Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 11 часа, ven62 каза:

Ти сигурен ли си, че купи билета от jetcost.com.au или този сайт те пренасочи към друг.

В крайна сметка възможно е този PNR код да не е към авиокомпанията, а към сайта, който ти е продал билета. Т.е. искам да кажа, че може да опиташ да провериш транзакцията си/резервацията си там с този PNR и фамилия .... Ако успееш, там вероятно те чака "истинския" PNR към Turkish.

Май не го обясних много ясно - дано ме разбра.

Билета е от cheapfaresnow.com, но jetcost.com.au насочва към него. PNR кода си е PNR код на резервацията, който си е един, независимо за кого. Към самия уебсайт, който ми е продал билета имам Flight reservation code, който обаче би трябвало да се разпознае от CheckMyTrip.com, но не се разпознава. От друга страна като отида на търсачката на CheapFaresNow.com   и вкарам този код ми дава, че резервацията е Ticketed, докато снощни ми даваше Pending.

До довечера ако не си получа PNR кода, ще им пиша на чата и/ или ще им се обадя. Каквото и да е, даже и да не го получа, не се занимавайте с този сайт, не са добре нещата там с това скрито превалутиране с 5% надценка. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@FlyTraveler, да не би да си потвърдил някоя застраховка без да разбереш?

Вчера, докато купувах билети най- най - накрая след плащането излиза прозорец, където те питат дали не искаш да добавиш застраховка. Бутонът за потвърждаването е по- ярък, а за отказването един такъв- по- невидим. Инстинктивно човек цъква върху по- големият и ярък бутон и му дърпат пари и за застраховка. Ама им знам аз този номер, та я отказвам.

Просто забравих да направят скрийншот.

Виж в мейлите за какво точно са начислени пари и дали е само превалутиране.

Връзка към мнение
преди 20 минути , aleksandrina каза:

@FlyTraveler, да не би да си потвърдил някоя застраховка без да разбереш?

Вчера, докато купувах билети най- най - накрая след плащането излиза прозорец, където те питат дали не искаш да добавиш застраховка. Бутонът за потвърждаването е по- ярък, а за отказването един такъв- по- невидим. Инстинктивно човек цъква върху по- големият и ярък бутон и му дърпат пари и за застраховка. Ама им знам аз този номер, та я отказвам.

Просто забравих да направят скрийншот.

Виж в мейлите за какво точно са начислени пари и дали е само превалутиране.


Не, не съм вземал нищо, този сайт ако не друго, поне е на английски, не е като да гадая кое какво означава. Превалутирането си е показано ясно на мейла - цената е дадена в щатски долари, а до последния скрийн на сайта беше в австралийски. Като се отиде на валутен калкулатор и се направи превалутиране от сумата в австралийски в сумата в щатски, се вижда, че са взели 5% отгоре. 

Сега си влязох в онлайн банкирането и видях, че са ми блокирали 1459.74 лева, които ако гледам spot rate на евро - лев, идва на 746.35 евро, което е пак с 30 евро по-добре от сайта на Turkish. Някой знае ли Turkish ако ме бяха чарджили 777 евро, колко лева щяха да и вземат от сметката (банката е Алианц България)?

Абе, те да изпратят PNR-a, ако е цената, която са блокирали в банката, пак берекет версин на езика на а/к...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
7 minutes ago, FlyTraveler said:

Абе, те да изпратят PNR-a

Ще изпратят. На BG Air като взимам през vayama, понякога се мотат до 12 часа с изпращането на PNR.

Иначе можеш да симулираш през онзи Коледен линк на vayama https://bit.ly/2ICSNns, да видиш дали ще даде хубава цена на Търкиш.

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , yordanov каза:

Не е задължително кодът да бъде разпознат от CheckMyTrip. Някои агенции използват системата на Сабре - в такива случаи можете да проверите резервацията в tripcase.com. Техните кодове са обикновено от 6 букви (без цифри).

Има и трети, макар и по-рядък вариант - Galileo - тогава можете да проверите резервацията във viewtrip.com

 

За всеки случай проверете и на трите места.

Да де, но кода ми е комбинация от букви и цифри, което си е за CheckMyTrip, точно според инструкциите на сайта, от който купих. Ще проверя viewtrip.com сега. Благодаря.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам сложен казус.

Купих билет за ЕлинЕър през една гръцка агенция даде намаление TripAir.

Обаче Елините отмениха полета на връщане и върнаха половината от сумата, всичко точно после TripAir ми връщат по картата и на мен сумата.

