Прескочи до съдържание

Слизане от самолет по време на технически стоп - теория и практика


Препоръчани мнения

Преди 1 час, rdd каза:

Реших в тази тема да попитам следното: Отнася се за авиокомпания BHair - имат полет Манчестър-Бургас за 120 паунда, като същия полет има първи стоп във Варна, и после отлита за Бургас. Билета Манчестър - Бургас е на стойност 120 паунда, а Манчестър-Варна - 250 паунда. Питането ми е какво би станало ако си купиш билет до Бургас, а слезеш във Варна? Защото така ни устройва - живеем във Варна. Благодаря предварително.

Няма да има проблем само ако сте с ръчен багаж, обаче ако имате чекиран багаж, не препоръчвам.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , makler каза:

с ръчен багаж

То това се подразбира.

 

Но да предупредя, че като стюардесите преброят хората останали самолета, в автобуса шофьора ще вика и ще предупреждава, че това е Варна 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, makler каза:

Няма да има проблем само ако сте с ръчен багаж, обаче ако имате чекиран багаж, не препоръчвам. 

 

 

Преди 1 час, Tim каза:

То това се подразбира.

 

Но да предупредя, че като стюардесите преброят хората останали самолета, в автобуса шофьора ще вика и ще предупреждава, че това е Варна 🙂

Благодаря, в този случай на паспортната проверка няма ли да изискват бордната карта, от където да се види до къде пътува пътника и дали ще има проблем. И по принцип при паспортната проверка , съответния служител има ли данни за пътника до къде пътува?

Връзка към коментар
преди 15 минути , rdd каза:

Благодаря, в този случай на паспортната проверка няма ли да изискват бордната карта, от където да се види до къде пътува пътника и дали ще има проблем. И по принцип при паспортната проверка , съответния служител има ли данни за пътника до къде пътува?

За това не знам, не мога да кажа със сигурност, съжалявам.

При мен се случи при полет София-Варна-Бургас.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Tim каза:

За това не знам, не мога да кажа със сигурност, съжалявам.

При мен се случи при полет София-Варна-Бургас.

Как е било при вас - с билет до Бургас, а слязохте във Варна ли? 

 

Връзка към коментар
преди 14 минути , rdd каза:

Как е било при вас - с билет до Бургас, а слязохте във Варна ли? 

Не, не, аз си бях за Варна 🙂

Но преди да тръгне автобуса, шофьора дойде и започна на висок глас да обяснява, че "Това е Варна, не е Бургас".

От самолета му бяха казали, че вътре са останали -2

Каза го два/три пъти, аз се опитах да помогна с превод, никой не реагира и автобуса тръгна.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , rdd каза:

Благодаря, в този случай на паспортната проверка няма ли да изискват бордната карта, от където да се види до къде пътува пътника и дали ще има проблем. И по принцип при паспортната проверка , съответния служител има ли данни за пътника до къде пътува?

На мен при влизане в съответната държава никога не са ми искали бордна карта. Дали има данни за крайната ти дестинация, съмнявам се. Главната му задача, е да провери дали имаш право да влизаш в страната, дали ще го направиш през ГКПП Варна или през Станке Лисичково би трябвало да няма никакво значение. Но това са си мои разсъждения.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , tch каза:

На мен при влизане в съответната държава никога не са ми искали бордна карта

При полета ни до Тайланд (летяхме с йорданците), на гейта бяха застанали 3-4 служителки на летището - коридорът буквално беше преграден и проверяваха бордните карти на всеки слизащ, тъй като полетът продължаваше към ХК. Ако се беше опитал някой да слезе там, пък било то и само с ръчен багаж, определно нямаше да му се получи. 

 

Преди това при полета до Занзибар с катарските авиолинии, след кацането в Занзибар, полетът продължаваше към летище Килиманджаро, та пак ни проверяваха БК още на стълбичката.

 

В Порто успяхме да слезем и да пропуснем отсечката до Лисабон, понеже имаше 3+ часа престой и беше ясно, че ще има смяна на самолета. Иначе аз не бих разчитала и не бих си правила планове да пропусна отсечка ако има малък престой и няма смяна на самолет - може да стане, но може и да не стане.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Според мен пробвай, ако все пак те спрат, транспорта от Бургас до Варна е доста по-евтин от 100 паунда. На граничния контрол със сигурност няма значение докъде ти е билета, само авиокомпанията може да те спре.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, tch каза:

 

Естествено, че при 130 паунда разлика трябва да опитат, но да имат едно наум, че може да не се получи и да се наложи да си организират транспорт Бургас - Варна.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Според мен в нашите географски ширини и по-специално Варна, при такъв полет едва ли ще има какъвто и да е проблем да се слезе.

 

1. Полет изпълняван от > BHair  - предполагам чартър, но продаден от някой друг.

Интереса на стюардесите на борда кой къде слиза, с оглед на цената на билета и минимизиране загубите на друга фирма или тяхната ще клони към 0.

Единствената им грижа ще е някой чужденец да не се е объркал и слязъл на грешното летище, че после ще има едни оплаквания.

Стават грешки при такива полети, примерно София-Варна-Бургас или Истанбул-Варна-Константа, просто някой хора даже не са разбрали, че летят с междинен стоп. Така че затова викат, объркалият се пасажер който не различава Варна-Бургас или България-Румъния да се осъзнае, че е на грешното място и върне. Както казах, прави се само в автобуса и то не с много голям ентусиазъм и само на български 🙂

И колкото по-късен е полета, толкова по-бързо ще им "писне" и по-малко време ще им се занимава с това и на стюардите и на наземният персонал.

 

2. Гранична полиция - там на българските граждани само се поглеждат картите за сравнение лицето дали е същото,  след което се прекарват през системата..... да не би да има някой запор от някъде, я НАП-а, я БОП-а и по този начин да разнообрази дежурството на старшият на смяна.

 

И като при IPO-тата 🙂  моля това мнение да не се разбира като препоръка за покупка или продажба на акции/билети.

Редактирано от Tim
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Въпросът е дали може да слезеш.  Преди когато Qatar правеха стоп в Букурещ служители също проверяваха дали бордната карта е само до Букурещ или до София.  Не знам дали за да предотвратят слизането на объркани пътници,  не позволяваха да слизаш по избор,  или и двете. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.