Прескочи до съдържание

Една неочаквано добра новина, която леко ще промени предстоящото ни пътуване до Тайланд!


Димитър Филипов

Препоръчани мнения

Димитър Филипов

Здравейте

Здравейте !

Ако е рекъл Господ август месец трябва да летим, за Тайланд!

Това пътуване е по- случай десет годишнината ни. Интересното е, че след като всичко вече беше организирано жена ми ме изненада с страхотната новина, че е БРЕМЕНА .

Та ако може малко помощ от към съвети (предварително благодаря), когато тръгваме ще влиза в петия месец. С нас ще е и осем годишната ни дъщеря .

Ето и какъв е нашият план: Летим от София с Катарските авиолинии през Доха , кацане в Бангкок преспиваме в хотел край летището . На следващия ден летим до Краби и от там трансфер с ферибот до ко Пи Пи ,на който ще бъдем четири дена . Смятаме да отидем до остров Maya Bay , ако може и някоя насока ,за някое друго приключение ...

Следващата цел е ко Самуи с полет ,от Краби . На ко Самуи ще бъдем една седмица . За там сме решили да обиколим природен резерват морски национален парк Анг Тонг ,както и ко Тао и ,за тук бих се радвал ,на някои съвет ...

И последната част от нашето приключение сме го оставили ,за Банкок три дена . Имаме предплатена целодневна екскурзиия до старата столица Аютая после с корабче по - река Чао Прая и обиколка, на големия дворец, за следващия ден мислим към залез слънце да се покачим , на sky tower и....

След Банкок живот и здраве летим, за България.

Общо взето това е нашата програма, която се надявам да до- обогатя с ваша помощ! Ако има някоя жена която има опит с пътуване по време, на бременност ще сме безкрайно благодарни, ако сподели своя опит.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Общо взето това е нашата програма, която се надявам да до- обогатя с ваша помощ! Ако има някоя жена която има опит с пътуване по време, на бременност ще сме безкрайно благодарни, ако сподели своя опит.

Ти ме уби брато!Имай си едно наум,че жена ти ще е бременна,а полета хич не е къс,след това още полети,и фериботи и екскурзии,лодки,резервати и кули!!!Аз ли не съм прочел,че жена ти е бременна а и ще сте и с осем годишното си дете?!?

Моят съвет е да го даваш по-леко и лежерно и каквото видиш все файда.Например аз ще ти кажа,че ми се наложи да направя няколко пътувания в Европа,без жената,защото и забраниха да лети след третия месец.Така,че тръгни с идеята да си починеш а каквото посетиш и разгледаш го пиши бонус.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

еее, бременните не са болни и не трябва да се третират като такива. Ако не кара тежка бременност може да си лети, да се гмурка, да ходи по екскурзии и да прави точно това, което правят всички разумни хора. Пътувала съм като бременна, пътувала съм и с бременни. Повече е глезотията, по-малко медицинските причини за нея. 8 годишното дете няма да го коментирам. Какво му е...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

еее, бременните не са болни и не трябва да се третират като такива. Ако не кара тежка бременност може да си лети, да се гмурка, да ходи по екскурзии и да прави точно това, което правят всички разумни хора. Пътувала съм като бременна, пътувала съм и с бременни. Повече е глезотията, по-малко медицинските причини за нея. 8 годишното дете няма да го коментирам. Какво му е...

Да напълно съм съгласен с това което си написала.Няма нищо лошо,че ще пътува бременна и с осем годишно дете,просто програмата е доста натоварена а и се говори за допълнително обогатяване!

 

Имаме една магеланка-Violeta,която съвсем скоро се завърна от ЮАР и пътува в 5-6 месец.Дано да види темата за да ти даде някой друг съвет.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Димитър Филипов

Ами да си призная и, аз се смутих първоначално, но жена ми е "мъжко" момиче и по- скоро тя ме успокои! Просто ще си спестява екстремните моменти и ще се молим Господ да е с нас!

Да дообогатим имах в предвид магеланци които, са били по - тези места и биха издали нещо,от "кухнята" ако може така да се каже.

Четох ме, че петия месец е сравнително най- подходящия, но то е ясно, че безопасноста ще е приоритет номер едно!

Много ще се радвам ако магеланка - Violeta, се включи със съвети, от първа ръка!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз не мисля, че плана е претоварен. Предимно излежаване по острови е, тук-там някой полет :) Абстрахирам се от бременността, нямам представа как влияе, но не мисля че посочения маршрут е уморителен. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Димитър Филипов

И нещо друго, което малко -ме притеснява. Имам посрещане, на всички места, мога ли да разчитам, че ще бъдат коректни тайландците. Това което съм чел ме обнадеждава -честен и смирен народ са, но опитът какво показва..?

