парка Микуми, там ще те светне CCK (модератор от форума).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте,
Предстои ни пътуване до Занзибар и бих искал да попитам може ли някой да даде координати на шофьор от който сте доволни да ни разходи из острова?

Много благодаря предварително.
Поздрави

 

Връзка към коментар
преди 17 минути , Rudi каза:

Здравейте,
Предстои ни пътуване до Занзибар и бих искал да попитам може ли някой да даде координати на шофьор от който сте доволни да ни разходи из острова?

Много благодаря предварително.
Поздрави

 

В началото на темата би трябвало да съм писал името на фирма за рент-а-кар, които предлагат и шофьор заедно с колата.

Връзка към коментар
10 minutes ago, FlyTraveler said:

В началото на темата би трябвало да съм писал името на фирма за рент-а-кар, които предлагат и шофьор заедно с колата.

Здравейте,
Много благодаря за бързият отговор но ако не се лъжа споменавате за колата и за добрата идея да се наеме и шофьор в началото на темата и след това за ъпргейда който сте получили при пристигане в Занзибар и има снимка, но никъде не успях да намеря име на компания или контакти затова реших да напиша този пост - ако аз съм го пропуснал - то грешката е моя.
Поздрави.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Rudi каза:

Здравейте,
Много благодаря за бързият отговор но ако не се лъжа споменавате за колата и за добрата идея да се наеме и шофьор в началото на темата и след това за ъпргейда който сте получили при пристигане в Занзибар и има снимка, но никъде не успях да намеря име на компания или контакти затова реших да напиша този пост - ако аз съм го пропуснал - то грешката е моя.
Поздрави.

Извинявам се, явно съм пускал контакта в други теми на този сайт и ме мързеше да си проверявам старите кореспонденции. :) Мейла е: info@zanzibarexpresscarhire.com, сайта е разбираемо като домейна на мейла.

Успех!

Връзка към коментар
51 minutes ago, FlyTraveler said:

Извинявам се, явно съм пускал контакта в други теми на този сайт и ме мързеше да си проверявам старите кореспонденции. :) Мейла е: info@zanzibarexpresscarhire.com, сайта е разбираемо като домейна на мейла.

Успех!

Няма проблем и много много благодаря :-)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.