Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

В момента, IvanNavi каза:

Две регистрации ще ти свършат работа. Ако например имаш следните пътници:

IVAN ASENOV

ANA ASENOVA

PETER KOLEV

SIMEON LAKOV

можеш да регистрираш една сметка на IVAN ASENOV или ANA ASENOVA, без значение на кой от двамата и още една на PETER LAKOV или SIMEON KOLEV.

За първите двама разбирам, че ще ги правя с еднаква фамилия и после ще поправят "грешката" през сайта на раян след резервация, но за другите 2ма не трябва ли да са на отделни регистрации?

Връзка към коментар
преди 2 минути , iMari каза:

@IvanNavi, благодаря ти!

Не е ли най-удобно всеки пътник да ползва безплатно Prime за 30дни? Защо да си играеш да променяш фамилии и дати? 

Най-удобно е разбира се за първия път, когато ползваш 30-дневния период. След това трябва да измислиш нещо, за да не ти се повтарят данните.

преди 2 минути , Jorro каза:

За първите двама разбирам, че ще ги правя с еднаква фамилия и после ще поправят "грешката" през сайта на раян след резервация, но за другите 2ма не трябва ли да са на отделни регистрации?

Не е нужно. В първите 24 или 48 часа след резервацията при Ryanair можеш да сменяш цялото първо име или цялата фамилия + до два символа от другото име.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Само да спомена прясно от тези дни, че Раян искаха да си платим 0.35 евро някаква такса, за да можем да се чекираме онлайн.
Билетът е закупен от еДриймс.

 

Резервацията била приличала на такава, направен от бот алабала и затова трябвало да ни таксуват тия 35 цента.

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 12 минути , yordanov каза:

Само да спомена прясно от тези дни, че Раян искаха да си платим 0.35 евро някаква такса, за да можем да се чекираме онлайн.
Билетът е закупен от еДриймс.

 

Резервацията била приличала на такава, направен от бот алабала и затова трябвало да ни таксуват тия 35 цента.

А в брой на чек им ли ги поискаха или с банков трансфер? 😄  Шегувам се...това по време на онлайн чекина ли се случи?

Връзка към коментар

Първоначално резервацията можеше да се добави в профила, след това изчезна и изпратиха мейл. Искаха снимка на документ за самоличност, както и споменатата такса от 35 цента. Полетът още не е минал, но след плащането, вече пак се вижда в профила.

 

35 цента, разбира се, са нищо, но те днес са 35 цента, утре може да решат да таксуват 15 евро и т.н. и да се опитат да ни откажат да купуваме от посредници. 
 

Имаме и друга резервация пак от еДриймс, тя за сега е ОК. 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
В момента, yordanov каза:

Първоначално резервацията можеше да се добави в профила, след това изчезна и изпратиха мейл. Искаха снимка на документ за самоличност, както и споменатата такса от 35 цента. Полетът още не е минал, но след плащането, вече пак се вижда в профила.

 

35 цента, разбира се, са нищо, но те днес са 35 цента, утре може да решат да таксуват 15 евро и т.н. и да се опитат да ни откажат да купуваме от посредници. 
 

Имаме и друга резервация пак от еДриймс, тя за сега е ОК. 

Да, разбира се, че е притеснително и явно е в унисон с политиката им да откажат хората да правят резервации през посредници. Интересно ми е таксата как са я сметнатали дали е % от ст-тта на билета или е просто малка сума с цел да се направи ауторизация на картата на пътника...сподели като мине полета дали всичко е било ок с чек ин-а

Връзка към коментар
преди 2 часа, IvanNavi каза:

Две регистрации ще ти свършат работа. Ако например имаш следните пътници:

IVAN ASENOV

ANA ASENOVA

PETER KOLEV

SIMEON LAKOV

можеш да регистрираш една сметка на IVAN ASENOV или ANA ASENOVA, без значение на кой от двамата и още една на PETER LAKOV или SIMEON KOLEV.

При регистриране за free -версия сметка ли иска или карта? 😉

 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Tani каза:

При регистриране за free -версия сметка ли иска или карта? 😉

 

Също при смяна, ако се стигне до доплащане, надявам се няма проблем 🙂

Връзка към коментар
преди 1 минута , Tani каза:

При регистриране за free -версия сметка ли иска или карта? 😉

 

При регистрацията на акаунт иска само име и електронна поща. Плащането е с карта, която може да е на друго име.

