Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 14 часа, crazyhorse каза:

Днес Ryanair са пуснали полети София-Букурещ за 4.99 евро,но чрез Jetcost.de=>Lastminutes.de при еднопосочно търсене за 6 човека на 20.09 дава цена 14.97 евро общо!

аз пробвах за всякакви дати, за които има по 4.99 и по-малко от 7 евро на човек не успях да докарам през сайтовете

Връзка към коментар
преди 7 минути , cybersimo каза:

аз пробвах за всякакви дати, за които има по 4.99 и по-малко от 7 евро на човек не успях да докарам през сайтовете

Ако пробваш през телефона, не излиза отстъпка. Трябва през десктоп да провериш. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , iMari каза:

Ако пробваш през телефона, не излиза отстъпка. Трябва през десктоп да провериш. 

през 2 десктопа (pc и mac) и през 3 браузъра на всеки. по-малко от 7 евро не излезе на човек. пробвах и с 6 човека и с повече и с по-малко

Връзка към коментар

И на мен напоследък не ми дава 50те % при Раян, които постоянно докарвах досега. Последно платих 122 Евро за полети които струваха 156. Няколко дни пробвах през no, dk, com.au, de и co.uk и не можах повече да смъкна. Накрая взех на тази цена през de.

 

И през телефон от jetsost.co.uk -> mytrip също даваше голяма отстъпка до скоро, но и така не успях.

 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Aureliano каза:

И на мен напоследък не ми дава 50те % при Раян, които постоянно докарвах досега. Последно платих 122 Евро за полети които струваха 156. Няколко дни пробвах през no, dk, com.au, de и co.uk и не можах повече да смъкна. Накрая взех на тази цена през de.

 

И през телефон от jetsost.co.uk -> mytrip също даваше голяма отстъпка до скоро, но и така не успях.

 

Ластминит изглежда си оправиха бъга, който често водеше до нереално големи отстъпки. Иначе пак дават доста добри дискаунти като цяло, ама веднъж вече ни разглезиха с -50%...

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

На мен на сайта на Aegean никакви отстъпки не ми дава, 22 евро си е стандартна цена... И е така от доста време. Явно аз нещо не мога да разбера. Lastminute ми сваля само, ако е двупосочен полетът. 

Връзка към коментар

Нищо стандартно няма в цена 22 евро. 41 им е най-ниската стандартна цена за София-Атина като няма промоция, и 63 на обратно.

Доста често пускат такъв тип промоция, но реално отстъпката не е никога не е кръгла.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 26.06.2021 г. в 22:03, Яничка каза:

След току-що положително развил се казус на @master_of_germs и компания, аз имам друг. Двупосочен полет до BGY с Ryan Air, купен през lastminute, но Ryan сега смениха часа на отиването и вече това пътуване не ни върши работа. Връщането обаче си остава в същия час и искаме да го ползваме. А отиването искаме да вземем с Wizz Air, имат много удобен час в петък след работа. Като ги купувах, видях, че е удобно да се ползва отиване с едната НТА и връщане с другата, но в ситуация на пандемия не ми се мешат две АК. Сега обаче нямам друг избор.

Свързах се с горепосочения английски тел., благодаря ти @iMari - от телефона на моя приятел разговори с Англия са безплатни. Агентът на lastminute каза, че имаме опция или да искаме рефънд за цялото пътуване или да приемем промяната. Ние искаме рефънд само за отиването обаче. Агентът пусна искане към Ryan, което можело да отнеме до 2 месеца, а пътуването е след 3 седмици. Каза ми да чакам мейл от lastminute...

Междувременно направих няколко опита да се свърша с чата на Ryan, но абсолютно безуспешно. Интересното е, че @Ивайла, която ще пътува с нас, но е купила билета от Ryan, има опция от тях за рефънд на всяка отсечка, а не на цялото пътуване, както предлагат lastminute.

Сумата не е голяма и не е болка за умиране, но не обичам да ми налагат нещо друго.

Проверих цената само на връщането с идеята да анулираме цялото пътуване и да купим само връщането на Ryan, но към момента цената е доста по-висока.

Ако имате идеи, са добре дошли. Междувременно продължавам да ги боря...

Развитие по моя случай. След повече от 2 месеца чакане и многократно чатене с Ryan в чата им, днес получих мейл, че са превели сумата. Бяха ми писали, че не правят рефънди по Revolut, та по сметка в бг банка ги чакам. Щеше да стане още по-бавно, ако не бях ескалирала  случая в чата. Посредникът не беше намесен по никакъв начин, всичко мина през АК.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

При Opodo Prime задължително ли единия в резервацията трябва да е този, на който му е аканунта в Оподо с Прайма? При покупка на билети с Прайм-а имало ли е закъснение при изпращане на потвърждението от авиокомпанията?

Връзка към коментар
преди 8 минути , crazyhorse каза:

Jetcost.de или.at

Opodo.co.uk

И все пак внимавайте с пренасочването към kiwi или trip.com. 

За уиз нямаме проблем, но с райън ще си потръпвам чак до неделя какво ще стане. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, crazyhorse каза:

Jetcost.de или.at

Opodo.co.uk

През мобилно приложение/десктоп, различно IP?

Пробвам през desktop с българско IP, но не излиза нищо различно от редовните цени на сайтовете на Уиз/Раян.

Връзка към коментар

Опитвам се да намаля цената на билет на изключително популярната АК DAT Airlines. Най-ниска цена дава през австрийското оподо със словенски/австрийски IP, но смъква само около 12 евро. Jetcost.de сваля около 7 евро. Opodo.co.uk почти нищо не сваля. Пробвах и edreams.com/es и там положението е същото. Цената на сайта на АК е 55-60 евро. Имате ли идея как може да се намали максимално цената? Става въпрос за полет PLN-CTA или PLN-PMO за 17 или 18.10, но всичко от началото на октомври до 18.10 би могло да свърши работа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Vanko каза:

През мобилно приложение/десктоп, различно IP?

