Прескочи до съдържание

Зелена карта за САЩ


Препоръчани мнения

Привет. Току що получих е-май, с който ме уведомяват, че съм спечелила зелена карта. Мейла ми изглежда съвсем наред. Не знам какво да мисля. Кандидатствала съм преди около 10-тина години, а мой приятел, който работи в посолството каза, че за зелена карта се кандидатства всяка година, от октомври до ноември. В мейла има линк, който препраща към друг сайт  status.kcc-states.com/, където да вкарам номера за потвърждение. Някой от вас получавал ли е такова нещо? Или пък печелил ли е зелена карта? Ще бъда благодарна за всякаква информация по въпроса.

Редактирано от Георги
редактирана връзка
Връзка към коментар

100 % измама.От Кентъки не изпращат мейли , а отговорност на апликанта е да провери в официалния сайт с референтния си номер.

Тази година започна от 05 май.

Щом не си пускала апликация съвсем безмислено ...на даден етап тия ще ти поискат парички.Шмекери !!!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

Здравейте! Доста съм закъсняла, но по темата - и аз днес получих мейл, който бе направен добре, признавам, за малко човек да го помисли за истински, ако не бяха грешките в страницата с инструкциите laugh.gif Ето какво гласи:

Dear Applicant,

 

Thank you for being a valued U.S. Consular Electronic Application Center (CEAC) customer. We wish to notify you that you have been selected as one of the Diversity Visa Program person for receiving a Green Card.

 

Name: XXXX

Marital Status: NO

 

Confirmation #: 2015393A13EFC876

 

You must click the link below and follow the instructions in order for the U.S. Department of State to continue processing your visa application.

 

eb155929189.kccstate.com/internal...015393A13EFC876

 

If your link doesn't work, it's possible that it was broken by your email system. If the link isn't clickable or part of the link is cut off, please copy and paste the entire URL into your browser's address bar and press Enter.

 

 

***Important: Please do not reply to this email. This mailbox is not set up to receive email.

 

 

Да започна с това, че номерът не е изобщо верен. В инструкциите от линка пише, че таксата е 785$, освен това веднъж платена , гаратира виза! О, плащането трябва да се преведе към посолството във Великобританя поради "дипломатичните отношения" с моята страна Няма да коментирам обещанията за работа, жилище и не знам си какво още.. Има ли изобщо някакъв начин тези измами да бъдат съобщени на някого, например DoS, или на Американското посолство във Великобритания, знам ли, все пак някой им използва името, за да печели незаконно пари... и да бъдат предприети някакви мерки?

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/3269300/page/0/fpart/3/vc/1

Редактирано от Георги
редактирана връзка
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет. Току що получих е-май, с който ме уведомяват, че съм спечелила зелена карта. Мейла ми изглежда съвсем наред. Не знам какво да мисля. Кандидатствала съм преди около 10-тина години, а мой приятел, който работи в посолството каза, че за зелена карта се кандидатства всяка година, от октомври до ноември. В мейла има линк, който препраща към друг сайт  status.kcc-states.com/, където да вкарам номера за потвърждение. Някой от вас получавал ли е такова нещо? Или пък печелил ли е зелена карта? Ще бъда благодарна за всякаква информация по въпроса.

Мейла е фалшив, сайта на който се кандидатства за зелена карта и проверява статуса е: https://www.dvlottery.state.gov/

 

Сега нямам време да пиша повече, но се кандидатства всяка година през Октомври и статуса се проверява след Май следващата година.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Привет. Току що получих е-май, с който ме уведомяват, че съм спечелила зелена карта. Мейла ми изглежда съвсем наред.

 

100% измама, домейна на сайта, към който редиректва е регистриран от някакъв унгарец с адрес в Лондон и се хоства в Холандия :) :) :) Нищо, което е с домейн различен от .gov не е правилното място. Мейл адреса също трябва да бъде с такъв домейн. :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да :) Сигурна бях, но пък....ме глождеше. Проверих сайта, към който препращаше линка http://www.scamvoid.com/check/status.kcc-states.com, базиран е някъде в Амстердам. Е, здраве да е. Който нИ играе, нИ пИчели :) Благодаря ви за отговорите!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А ето и как изглеждаше номерът на апликация за истинското теглене на лотарията за 2016-та, което се проведе този май. Разбира се, смених малко цифрите и буквите, но форматът е такъв: 20165NXZY84TRNAU.
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

:)  2015393A13EFC876

До формат са го докарали.

Аха, обаче е за миналогодишната лотария. Това обаче което живо ме интересува е, мейлът на който получи писмото, в АБВ ли беше? Питам, защото майка ми преди няколко години беше получила подобно писмо в пощата си в АБВ, в което по същият начин бяха намерили всичките й имена (а тя е с 4 и никога не използва моминската си фамилия), та ме наведоха на разни размисли скамерите. Явно са доста организирани, или просто някой им продава информацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А имаш ли желание да отидеш.

Винаги съм си мислила, че САЩ не е моята  дестинация, но съдейки по това, че сърцето ми подскочи и се видях за секунди живееща в нормална държава..явно имам. Не прекалено, но по-скоро бих отишла.

 

Аха, обаче е за миналогодишната лотария. Това обаче което живо ме интересува е, мейлът на който получи писмото, в АБВ ли беше? Питам, защото майка ми преди няколко години беше получила подобно писмо в пощата си в АБВ, в което по същият начин бяха намерили всичките й имена (а тя е с 4 и никога не използва моминската си фамилия), та ме наведоха на разни размисли скамерите. Явно са доста организирани, или просто някой им продава информацията.

Информацията им беше стара. Стария ми телефон, от преди 8 г., грешният начин, по който си изписвах фамилията. Само 2 имена. В АБВ, да.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съжалявам, че ще те разочаровам, но мейлът е измама.

Аз самата спечелих зелена карта от DV2015 - единственият е-мейл, който се получава по време на целия процес от тегленето на печелившите до получаването на визата за САЩ, е поканата за интервю за виза от българското посолство, но това е на далеч по-късен етап - преди това има онлайн попълване на форма DS260.

Единственото място за проверка е https://www.dvlottery.state.gov/ с confirmation number, получен при подаването на application в периода 5 октомври - 5 ноември предната година.

И, напоследък, след тегелнето на печелившите, мисля на 5 май т.г., доста мои познати ми се обадиха да потвърдя истинността на подобен мейл - за жалост, не е истински.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, всички във форума! И аз получих вчера в АБВ същия имейл, но веднага ме загложди, че нещо не е наред, защото от 8-9 години го използвам само аз като лично-служебен, а преди това го регистрирахме заедно със съпруга ми и от негово име. Аз по-късно промених профила с моите имена. Странно ми стана, че бе адресиран до мъжа ми, а не до мен :)

След като се порових малко, установих, че и други хора са получили същия имейл по същото време. Открих и нещо от преди две години, което дава отговори на няколко въпроса.

Подробности тук: https://www.youtube.com/watch?v=huHroGoNb7w

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.