Прескочи до съдържание

Една неочаквано добра новина, която леко ще промени предстоящото ни пътуване до Тайланд!


Димитър Филипов

Препоръчани мнения

Ние наехме такава лодка от Tonsai Bay и ние отне около 30 мин до Maya Bay. Тези лодки са доста различни от другите, но пък е интересно да се пробват :) И двата типа си имат плюсове и минуси, просто трябва да си прецените, какъв тип изживяване предпочитате :)

Връзка към коментар

За приятелката ти изобщо не се притеснявай. нито лодки. нито самолети.Ние като пътувахме приятелката ми също беше в 5-я месец само си вземете документ от гинеколог в които да пише в коя седмица е бремеността с подпис,печат и тел.текста на английски.

 Проверете  за всеки случай условията, за бременни на авиокомпанията.Проблем е само  след 28 седмица( по спомен).Документа може и да не ви го поискат ,но е добре да го имате :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За приятелката ти изобщо не се притеснявай. нито лодки. нито самолети.Ние като пътувахме приятелката ми също беше в 5-я месец само си вземете документ от гинеколог в които да пише в коя седмица е бремеността с подпис,печат и тел.текста на английски.

 Проверете  за всеки случай условията, за бременни на авиокомпанията.Проблем е само  след 28 седмица( по спомен).Документа може и да не ви го поискат ,но е добре да го имате :)

 

И аз бих препоръчал да се прочетат подробно условията на всички авиокомпании с които ще летите! За Air Asia имам спомени, че следяха много за бременни жени и им искаха документи. За авиокомпаниите е голям риск и разход ако се наложи да кацнат някъде извънредно поради медицински причини. В такива случаи ако не сте изпълнили на 100% условията на авиокомпанията може дори да ви накарат да платите разходите за кацането, които могат да бъдат десетки хиляди долари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Димитър Филипов

За приятелката ти изобщо не се притеснявай. нито лодки. нито самолети.Ние като пътувахме приятелката ми също беше в 5-я месец само си вземете документ от гинеколог в които да пише в коя седмица е бремеността с подпис,печат и тел.текста на английски.

 Проверете  за всеки случай условията, за бременни на авиокомпанията.Проблем е само  след 28 седмица( по спомен).Документа може и да не ви го поискат ,но е добре да го имате :)

До Тайланд ли сте пътували?

Нещо като личен опит, ако може да споделиш.

И аз бих препоръчал да се прочетат подробно условията на всички авиокомпании с които ще летите! За Air Asia имам спомени, че следяха много за бременни жени и им искаха документи. За авиокомпаниите е голям риск и разход ако се наложи да кацнат някъде извънредно поради медицински причини. В такива случаи ако не сте изпълнили на 100% условията на авиокомпанията може дори да ви накарат да платите разходите за кацането, които могат да бъдат десетки хиляди долари.

Благодаря ти съветите!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

До Тайланд ли сте пътували?

Нещо като личен опит, ако може да споделиш.

Магнерот- за жена ти ,и пробиотици за двамата.Единственото, за което трябва да се притеснявате е досадните тайланци ,които непрекъснато се опитват да ти продадат нещо,просто ги игнорирайте.Не искам да  ви наплашвам ,имайте едно наум с храната ,защото аз се върнах с хепатит А ,шанса е много минимален, а си зависи и от организъм,имунната система.Препоръчвам имунизация когато се посещават ,такива страни.От мерки за безопасност,настанете се недалеч от някоя болница, все пак  ще сте в 5-я месец независимост дали сте в България или Тайланд.

 Насладете се на почивката! :)  Кеф ти вкусна храна, кеф ти евтини цени и екскурзий... :)

   п.с.Опитай крокодилско месо и има един плод много вкусен казват му" дяволският плод"но не му знам името.От форума все някой го е опитвал?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз бих препоръчал да се прочетат подробно условията на всички авиокомпании с които ще летите! За Air Asia имам спомени, че следяха много за бременни жени и им искаха документи. За авиокомпаниите е голям риск и разход ако се наложи да кацнат някъде извънредно поради медицински причини. В такива случаи ако не сте изпълнили на 100% условията на авиокомпанията може дори да ви накарат да платите разходите за кацането, които могат да бъдат десетки хиляди долари.

За повечето след 7-я месец са в рискова група.На мен ми е интересно,ако се роди бебе на борда .Дали ще вземе поданство на от която държава е авиокомпанията .

Връзка към коментар

За повечето след 7-я месец са в рискова група.На мен ми е интересно,ако се роди бебе на борда .Дали ще вземе поданство на от която държава е авиокомпанията .

 

Не. Мислех да пускам тема за градските легенди, защото съм проучвал този въпрос и мислех да го опиша. Вариантите са различни - гражданство на държавата, в чието въздушно пространство се е родило детето, гражданство на държавата, където е регистрирана авиокомпанията... С една дума - не.

 

Нооооо.... :)

Има случаи, в които новороденото е получавало подарък от авиокомпанията - безплатни полети до навършване на 18 години например :)

Има също така интересни истории и за раждания във влак :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За повечето след 7-я месец са в рискова група.На мен ми е интересно,ако се роди бебе на борда .Дали ще вземе поданство на от която държава е авиокомпанията .