Връзка към коментар

Жена ти да си носи фолиевата киселина (и да си я пие!), удобни обувки, гел за дезинфекция на ръце... Да не се претоварва с ходене или мъкнене на багажи, особено ако е горещо, да избягва стресовите ситуации и негативните емоции (това е повече твоя грижа - преди всичко да пазиш ценности и документи от крадци), да внимава с храната... Обичайните неща при бременност, с леко повишено внимание, все пак.

Също - застраховка, покриваща усложнения при бременност, информация за близки до вашите места за нощуване болници и поликлиники (не дай си, Боже, но за всеки случай).

За полетите дотам - задължителна консултация с водещия бременността, изчитане на всичко за пътуване на бременни с вашата авиокомпания, за всеки случай - документ от лекаря, че разрешава пътуването (вероятността да го изискат на летището е имагинерно малка, но все пак).

 

:)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Тайланд, прекрасно!!!

Страхотна държава, прекрасни плажове, невероятно мили и добри хора. Ако имате нужда от почивка и релакс, можете да ги намерите там. Ако пък искате да разглеждате забележителности, трипове с лодки и невероятни природни дадености, във всеки от туристическите градове ще намерите различни варианти за организирани екскурзии. Спирате се в първата туристическа агенция и ще намерите информация за всички екскурзии предллагани от града.

За остров Пи Пи съветвам еднодневен трип с лодка, включващ Мая Бей, плажът на маймуните, пещерата с лястовичи гнезда и красиви заливи в околността на острова. Също така на острова има един така наречен "View point",от който се разкрива невероятна гледка към целия остров. Страхотно е, но има около половин час изкачване до там и не съм сигурна, дали няма да е тежко за бременна жена.

На остров Самуй съм била в морския национален парк( прекрасно е, но внимавайте да не е бурно морето, тогава може да има големи вълни и да е доста стресиращо за жена ти) и на еднодневен трип, обикалящ всички забележителности на острова. Препоръчвам го, има интересни забележителности, кокосови ферми, ферми за слонове( можеш да почерпиш слоновете с банани, забавно е), статуи на Буда и причудливи природни скали и водопади. Добро решение, ако искаш за един ден да видиш основните забележителности на острова.

Успех в планирането :) :) :)

Редактирано от Надето
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Димитър Филипов

Наде благодаря ти, за съветите!

Общо взето, това са ни планираните посещения, на ко Пи Пи и много -почивка. Хотела ни е, на long Beach от видеото и снимките който изрових в нета изглежда Райско кътче!

За ко Самуи смятаме да си наемем кола под -наем и с нея да обиколим острова, но може би ще се доверим първо, на организираната обиколка -ти как смяташ сами можем ли да постигнем същия туристически успех?

Връзка към коментар

Ами да, защо не. Просто ще трябва да отделите повече време за планиране и локализиране на всичко, което искате да видите на острова. Там забелязах, че през 10 метра дават скутерчета под наем, сигурно ще има и коли. Имайте предвид, че там движението е обратно, което за мен беше малко притеснително. Вариант е да се спрете на някой туристически център, да получите информация за всички трипове, забележителности, да си вземете брошурки с карти, да се информирате дали всичко работи и е достъпно. И след това да решите на кои места ви се ходи най-много.

Аз бях само 3 дни на Самуи и затова взех организирани трипове до морския парк Анг Тонг и до забележителностите на острова. Но честно да си призная на мен лично ми харесаха много :)

Чудесно е, че имате цяла седмица там и ще може да се насладите напълно на острова :) :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Димитър Филипов

В хотела ни има rent a car и цените изглеждат сносни. За дясното движение имам леки притеснения, за това ще искам колата да е автоматик, че иначе ще ми е зор с предавките- поне така си мисля не съм карал кола с десен волан...

За проучването, на местата ако е удобно да ми ги запишите с истинските им имена, за да мога да ги разуча и ако има някакви особености, за даденото място по -лични наблюдения (ще съм много -благодарен)

Хотела ни е на Bophud beach изглежда ми доста приятно и спокойно място. Ако имате лични наблюдения, за плажовете, защото мислим да разнообразяваме да не сме само на хотелският плаж..

Много -приятно съм изненадан, от форума!

-Благодаря, на всички, за съветите!!!

Връзка към коментар

И нещо друго, което малко -ме притеснява. Имам посрещане, на всички места, мога ли да разчитам, че ще бъдат коректни тайландците. Това което съм чел ме обнадеждава -честен и смирен народ са, но опитът какво показва..?

