Прескочи до съдържание

Пътуване в Камбоджа и Виетнам


Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

Оказа се, че трябва да си организирам екскурзия до Югоизточна Азия. 

И понеже знам, колко сте готини, ще ви помоля за малко (много) помощ :)

Период: За съжаление най-вероятно ще трябва да хвана и периода на Нова Година.

Продължителност: 15 - 18 дни /от около 20-25 декември до 10 - 15 януари/ - гъвкав съм с датите

Задължителни държави: Камбоджа и Виетнам

Незадължителни /понеже няма време/: Лаос и Мианмар

 

Проблем са ми самолетните билети. Предварителния ми план беше да летя до Ханой, след което да обиколя в района. С влак до Хошимин. След което с автобус до Пном Пен. После Сием Реп поне 3 дни и после ...в София. 

Има полети София - Ханой с Катарските авиолинии на цени от по 650 лв в посока, което мисля, че е добре, но за съжаление връщането не искам да бъде от Ханой, а някъде по-близо до Пном Пен. Гледах Банкок и някакви варианти, през Дубай, но не намирам нищо на нормални цени /каквото и да значи нормални/. 

Ако някой има някакви идеи, бих се радвал ако ги сподели. Според вас дали се намират промокодове за Катарците или пък промоции освен last minute промотата? 

 

Ще съм задължен и за всякакви съвети, които ви дойдат на ум. Изчетох почти всичко в Магеланци за тези дестинации, което видях, но ако някой нещо е забравил :)

 

Благодаря предварително!

Редактирано от Karik
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За билетите в посока Изток: трудно някой ще бие катарците.

Варианти имаш да отидеш евтино до Италия (виж темата за румбо в офертите), и да се метнеш към Доха и нататък, но на по-ниска цена, защото по-често имат промоции (дори в момента, май..)

Иначе, дебнене на "Таблицата" :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Здравко Ангел

Здравейте, 

 

Оказа се, че трябва да си организирам екскурзия до Югоизточна Азия. 

И понеже знам, колко сте готини, ще ви помоля за малко (много) помощ :)

Период: За съжаление най-вероятно ще трябва да хвана и периода на Нова Година.

Продължителност: 15 - 18 дни /от около 20-25 декември до 10 - 15 януари/ - гъвкав съм с датите

Задължителни държави: Камбоджа и Виетнам

Незадължителни /понеже няма време/: Лаос и Мианмар

 

Проблем са ми самолетните билети. Предварителния ми план беше да летя до Ханой, след което да обиколя в района. С влак до Хошимин. След което с автобус до Пном Пен. После Сием Реп поне 3 дни и после ...в София. 

Има полети София - Ханой с Катарските авиолинии на цени от по 650 лв в посока, което мисля, че е добре, но за съжаление връщането не искам да бъде от Ханой, а някъде по-близо до Пном Пен. Гледах Банкок и някакви варианти, през Дубай, но не намирам нищо на нормални цени /каквото и да значи нормални/. 

Ако някой има някакви идеи, бих се радвал ако ги сподели. Според вас дали се намират промокодове за Катарците или пък промоции освен last minute промотата? 

 

Ще съм задължен и за всякакви съвети, които ви дойдат на ум. Изчетох почти всичко в Магеланци за тези дестинации, което видях, но ако някой нещо е забравил :)

 

Благодаря предварително!

Миналата година минахме от Виетнам в Камбоджа с лодка по Меконг. Тръгнахме сутринта към 8 с бус от Хо Ши Мин до Меконг и след това пренощувахме в един хотел в реката, на другия ден минахме граничния пункт на Меконг и оттам с маршрутка ни откараха до Пном Пен. Цялото това ти се води като организирано пътуване и струваше към 50 долара.

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравей,

Катарците би трябвало да имат полети от Банкок и Хо Ши Мин.
Преди 2-3 години ние летяхме от София до Ханой (спирахме в Банкон) и се прибирахме Хо Ши Мин - София (пак с кацане в Банкок). Между двата виетнамски града обиколихме Лаос (Луанг Прабанг), Тайланд (Банкок, Аютая) и Камбоджа (Сием Реап, Пном Пен). Разполагахме в повече време обаче. Имахме 2 влизания във Виетнам и за това визата ни излезе малко по-скъпа.

Редактирано от temporary
Връзка към коментар

Аз бих погледнал и Емиратите - IST - SGN или OJ за IST-HKT / SGN-IST.

Датите са ти перфектни - обикновено около Коледа и връщане след 10ти януари правят някакви намаления.

Миналата година видях 520 EUR за IST - SGN - IST, въпреки, че е доста рано за намаленията им през декември. Сега е около 700 EUR двупосочно.

