Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

До Барселона за 4 часа престой и обратно.В неделя с Ryan и Wizz.

Sofia - Barcelona
 
Sun, 23 Jan 22

Departure time - 12:15 Arrival time - 14:20

Barcelona El Prat - Terminal 2 (BCN) arrow-img.jpg Sofia (SOF)

23/01/2022 20:00

£ 23.06
Full Price
£ 9.38
Opodo Prime price
   
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

До Рим за няколко часа с 3 полета и 1 резервен ,ако изтървем връзката в Бари.Общо 7 паунда.Първо Ryan до Бари,после до Фиумичино и връщане с Wizz

Sofia - Bari   Fri, 14 Jan 22  Departure time - 06:30 Arrival time - 06:50
 
Bari - Rome (Fiumicino) Fri, 14 Jan 22 Departure time - 08:05 Arrival time - 09:10
 
Rome Fiumicino - Terminal 3 (FCO) arrow-img.jpg Sofia (SOF)
14/01/2022 16:30  

14/01/2022 19:25

 

Bari - Sofia Sat, 15 Jan 22 Departure time - 07:35 Arrival time - 09:55
 
Fri, 14 Jan
Bari   icon-arrow-right-mono02.png   Rome
 
     
icon-flight-right-mono04.png Fri, 14 Jan
Rome   icon-arrow-right-mono02.png   Sofia
 
 
 
£ 4.93
Opodo Prime price
Fri, 14 Jan
Sofia   icon-arrow-right-mono02.png   Bari
 
     
icon-flight-left-mono04.png Sat, 15 Jan
Bari   icon-arrow-right-mono02.png   Sofia
 
With Prime, you're saving every time you book.
£ 18.02
Full Price
£ 2.06
Opodo Prime price
 
 
 
 
 
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, купих полети от София до Айндховен с Уиз, но за съжаление Оподо за 2-ри път не ми потвърждават полет с Уизеър, а само с Райънеър… някой в подобна ситуация и със съвет как да процедирам. За първите билети, които взех (за Рим през март) получих единствено групи отношение от служителката на customer care service и нищо повече….

56001B5D-DBFB-4872-8710-6545A0AE4E5B.jpeg

Връзка към коментар
преди 11 часа, Ники Петров каза:

Здравейте, купих полети от София до Айндховен с Уиз, но за съжаление Оподо за 2-ри път не ми потвърждават полет с Уизеър, а само с Райънеър… някой в подобна ситуация и със съвет как да процедирам. За първите билети, които взех (за Рим през март) получих единствено групи отношение от служителката на customer care service и нищо повече….

56001B5D-DBFB-4872-8710-6545A0AE4E5B.jpeg

Здравей,

Доста често при закупуване на полети от Оподо за Уизз не се получава потвърждение. Вариантът ти е да ги гупиш през някой от jetcost-овете.

Връзка към коментар
преди 1 час, agenta каза:

Здравей,

Доста често при закупуване на полети от Оподо за Уизз не се получава потвърждение. Вариантът ти е да ги гупиш през някой от jetcost-овете.

Въпросът е, че отказват да възстановят и сумата за полета на Уиз....

Връзка към коментар
преди 2 часа, agenta каза:

Здравей,

Доста често при закупуване на полети от Оподо за Уизз не се получава потвърждение. Вариантът ти е да ги гупиш през някой от jetcost-овете.

Не успявам да открия отстъпка през нито един от jetcost-овете

Връзка към коментар
преди 21 минути , Ники Петров каза:

Въпросът е, че отказват да възстановят и сумата за полета на Уиз....

Ако нямате издаден билет, парите ще ви се върнат автоматично след няколко дни по картата, с която сте платили в Оподо.

Връзка към коментар
преди 21 минути , agenta каза:

Ако нямате издаден билет, парите ще ви се върнат автоматично след няколко дни по картата, с която сте платили в Оподо.

Надявам се, но не мога да разбера къде се крие проблема на оподо с Уиз..

Връзка към коментар
преди 42 минути , Ники Петров каза:

Надявам се, но не мога да разбера къде се крие проблема на оподо с Уиз..

