Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 5 минути , borislavpetkov84 каза:

Когато вземах билетите не си направих регистрация. Въпроса ми е какво да направя за да отменя прайма?

Ами разгледай в тази тема, тя е за въпроси и отговори и това го имаше. Знам, че е дълга, ама има търсене.

 

Иначе не разбрах как така не си направил регистрация, пък ползваш прайм, те са ти го направили без твое знание ли? Виж с имейла, който си ползвал дали можеш да влезеш, такива неща. Ако няма, вероятно няма да ти вземат пари, или са постигнали някакви висоти в измъкването им...

Връзка към коментар

Opodo те идентифицират по мейла, който си дал при покупка, както и по картата, с която си плащал. Вероятно ще те чарджнат за членство, ако не се откажеш до месец. Не съм ползвала  opodo.de prime, но в .co.uk. има опция да си намериш резервацията като гост с имейл адрес и с номер на резервацията. Така трябва да ти излезе и опцията да се откажеш.

Връзка към коментар

Opodo Prime вече е 14 дни безплатно.

 

как да не ги обичам!

след цъкане на плати изкарва това. За друг полет същата работа, макар повишението да беше доста по-леко. Бързо, че може да скочи пак! 

 

Реалната цена на билета беше 18евро на сайта на АК-та

59C1ADCD-7ED6-4E96-821B-AF387C4C5402.jpeg.cd6bcb3b42d89781ff82270584ea9935.jpeg

  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Jorro каза:

jetcost.co.uk

jetcost.de

opodo.co.uk

трябва да те черпя! 3 билета с  opodo софия=брюксел=единбург=софия 10 евро! мога ли веднага да спра прайма на оподо за да не забравя? потвърдени са билетите,

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , Salsam каза:

трябва да те черпя! 3 билета с  opodo софия=брюксел=единбург=софия 10 евро! мога ли веднага да спра прайма на оподо за да не забравя? потвърдени са билетите,

Може. Дори спрян free trial си е валиден до датата посочена в условията.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Моля за помощ

Досега не съм купувл билети със схеми през сайтовете

Излиза ми добра цена през opodo.co.uk и някаква prime отстъпка, която била free 30days а после 59,99лири. След 30те дни ще ме попитат ли дали искам да си купя това членство или директно ще ми ги набият по кредитната карта?

Връзка към коментар
преди 1 минута , КолЮ каза:

Моля за помощ

Досега не съм купувл билети със схеми през сайтовете

Излиза ми добра цена през opodo.co.uk и някаква prime отстъпка, която била free 30days а после 59,99лири. След 30те дни ще ме попитат ли дали искам да си купя това членство или директно ще ми ги набият по кредитната карта?

Ако не го откажеш през твзи 30 дни щв ти го набият 🙂

Съвет- правиш покупката с регистрацията и веднага след това го прекратяваш. Членството ще ти е валидно 30 дни и няма опасност да забравиш да го спреш. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Jorro каза:

Ако не го откажеш през твзи 30 дни щв ти го набият 🙂

Съвет- правиш покупката с регистрацията и веднага след това го прекратяваш. Членството ще ти е валидно 30 дни и няма опасност да забравиш да го спреш. 

има ли проблеми и разни скрити вратички с отмяната на членството?

През първите 15-20 дни мога ли да направя няколко покупки и после да го анулирам или мога само след първата покупка?

Връзка към коментар

При покупка от Opodo PRN кодовете на билетите пристигат ли своевременно след покупката? Има ли проблем с 48-часовото безплатно онлайн чекиране на Wizz и Ryan?

Връзка към коментар
преди 8 часа, vorbis каза:

При покупка от Opodo PRN кодовете на билетите пристигат ли своевременно след покупката? Има ли проблем с 48-часовото безплатно онлайн чекиране на Wizz и Ryan?

При някои пристигат веднага, при други доста се бавят. Но до 24ч максимум идват. Това за билети на Раян, не съм взимала на Уиз. Не съм имала проблем с чекиране, но някои съфорумци бяха споделили, че им искат 0,35 евро за тази услуга.