 

По принцип детето получава гражданството на родителите си. Ако са с различни гражданства може да получи и две гражданства автоматично, стига законодателствата и на двете държави да разрешават двойното гражданство. Има обаче и държави които дават автоматично и гражданство по месторождение. Такава държава е САЩ. Родиш ли се на американска територия, автоматично ставаш американски гражданин. Корабите и самолетите по принцип се смятат за територия на държавата под чийто флаг плават или летят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Такава държава е САЩ. Родиш ли се на американска територия, автоматично ставаш американски гражданин. Корабите и самолетите по принцип се смятат за територия на държавата под чийто флаг плават или летят.

Именно, по тази логика предположих!

В някои особени случаи може да има объркване по отношение определяне на мястото на раждане, ако майката роди в необичайни обстоятелства — раждане в самолет или кораб. В такива ситуации мястото на раждане се определя, според националния флаг на кораба или самолета.
Редактирано от palioto
Връзка към коментар

 

Именно, по тази логика предположих!

В някои особени случаи може да има объркване по отношение определяне на мястото на раждане, ако майката роди в необичайни обстоятелства — раждане в самолет или кораб. В такива ситуации мястото на раждане се определя, според националния флаг на кораба или самолета.

 

 

Не. Мястото на раждане не се определя, а се записва, както си е - в морето, във въздуха...

 

article-1317050-0B7081A2000005DC-969_468

 

А гражданството, което почти никога няма отношение към месторождението, се определя обикновено от гражданството на родителите. Даже САЩ, които по принцип се ръководят от принципа "jus soli", не дават автоматично гражданство на новороденото, а само възможност за разглеждане на случая и вземане на решение.

Темата е доста по-сложна и засукана, отколкото изглежда, защото законодателствата на отделните държави са различни и в допълнение допускат изключения.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

България също предоставя гражданство по месторождение, когато детето не получава гражданство по произход.

 

 

Придобиване на българско гражданство по месторождение

Този начин за придобиване на гражданство се прилага, когато лицето, родено на територията на съответната държава, няма основание да придобие гражданство по произход. Месторождението продължително време се е запазило като основен принцип за придобиване на гражданство без да се отхвърля принци­път на произхода. Това се отнася за Англия, САЩ и някои страни от Британската общност. Принципът на земята има своето обяснение в разбирането, че човекът принадлежи към съответната територия. Тя е определяла неговото поданство. Но придобиването на поданство само по месторождение създава някои неудобства и накърнява икономичес­ките интереси на значителни социални групи. Това налага на определен етап от развитието на държавността да се възприеме и принципът на произхода. Според чл. 10 от ЗБГ лицето,  родено в България или на обекти, върху които се разпростира държавният суверенитет от родители чужди граждани става български гражданин, ако не придобива гражданството на своите родители, т. е. „ако не придобива друго гражданство по произход “. Така се постъпва, когато законодателството на държавата, чийто граждани са родителите е възприе­ло само принципът на месторождението. Това означава, че ако детето не е родено в държавата на своите родители, не получава тяхното гражданство. По същия начин ще бъде решен въпросът, ако единият родител е чужд гражданин, а другият е неизвестен, без гражданство или с неуста­новено гражданство. Но и в този случай трябва законодателството на държавата на родителя - чужд гражданин, да не предоставя гражданство на детето. Най-безпроблемна и без условности е хипотезата, при която детето е родено на територията на Република България и родителите са неизвестни - то придобива българско гражданство. Но „дете, намерено на територията  на Република България" не означава, че то е родено в България. Намерено може да е дете на такава възраст или във факти­ческа невъзможност да посочи своите родители. В този случай няма никакво значение дали родителите са чужди граждани или без гражданство, защото тези обстоятелства не могат да се установят.

Връзка към коментар

Не. Мястото на раждане не се определя, а се записва, както си е - в морето, във въздуха...

 

article-1317050-0B7081A2000005DC-969_468

 

А гражданството, което почти никога няма отношение към месторождението, се определя обикновено от гражданството на родителите. Даже САЩ, които по принцип се ръководят от принципа "jus soli", не дават автоматично гражданство на новороденото, а само възможност за разглеждане на случая и вземане на решение.

Темата е доста по-сложна и засукана, отколкото изглежда, защото законодателствата на отделните държави са различни и в допълнение допускат изключения.

Принципа на"jus soli"важи с пълна сила за Швеция.За САЩ знам ,че се опитват да променят законодателството и да не дават поданство в  такива обстоятелства на раждане в самолет или кораб.

Връзка към коментар
Димитър Филипов

Магнерот- за жена ти ,и пробиотици за двамата.Единственото, за което трябва да се притеснявате е досадните тайланци ,които непрекъснато се опитват да ти продадат нещо,просто ги игнорирайте.Не искам да  ви наплашвам ,имайте едно наум с храната ,защото аз се върнах с хепатит А ,шанса е много минимален, а си зависи и от организъм,имунната система.Препоръчвам имунизация когато се посещават ,такива страни.От мерки за безопасност,настанете се недалеч от някоя болница, все пак  ще сте в 5-я месец независимост дали сте в България или Тайланд.

 Насладете се на почивката! :)  Кеф ти вкусна храна, кеф ти евтини цени и екскурзий... :)

   п.с.Опитай крокодилско месо и има един плод много вкусен казват му" дяволският плод"но не му знам името.От форума все някой го е опитвал?

Благодаря ти, за съветите!

Да пази Господ да се разболеем!

За ваксините не съм голям привърженик, от изчетеното за Тайланд не са задължителни.

Храната ще е предизвикателство , което чакам с нетърпение ;)

Дано случим, на време и всичко да е наред с нас, за да можем да се насладим максимално, на Тайланд!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.