Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 14 минути , cybersimo каза:

Относно Prime при Opodo, @IvanNavi беше споменал, че може с 1 прайм акаунт да се купят билети за двама човека с една и съща фамилия и да се смени безплатно при Раян след това.

Направих акаунт да кажем на Borislav Ivanov, купих билет за него и след това смених първото име на Petar Ivanov в резервацията при Раян.

Но при опит да купя още един билет на Borislav Ivanov (което име на практика няма да сменям), Оподо не ми позволява и изкарва грешка, че вече съм купил този полет. И въпреки, че на екрана пише, че ако го купя втори път - ще ми вземе парите втори път, единствения бутон при грешката е "Start a new search", което ме връща в началото и на практика не мога да купя втори полет.

Някакви идеи?

В повечето случаи няма как да се купи още един билет, защото имат автоматична проверка за дублиране, но докато Ryanair все още даваха да се сменят билети за други дати и дестинации без доплащане (ако новия е на цена непревишаваща тази на оригиналния билет) можеше да се купи билет на същата цена за друга дата или дестинация и да се смени. Затова го написах, че е възможно. Мисля че вече я няма тази екстра при тях и когато трябва да купиш билети за един и същи полет на двама пътници май остава само варианта за два Prime абонамента.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много благодаря за разяснението. И още един въпрос - като се отиде на самата резервация има опция Request boarding pass, която се твърди че е безплатна и ще те чекира автоматично, когато му дойде времето. 
Ако избера опцията сега, а полета е февруари (когато вече ще съм отказал членството), дали ще иска пари в последствие за тази услуга?

Връзка към коментар
преди 6 минути , cybersimo каза:

Много благодаря за разяснението. И още един въпрос - като се отиде на самата резервация има опция Request boarding pass, която се твърди че е безплатна и ще те чекира автоматично, когато му дойде времето. 
Ако избера опцията сега, а полета е февруари (когато вече ще съм отказал членството), дали ще иска пари в последствие за тази услуга?

Не съм я ползвал тази услуга, но по принцип всичко, което се купува докато имаш членство си важи и след като ти изтече членството. Не би трябвало да ти поискат допълнително пари. Дори можеш и специалните телефонни номера за членове да ползваш ако имаш проблеми с такава резервация, без значение, че ти е изтекло членството.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , cybersimo каза:

Много благодаря за разяснението. И още един въпрос - като се отиде на самата резервация има опция Request boarding pass, която се твърди че е безплатна и ще те чекира автоматично, когато му дойде времето. 
Ако избера опцията сега, а полета е февруари (когато вече ще съм отказал членството), дали ще иска пари в последствие за тази услуга?

Ако е за лоу кост компания и особено раян еър, не ти трябва.....има много случаи на отказан бординг на пътници, които не са чекирани в техния сайт... за другите не знам, но аз не бих рискувал....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Привет, 

Искам да купя билети за 1-10 декември 2021 (или сходни дати в зависимост от постижимата цена) от София до Махе (Сейшели). Допреди няколко дена Етихад излизаха най-евтино, сега Емирейтс, но реално се опитвам да копирам подхода ви с jetcost.de->lastminute.de, но не виждам никакви отстъпки спрямо цената на официалните сайтове на превозвачите. Дали отсъпките се начисляват на чекаут когато посочвате метод на плащане или аз правя нещо грешно? Питам тук, преди да бързам да си издавам Дайнърс клуб карта. 

Благодаря предварително на отделилите от времето си за разяснение или предложение на конкретни полети - горе долу 8-10 нощувки в Сейшели като там мисля да опитаме само Махе и Ла Диг, за да не стане голямо обикаляне (с бебе под годинка сме). 

Връзка към коментар
преди 1 час, moofun каза:

Привет, 

Искам да купя билети за 1-10 декември 2021 (или сходни дати в зависимост от постижимата цена) от София до Махе (Сейшели). Допреди няколко дена Етихад излизаха най-евтино, сега Емирейтс, но реално се опитвам да копирам подхода ви с jetcost.de->lastminute.de, но не виждам никакви отстъпки спрямо цената на официалните сайтове на превозвачите. Дали отсъпките се начисляват на чекаут когато посочвате метод на плащане или аз правя нещо грешно? Питам тук, преди да бързам да си издавам Дайнърс клуб карта. 

Благодаря предварително на отделилите от времето си за разяснение или предложение на конкретни полети - горе долу 8-10 нощувки в Сейшели като там мисля да опитаме само Махе и Ла Диг, за да не стане голямо обикаляне (с бебе под годинка сме). 

Ако симулираш плащане с избрана карта и цената не се променя най-вероятно за тези полети или авиокомпании отстъпка няма. Опитай със германско или австрийско IP. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, moofun said:

Привет, 

Искам да купя билети за 1-10 декември 2021 (или сходни дати в зависимост от постижимата цена) от София до Махе (Сейшели). Допреди няколко дена Етихад излизаха най-евтино, сега Емирейтс, но реално се опитвам да копирам подхода ви с jetcost.de->lastminute.de, но не виждам никакви отстъпки спрямо цената на официалните сайтове на превозвачите. Дали отсъпките се начисляват на чекаут когато посочвате метод на плащане или аз правя нещо грешно? Питам тук, преди да бързам да си издавам Дайнърс клуб карта. 