Един Господ знае, пробвах три пъти това лято и все така се получаваше, даже водих разговори с Прайм съпорта на Оподо. Те ме успокояваха, че ще издадат билета в крайна сметка пак не се издаде и трите пъти ми върнаха парите. 🙂

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Привет пътешественици!Имам нужда от съвет и се надявам ,че тук ще го намеря.Става въпрос за сам.билети София-Мадрид-София ,ако взема два еднопосочни излизат 140лв (през оподо)А двупосочният ми го дава за 157лв (14.02/ 4.03),не разбирам къде е уловката!По принцип си мислех ,че двупосочният трябва да е по-евтин.Благодаря на всички които ще се включат в темата.Весели празници и много нови пътешествия Ви пожелавам!

Връзка към коментар
преди 23 минути , matse1 каза:

Привет пътешественици!Имам нужда от съвет и се надявам ,че тук ще го намеря.Става въпрос за сам.билети София-Мадрид-София ,ако взема два еднопосочни излизат 140лв (през оподо)А двупосочният ми го дава за 157лв (14.02/ 4.03),не разбирам къде е уловката!По принцип си мислех ,че двупосочният трябва да е по-евтин.Благодаря на всички които ще се включат в темата.Весели празници и много нови пътешествия Ви пожелавам!

ОПОДО не са пример за логика. Виж цените в сайта на Райън. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, The Doctor каза:

ОПОДО не са пример за логика. Виж цените в сайта на Райън. 

Риск ли да ги взема през оподо ,все пак търся възможно най-икономичният вариант.Въпросът ми може да Ви стори глупав ,но никога не съм ползвала сайта и не зная как работи по-принцип.

Връзка към коментар
преди 4 минути , matse1 каза:

Риск ли да ги взема през оподо ,все пак търся възможно най-икономичният вариант.Въпросът ми може да Ви стори глупав ,но никога не съм ползвала сайта и не зная как работи по-принцип.

Ако ще пътуваш без никакъв багаж ги купи от еднопосочни виж вероятно ще са по-евтини. Ако ти трябва прайорити и чекиран багаж тогава си ги вземи от сайта на раян. Раян искат да отучат хората да ползват посредници за техните билети и затова да надули страшно много цените на закупуваните след това услуги. Също може да не ти дадат да се чекираш без да минеш предваеителна верификация. Ако пък полета е отменен ще върнат парите по картата на посредника, а ти няма да видиш нищо в повечето случаи....Накратко по-добре си вземи билета директно от Раян освен, ако няма да пътуваш с малък ръчен багаж и билета можв да го прежалиш, ако пътуването се провали. 

Пс. При лоукостите го няма това правило за двупосочен билет да е по-евтин от еднопосочен. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , Jorro каза:

Ако ще пътуваш без никакъв багаж ги купи от еднопосочни виж вероятно ще са по-евтини. Ако ти трябва прайорити и чекиран багаж тогава си ги вземи от сайта на раян. Раян искат да отучат хората да ползват посредници за техните билети и затова да надули страшно много цените на закупуваните след това услуги. Също може да не ти дадат да се чекираш без да минеш предваеителна верификация. Ако пък полета е отменен ще върнат парите по картата на посредника, а ти няма да видиш нищо в повечето случаи....Накратко по-добре си вземи билета директно от Раян освен, ако няма да пътуваш с малък ръчен багаж и билета можв да го прежалиш, ако пътуването се провали. 

Пс. При лоукостите го няма това правило за двупосочен билет да е по-евтин от еднопосочен. 

Много благодаря ,помогнахте ми много!Ще прежаля още някой лв ,но ще ги взема от Райън.Пътувам само с раница ,но понеже крайната дестинация ще е Мексико Сити,ако отменят полета,ще се наложи да купя друг в последния момент.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 38 минути , matse1 каза:

Риск ли да ги взема през оподо ,все пак търся възможно най-икономичният вариант.Въпросът ми може да Ви стори глупав ,но никога не съм ползвала сайта и не зная как работи по-принцип.

