Прескочи до съдържание

Портали за кешбек (връщане на пари при покупки) - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Фил каза:

Както става ясно и от темата за пазаруване от UK след Brexit, това упражнение (поне засега) стана леко тегаво.  
Сега си давам сметка, че това се отразява и на ползването на кешбек портали - аз досега минавах през английските topcashback, quidco и американския Topcashback. Обаче те, естествено, работят за британски и американски търговци. 
Та въпросът ми е - някой да препоръча върианти за кешбек-портали при пазаруване от европейски търговци, например от amazon.de 

Точно за немския амазон много рядко има някакъв съществен кешбек, но има много други търговци, които са по-щедри. 

 

Иначе за кешбек портали в Германия: topcashback.de, igraal.de, shoop.de

 

Междудругото цените в Германия на повечето стоки така или иначе са по-ниски от тези в Англия. Разбира се има изключения и неща, които не се намират на други места. Освен това пратките от Германия пристигат по-бързо. 

 

Преди кешбек порталите, не е зле да се погледне и www.idealo.de

Супер е за сравняване не цените за даден продукт при различни търговци.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Скоро налагало ли ви се е, да влезете в профила си в topcashback usa? Е, аз не успях! Оказа се след запитване от моя страна, че профилът ми е блокиран, както и редица други след като е била проведена по техните думи мащабна операция за злоупотреба, предполагам заради зимната игра преди месец и нещо. Всъщност не съм правил нищо нередно, което да наруши правилата, но те твърдят друго.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 23.01.2021 г. в 16:13, Фил каза:

Както става ясно и от темата за пазаруване от UK след Brexit, това упражнение (поне засега) стана леко тегаво.  
Сега си давам сметка, че това се отразява и на ползването на кешбек портали - аз досега минавах през английските topcashback, quidco и американския Topcashback. Обаче те, естествено, работят за британски и американски търговци. 
Та въпросът ми е - някой да препоръча върианти за кешбек-портали при пазаруване от европейски търговци, например от amazon.de 

topcashback.de по принцип върши чудесна работа за немски (и някои други) търговци, макар че като гледам точно за Amazon не предлага кешбек.

 

Препоръчвам обаче и друг вариант, който лично аз ползвам от години. Ако имате подръка регистрирана по ДДС фирма, то през нея може да поръчвате без ДДС кажи-речи всички стоки от ЕС, стига търговецът да е наясно с процедурата (повечето са). На практика това е 20% директно намаление от крайната цена, което обикновено бие в пъти какъвто и да е кешбек.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Георги Матеев каза:

Препоръчвам обаче и друг вариант, който лично аз ползвам от години. Ако имате подръка регистрирана по ДДС фирма, то през нея може да поръчвате без ДДС кажи-речи всички стоки от ЕС, стига търговецът да е наясно с процедурата (повечето са). На практика това е 20% директно намаление от крайната цена, което обикновено бие в пъти какъвто и да е кешбек.

Някои търговци, обаче, правят разлика дали купувачът е физ. или юрид. лице, като за вторите гаранцията обикновено е по-малка. Не знам дали към момента това е в сила, но преди беше така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Iliyan Minchev каза:

Здравейте! Скоро налагало ли ви се е, да влезете в профила си в topcashback usa? Е, аз не успях! Оказа се след запитване от моя страна, че профилът ми е блокиран, както и редица други след като е била проведена по техните думи мащабна операция за злоупотреба, предполагам заради зимната игра преди месец и нещо. Всъщност не съм правил нищо нередно, което да наруши правилата, но те твърдят друго.

Токущо влязох в един от 40-те си профила.Засега не са ме блокирали и предните 2 месеца преведох към 40 профила Paypal общо към 200 лв главно от бонус за търсене на Skyscanner и от играта останалото.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 1 час, vorbis каза:

Някои търговци, обаче, правят разлика дали купувачът е физ. или юрид. лице, като за вторите гаранцията обикновено е по-малка. Не знам дали към момента това е в сила, но преди беше така.

Чувам това за първи път. От 2009-а пазарувам професионална музикална апаратура без ДДС от всякакви търговци в ЕС (основно от Германия, Белгия, Франция и Великобритания), като без изключение винаги съм получавал пълна гаранция на продуктите. Възможно е обаче да си прав за някои търговци, но поне аз не съм попадал на такива и може би е (или е било) по-скоро изключение.

 

А домашната си техника (аудио, видео, битова, телефони и тн) от години взимам от унгарците www.edigital.bg. Абстрахирайте се от българската версия на сайта, продуктите се изпращат от Унгария. Офертите им често са значително по-добри от тези в България, а отгоре на това допълнително се маха и ДДС-то. За сравнение: наскоро по тази схема взех нов телевизор, който без да преувеличавам платих буквално наполовина спрямо цените у нас, при това с включена доставка. И си има пълна гаранция.