 

Като цяло можеш :) И има малко общо с това какъв народ са тайландците. Всичко зависи от това, колко са сериозни посрещачите, но Тайланд е от световните туристически дестинации, елементарни услуги като посрещане на летището отдавна са разработени. Ако си избрал добри хотели, с добри ревюта, шанса да имаш проблем е почти нула. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Димитър Филипов
Публикувано: (редактирано)

Като цяло можеш :) И има малко общо с това какъв народ са тайландците. Всичко зависи от това, колко са сериозни посрещачите, но Тайланд е от световните туристически дестинации, елементарни услуги като посрещане на летището отдавна са разработени. Ако си избрал добри хотели, с добри ревюта, шанса да имаш проблем е почти нула.

Ами според тур оператора ми са сериозни (xxx или българскате им представители xxx)дано и да го докажат, на практика!

Редактирано от Георги
премахнати имена на агенции
Връзка към коментар

За проучването, на местата ако е удобно да ми ги запишите с истинските им имена, за да мога да ги разуча и ако има някакви особености, за даденото място по -лични наблюдения (ще съм много -благодарен)

Хотела ни е на Bophud beach изглежда ми доста приятно и спокойно място. Ако имате лични наблюдения, за плажовете, защото мислим да разнообразяваме да не сме само на хотелският плаж!!

Качвам снимка на маршрута на ежедневния трип, който ние взехме. Маршрута е по часовниковата стрелка. На спомени:

- Първата спирка е ферма за слонове, беше забавно, имаше различни видове слонове и маймуни и демонстрация на муай тай.

- Каучук плантация (Ruber plantation), демонстрират как се извлича и обработва каучука, беше интересно.

- Големия Буда(Big Buda), на мен лично ми беше интерсно да видя подобна статуя, разглежда се за кратко.

- Скалата на бабата и дядото (Hin ta & hin yai), конкретните скали не ме впечатлиха, но пък гледката към морето е хубава.

- Мумифициран монах( mummified monk), този храм не ме впечатли особено. Там имаше един монах от храма, който предсказваше бъдещето и доста голяма опашка се беше образувала. Аз лично не си падам много по тези неща :)

- Водопада Na Muang, има кратко разстояние което се изминава пеша до водопада, но е сенчесто и приятно. Имаше достатъчно време за къпане в студените планински води, за желаещите.

- Tanim Magic Garden, доста интересен парк, пълен със скулпори, статуи и камени постройки, руини и т.н. Интересен е тъй като всичко е от камък, изоставено преди много години, чустваш се като във филм с Индиана Джоунс :D

- Сафари през тропични гори. Ако си падате по каране по черни и полу-черни пътища и разглеждане на местната флора в двиежение. Доста друса и не знам дали ще е подходящо за бременна жена.

- Високия Буда,най- високата и най-голямата статуя на Буда на острова. Статуята не е нищо особено, но пък гледката е невероятна.

- Последно кокосова плантация, демонстрират обработката на кокосови орехи, на мен ми беше интересно да я видя, но също не е нещо особено, престоят е кратък.

 

post-3535-0-35003200-1433879359_thumb.jpg

 

За плажовете нямам много наблюдения, последния си ден там прекарахме на хотелския плаж :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Димитър Филипов

Качвам снимка на маршрута на ежедневния трип, който ние взехме. Маршрута е по часовниковата стрелка. На спомени:

- Първата спирка е ферма за слонове, беше забавно, имаше различни видове слонове и маймуни и демонстрация на муай тай.

- Каучук плантация (Ruber plantation), демонстрират как се извлича и обработва каучука, беше интересно.

- Големия Буда(Big Buda), на мен лично ми беше интерсно да видя подобна статуя, разглежда се за кратко.

- Скалата на бабата и дядото (Hin ta & hin yai), конкретните скали не ме впечатлиха, но пък гледката към морето е хубава.

- Мумифициран монах( mummified monk), този храм не ме впечатли особено. Там имаше един монах от храма, който предсказваше бъдещето и доста голяма опашка се беше образувала. Аз лично не си падам много по тези неща :)

- Водопада Na Muang, има кратко разстояние което се изминава пеша до водопада, но е сенчесто и приятно. Имаше достатъчно време за къпане в студените планински води, за желаещите.

- Tanim Magic Garden, доста интересен парк, пълен със скулпори, статуи и камени постройки, руини и т.н. Интересен е тъй като всичко е от камък, изоставено преди много години, чустваш се като във филм с Индиана Джоунс :D

- Сафари през тропични гори. Ако си падате по каране по черни и полу-черни пътища и разглеждане на местната флора в двиежение. Доста друса и не знам дали ще е подходящо за бременна жена.

