Прескочи до съдържание

Как да снимаме простотии :)


Препоръчани мнения

И какво сега половин Япония да си стои само у дома ли -:)

 

 

За запознатите с японските табиети , все се каня да питам някоя японка що си умират да правят ония ушенца ( знака Виктори) и така не съм питал ... Та ако някой знае моля да сподели тая загадка.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За запознатите с японските табиети , все се каня да питам някой японка що си умират да правят ония ушенца ( знака Виктори) и така не съм питал ... Та ако някой знае моля да сподели тая загадка.

Вече не са само японците. Може от тях да е тръгнала тази "мода", но и други азиатци го правят.

Последния ми случай в Амстердам преди месец - вървя си по Blauwbrug, и щракам лодките и хората в оранжево, и по едно време едно момиче идва при мен, тика ми камерата си в ръцете ми, и ме моли да я снимам с другите и две приятелки. Оказа се, че са южнокорейки. Застанаха и тричките усмихнати, с опънати във V пръстчета. Направих им 5-6 снимки в различни пози, но пръстчетата навсякъде присъстваха. Чак по едно време ми дойде и аз да ги снимам с моя апарат. Сладури :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И като сме тръгнали, не разбирам особената аеродинамична приклекнала стойка, когато снимат!

 

На това твоето се вика професионално изкривяване вече :)  Обикновените хора се чудим на пръстчетата, ти стойката и аеродинамиката пак изследваш ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хахахах, похвално е, че забелязваш човека с аеродинамичната стойка на снимката!

 

В неговия случай сигурно е похвално, предвид академичния интерес към този дял от физиката.

Но не е много нормално, да забелязва само туриста.

Снимката е един път! :)

Връзка към коментар

И като сме тръгнали, не разбирам особената аеродинамична приклекнала стойка, когато снимат!

 

Има много просто обяснение - ъгъл на заснемане. Принципно с този ъгъл си играят професионалистите и си има едни простички правила които се спазват за да стане една снимка както трябва. Примерно ако снимате човек до кръста е хубаво фотоапарата да е на нивото на гърдите, ако е в цял ръст още по-надолу около корема. По този начин изкривяването на фигурата е минимално. Пример давам веднага, ако аз както съм 180см. снимам дребна японка 155см. от моя си ръст и съм на премерно 200см. от нея и не се наведа на снимката тя ще излезе с голяма глава, малки крачка и ще изглежда още по ниска. Тук растоянието до обекта също е важно - същият пример, но ако снимам от 500см. изкривяването ще е по-малко. Подозирам, че повечето японци не знаят защо снимат така, но те са дисциплинирана нация и когато някой им каже човек се снима по този начин - те го правят по този начин. Скучна работа, друго си е да имаш снимка на късокрака японка с огромна глава ;)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

И какво сега половин Япония да си стои само у дома ли - :)

 

 

За запознатите с японските табиети , все се каня да питам някоя японка що си умират да правят ония ушенца ( знака Виктори) и така не съм питал ... Та ако някой знае моля да сподели тая загадка.

 

И китайците. Една приятелка завърши китайска филология и ходи за 6 месеца там, та скоро, като последно кацнахме на Венеция и се заговаря с китайските групи, мотащи се там, а те хич не са малко. Понеже снимахме едни и те пак така си правеха знака за победа, я попитах същото. Тя ми разправя, че ги е питала преди, но за всеки случай ще го направи пак. Момичетата отговориха, че това не е онова, което си мислим ние, а си е знак за зайче. Много ме учуди това, тъй като ми се видя някак...абе безмислено.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.