Прескочи до съдържание

Февруарски Лисабон през Милано


Ники Петров

Препоръчани мнения

В никакъв случай не искам да те отказвам, просто имай впредвид трансфера от MXP и BGY - цената за първия е 10 EUR и 4-5 EUR за втория - това е с автобус до Милано на човек.

Другият ти разход може да се появи от това, че пристигате вечерта и летите сутринта - не познавам баба ти :) обаче едва ли ще е подходящо за двама ви да се мотаете по улиците на Милано цяла нощ. Това с ранния полет от Бергамо до София е доста неудобно, когато се прибира човек.

Ако не си ходил в Милано, отдели му поне един ден - има какво да се види, а и също какво да се прави.

 

За Лисабон, ще е въпрос на късмет с времето - може да е прекрасно, а може да вали и да е ужасно по това време на годината.

На отиване отлитаме от едно и също летище,но с Уиз кацаме сутринта,а с Райънер вечерта и не знам какво ще правим през тези няколко часа,но когато пътувахме до Анталия имахме почти 22 часа на летището в Истанбул,а на връщане кацаме на 13.02.2016 г, сутринта и ще разгледаме Милано,а след това вечерта някое хотелче до летище Бергамо и сутринта си летим за София. 

Връзка към коментар

Видях,  че имате 22 часа в Милано на връщане - намерете си някакъв хотел иначе е абсурдно - ще трябва да летите от Лисабон рано сутринта, което предполага още по-рано ставане и отиване на летището. Няма как да обикаляте толкова много без да имате нужда от почивка, тоалетна и каквото друго се сетиш. Иначе багажа можеш да го оставиш на гарата в Милано, но изобщо не е евтина тази услуга и за дълго време ще е като 1/4 или 1/3 от цената на нощувка в хотел.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има огромна вероятност да вали тогава. Там вали много и често, та да го имаш предвид. Другият момент са ти го казали. Баба ти не знам дали ще издържи на тези преходи и смени.

Благодаря за информацията.Виждам различни мнения относно времето,но всичко е въпрос на късмет.Искам да отидем на непознато и за двамата място а това е именно Португалия.Снощи четох един много хубав пътепис и просто се влюбих в това място.Да знаеш времето в Ибиза,но там няма много какво да се прави и то зимата.

Видях,  че имате 22 часа в Милано на връщане - намерете си някакъв хотел иначе е абсурдно - ще трябва да летите от Лисабон рано сутринта, което предполага още по-рано ставане и отиване на летището. Няма как да обикаляте толкова много без да имате нужда от почивка, тоалетна и каквото друго се сетиш. Иначе багажа можеш да го оставиш на гарата в Милано, но изобщо не е евтина тази услуга и за дълго време ще е като 1/4 или 1/3 от цената на нощувка в хотел.

Определено ще си вземем хотел.

Връзка към коментар

На летището в Бергамо няма какво да се прави повече от час - отсреща има новооткрит мол, ама цял ден в него пак е доста. Може да направите разходка до Бергамо или Милано - отново са разходи, но пък ще видите нещо ново и интересно.

За хотела в Бергамо си заслужава само ако има осигурен безплатен шатъл то летището, иначе в Милано ще имаш по-голям избор за хотели и ако си близо до гарата ще можеш рано сутринта да отидете пеша и след това автобуса от гарата ще ви остави директно на терминала на BGY.

Ако имаш някакви други въпроси, питай

Поздрав

Връзка към коментар

На летището в Бергамо няма какво да се прави повече от час - отсреща има новооткрит мол, ама цял ден в него пак е доста. Може да направите разходка до Бергамо или Милано - отново са разходи, но пък ще видите нещо ново и интересно.

За хотела в Бергамо си заслужава само ако има осигурен безплатен шатъл то летището, иначе в Милано ще имаш по-голям избор за хотели и ако си близо до гарата ще можеш рано сутринта да отидете пеша и след това автобуса от гарата ще ви остави директно на терминала на BGY.

Ако имаш някакви други въпроси, питай

Поздрав

Ще намерим какво да правим.Ние с баба много се разбираме и ще си измислим занимание и в тъмна черна стая.В мола може да убием някой час и да обикаляме на близо около летището и там два часа преди полета ще започнем да се чекираме и др.Ами за хотела не знам дали има шатъл,но знам че цената е безумна. За пет нощувки в Лисабон за двама ни е около 200 лв,а там една е 98.