- Високия Буда,най- високата и най-голямата статуя на Буда на острова. Статуята не е нищо особено, но пък гледката е невероятна.

- Последно кокосова плантация, демонстрират обработката на кокосови орехи, на мен ми беше интересно да я видя, но също не е нещо особено, престоят е кратък.

attachicon.gifimage.jpg

За плажовете нямам много наблюдения, последния си ден там прекарахме на хотелския плаж :)

Изключително много -ти благодаря ще се постарая да се възползвам максимално, от получената информация!

А доколкото подразбрах и, на ко Пи Пи сте били, има ли нещо което е хубаво да се знае, за там...?

Връзка към коментар

Хей, ето ме и мен - бременната магеланка :) При положение, че бременността протича нормално, няма усложнения, не е инвитро и докторите казват, че няма проблем да се лети - моето лично мнение е, че не трябва жената да се ограничава. Разбира се, трябва да е подготвена психически, да е положително настроена и да не се панира.

Аз бях в петия месец като ходихме до ЮАР и всичко мина прекрасно. Миналата седмица пък бяхме за 4 дни в Италия - отново летяхме. Единственият дискомфорт, който имах беше на връщане от ЮАР, че леко ми се подуха глезените, защото реално от излизането от хотела в Кейптаун до прибирането ни в София у нас минаха 28 часа. Това е всичко - останалото беше перфектно и с чувствах все едно не съм бременна. Положителните емоциите зареждат, а и малкия нали и него магеланец ще го правим :)

Нека все пак да се консултира с лекаря, който следи бременността. На мен ми препоръчаха няколко дни преди полета да увелича дозите си магнезий, за да се избегнат контракции. И  при самия полет - една таблетка магнезий като бях на чек-ин и една като кацнем.

Показаха ми и една техника за дишане малко преди излитане и кацане, която ползвах. Също така, ако може за нея да вземете место до пътеката - да може да става по-често и да се раздвижва. Като стане с коремчето да се разхожда всички се усмихват, приятно е... И да пие повече течности в самолета и да ходи често до тоалетна. Най-удобните обувки, да са по-широки, ако й се подуват краката и това е всичко. Взех си една идея по-богата аптечка, за всеки случай и така си върнах лекарствата! Ако вярва, че бебо разбира - нека да му говори и да му обясни какво го очаква - да му разкаже за полета, къде отивате, какво ви очаква :) Това разбира се, ако го прави по принцип :)

Това е на прима виста моят експириънс! Стискам палци и всичко ще бъде ок. 

 

P.S. Аз лично избегнах возенето в джип off-road, за да избегна вибрациите. По-лежерно и се насладете на макс!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Сега чета, че някои пишат, че може бременна жена да се гмурка. Това обаче не просто, че не е препоръчително, ами направо си е противопоказно. Когато сме ходили да се гмуркаме в Малта, в Гърция, на Малдивите съм попълвала и съм се подписвала на едни декларации, че не съм бременна. Не съм се интересувала подробно защо, но предполагам заради промяната в налягането и начинът, по който то влияе на плода... 

За плуване и евентуално шнорхлинг на доста плитко няма да има проблем, ако го е правила и преди, но все пак се консултирай допълнително за това...

Успех!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Димитър Филипов

Хей, ето ме и мен - бременната магеланка :) При положение, че бременността протича нормално, няма усложнения, не е инвитро и докторите казват, че няма проблем да се лети - моето лично мнение е, че не трябва жената да се ограничава. Разбира се, трябва да е подготвена психически, да е положително настроена и да не се панира.

Аз бях в петия месец като ходихме до ЮАР и всичко мина прекрасно. Миналата седмица пък бяхме за 4 дни в Италия - отново летяхме. Единственият дискомфорт, който имах беше на връщане от ЮАР, че леко ми се подуха глезените, защото реално от излизането от хотела в Кейптаун до прибирането ни в София у нас минаха 28 часа. Това е всичко - останалото беше перфектно и с чувствах все едно не съм бременна. Положителните емоциите зареждат, а и малкия нали и него магеланец ще го правим :)

Нека все пак да се консултира с лекаря, който следи бременността. На мен ми препоръчаха няколко дни преди полета да увелича дозите си магнезий, за да се избегнат контракции. И  при самия полет - една таблетка магнезий като бях на чек-ин и една като кацнем.

