Прескочи до съдържание

Туристи и бежанци :(


Препоръчани мнения

Все ми се струва, че просто няма какво да се направи и само си чешем езиците на глобално ниво в Западния свят. Истината е, че няма как да се интегрира неинтегрируемото. Това което прави Германия е супер глупост според мен поради простата причина, че този процес трябва да се случи от самосебе си, а не насилствено. Явно те след като не успяха да интегрират 10 милиона турски гастарбайтери за толкова години, не са си взели никакви поуки от опита и пак ще пробват със същия похват да интегрират още не знам си колко милиона икономически емигранти (бежанците ще си се интегрират и без някой да им помага, щото там нещата са други и тези хора идват с други цели).

 

Иначе според мен, разликата между Българите и Африканците е голяма, само поради две причини:

  • Българите имаме образование,
  • Българите сме все пак част от Европейската цивилизация и ценностите са ни доста по-близки от тези на идващите от Африка и Азия хора.

 

 Като цяло, за съжаление, свинщината ще става все по-голяма и загуби ли се баланса, ни чака или Хитлер 2.0, или разпадане на Евросъюза (то това си е неизбежно по принцип де, просто иначе щеше да отнеме малко повече време) и тотално и повсеместно затваряне на граници за неопределено време. Въобще, струва ми се, че това което трябваше да се направи, макар и безсърдечно, трябваше да е следното:

  1. Европа казва: "Сори, пичове, няма да приемем нито един икономически имигрант, независимо колко хора ще се издавят в моретата и издушат по камионите. Място за вас, тук, няма. Бежанци приемаме, но след стриктна скрийнинг процедура за ценз, ниво за установяване наистина ли идващият е бежанец, а не икономически емигрант."
  2. В Африка се наливат пари, не, за да се изхранят Африканците, а за да им се построят училища и да се започне лека полека, техните деца да се обучават, като ходенето на училище, ако трябва, се подпомага със стимули за семействата им, така, че да може, те да се навият да пускат децата си на училище, но естествено, това трябва да става само, при положение, че децата правят прогрес, а не ходят просто, за да може техните да взимат помощи.
  3. Най-надарените деца след като се обучат в Африка, се изпращат безплатно в елитни Европейски и Американски университети, за да може да получат наистина добро образование на световно ниво и да могат да станат качествени работници, бизнесмени и т.н.
  4. След това, ако успее да им се намери някаква работа в Африка, се връщат да работят обратно там, ако не, им се разрешава да продължат да живеят и работят там, където пожелаят в Европа или щатите, спрямо тяхното образование, желания и т.н.

    Наясно съм, че тоя план е малко странен като цяло, но пък, не се сещам за нищо по-добро, което би изкарало тези народи от потресаващата бедност и мизерия, на която са обречени от векове. От 50 години става ясно, че сами нямат капацитет да започнат да дърпат напред, та явно някак ще трябва да им се помогне. Но стана ясно и друго, че всички досегашни опити, инициативи на знайни и незнайни хуманитарни организации за справяне с проблемите, просто са неефективни и успехите са по-скоро изключението, а не правилото.

П.П. Между другото, проблемът на България е абсолютно същият. Има едно цяло поколение, което просто има образование, което не е адекватно на сегашните реалности, поради факта, че е получено в предишния строй и сега всички тези хора, просто няма как да правят нещо смислено и работят общо взето, каквото им попадне и едва оцеляват.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абсолютно съм съгласен с горните две мнения. Населението на света вече мина 7,3 млрд. души и продължава да расте с бърз темп. Планетата вече се задъхва, ресурсите не са безкрайни. Това ново Велико преселение на народите към Европа просто не може да продължава така. Според мен е въпрос на време да се появи някой нов Хитлер.

 
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.