Обаче тази карта е виртуална от Леупей и вече прехвърлена и изтрита от мен впоследствие и неактивна в iCard портфейла ми. Според iCard суми не могат да бъдат възстановявани към вече изтрити карти.

Как да процедирам Гърците твърдят, че сумата е изпратена и ми дадоха извлечение и по коя точно карта и номер е, а от АйКард искат да дам друга карта и по нея да я получа.

Връзка към мнение
преди 22 минути , vinidj каза:

Имам сложен казус.

Купих билет за ЕлинЕър през една гръцка агенция даде намаление TripAir.

Обаче Елините отмениха полета на връщане и върнаха половината от сумата, всичко точно после TripAir ми връщат по картата и на мен сумата.

Обаче тази карта е виртуална от Леупей и вече прехвърлена и изтрита от мен впоследствие и неактивна в iCard портфейла ми. Според iCard суми не могат да бъдат възстановявани към вече изтрити карти.

Как да процедирам Гърците твърдят, че сумата е изпратена и ми дадоха извлечение и по коя точно карта и номер е, а от АйКард искат да дам друга карта и по нея да я получа.

Не съм сигурен как трябва да процедираш, защото нямам представа какви герои са и как "правят бизнес" издателите на iCard,  но нормалната практика е да се връщат пари по изтекли карти, а издателят на картата да ти ги даде по нова карта, ако имаш такава, или в брой ако нямаш. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, aleksandrina каза:

@FlyTraveler, да не би да си потвърдил някоя застраховка без да разбереш?

Вчера, докато купувах билети най- най - накрая след плащането излиза прозорец, където те питат дали не искаш да добавиш застраховка. Бутонът за потвърждаването е по- ярък, а за отказването един такъв- по- невидим. Инстинктивно човек цъква върху по- големият и ярък бутон и му дърпат пари и за застраховка. Ама им знам аз този номер, та я отказвам.

Просто забравих да направят скрийншот.

Виж в мейлите за какво точно са начислени пари и дали е само превалутиране.

Не е застраховка, а е измама с превалутиране, както съм описал случая със същия сайт

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Най-после се свързах с CheapFaresNow.com на чата им. Изпратиха ми PNR и номер на билет. Въпреки превалутирането от австралийски в щатски долари с 5% надценка, гледам, че са ми блокирали 1459.74 лв. в сметката. В сравнение със сайта на Turkish, пак съм на далавера с 30 евро по мои груби изчисления.

@aleksandrina, проверих на Vayama, дадоха ми цена с 8 долара по-висока от тази, която CheapFaresNow ме чарджиха в щатски долари след превалутирането.

Благодаря на всички за помощта и идеите!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Едно въпросче, ако може! Коя е най-добрата програма за сменяне на IP адреси? Някой има ли закупена версия, и какво ще ми препоръча? Аз се колебая за TunnelBear.

Благодаря предварително! 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
7 minutes ago, Иван Попов said:

Едно въпросче, ако може! Коя е най-добрата програма за сменяне на IP адреси? Някой има ли закупена версия, и какво ще ми препоръча? Аз се колебая за TunnelBear.

Благодаря предварително! 🙂 

На телефона имам и TunnelBear, и HolaVPN. Доволна съм и от двете, когато са ми трябвали.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Как хем е инкогнито, хем с различни ИП? Като избера инкогнито автоамтично ми забранява да сменям ИП-та в хрома.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ако ползваш Hola има опция да разрешиш екстеншъна и в инкогнито режим

ако просто пишеш адрес на прокси сървър в мрежовите настройки няма значение какъв е режима

Връзка към мнение
преди 15 часа, neuromancer каза:

ако ползваш Hola има опция да разрешиш екстеншъна и в инкогнито режим

ако просто пишеш адрес на прокси сървър в мрежовите настройки няма значение какъв е режима

Пак не успях да вляза хем инкогнито, хем с друго ИП.

Ако пусна Hola и след това отворя нов инкогнито прозорец ип си става българско, проверих с IP location.

Ако вляза през инкогнито, става черна лентата горе и изчезва иконата на Hola и не мога да сменям IP.

 

Как се влиза едновременно инкогнито и с различен IP от Hola?

Връзка към мнение
преди 13 минути , Alexander каза:

Пак не успях да вляза хем инкогнито, хем с друго ИП.

Ако пусна Hola и след това отворя нов инкогнито прозорец ип си става българско, проверих с IP location.

Ако вляза през инкогнито, става черна лентата горе и изчезва иконата на Hola и не мога да сменям IP.

 

Как се влиза едновременно инкогнито и с различен IP от Hola?