Прочетох, че полета е свързан с пътуване до Мексико. Не си струва да се купува през посредник, защото при промяна съдействието им е много по недобро, отколкото при Райън. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Отмениха ми двупосочен на Wizz до Болоня купен през Opodo в петък рано сутрин.От посредника още нямам мейл и днес се мъчих през чата им,но не знам английски и нищо не стана,а в сайта на Wizz май искат имейл с който е направена резервацията от Opodo. Не можеш да си прехвърлиш резервацията във Wizz,както е при Rayn и после сам да си променяш полета,а и не пращат техния имейл.Исках те да ми направят промяната за избрана дата,но не можело.Въобще не е добре да се купуват полети на Wizz през тази агенция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Отмениха ми двупосочен на Wizz до Болоня купен през Opodo в петък рано сутрин.От посредника още нямам мейл и днес се мъчих през чата им,но не знам английски и нищо не стана,а в сайта на Wizz май искат имейл с който е направена резервацията от Opodo. Не можеш да си прехвърлиш резервацията във Wizz,както е при Rayn и после сам да си променяш полета,а и не пращат техния имейл.Исках те да ми направят промяната за избрана дата,но не можело.Въобще не е добре да се купуват полети на Wizz през тази агенция.

Звъни се на УизЕър на телефона и оправят нещата, имейла винаги е еднакъв при УизЕър с този даден при покупката няма проблем.

Не се търси посредника.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Имам едни купени билети през Opodo, на които им смениха часовете на излитане с повече от 5 часа и съответно получих имейл, че имам право да ми възстановят сумата за билета.

 

Когато се опитвам да попълня формата, ми изписва, че билетите не са купени през агенция, а от customer support-а на Райънеър казват, че нищо повече не могат да направят. 

 

Как бихте ме посъветвали да постъпя...

Връзка към коментар
преди 2 минути , Ники Петров каза:

Здравейте,

 

Имам едни купени билети през Opodo, на които им смениха часовете на излитане с повече от 5 часа и съответно получих имейл, че имам право да ми възстановят сумата за билета.

 

Когато се опитвам да попълня формата, ми изписва, че билетите не са купени през агенция, а от customer support-а на Райънеър казват, че нищо повече не могат да направят. 

 

Как бихте ме посъветвали да постъпя...

При мен се получи същото и въпреки, че чатих с два агента и писах на администрацията, нищо не постигнах. Върнаха сумата директно към оподо.

Предполагам, че в тази ситуация е най-добре да се попълни формата за ваучер, дадена от @IvanNavi, без да се пипа нищо друго от раянския профил.

Връзка към коментар
преди 15 минути , iMari каза:

При мен се получи същото и въпреки, че чатих с два агента и писах на администрацията, нищо не постигнах. Върнаха сумата директно към оподо.

Предполагам, че в тази ситуация е най-добре да се попълни формата за ваучер, дадена от @IvanNavi, без да се пипа нищо друго от раянския профил.

https://refundclaims.ryanair.com- за тази ли става въпрос?

Връзка към коментар
преди 51 минути , Ники Петров каза:

https://refundclaims.ryanair.com- за тази ли става въпрос?

Да, май е тази. Но аз първо избрах опция рифънд през профила ми в Раян и от там насетне опитвайки се да попълня тази форма ми даваше съобщения, че кода на резервацията е невалиден, че не е открит полета или нещо подобно и не ме пускаше да продължа.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Току що купих двупосочен билет от София до Дубай през momondo.de - opodo.de, но през прайм версията на Оподо. Цената на Уизеър беше 950 лв за трима, а през Оподо излезе 811 лв. След като купих билетите от Оподо ми изпратиха мейл, че са ми дали да ползвам прайм версията пробно и предстои да ми вземат 75 евро на 20 януари. Това или аз не съм го видял при покупката или те не са ми го показали. Въпроса ми е как мога да избегна плащането на тези 75 евро и ако не ги платя има ли опастност да ми анулират резервацията в Уизеър?

Връзка към коментар

Би трябвало да не плащаш, ако откажеш прайма преди 20 януари (сигурно си объркал датата). Няма да ти анулират билетите.

Тия неща така работят.

Връзка към коментар
преди 50 минути , neuromancer каза:

Би трябвало да не плащаш, ако откажеш прайма преди 20 януари (сигурно си объркал датата). Няма да ти анулират билетите.

Тия неща така работят.

Когато вземах билетите не си направих регистрация. Въпроса ми е какво да направя за да отменя прайма?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.