Прескочи до съдържание

Достатъчно време за прекачване на летище Чампино


Препоръчани мнения

Да попитам , понеже не съм бил на това летище все още:

Пристигам в 07:35 и имам следващ полет в 08:15.

Интересувам се

1. Има ли транзитен коридор на това летище ?
Или е както в Милано / Бергамо  - всички излизат и се проверяват наново ?
 

2. Прави ли се повторна проверка на ръчния багаж, ако има транзитен коридор (както на Фиумичино )?

3. Достатъчни ли са 20 мин за прекачването - предполагам , че не е много голямо летището , но
ме поправете ако бъркам...

Връзка към коментар

Нямам спомени да има транзитен коридор, защото летят само НТА. 99%, че ще трябва да се наредиш отново на опашката за проверката на ръчен багаж.

 

Като територия летището е малко, но като пътникопоток Бергамо има пътници колкото летище София, Бургас, Варна и Пловдив взети заедно.

 

Не е невъзможно да се прекачиш за толкова време, но ако самолетът закъснее 10-15 минути е доста вероятно да изпуснеш връзката.

 

Това което може да направиш в името на успеха е да седнеш отпред на самолета и да си един от първите, които ще слезат. Допълнително ще забави прекачването и паспортната проверка, ако пътуваш от или за България.

Редактирано от Topfly
Връзка към коментар

Това са стандартните времена:

STANDARD.D/D...D/I...I/D...I/I.ONLINE    .25  1.00  1.00  1.00OFFLINE   .25  1.00  1.00  1.00

имаш шанс само при вътрешен/вътрешен.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Хм...

От Букурещ с Уизеър ще пътувам с ръчен багаж  - смятам дори да си взема билет, докато все още ги има.
Очаквам да има паспортен контрол, също очаквам, че ще прередя цялата опашка за проверка на багажа, особено  ако е както на Бергамо.
Понеже е първи полет, не вярвам да закъснеем във въздуха , но на земята - като нищо.
И всичкото това, защото раянеър решиха да излетят от чампинио  -  така не мога да се класирам за полета на раянеър след промяната.
Преди нея  , пристигах на фиумичино и  специално гледах да кацна точно на фиумиино , за  да мога после да литна с раянеър, ама ...не би.

И отделно : на Чампино (обикновено)  на ръкав ли застава самолета или на стоянка .

Слизам от международен полет и се прекачвам на вътрешен.

Редактирано от bat.galin
Връзка към коментар

Според официалните данни - трябва час за Международен/Вътрешен. Остава да разгледаш картите на терминалите и сайта на летището .. може и да им пишеш.

Връзка към коментар

Здравей :)

 

И друг път съм изразявала мнение - по-малко от час и половина прехвърляне при отделни билети не бих си и помислила. Пък и да е на един билет - ако програмата ти е стриктна, какво от това, че ще ти платят престоя... А ако съм с чекиран багаж, поне два часа. Може би звуча консервативно, но не питай старило, а патило. 

 

20 минути... Аз да попитам - от какво се налага това препускане? Цена? Не знам, за мен треперенето дали  ще хвана връзката е в пъти по-скъпо от друга ценност. Това просто философия, всеки е различен, прощавай :) 

Връзка към коментар

При положение, че нямаш още билет за единия полет, не виждам причина да си причиняваш това. Няма ли по-късни полети? В смисъл, те може да са ти дали два линка за потвърждение и отказ, но би трябвало да можеш и да избереш друг полет след такава промяна, ако им се обадиш. Или направо отказваш този променения и почваш отначало.

Не че е сигурно, че няма да мине, но шанса е малък. Е, ако много обичаш риска...

Връзка към коментар

Такова ми е  разписанието на полетите, имам удобен ранен полет от Букурещ , а и сутрин в 07:30 е все още спокойно.

- с алиталия и прекачване на фиумичино имах 55 мин, но имам и транзитен коридор.
- с уизеър и прекачване на чампино имам 40 мин, без транзитен коридор.
Познавам фиумичино и не ми е проблем 10 мин закъсненение,  дори и сега след "пожара" , когато придвижването  м/у Т1 и Т3 е с автобуси.
Но не познавам  чампино.и се притеснявам дали от първи път ще успея да се вместя в 30 мин (+10 мин слизане и проверка=40мин) , затова ще умувам до утре сутрин.
И май ще взема да ида специално да го видя това летище, че ми е малко спънато така ;)



 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.