Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Липсата на 13-ти ред в самолета не е някаква новост - забелязал съм, че фатализмът гони предимно европейските авиокомпании. Преди известно време забелязах обаче, че в Луфтханза липсва и 17-ти ред. Забелязвали ли сте други такива липси при пътуване?

Връзка към коментар

Забелязъл съм, че круизните кораби нямат 13-та палуба. В един самолет, колко човека да седнат на един ред - 10 макс, хайде и още 8 на горния етаж, ако е А380, докато на една палуба на кораб са стотици и там са с дни, не с часове, по-има време да се досетят за 13-тото число и да започнат да искат смяна на кабина :)

Връзка към коментар

Защото в някой държави 17 е фатално число.

".....in a lot of Lufthansa planes you will notice that there is also no row 17. That is because in some countries, for example Italy and Brazil, the typical unlucky number is 17 and not 13. Seeing as Lufthansa welcomes a lot of international passengers we try to consider as many of these specific cultural beliefs as possible. That way, all Lufthansa passengers can enjoy a pleasant flight!"

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз, пък, ако има 13 ред в самолет, гледам там да си избера място, че е по-спокойно  ;) .

 

Преди седмица се прибрах с уизеър и си бях запазил място точно на 13 ред  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При азиатците лошото число е четири. Заради произношението от китайския.

Да, и 14 също. Небостъргачите във Ванкъвър, строени от китайски фирми, нямат етаж 4 и 14. Доколкото знам 4 е числото на смъртта.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Липсата на 13-ти ред в самолета не е някаква новост ...

 

Забелязъл съм, че круизните кораби нямат 13-та палуба...

Чудя се тия суеверните и фаталистите - дали се отказват от 13-та заплата? :biggrin:

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.