Влез в настройките на браузъра и разреши на Hola-та да се използва в инкогнито режим

В хорма е chrome://extensions, после намери Hola-та и търси Allow in incognito

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Опитвам се да се науча да намирам полети за джобни пари.
Така , инсталирах си Hola, активирах го в инкогнито режим, отварям нов инкогнито и търся, и сменям държавите. Породиха ми се няколко въпроса:

1) Как да започна? Примерно днес @koliob е намерил за полет София - Милано за 5лв. Но преди това проучваш ли кои са билетите с ниските полети в официалния сайт на ryanair за ориентир?
2) Има ли значение кои държави да сменям в Hola , зависимост от дестинацията? Например имам полет България - Италия. По-добре ли е да пробвам с по-далечните държави от тези - Австралия, Нова Зеландия, Кения? Или да се избягват държавите от ЕС/Европа? Или пък да пробвам с близките извън ЕС? Сигурно изобщо няма и така зависимост.
3) Има ли значение дали ще се логна първо в профила си на opodo и после ще започна да търсенето? Или да търся и когато си намеря полета, да се логна в процеса на закупуването?
 

Връзка към мнение
преди 4 минути , Граф Вронски каза:

Опитвам се да се науча да намирам полети за джобни пари.
Така , инсталирах си Hola, активирах го в инкогнито режим, отварям нов инкогнито и търся, и сменям държавите. Породиха ми се няколко въпроса:

1) Как да започна? Примерно днес @koliob е намерил за полет София - Милано за 5лв. Но преди това проучваш ли кои са билетите с ниските полети в официалния сайт на ryanair за ориентир?
2) Има ли значение кои държави да сменям в Hola , зависимост от дестинацията? Например имам полет България - Италия. По-добре ли е да пробвам с по-далечните държави от тези - Австралия, Нова Зеландия, Кения? Или да се избягват държавите от ЕС/Европа? Или пък да пробвам с близките извън ЕС? Сигурно изобщо няма и така зависимост.
3) Има ли значение дали ще се логна първо в профила си на opodo и после ще започна да търсенето? Или да търся и когато си намеря полета, да се логна в процеса на закупуването?

Като начало е хубаво да знаеш, че възможностите за ниски цени са ограничени и всъшност през Opodo само можеш да успееш да свалиш от цената в официалните сайтове между 5 и 12 евро и в много редки случаи малко повече. Това важи главно за полети на Ryanair и Wizzair, както и за някои други, които не летят от и до България. За "по-скъпите" авиокомпании има други сайтове и/или схеми.

Най-лесно е да разгледаш официалните сайтове за да се ориентираш в цените за различните дати. Най-общо - като видиш цена 10 евро на официалния сайт на Ryanair - можеш да разчиташ, че Opodo ще я свали до под GBP 5 за един пътник до под GBP 3 за двама; 13 евро на официалния - също пада под GBP 3 за двама и т.н. Не всички намаления са много логични.

Няма значение кои държави ще сменяш в Hola. Просто намираш полет, който струва EUR 12.99 и сменяш, докато цената му не падне под GBP 3. Спираш да сменяш. След това си търсиш твоите билети и можеш да купиш колкото искаш.

Няма значение дали си логнат в профила ти.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Нали преди не можеше повече от 1-2 билета с една карта? Сега пишеш, че може да се купи колкото искаме билети, как?

Само пощи и адреси ли трябва да се сменят?

Връзка към мнение

Не конкретно през оподо преди три дена купихме 4 билета един по един един с една карта и една и съща информация. И преди съм купувал през тах пак няколко на веднъж.

Връзка към мнение
преди 25 минути , Alexander каза:

Нали преди не можеше повече от 1-2 билета с една карта? Сега пишеш, че може да се купи колкото искаме билети, как?

Само пощи и адреси ли трябва да се сменят?

Ограниченията си важат за повечето локални версии, но през британските Opodo и Edreams в момента практически няма ограничения за броя закупени билети. Има някакъв контрол, но вероятно е само за някои сметки и имена - не съм сигурен. Може би понякога само трябва да се сменя email адреса, името на картодържателя и други данни, но всъшност най-лесно е през Paypal.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Купих билети с Раъйн за Единбург през lastminute.de за януари. Имам ПНР, изтеглени пари, всичко. Днес гледам, че полетите ги няма в сайта на Раъйн. Не мога да добавя полета. На кой да пиша? И какво да пиша?

Връзка към мнение

В смисъл няма го в профила ти или няма такъв полет?

Няма нужда да ти е в профила, като потрябва се чекираш с ПНР и толкова. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.