Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

След 2 седмици ни предстоят полети с Qatar Airways, Singapore Airlines и Virgin Australia.

SA и VA включват в условията си освен нормалния ръчен багаж (1 брой) и възможност за лаптоп, дамска чанта, чадър и т.н. отделно. 

Правилата на Qatar Airways oбаче са доста объркващи: 

 

  • Maximum hand baggage dimensions are 50x37x25cm (20x15x10in) each
  • In addition to your hand baggage allowance, you can also carry personal items such as one ladies handbag or one small briefcase, one coat, cape or blanket, one umbrella, one pair of crutches or walking stick, one small camera or binoculars, limited reading material, an infant’s carrying basket, and duty-free items purchased on the day of your flight.
  • Laptops and laptop bags have to fit within your hand baggage allowance.

 

След което във FAQ секцията на сайта им се казва това: 

 

 

Is my laptop part of the hand baggage allowance?

Your laptop and all it's accessories have to fit within your hand baggage allowance.

For example, if your allowance is one piece, you are not allowed to bring your laptop on board in a separate bag next to your hand baggage, as this would be counted as two pieces. In this case, we suggest you pack all items in one bag.

 

 

Toест разрешават носенето на "small briefcase", но лаптопът ми трябва да е част от ръчния ми багаж и не мога да го нося отделно?   Правилно ли тълкувам правилата им или греша?

 

Може ли някой, който е летял с тях да сподели как стоят нещата?

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Аз винаги нося ноутбука си "опакован" в ръчния багаж, обикновено и фотоапарата ми е там. Така съм пътувала и с Катарците.
Предполагам се няма да имате проблеми (ако ноутбука е отделно), стига да не се появите като коледни елхи - пък куфарче, пък дамска чанта, пък ноутбук, камера, чадър, яке ....

Връзка към коментар

Няма как, защото е разрешен само един допълнителен "personal item" или чадър, или куфарче, или дамска чанта. Но лаптопа е споменат отделно и това ме притеснява. А реално моя лаптоп може да се събере в "малкото куфарче", което е разрешено да се носи отделно.

Връзка към коментар

Все пак на всички от първа и бизнес класа им е позволено да носят два броя ръчен багаж.  Мисля да се обадя до офиса им тук в София и да ги попитам (ако изобщо ми вдигнат)

Връзка към коментар
Георги Матеев

Никой не гледа такива подробности. Все пак това не е Wizz или Ryan. Поне при моите 4 полета беше така.

 

Потвърждавам. Летял съм вече 4-5 пъти с катарците и досега не съм видял да правят нито един път проблем за ръчен багаж на нито едно летище. А е имало немалко хора с по 2 чанти, включително визуално доста по-големи от разрешеното.

 

Мисля, че можеш да си напълно спокоен.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имай предвид, че ако летиш на един билет с няколко превозвача, важи правилото за MSC (most significant carrier). Правилата за багажа на изпълняващия най-дългата отсечка от билета важат за всички останали.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сложи компютъра в ръчния багаж, а „изместените“ от него чорапи, книги и други подобни - в разрешеното „малко куфарче“ (чантата за компютъра). Така и вълкът сит, и агнето цяло.

 

Шегата настрана, аз също при пътуванията си с катарците не съм виждал, нито чувал някога да са правили проблеми за ръчния багаж.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Звънях тук в българския офис. Жената не беше сигурна и каза, че ще ми върне обаждане.

10 минути по-късно бях информирам, че мога да взема лаптопа в отделна чанта, но стига наистина да е само лаптопа, а да не нося и други неща. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.