 

Озъртай се и за комбинации с Куала Лумпур / Сингапур или друго популярно безвизово местенце за довеждащ полет на OJ билета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Този маршрут съм го минавал три пъти с катарците. Най-добрата комбинация откъм цена и логистика е отиване Ханой и връщане Банкок. Връщането от Виетнам им е винаги с голям престой в Доха, а цената до Хо Ши Мин е доста по-голяма, да не говорим и за още по-скъпа виза да се върнеш в страната трябва да си извадиш.

 

Ханой - Хо Ши Мин е пълно с евтини полети с Виетнам Еъруейз или Виетджет, особено ако ги вземете отрано или в промоция. С рейс или влак е убийствено дълго, а и няма да спестите кой знае колко. Може да включите и среден Виетнам (Хой Ан-Хюе) пак с добри и евтини самолетни връзки от Ханой, по-красиви места са от дневните екскурзии около Хо Шин Мин. След това Хо Ши Мин - Пном Пен- Сием Рип - Банкок всичко е ок да се направи с луксозни рейсове или има евтини полети с Еър Азия за последната отсечка (Сием Рип - Банкок), която е малко по-дълга.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Пном Пен не можеш да го вкараш читаво в open-jaw билет. Не знам защо, но това летище държи от най-високите цени, въпреки че вече доста от големите компании летят до там. 

 

Най-удачния вариант и според мен е Ханой - Банкок. Ако не излезе читав Open-Jaw, може да ползваш полета на катарците между двата града, на практика полета до Ханой е със спиране в Банкок и двете посоки, както са София и Белград. Цените на тоя полет през декември гледам са 100-ина евро. Пак ще се получи някакво нацепване на плана и може да се наложи да изкараш още ден в Ханой, но какво да се прави. Аз поне за по-удачен вариант при последна точка Камбоджа не се сещам :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

Надявам се да не бъркам темата,но тъй като след 25 дни ще тръгвам и аз към Виетнам/Камбоджа/Тайланд,ще се радвам да получа отговори на един-два въпроса.

Като начало дали правилно съм разбрал...?

 

Купувам еднопосочен билет,примерно София - Ханой..като идеята ми е да летя обратно от Bangkok

 

или още от България купувам билети, София - Ханой и обратния Bangkok - Sofia

 

Тук идва,въпросът...

 

Подавайки заявление за покана или получавайки визата на летище Ханой...ще искат ли да посоча мястото/Летището/ и точната дата на връщане?

 

Може би отговорът е логичен ...тоест да искат...питам защото ако посоча Тайланд за връщане и ако ми се променят плановете,става кофти..

 

Благодаря...

Връзка към коментар

Здравейте,

Надявам се да не бъркам темата,но тъй като след 25 дни ще тръгвам и аз към Виетнам/Камбоджа/Тайланд,ще се радвам да получа отговори на един-два въпроса.

Като начало дали правилно съм разбрал...?

 

Купувам еднопосочен билет,примерно София - Ханой..като идеята ми е да летя обратно от Bangkok

 

или още от България купувам билети, София - Ханой и обратния Bangkok - Sofia

 

Тук идва,въпросът...

 

Подавайки заявление за покана или получавайки визата на летище Ханой...ще искат ли да посоча мястото/Летището/ и точната дата на връщане?

 

Може би отговорът е логичен ...тоест да искат...питам защото ако посоча Тайланд за връщане и ако ми се променят плановете,става кофти..

 

Благодаря...

 

1. Ако говорим за стандартна ситуация, то трябва да купиш билет София - Ханой, Банкок - София. Много по-евтино ще е от отделни еднопосочни. Казвам стандартна ситуация, защото понякога има промоции за еднопосочни с определени компании, но е по-скоро изключение, а не правило. 

 

2. По втория ти въпрос не мога да помогна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Купуваш комбиниран билет на едно. Тази врътка имах предвид, че е изгодна конкретно с катарците, предполагам, че имаш предвид билет с тях.

 

Ако целият билет е в рамките на месец и подаваш заявление за едномесечна виза за Виетнам, той ще е достатъчен. Ако имаш допълнителен полет за напускане на Виетнам, може и него. Със сигурност трябва да посочиш дата на напускане в документа. 

Връзка към коментар

Преди 3 години беше по-на сметка двупочоен София-Хо Ши Мин + вътрешен билет Ханой-Хо Ши Мин.

 

Почнахме от Хо Ши Мин, Лаос, и последно в програмата беше Ханой (+ Сапа, + Халонг), и просто един ден преди полета за София летяхме с Jetstar от Ханой до Хо Ши Мин за никакви пари.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.