Връзка към коментар

Мол има, но не е новооткрит, а е от години вече. Разходи в Бергамо ако е само за разглеждане не мисля да има много, а градчето е слабо казано прекрасно. Сега ще ти дам линк към тема, където това го бистрим.


http://magelanci.com/topic/2360-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D0%B2-%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B4%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%B8/

В отговор номер 5 съм написала как точно да стигнеш горе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мол има, но не е новооткрит, а е от години вече. Разходи в Бергамо ако е само за разглеждане не мисля да има много, а градчето е слабо казано прекрасно. Сега ще ти дам линк към тема, където това го бистрим.

http://magelanci.com/topic/2360-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D0%B2-%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B4%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%B8/

В отговор номер 5 съм написала как точно да стигнеш горе.

Да прочетох съветите и на другите магеланци.Ами мисля да се повозим на финикуляра .

Връзка към коментар

В Милано има експо в момента, така че всички хотели, в т.ч. и тези около гарата са доста скъпи

 

Що се отнася до Лисабон, аз лично ще ходя в тази посока, по същия маршрут през септември.

Само, че няма да съм в Лисабон и Кашкайш , а в Оeираш, което точно по средата :)

Редактирано от Радо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Експото е тази година, пътуването е 2016 февруари - има доста време, но в хотелите в Милано не са без пари. В Лисабон зависи също къде се намира хотела, защото всички забележителности са разпиляни и има доста разходи за градски транспорт. Португалците са направили да е меко казано неизгодно за туристи да се возят на градският ми транспорт.

Всичко е някакакъв компромис, когато човек има лимитиран бюджет

Връзка към коментар

Дайте варианти София-Лисабон за периода 09.10.-19.10. за около 5дена.

Намирам варианти WIZZ+RYAN,но с две междинни нощувки,което не ме устройва.

Какво мислиш за 211 евро за двупосочен ?

Връзка към коментар

Дайте варианти София-Лисабон за периода 09.10.-19.10. за около 5дена.

Намирам варианти WIZZ+RYAN,но с две междинни нощувки,което не ме устройва.

Вариант A -  AirFrance :

 

с така обсъжданите последно време врътки през jetcost.fr/ rumbo и карта Diners - 185-193eur в зависимост от престоите. Естествено - с включен багаж

Без врътки на сайта на AF- от 223eur

 

post-139-0-06698300-1436034148_thumb.jpg

 

--------------------------

Ако ти се занмава с нискотарифки - Wizz+Ryan - има варианти и без преспиване, ако сте навити на вариант кацане Лисабон, връщане от Порто (който вариант аз тук винаги препоръчвам ;-) ):

 

Вариант Б1:

София - Лисабон през Рим

Връщане Порто - София през Барселона (бонус - почти цял ден Барселона без преспиване, но пък ранно тръгване и късно пристигане)

Цена - около 153eur  (смятано с дискаунт клуба на Wizz и без багажи)

post-139-0-34555200-1436034148.jpg

post-139-0-66947600-1436034148.jpg

 

-----------

Вариант Б2:

ако ви е възможно излизане с един ден от зададената рамка

София - Лисабон през Рим

Връщане Порто - София през Франкфурт

Цена - около 125eur  (смятано с дискаунт клуба на Wizz и без багажи)

post-139-0-34555200-1436034148.jpg

post-139-0-73730600-1436034147.jpg

 

Нискотарифните не съм ги въртял през румбо-мумбо - може още нещо да се изцеди на райънските полети.

 

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

За да се стигне до Лисабон има много варианти и с двата вида авиокомпании.Ако нямаш претенции с часовете на излитане и кацане и за голям багаж (като мен),то тогава със сигурност трябва да направиш някаква комбинация с най-добрите в нискотарифния бранш- Райън и Уиз. Комбинации много... през Айндховен,Милано,Фракнкфурт,Барселона,Мадрид,Брюксел,Париж.

Ако избереш нещо пиши.

Редактирано от nikolaypetrov
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Сега намерих една оферта за 45 евро двупосочни до Лисабон,ако някой го интересува,но трябва да има Дайнърс.

Редактирано от nikolaypetrov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.