Прескочи до съдържание

Организация за концерт на Роби Уилямс?


Препоръчани мнения

Duke, за тебе знаем вече  ;) Кой как и кога си организира посещенията на концерт си е по негова преценка и зависи от много неща. Ако ти имаш възможност във всеки един момент да извадиш пари за билета, пътуването и спането мога само благородно да ти завиждам  :) но хайде да не генерализираме нещата и да се казва как се прави. За RHCP си купих билет веднага след като ги пуснаха в продажба, за този ако успея ще е на по-късен етап и това по никакъв начин няма да ми развали удоволствието от самото шоу.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 а Роби Уилямс и в хола да реши да ми пее, лично аз ще отида в спалнята... :P

Звучи ми малко перверзно.. Роби в хола, а ти в спалнята - той да ти пее, а ти...?:) упс.. извинете : :rolleyes::wub:

Инак аз приемам всякакви съвети и ще съм благодарна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Златно правило е да планираш нещата така, че да закупиш билети още в първите седмици от старта на продажбите, а за определени събития и в деня на стартиране на продажбите. 

Принципно и аз съм привърженик на това правило, но предимно за концерти извън България. Стига системата да е достъпна от България, и да не е блокирала от многобройни едновременни заявки. За тукашните, хайде да не е често, но всяка година има поне по 3-4 отменени, и не си заслужава след това разправиите и мотането какво се случва с билетите. По едно време даже имах колекция от билети от отменени концерти. :)

От друга страна билетите за големи концерти в Англия най-вече, се изкупуват не първите седмици, или дни от пускането им, а буквално за минути,  че даже и секунди (за титлата спорят няколко имена за концерти в Англия и Щатите).

Същевременно съм виждал това правило разбито на пух и прах, като съм успявал да си купя билет 15 минути преди започването на отдавна разпродаден концерт от спекуланти (touts), и то на face value, без BF, и без съмнения за редовността му, т.е. по-евтино отколкото е била цената му в началото с BF.

Така че нещата не могат да се генерализират, или обобщят в някакво общовалидно правило. Въпрос е и на късмет, и на шанс понякога ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Далеч съм от идеята да генерализирам, изхождам от личен опит. Аз не бих си позволил да изпусна концерт, който ме интересува. Веднага давам конкретни примери в тази посока. През 2009 г. в световен план се създаде истерия при обявяване турнето на U2. Тогава групата реши да предприеме продажби "на зелено". За да си гарантираш билет, трябваше да станеш член на техния фен клуб. Само по този начин можеше да получиш достъп до билетите преди те да излязат в официална продажба. Помня че платих 40 щ.д., за да мога да вляза в системата в първите десет минути и да купя билети за концерт на ирландците. Десет минути по-късно билетите бяха свършили. Ако не знаех горното, как щях да си купя билети? Преди две години купих билети за концерт на Роджър Уотърс на седмата минута от старта на продажбите за Милано. В края на деня нямаше пукнат билет. Миналата година посетих два концерта на Брус Спрингстийн, нямаше да го сторя ако не бях купил билети още в първите дни от старта на продажбите. Мога да продължавам още...

 

Всичко това по-горе го пиша за онези, които обезателно държат да видят съответната група/артист, без да бъдат разочаровани в последния момент. Говоря за "дайхард" фенове и осъзнавам, че повечето хора не стават и лягат с мисълта за определен концерт, но има и други луди като мен...

 

За концертите в България също не бива да се генерализира. В бизнеса съм и съм наясно с много неща. Провалените концерти на "БЕК" през последните години се дължаха на лошо стечение на обстоятелствата и лош мениджмънт. Не бива това да ви отказва да купувате билети навреме, защото само така можете да си гарантирате най-добрите места. Покрай кризата българските промоутъри стимулират ранните продажби като дават различни отстъпки от цената...

 

Относно цената на билетите. Темата е дълга, мога да разясня начините на ценообразуване, но най-общо ще кажа, че цената на един билет за концерт не може да бъде кой знае колко различна в Амстердам и София, например. През последните години артистите вдигнаха много хонорарите си, защото трябва да компенсират загубите от интеренет пиратството. Самото изкуство стана много скъпо, всеки се надпреварва да покаже по-качествено, по-бляскаво и мащабно шоу, а това струва много пари. В заключение, ходенето на концерт е скъпо удоволствие...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз не съм чак толкова запалена като теб и ако не отида на даден концерт няма да приритам - преживях го, че не отидох на Green day, ако и за Роби не си уредя нещата- здраве да е :) Факт е, че той не е обявил все още всички дати от турнето си (за което знам отдавна - просто чакам да дойде по-близо до България). А за цените на билетите, сигурно е така както го казваш, но определено на това турне има голяма амплитуда: от 190 евро за Осло, през 120евро за Милано до 100лв. за Загреб. 

Няма значение, не искам да споря с теб просто малко с рогата напред тръгна и за това по-рязко отговорих.  :)

Връзка към коментар

Не, няма проблем, попитах защото ако с нещо съм те подразнил, моля за извинение... :wub:

 

Може би пиша малко по-емоционално по темата, но все пак от години практикувам концертен туризъм и мога единствено да помогна със съвет, затова си позволих и първото мнение, а уж използвах и подходящ емотикон накрая... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 А за цените на билетите, сигурно е така както го казваш, но определено на това турне има голяма амплитуда: от 190 евро за Осло, през 120евро за Милано до 100лв. за Загреб. 

Тук само ако може да допълня, и уточня леко. Примерно ако билетите за европейско турне на някоя група са от 70 евро, с малки разлики от по 10-20 евро за различните страни, то конкретно за скандинавския регион - Дания, Швеция, Финландия и най-вече Норвегия, винаги са с едно 30% по-скъпи. Причините са две: 1. Самата група дава по-висока цена за тези държави, защото е ясно, че там го няма проблема със стандарта и палтежоспособността на феновете; и 2. Цената на човешкия труд - помощен персонал, механици, монтаж на сцената, разходи по организацията - е по-висока (това го разисквахме в една друга тема преди), съответно тези разходи автоматично вдигат цената и на билетите.

За Загреб, не знам случая точно с този концерт дали е такъв, но честа практика е за концерти и фестивали на територията на Западните Балкани, за българи и другите страни от бивша Югославия да има преференциални и много по-ниски цени по някаква договорка между промоутърите за развитието на културните връзки и концертния туризъм между тях. Същото е и за концерти в България за споменатите държави.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.