Пробвам през desktop с българско IP, но не излиза нищо различно от редовните цени на сайтовете на Уиз/Раян.

Пробвай през телефон! На мен и с българско IP ми сваля, но пробвай с немско или австрийско! 

Ако искаш дай дестинация и дати... 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Фил каза:

предполагам по-скоро иде реч за PNL

Баш PLN е, @iMari всъщност иска да лети до Плевен 🙂

 

DAT са тегави, миналото лято като взимах същия този маршрут едва с 15 евро успях да го сваля. Беше датския jetcost тогава.

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, crazyhorse каза:

Пробвай през телефон! На мен и с българско IP ми сваля, но пробвай с немско или австрийско! 

Ако искаш дай дестинация и дати... 

София - Айндховен 5-7 Новмври (или 5-8)

 

приемам и препоръки за проверени IP адреси и приложения за смяната им.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Баш PLN е, @iMari всъщност иска да лети до Плевен 🙂

 

DAT са тегави, миналото лято като взимах същия този маршрут едва с 15 евро успях да го сваля. Беше датския jetcost тогава.

За полет Плевен-Палермо има повече логика да искат над 100 лв. Това ще да е супер бутикова линия. 🙂

И датския джеткост нищо не сваля. Явно не се дават лесно на сайтовете. 

 

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 9.09.2021 г. в 17:41, agenta каза:

При Opodo Prime задължително ли единия в резервацията трябва да е този, на който му е аканунта в Оподо с Прайма? При покупка на билети с Прайм-а имало ли е закъснение при изпращане на потвърждението от авиокомпанията?

И аз се включвам със същия въпрос. Също така тези, които са купували билети така, после спирането лесно ли е или си е приключение както беше при едриймс?

Излизат ми много приятни цени и се чудя дали да купя така билети за раян. Те ти слагаха истинския мейл в раян нали така?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

И аз се включвам със същия въпрос. Също така тези, които са купували билети така, после спирането лесно ли е или си е приключение както беше при едриймс?

Излизат ми много приятни цени и се чудя дали да купя така билети за раян. Те ти слагаха истинския мейл в раян нали така?

Ако искаш да ползваш отстъпката в резервацията, задължително трябва да присъства титуляра на Prime абонамента. Спирането е изключително лесно. Има опция в настройките на акаунта и може да стане веднага след първата покупка. Абонаментът си остава за 30 дни дори и след канселирането, въпреки двусмислените и заблуждаващи съобщения, които излизат докато канселираш. Резервациите в Ryanair ги правят с пощата, която си регистрирал и спокойно можеш да си я добавиш в профила, съответно да променяш, да се чекираш и т.н.

Обикновено ниските цени излизат за 1 пътник (изключение са най-евтините билети <10 евро). Ако искаш да вземеш за повече пътници с еднаква фамилия (или с разлика до 2 символа), можеш да купуваш един по един, но за различни полети до края на 2021 г. с еднаква цена, защото системата не позволява два пъти за един и същи полет на едно и също име, а Ryanair дава да се смени безплатно дата и дестинация, стига да не е по-скъп новия билет.

Ако обичайните пътници, за които купуваш билети имат различни фамилии, може да се регистрира Prime абонамента на пътник с несъществуващо синтетично име - комбинация от малкото име на единия пътник и фамилията на другия и така да се ползват по-ефективно отстъпките.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , IvanNavi каза:

Ако искаш да ползваш отстъпката в резервацията задължително трябва да присъства титуляра на Prime абонамента. Спирането е изключително лесно. Има опция в настройките на акаунта и може да стане веднага след първата покупка. Абонамента си остава за 30 дни дори и след канселирането, въпреки двусмислените и заблуждаващи съобщения, които излизат докато канселираш. Резервациите в Ryanair ги правят с пощата, която си регистрирал и спокойно можеш да си я добавиш в профила, съответно да променяш, да се чекираш и т.н.

Обикновено ниските цени излизат за 1 пътник (изключение са най-евтините билети <10 евро). Ако искаш да вземеш за повече пътници с еднаква фамилия (или с разлика до 2 символа), можеш да купуваш един по един, но за различни полети до края на 2021 г. с еднаква цена, защото системата не позволява два пъти за един и същи полет на едно и също име, а Ryanair дава да се смени безплатно дата и дестинация, стига да не е по-скъп новия билет.

Ако обичайните пътници, за които купуваш билети имат различни фамилии, може да се регистрира Prime абонамента на пътник с несъществуващо синтетично име - комбинация от малкото име на единия пътник и фамилията на другия и така да се ползват по-ефективно отстъпките.

Благодаря, може ли само да поясниш последното, че не те разбрах. Искам да купя билети за 4-ма и само двама са с еднакви фамилии и най-евтино е да са като отделни резервации. Как предлагаш да регистрирам прайм на всеки по отделно ли? 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Jorro каза:

Благодаря, може ли само да поясниш последното, че не те разбрах. Искам да купя билети за 4-ма и само двама са с еднакви фамилии и най-евтино е да са като отделни резервации. Как предлагаш да регистрирам прайм на всеки по отделно ли? 

Две регистрации ще ти свършат работа. Ако например имаш следните пътници:

IVAN ASENOV

ANA ASENOVA

PETER KOLEV

SIMEON LAKOV

можеш да регистрираш една сметка на IVAN ASENOV или ANA ASENOVA, без значение на кой от двамата и още една на PETER LAKOV или SIMEON KOLEV.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.