преди 17 минути , Tani каза:

Също при смяна, ако се стигне до доплащане, надявам се няма проблем 🙂

При нужда от смяна и доплащане - това става най-лесно в сайта на Ryanair и поне аз не съм имал никакви проблеми.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, IvanNavi каза:

При регистрацията на акаунт иска само име и електронна поща. Плащането е с карта, която може да е на друго име.

При нужда от смяна и доплащане - това става най-лесно в сайта на Ryanair и поне аз не съм имал никакви проблеми.

На сбирка - от мене бирка! 😉 Едното стана идеално. Ако взема за двама мога ли после да сменя датата само за единия или все двамата трябва да вървят 🙂

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Tani каза:

На сбирка - от мене бирка! 😉 Едното стана идеално. Ако взема за двама мога ли после да сменя датата само за единия или все двамата трябва да вървят 🙂

Ако са двама на една резервация при Ryanair си вървят заедно за промени. Ако се прави опит за промяна чрез опциите на сайта това е 100% сигурно. През чата преди време също отказваха, но там не е невъзможно и да става.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Цвете каза:

Някой да подскаже къде мога да намаля цената на Търкиш за вътрешни полети в Турция? jetcost.de ми дава по-висока цена от официалния сайт. Благодаря.

А кой е конкретният полет и колко е цената през техния сайт?

Връзка към коментар
преди 30 минути , Фил каза:

А кой е конкретният полет и колко е цената през техния сайт?

Няколко са 😄

IST - MQM - 1.10 , 15:50 - 17:40 - еднопосочен 41-2евро

IST - MQM -- SAW - 1.10 15:50 - 17:40  / 10.10 10:35 - 12:30  - 74 eвро

NKT - IST - 11.10 9:20- 11:25 - 35евро

ESB - MQM - 1.10 11:35 - 13:00 -  29 - 30евро

Връзка към коментар
преди 20 минути , darinamarinova каза:

@ven62 с български IP адрес ли? Днес пробвах и не ми даде такава отстъпка 😞 

Пробвах и с немско IP, и през нидерландския и немския jetcost. Австрийците бяха най-ларж.

Но @Георги Матеев е прав. трябва да се опитва доста пъти. Не забелязох някаква зависимост - нито от браузер, нито oт IP. Просто опитваш - тъпо и постоянно.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Надявам се това е мястото, където да споделя, че  в българския сайт на go to gate има телефон за връзка със спорта - стационарен, започва с +359 и не е импулсен, по схемата на телефона за връзка с Катарците. Свързва те с английски съпорт с индийски акцент, които действат по - бързо, отколкото през мейл. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Никакво плащане не ми минава с Revolut в тези Prime days на opodo.co.uk Revolut казаха да говоря с продавача, телефоните в UK на opodo импулсни ли бяха, че не  откривам сега в темата

Връзка към коментар
преди 59 минути , Tani каза:

Никакво плащане не ми минава с Revolut в тези Prime days на opodo.co.uk Revolut казаха да говоря с продавача, телефоните в UK на opodo импулсни ли бяха, че не  откривам сега в темата

Аз плащах с револют карта без проблем последно вчера. Пробвай с друга револют карта, ако има няколко. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , antony2001 каза:

Има ли в момента отстъпки с Дайнърс или Мастър през някои от сайтовете? 

Пробвах jetcost.de, но иска някаква немска карта през травъллинк. 

 

opodo.co.uk със всякаква карта

Връзка към коментар

Относно Prime при Opodo, @IvanNavi беше споменал, че може с 1 прайм акаунт да се купят билети за двама човека с една и съща фамилия и да се смени безплатно при Раян след това.

Направих акаунт да кажем на Borislav Ivanov, купих билет за него и след това смених първото име на Petar Ivanov в резервацията при Раян.

Но при опит да купя още един билет на Borislav Ivanov (което име на практика няма да сменям), Оподо не ми позволява и изкарва грешка, че вече съм купил този полет. И въпреки, че на екрана пише, че ако го купя втори път - ще ми вземе парите втори път, единствения бутон при грешката е "Start a new search", което ме връща в началото и на практика не мога да купя втори полет.

Някакви идеи?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.