 

Търговците водят това за "вътрешно-общностна необлагаема доставка" и след проверка на валидността на ДДС номера въобще не начисляват ДДС. Работи за абсолютно всичко, включително също за дрехи, козметика и каквото се сетите още.

 

От това по-добър кешбек здраве му кажи 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , Георги Матеев каза:

Чувам това за първи път. От 2009-а пазарувам професионална музикална апаратура без ДДС от всякакви търговци в ЕС (основно от Германия, Белгия, Франция и Великобритания), като без изключение винаги съм получавал пълна гаранция на продуктите. Възможно е обаче да си прав за някои търговци, но поне аз не съм попадал на такива и може би е (или е било) по-скоро изключение.

 

Това е честа практика дори и в България. На прима виста се сещам за Acer - гаранцията им за ЮЛ е 12 месеца, докато за ФЛ - 24 месеца, в Dice.bg също гаранцията за ЮЛ е 12 месеца, докато за ФЛ - 24 месеца. Има брандове като Apple и Lenovo примерно, които по принцип дават 12 месеца гаранция и за ЮЛ, и за ФЛ и някои търговци в България се опитваха да минават с номера, че "прозводителят толкова дава", докато явно някой сезира КЗП и ги настъпиха, че в ЕС всички стоки трябва да бъдат с минимум 24 месеца гаранция. Така се появи понятието "търговска гаранция" - когато производителят дава гаранция, по-кратка от изискванията на закона (примерът по-горе с 12-те месеца), остатъкът до 24 месеца се поема от търговеца. Предполагам от тук идва и разликата в гаранциите за ФЛ и ЮЛ - просто ЮЛ не са обект на защита на потребителя, там КЗП няма думата и съответно търговците се възползват да не им дават 24 месеца гаранция, а само 12, понеже няма на кой да се жалват.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 55 минути , chandni каза:

Това е честа практика дори и в България. На прима виста се сещам за Acer - гаранцията им за ЮЛ е 12 месеца, докато за ФЛ - 24 месеца, в Dice.bg също гаранцията за ЮЛ е 12 месеца, докато за ФЛ - 24 месеца. Има брандове като Apple и Lenovo примерно, които по принцип дават 12 месеца гаранция и за ЮЛ, и за ФЛ и някои търговци в България се опитваха да минават с номера, че "прозводителят толкова дава", докато явно някой сезира КЗП и ги настъпиха, че в ЕС всички стоки трябва да бъдат с минимум 24 месеца гаранция. Така се появи понятието "търговска гаранция" - когато производителят дава гаранция, по-кратка от изискванията на закона (примерът по-горе с 12-те месеца), остатъкът до 24 месеца се поема от търговеца. Предполагам от тук идва и разликата в гаранциите за ФЛ и ЮЛ - просто ЮЛ не са обект на защита на потребителя, там КЗП няма думата и съответно търговците се възползват да не им дават 24 месеца гаранция, а само 12, понеже няма на кой да се жалват.

Предполагам си права, както казах до момента не съм попадал на такива разлики в гаранциите, но явно съм имал късмет.

 

При всички случаи това не би ме спряло да взимам стоки като ЮЛ, когато директно спестявам 20%. Ако толкова ме притеснява евентуалната по-кратка гаранция при някои техники просто бих си доплатил за по-дълга и пак ще има сериозна ценова разлика.

 

Така или иначе този потенциален проблем го няма при пазаруване на негаранционни стоки. Един приятел например постоянно си взима хранителни добавки от Испания и спестява ДДС-то.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Георги Матеев каза:

А домашната си техника (аудио, видео, битова, телефони и тн) от години взимам от унгарците www.edigital.bg. Абстрахирайте се от българската версия на сайта, продуктите се изпращат от Унгария. Офертите им често са значително по-добри от тези в България, а отгоре на това допълнително се маха и ДДС-то. За сравнение: наскоро по тази схема взех нов телевизор, който без да преувеличавам платих буквално наполовина спрямо цените у нас, при това с включена доставка. И си има пълна гаранция.

Стана ми интересно, нужно ли е обратната страна, БГ фирмата регистрирана по ДДС да минава фактурата през счетоводните си книги или просто фактурата остава за спомен? 

Връзка към коментар
преди 30 минути , Redyred каза:

Стана ми интересно, нужно ли е обратната страна, БГ фирмата регистрирана по ДДС да минава фактурата през счетоводните си книги или просто фактурата остава за спомен? 

Въпрос на желание и на регистриран предмет на дейност.