Връзка към коментар
преди 14 часа, КолЮ каза:

има ли проблеми и разни скрити вратички с отмяната на членството?

През първите 15-20 дни мога ли да направя няколко покупки и после да го анулирам или мога само след първата покупка?

Можеш, но дори да го анулираш веднага ще продължиш да може да го ползваш до края на тези 30 дни, поне аз като го правих преди месеци беше така. 

преди 10 часа, vorbis каза:

При покупка от Opodo PRN кодовете на билетите пристигат ли своевременно след покупката? Има ли проблем с 48-часовото безплатно онлайн чекиране на Wizz и Ryan?

Възможно е да ти изчезне резервацията в приложението и/или в апа непосредствено преди да дойде време за чек ин, ако си добавил резервацията в профила си. Това не бива да те притеснява, но е възможно след повторното добавяне да ти изпише, че трябва да се верифицираш и тази верификация струва 0,35 евро цента 🙂 Пробвай обаче през сайта, един от пътите, когато чекирах такива билети през апа ми искаше верификация, но през сайта не, в друг от случаите и на двете места беше еднакво.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 17 часа, Salsam каза:

трябва да те черпя! 3 билета с  opodo софия=брюксел=единбург=софия

На една резервация ли ги купува или поотделно? Защото аз гледам за двама и ми дава цена с 8 паунда по-скъпо от колкото за един. Но мога ли да купя за друг човек отделно с членство?

 

п.с. Багажа как беше при билет от посредник? Всички ли излизат по-скъпо ако добавиш после или бе само приорити?

 

В оподо

приорити е 15 паунда срещу 15 евро в Раян

10кг. оподо 27 паунда / Раян 14 евро

20кг. оподо 34 паунда/ Раян 23 евро

Това са цени на багаж по време на резервация излиза приорити да е най-изгодно да се адне в оподо защото ако не се адне после в Раян то ще е по-скъпо

Връзка към коментар

Въпрос за opodo prime:

Активирах го вчера и важи до 11.03, следвоателно ще го анулирам някъде в началото на март.

След време мога ли пак да си активирам безплатен (trial) prime с този мейл или за следващата безплатна врътка ще трябва регистрация с различен мейл, респективно и плащане с друга карта

Връзка към коментар

Здравейте банда, ще ме посъветвате ли как да намаля цената на полет до Стокхолм за датите 01.05-04.05? Търся с Google Flights но цените са в порядъка на 400 лв (освен ако няма еднодневен престой, където цената е 300).

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 51 минути , BG_guide каза:

Здравейте банда, ще ме посъветвате ли как да намаля цената на полет до Стокхолм за датите 01.05-04.05? Търся с Google Flights но цените са в порядъка на 400 лв (освен ако няма еднодневен престой, където цената е 300).

 

Благодаря предварително!

Аз намирам 112 евро с Райън с по 5 часа престой в Карлсруе/Баден-Баден на отиване и Бергамо на връщане. Първата отсечка е около 50 евро, другите са по 20.

Връзка към коментар
Преди 1 час, BG_guide каза:

Здравейте банда, ще ме посъветвате ли как да намаля цената на полет до Стокхолм за датите 01.05-04.05? Търся с Google Flights но цените са в порядъка на 400 лв (освен ако няма еднодневен престой, където цената е 300).

 

Благодаря предварително!

Пробвай с https://www.jetcost.ie/ - https://www.opodo.com/ - с Виза кредит

 

 

Screenshot 2022-02-13 at 10.17.35.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 12.02.2022 г. в 11:20, КолЮ каза:

Да споделя за покупка от вчера вечерта през opodo.co.uk с активиран гратисен период на prime.