Благодаря предварително на отделилите от времето си за разяснение или предложение на конкретни полети - горе долу 8-10 нощувки в Сейшели като там мисля да опитаме само Махе и Ла Диг, за да не стане голямо обикаляне (с бебе под годинка сме). 

Тази схема не е Библията. Може да работи за едни полети ,дори за едни дати , а за други не.  

Преглеждай и останалите версии на jetcost.

Обикновено скандинавските дават традиционно добри отстъпки ,както и австралийската версия.

Често momondo.com.au или momondo.no дават по-добри отстъпки от jetcost.

 

Ето веднага за твоя полет jetcost.no е с около 70€ отстъпка с Дайнърс ,  австралийския само 40€ , а германския 20€. Всичките през  българско IP  :

 

 

Screenshot_2021-10-26-19-18-41-266_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-10-26-19-21-52-327_com.jetcost.jetcost.jpg

Screenshot_2021-10-26-19-24-46-031_com.jetcost.jetcost.jpg

Screenshot_2021-10-26-19-23-02-279_com.jetcost.jetcost.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Някаква идея за сваляне на цена на билет Мюнхен Барселона на 12.11 вечерен? С Луфханза и Еър Франс с прикачванията са двата.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да се похваля с 1 спечелена оспорвана транзакция. Полетът е с подобието на авиокомпания VoyageAir, купен през TravelStart.

Авиокомпанията дори не уведоми, че няма да изпълни чартъра лятото, после излезе с номера, че не била получила парите, били в посредника.

TravelStart отказаха, тъй като по техните правила си били свършили работата и предали парите на авиокомпанията.

Оспорих и  от банката Wise€€++= ми върнаха парите дадени на посредника не знам кой лъже вече и не ме интересува.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Използвах опцията Мулти сити на Оподо и взех с Прайм два отделни полета на Раян наведнъж. Потвърждението за първият полет от Раян дойде почти веднага, но все още нямам такова за втория. От опита ми с оподо знам, че забавят ли се най-вероятно ще анулират резервацията, в случая и двата полета вероятно. Някой взимал ли е успешно билети по този начин и получавал ли е потвърждение за повече от един полет. @IvanNavi, ти си специалистът, много се надявам да имаш опит с Оподо прайм и мултисити билетите. 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 22 минути , iMari каза:

Използвах опцията Мулти сити на Оподо и взех с Прайм два отделни полета на Раян наведнъж. Потвърждението за първият полет от Раян дойде почти веднага, но все още нямам такова за втория. От опита ми с оподо знам, че забавят ли се най-вероятно ще анулират резервацията, в случая и двата полета вероятно. Някой взимал ли е успешно билети по този начин и получавал ли е потвърждение за повече от един полет. @IvanNavi, ти си специалистът, много се надявам да имаш опит с Оподо прайм и мултисити билетите. 🙂

 

Нямам богат опит, но съм вземал няколко пъти билети по този начин за полети на Ryanair, дори се е случвало и по три наведнъж (според това как пасва цената). В пощата се получава едно общо потвърждение от Оподо и от Ryanair директно по едно за всеки един от полетите. Не ми се е случвало на такива резервации да не потвърди за някой от полетите и не знам какво следва, но първо трябва да изчакаш 24 часа. Билетите се издават автоматично и ако системата запецне някъде, трябва някой индиец да се намеси ръчно. Затова са тези 24 часа. Ако междувременно цената се промени - почти сигурно е, че няма да получиш втория билет. А вече издадения може и да не ти го канселират, но не знам какво ще ти върнат в такъв случай. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , IvanNavi каза:

Нямам богат опит, но съм вземал няколко пъти билети по този начин за полети на Ryanair, дори се е случвало и по три наведнъж (според това как пасва цената). В пощата се получава едно общо потвърждение от Оподо и от Ryanair директно по едно за всеки един от полетите. Не ми се е случвало на такива резервации да не потвърди за някой от полетите и не знам какво следва, но първо трябва да изчакаш 24 часа. Билетите се издават автоматично и ако системата запецне някъде, трябва някой индиец да се намеси ръчно. Затова са тези 24 часа. Ако междувременно цената се промени - почти сигурно е, че няма да получиш втория билет. А вече издадения може и да не ти го канселират, но не знам какво ще ти върнат в такъв случай. 

Благодаря ти за бързият отговор! 🙂

Говорих с индийчето и то каза,че ще получа потвърждение до 72 часа максимум. Да не съм се притеснявала, че цената ще се вдигне, вече съм имала резервация за втория полет. Скромният ми опит с тях ме кара леко да се съмнявам, но хайде да не бъда толкова недоверчива. 😉

А иначе цените при мулти сити с Прайм наистина са добри. Имам още билети да купувам, щом казваш, че излиза потвърждение за всички полети, ще продължа, дано да няма засечки. 🙂

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Потвърждението за втория полет дойде скоро след разговора с кол центъра.

