Прескочи до съдържание

Перу - помогнете с добри места за отсядане.


Препоръчани мнения

Моля, ходилите в Перу, да дадат информация за местата, в които са отсядали. Без значение, дали са харесали хотела/хостела или не. Отбележете дали пак бихте отседнали на това място, ако се върнете в Перу и защо?. Достатъчно ще ни е да се посочи хотела/хостела и това какво ви е харесало или не ви е харесало. Ако можете да дадете инфо и за местоположението на хотела/хостела, къде е най-удачно да бъде за следните градове: Лима (вече сме се спряли на хотел Испания, ползван от магеланци), Куско, Олайтентамбо, Руно, Арекипа, Ика и Писко.

 

Ще бъде полезна и информацията за местни тур агенции, които са ползвани и за кои турове. Как е бил решен въпросът с организираните трипове? Необходими ли са такива за Районът около Куско и Свещенната долина, Каньонът Колка и Паракас с островите. Доволни ли сте от трипа из езерото Титикака и какво е включвал? Същото нещо и за Каньонът? Еднодневен или двудневен трип е за предпочитане? Въобще всякаква практическа информация по тези организационни въпроси ще е полезна.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Моля, ходилите в Перу, да дадат информация за местата, в които са отсядали. Без значение, дали са харесали хотела/хостела или не. Отбележете дали пак бихте отседнали на това място, ако се върнете в Перу и защо?. Достатъчно ще ни е да се посочи хотела/хостела и това какво ви е харесало или не ви е харесало. Ако можете да дадете инфо и за местоположението на хотела/хостела, къде е най-удачно да бъде за следните градове: Лима (вече сме се спряли на хотел Испания, ползван от магеланци), Куско, Олайтентамбо, Руно, Арекипа, Ика и Писко.

 

Ще бъде полезна и информацията за местни тур агенции, които са ползвани и за кои турове. Как е бил решен въпросът с организираните трипове? Необходими ли са такива за Районът около Куско и Свещенната долина, Каньонът Колка и Паракас с островите. Доволни ли сте от трипа из езерото Титикака и какво е включвал? Същото нещо и за Каньонът? Еднодневен или двудневен трип е за предпочитане? Въобще всякаква практическа информация по тези организационни въпроси ще е полезна.

 

 

За Лима изключително горещо ви препоръчвам този хотел: http://www.booking.com/hotel/pe/gran-bolivar-lima.en-gb.html?aid=368032-смалко ровене изпада на доста ниски цени.

 

В Писко не спах, тъй като отскочих само за дневен трип. Но ако ходите в Пуно вижте този централен хотел, беше идеален като за $10 на нощ с включена закуска: https://www.booking.com/hotel/pe/gran-puno-inn.en-gb.html?aid=368032

 

В Куско мога да препоръчам http://www.booking.com/hotel/pe/killa-house.en-gb.html?aid=368032-самиятхотел организира и турове на много ниски цени. Спестиха ми доста нерви и пари. Може да им пишете с молба за оферти на  info@killahotel.com. Лично моето мнение е, че с агенция и организирано е значително по-добре и в никакъв случай не е по-скъпо, отколкото ако се организирате сами.

 

Трипът до езерото Титикака като цяло беше страхотен и си струваше, особено плаващите острови бяха много впечатляващи. Трудно е обаче да се каже какво включва, тъй като всяка екскурзия е доста индивидуална, аз посетих езерото на път от Боливия към Перу и маршрута беше много интересен.

Редактирано от Георги
пооправяне на връзките
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За туровете - не са необходими, зависи как пътувате... Един вариант е с трип, защото осигуряват транспорта, но спират за обяд когато и където имат договорка. Може и да спазарите някое такси да ви разходи където и когато искате, вие нали сте повече хора, няма да излезе по-скъпо. Но пък надали човека ще знае да ви разкаже много нещо, освен ако имате късмет. За самия град Куско не ви трябва тур изобщо. Туровете се намират направо като се разходите по улицата. Аз все си мисля, че трябваше да взема кола под наем и да се оправям сам, както си знам.

Хотелите аз също ги търсих на място, освен в Лима, няма недостиг и цените и качеството бяха сносни (ако не сте претенциозни). Може да се спи и в автобуса по време на преход, но на мен така ми откраднаха фотоапарата.

За Колка, ако нямате време може и еднодневен трип - не се слиза долу в каньона, доста дълъг ден се получава, ако сте изкушени от фотографията не е добре, защото интересното се вижда по обяд. С двудневните се спи в село в каньона, има и някакви минерални бани ако искате... Кондори видяхме и с еднодневния.

Ако ще летите над Наска, бъдете на летището много рано и избирайте на място, по-евтино е и може да избирате с кого и кога да летите. По-рано светлината е по-добра, освен ако има мъгла, тогава трябва да се чака.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.