Полетите са с Ryanair, интерсното, поне за мен, беше че купих едновременно по 4 билета на резервация за цялата група 3 възрастни + 1 дете на 10г, като освен свалянето на цената получих без никакво доплащане мястото за възрастен. При последните ми покупки през сайта на авиокампанията детето получаваше безплатно място до единия възрастен, но мястото на възрастния задължително се плащаше, е не и този път 😉

Полетите и цените:

SOF-BGY 12.Март цена за 1 билет в сайта на Ryanair 5,99EUR. Резервацията за 4те билета ми излезе 7,19 GBP

BGY-SOF 13.Март цена за 1 билет в сайта на Ryanair 4,99EUR. Резервацията за 4те билета ми излезе 5,00 GBP

 

Допълнителн бонус са часовете на полетите: на 12.03 е в 10 и нещо сутринта а прибирането на 13.03 е в 17 и  нещо си. С две думи очертава се прекрасен семеен weekеnd в Бергамо с пренебрежимо малък транспортен разход 🙂  

Получих мейл от ryanair че втората резервация е направена от бот или някакъв друг тип супер съмнителен субект :ph34r: , и че ще трябва да направя онлайн верификация.

Бях си качил резервациите в профила в райън, в момента през апп-а не мога да отворя резервцията, но през лаптопа влизам и изглежда ОК. Дали да чакам докато отвори онлайн чекирането и ако не ми позволи да се чекирам през компютъра тогава да се "верифицирам"  или направо да минавам процеса?

Връзка към коментар
преди 29 минути , КолЮ каза:

Получих мейл от ryanair че втората резервация е направена от бот или някакъв друг тип супер съмнителен субект :ph34r: , и че ще трябва да направя онлайн верификация.

Бях си качил резервациите в профила в райън, в момента през апп-а не мога да отворя резервцията, но през лаптопа влизам и изглежда ОК. Дали да чакам докато отвори онлайн чекирането и ако не ми позволи да се чекирам през компютъра тогава да се "верифицирам"  или направо да минавам процеса?

Ако пътувате повече хора, дай номера на резервацията и на останалите в групата и те да пробват също. И да ги има накрая бордовите карти във всичкш телефони. И при нас ставаха подобни проблеми с един от полетите ни.

Накрая, след като отвори онлайн-чекирането, всичко мина безпроблемно.

Връзка към коментар
Преди 1 час, КолЮ каза:

Получих мейл от ryanair че втората резервация е направена от бот или някакъв друг тип супер съмнителен субект :ph34r: , и че ще трябва да направя онлайн верификация.

Бях си качил резервациите в профила в райън, в момента през апп-а не мога да отворя резервцията, но през лаптопа влизам и изглежда ОК. Дали да чакам докато отвори онлайн чекирането и ако не ми позволи да се чекирам през компютъра тогава да се "верифицирам"  или направо да минавам процеса?

За 0.36 евро цента дали си струва да оставяш за последния момент 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И аз сега си писах с агент от чата и ми обясни 

Здравейте, ако сте направили резервацията с онлайн агенция, няма да можете да я видите в приложението, можете да я видите от нашия уебсайт

 

Ноелия

Обслужване на клиенти на Ryanair

И при запитване за чекиране ,:

От сайта, с имейла и референтния код

 

Ноелия

Обслужване на клиенти на Ryanair

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте! Преди месец купих билети за Qatar чрез lastminute.com , но сега явно ще се наложи да ги откажа. В сайта на Qatar в "Manage my booking" пише: "Booking cancellation and refund - Можете да анулирате полети и да заявите възстановяване на средствата онлайн. Възстановената сума ще бъде върната по същата кредитна карта, използвана за покупката." 

Това означава ли, че въпросната сума ще бъде върната в картата ми, която аз съм ползвал за покупка на билетите в сайта на lastminute (и ако да - в какъв срок?) или тези пари ще бъдат изпратени към lastminute, откъдето аз трябва да си ги потърся? 

Благодаря предварително на отзовалите се! 🙂

Връзка към коментар

През схемата jetcost.de->lastminute    с Дайнерс не ми минават картите повече от един път за билети с aegeanair/olympic

 

Преди минаваше без проблем. Сега някави врътки ли има.

@Георги Матеев (Хорхе, Матейко-о-о) толкова много билети ли купи та ги накара да си оправят бъга или ...

Ако с твоята карта минава - пиши на лични. Знаеш стабилен съм. Басейн ти направих. Ще ти пусна парите...

Добре де. Даже предварително

pls, 

:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.