 

Ако си примерно строителна фирма трудно ще минеш като счетоводен разход микровълнова печка, да кажем.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

Въпрос на желание и на регистриран предмет на дейност.

 

Ако си примерно строителна фирма трудно ще минеш като счетоводен разход микровълнова печка, да кажем.

оу да, напълно си прав. Мисълта ми е, ако не искаш, дали някой прави насрещна проверка на унгарската фирма. Това ми стана интересно и дали би имало риск за нас, при положение, че загубим фактурата. 

Връзка към коментар
преди 48 минути , Redyred каза:

оу да, напълно си прав. Мисълта ми е, ако не искаш, дали някой прави насрещна проверка на унгарската фирма. Това ми стана интересно и дали би имало риск за нас, при положение, че загубим фактурата. 

Не мога да отговоря с точност - аз си минавам като разход почти всички фактури, тъй като покупките са свързани най-вече с дейността на фирмата ми. Иначе принципно не знам дали законово си длъжен да декларираш всяка разходна фактура. По-скоро не, тъй като по-малко разходи = по-голям данък печалба, т.е. това е в полза на държавата. Във всеки случай счетоводителят ми не е сигнализирал за потенциален проблем, а щеше да каже, ако имаше опасност.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 часа, chandni каза:

Това е честа практика дори и в България. На прима виста се сещам за Acer - гаранцията им за ЮЛ е 12 месеца, докато за ФЛ - 24 месеца, в Dice.bg също гаранцията за ЮЛ е 12 месеца, докато за ФЛ - 24 месеца. Има брандове като Apple и Lenovo примерно, които по принцип дават 12 месеца гаранция и за ЮЛ, и за ФЛ и някои търговци в България се опитваха да минават с номера, че "прозводителят толкова дава", докато явно някой сезира КЗП и ги настъпиха, че в ЕС всички стоки трябва да бъдат с минимум 24 месеца гаранция. Така се появи понятието "търговска гаранция" - когато производителят дава гаранция, по-кратка от изискванията на закона (примерът по-горе с 12-те месеца), остатъкът до 24 месеца се поема от търговеца. Предполагам от тук идва и разликата в гаранциите за ФЛ и ЮЛ - просто ЮЛ не са обект на защита на потребителя, там КЗП няма думата и съответно търговците се възползват да не им дават 24 месеца гаранция, а само 12, понеже няма на кой да се жалват.

Нещо повече, когато продукт е взет на името на ЮЛ и даде дефект по време на гаранционен срок, не подлежи при никакви обстоятелства на замяна, защото не е потребителска стока, а на ремонт до дупка. Затова и задрасках една марка само заради сервиза им в София, където ремонтираха 6 пъти таблет в гаранция и така и не го оправиха.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
На 1.03.2021 г. в 12:12, dimitrov6 каза:

Тук https://www.topcashback.co.uk/blog/sweet-treats-cashback-giveaway са сайтове с колибрита!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Пишете им,аз съм забелязал,че ТСВ не ми блокират профилите,а имам над 40 и в английския,и в американския общо.Те просто спират да ми превеждат по сметката парите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 1.04.2021 г. в 7:48, dimitrov6 каза:

Пишете им,аз съм забелязал,че ТСВ не ми блокират профилите,а имам над 40 и в английския,и в американския общо.Те просто спират да ми превеждат по сметката парите.

Аз имам само 4 профила и рикуесквам изплащания към един и същи PayPal, което не е ок. Ти към сметка ли искаш изплащания?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Яничка каза:

Аз имам само 4 профила и рикуесквам изплащания към един и същи PayPal, което не е ок. Ти към сметка ли искаш изплащания?

И от моите профили имам 2 двойки с еднакви PayPal,тоест на 4 профила 2 PayPal.Но сега ,ако се прави нов профил и пишеш  PayPal,който се използва в друг ,не позволява.Към банкова сметка искам в английския TCB.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

И от моите профили имам 2 двойки с еднакви PayPal,тоест на 4 профила 2 PayPal.Но сега ,ако се прави нов профил и пишеш  PayPal,който се използва в друг ,не позволява.Към банкова сметка искам в английския TCB.

Писах им, след 4 дни поискаха да им кажа кои търговци най-често посещавам (схванах го като вид проверка), отговорих и вече седмица нищо. Имате ли впечатления колко бързо отговарят? Дори нямам автоматично съобщение, че са получили мейл.

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Пишете им и в Facebook.Нямам впечатления кога отговарят по мейл.

преди 45 минути , Tani каза:

Писах им, след 4 дни поискаха да им кажа кои търговци най-често посещавам (схванах го като вид проверка), отговорих и вече седмица нищо. Имате ли впечатления колко бързо отговарят? Дори нямам автоматично съобщение, че са получили мейл.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.