Прескочи до съдържание

С автомобил из Европа


christuff

Препоръчани мнения

Здравейте,

След Азиатското ни пътуване в края на годината ,съм планувал една лека обиколка на Европа през пролетта на 2016г, с личния си автомобил(май е малко рано,ама съм нетърпелив да си съставя крайния маршрут).Общо взето плана изглежда така:

 
Ден1 Варна-Тимишоара 800км-10,15ч
 
Ден2 Тимишоара-Будапеща 290км-3,15ч
 
Ден3 Будапеща-Краков 400км-6ч
 
Ден4 Краков-Прага 535км.-5,15ч
 
Ден5 Прага
 
Ден6 Прага-Виена 333км-3,35ч
 
Ден7 Прага
 
Ден8 Виена-Блед 410км-4,10ч
 
Ден9 Блед-Загреб 200км-2,10ч
 
Ден10 Загреб-Варна 1235м.-13ч
 
10 дни ,които искам да направя 14 с ваша помощ.Първото ,което ми е под съмнение е дали от Будапеща да ходим към Краков или да се пуснем направо към Прага през Братислава.Може би на Прага ще дам и още един ден.Другото ,което ми е на ум е от Будапеща да отидем единия ден до Балатон.Всъщност единия вариант е да отидем до езерото и да се върнем и после да следвам горния маршрут.Другия е да спим около езерото и да направя това ,което писах-да отцепим за Братислава и да зарежем Полша.Също и в края дали от Загреб да се придвижим до Белград примерно или да се прибираме направо-двама сериозни шофьори сме така,че малко по-големи разстояния не ни плашат. :)
Връзка към коментар

 

Здравейте,

След Азиатското ни пътуване в края на годината ,съм планувал една лека обиколка на Европа през пролетта на 2016г, с личния си автомобил(май е малко рано,ама съм нетърпелив да си съставя крайния маршрут).Общо взето плана изглежда така:

 
Ден3 Будапеща-Краков 400км-6ч
 
Ден4 Краков-Прага 535км.-5,15ч

Това е невъзможно за изпълнение,пояснявам защо:

1.Будапеща-Краков  са 400 км,но по този кратък маршрут са минимум 7-8 часа поради липсата на магистрали и постоянните ограничения.След такъв преход няма да ти е до разглеждане,а и имай в предвид,че трафика в Краков е ужасен и стават огромни задръствания.

2.Ако избереш скоростно предвижване и минеш само по магистрали километрите скачат с 250 и имаш много платени участъци в Австрия и между Катовице и Краков.

3.След това искаш да продължиш към Прага,но с два тежки прехода един след друг и то в началото ще ти е нужна почивка за да възстановиш,за да имаш сили за следващите дни.

4.Краков не е град за един ден!!!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тази зима направих подобен преход за 12 дни. Така както си го планирал според мен е много шофиране и малко време за почивка и разглеждане на градовете. Добре ще е да си оставиш ден повече за някои от градовете,

Връзка към коментар

За това съм съм предвидил 10 дни и искам да добавя още 4 ,където си заслужава и с помощта на тях да намаля темпото.Последния ден прибирането от Загреб до Варна както казах не ме притеснява-двама шофьори сме и ще се сменяме.

Като гледам Краков явно ще го пропусна.

И ден 7 е за Виена-объркал съм като съм писал Прага отново. :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.