И започна борбата за купуването на новата серия билети. Изхабих всичките си разрешени виртуални Револют за деня, както и остатъка от нервите си. Сигурно 1К пъти Оподо прие плащането и веднага го върна обратно към Револют. Мъката свърши след като направих основно почистване на лаптопа и отворих оподо през Хром, защото помня, че преди време беше най-сигурно да мине плащането там. Без да се логвам избрах билетите, попълних данните и чудото стана. Нямам идея дали нещо от описаното има значение 😁 или просто имах късмет, но го споменавам, защото няколко човека се оплакаха, че не могат да купят билети.

 

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар

Tripair ми излизат на търсене от Skyscanner с билети до Пукет за 1200 лв ,за същата дата на сайта на търкиш са двойно повече..без да преувеличавам. Имате ли впечатления от тях ?

Връзка към коментар
преди 9 часа, moli84 каза:

Tripair ми излизат на търсене от Skyscanner с билети до Пукет за 1200 лв ,за същата дата на сайта на търкиш са двойно повече..без да преувеличавам. Имате ли впечатления от тях ?

И на мен ми излязоха за Пукет, но билетите са на Катар, като разликата е 400 лв. Стигнах до последната стъпка и отстъпката беше за карти Маестро Виза. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 18.11.2021 г. в 22:52, moli84 каза:

Tripair ми излизат на търсене от Skyscanner с билети до Пукет за 1200 лв ,за същата дата на сайта на търкиш са двойно повече..без да преувеличавам. Имате ли впечатления от тях ?

Имах проблем с тях - при отменен полет не върнаха парите - Гръцки измамници.

Дори след препоръка на ЕПЦ отказаха обвинявайки банката в нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако трябва да купя през Оподо два билета на Раян (за възрастен и за дете на 9 години), мога ли да ги купя отделно на две резервации и после с чата на Раян да коригираме нещо или не?

 

И втори въпрос - колко е по-скъпо приоритито, ако се купи след резервацията? А при чекиран куфар има ли разлика по време или след резервацията?

Връзка към коментар
преди 13 минути , cybersimo каза:

колко е по-скъпо приоритито, ако се купи след резервацията? А при чекиран куфар има ли разлика по време или след резервацията?

Приорити и чекиран багаж са значително по-скъпи после. Например, приорити за €6 при първоначална покупка струва €20 при по-късно добавяне. Най-често се получава така, че по-скъпите допълнителни услуги тотално обезсмислят отстъпката на посредника и е по-добре да се купи директно от Раян. Аз лично ползвам посредници само, когато взимам "голи" билети.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте. Излизат ми евтини полети от София - Дубай на 8 януари. Дубай - Пукет на 10 януари. Пукет - София на 23 януари. Всички полети са с Емирейтс и ми излизат през skyscanner.de. Въпроса ми е дали са читави и дали може да се има доверие на тези агенти, защото цената я има в няколко сайта - Kissandfly, seat24.de, mytrip и travelstart. Някой ползвал ли е някой от тях и дали бихте ми препоръчали да купя през някой от изброените сайтове, защото цената е дору горе сходна и през четирите сайта?

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 7 минути , borislavpetkov84 каза:

Здравейте. Излизат ми евтини полети от София - Дубай на 8 януари. Дубай - Пукет на 10 януари. Пукет - София на 23 януари. Всички полети са с Емирейтс и ми излизат през skyscanner.de. Въпроса ми е дали са читави и дали може да се има доверие на тези агенти, защото цената я има в няколко сайта - Kissandfly, seat24.de, mytrip и travelstart. Някой ползвал ли е някой от тях и дали бихте ми препоръчали да купя през някой от изброените сайтове, защото цената е дору горе сходна и през четирите сайта?

Лично аз съм купувал през mytrip - през доста различни версии, всичките си бяха наред.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предвид поетапното ново затваряне на  света в момента аз не бих купувал скъпи полети за следващите няколко седмици през агенция. Повечето посредници са читави ,докато не се наложи да ги търсиш за промени или връщане на пари. Тогава често кредитната компания ти е единственото решение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Мирослав Василев каза:

Лично аз съм купувал през mytrip - през доста различни версии, всичките си бяха наред.

Благодаря за отговора. Сега ми излезе за същите полети през flightnetwork USA на по-ниски цени, но честно казано не съм ги чувал тези. Гледам, че имат добър рейтинг в trustpilot.com. При положение, че тези полети са идеални за мен и цената през сайтовете са със 700 лв по-евтини отколкото през сайта на Емирейтс не знам дали си струва да се рискува.

Връзка към коментар

Закупен билет София-Доха-Пукет с Катарците за 980 лв. /5026 норвежки крони/ двупосочен при цена в сайта на Qatar airways 1343 лв. - www.kayak.no -> ticket.no. Резервацията излезе веднага в сайта на Qatar airways. В мометна има промоция на Катарците от София до Пукет и Малдиви и сигурно ще излязат още хубави цени за различни дати. Агенцията ticket.no съм я ползвал и преди за полет Милано - Торонто, който беше отменен заради Ковид, но след обаждане от моя страна си получих парите за 7 дни.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.