Показаха ми и една техника за дишане малко преди излитане и кацане, която ползвах. Също така, ако може за нея да вземете место до пътеката - да може да става по-често и да се раздвижва. Като стане с коремчето да се разхожда всички се усмихват, приятно е... И да пие повече течности в самолета и да ходи често до тоалетна. Най-удобните обувки, да са по-широки, ако й се подуват краката и това е всичко. Взех си една идея по-богата аптечка, за всеки случай и така си върнах лекарствата! Ако вярва, че бебо разбира - нека да му говори и да му обясни какво го очаква - да му разкаже за полета, къде отивате, какво ви очаква :) Това разбира се, ако го прави по принцип :)

Това е на прима виста моят експириънс! Стискам палци и всичко ще бъде ок. 

 

P.S. Аз лично избегнах возенето в джип off-road, за да избегна вибрациите. По-лежерно и се насладете на макс!

Вили много -ти благодаря, че се включи в темата!

Жена ми е много -съвестна и дисциплинирана, чете и се интересува постоянно, но друго е когато човек преживял подобно приключение ти каже, че всичко е възможно да не се притесняваш (то май -аз съм човека който се притеснява)!

Само тази техника с дишането къде мога да прочета, за нея?

Сега чета, че някои пишат, че може бременна жена да се гмурка. Това обаче не просто, че не е препоръчително, ами направо си е противопоказно. Когато сме ходили да се гмуркаме в Малта, в Гърция, на Малдивите съм попълвала и съм се подписвала на едни декларации, че не съм бременна. Не съм се интересувала подробно защо, но предполагам заради промяната в налягането и начинът, по който то влияе на плода... 

За плуване и евентуално шнорхлинг на доста плитко няма да има проблем, ако го е правила и преди, но все пак се консултирай допълнително за това...

Успех!

Гмуркането категорично е отпаднало, това да е проблема, че няма да се гмурка..

Отново Безкрайни благодарности, за информацията!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А доколкото подразбрах и, на ко Пи Пи сте били, има ли нещо което е хубаво да се знае, за там...?

 

Честно казано повече от това което, вече написах за Пи Пи не мога да си спомня. :unsure:

Ние бяхме 3 дни там, първия ден направихме организиран трип с лодка по заливчетата, лагуните и другите малки островчета около самия Пи Пи.

Вторият ден рано сутринта си наехме една от тези дълги тяхни традиционни лодки (long-tail boat) и се разходихме сами до Maya Bаy (за даможе да се насладим на плажа преди да са се изсипали тонове туристи) и следобед дайвинг. Ако не искате да взимате организирани трипове, можете да наемате от тези лодки, не са скъпи, а момчетата които ги управляват знаят изумителни места. Но имайте предвид, че тези лодки са значително по-бавни и по шумни от "speed boat" :)

А третия ден релакс на плажа и разходка до така наречения "View Point". Препоръчвам го имах прекрасен изглед към острова :) :) :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Само тази техника с дишането къде мога да прочета, за нея?

 

Мен ми я казаха на училището за бъдещи родители, което посещавам след като им казах, че ще имам дълъг полет. Прави се задължително преди излизате и преди кацане по 1-2 до 3 пъти (не повече, за да не й се завие свят). Вдишва се дълбоко, шумно въздух през носа и се задържа за 1-2 секунди. Гърдите трябва да са пълни с въздух. Издишва се бавно през устата в по-голям обем - т.е. да не остане въздух в гърдите и корема. 

И пак подчертавам - дишането да се прави повече от 3 последователни пъти. По време на полета може също да го направи 1-2 пъти. На мен ми действа много добре и не ми се замайваше главата от излитане и кацане. 

Връзка към коментар
Димитър Филипов
Публикувано: (редактирано)

До Надя.

Ами така както ми го представи, си мисля, че варианта с лодката е по- удачен! Колко време се пътува с такива лодка до острова?

Задължително ще се изкачим, за view point гледал съм снимки -уникално е!

Благодаря за съветите!

Мен ми я казаха на училището за бъдещи родители, което посещавам след като им казах, че ще имам дълъг полет. Прави се задължително преди излизате и преди кацане по 1-2 до 3 пъти (не повече, за да не й се завие свят). Вдишва се дълбоко, шумно въздух през носа и се задържа за 1-2 секунди. Гърдите трябва да са пълни с въздух. Издишва се бавно през устата в по-голям обем - т.е. да не остане въздух в гърдите и корема. 

И пак подчертавам - дишането да се прави повече от 3 последователни пъти. По време на полета може също да го направи 1-2 пъти. На мен ми действа много добре и не ми се замайваше главата от излитане и кацане.

 

Много -благодаря!

Започва да тренира ;)

Редактирано от Димитър Филипов
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.