Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

2 hours ago, r_nikolov1 said:

Здравейте! Преди месец купих билети за Qatar чрез lastminute.com , но сега явно ще се наложи да ги откажа. В сайта на Qatar в "Manage my booking" пише: "Booking cancellation and refund - Можете да анулирате полети и да заявите възстановяване на средствата онлайн. Възстановената сума ще бъде върната по същата кредитна карта, използвана за покупката." 

Това означава ли, че въпросната сума ще бъде върната в картата ми, която аз съм ползвал за покупка на билетите в сайта на lastminute (и ако да - в какъв срок?) или тези пари ще бъдат изпратени към lastminute, откъдето аз трябва да си ги потърся? 

Благодаря предварително на отзовалите се! 🙂

Авиокомпанията вижда само картата на lastminute c която е платено и по нея ще възстанови средствата. После си ги търсиш от посредника.

Имай нагласата да се наложи оспорване през банката ,защото lastminute са пословично некоректни при възстановяване.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , stanimir каза:

Авиокомпанията вижда само картата на lastminute c която е платено и по нея ще възстанови средствата. После си ги търсиш от посредника.

Имай нагласата да се наложи оспорване през банката ,защото lastminute са пословично некоректни при възстановяване.

 

Тоест май по-добрият вариант, ако се стигне до анулиране на пътуването, е да заявя ваучер към Катар?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако още дават и 15% бонус лично за мен ваучер е по-лесен вариант.

 

Доста хора имат личен опит и Катар бяха сред най-коректните авиокомпании по време на пандемията. Дано се включат с информация от първа ръка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 51 минути , ven62 каза:

През схемата jetcost.de->lastminute    с Дайнерс не ми минават картите повече от един път за билети с aegeanair/olympic

 

Преди минаваше без проблем. Сега някави врътки ли има.

@Георги Матеев (Хорхе, Матейко-о-о) толкова много билети ли купи та ги накара да си оправят бъга или ...

Ако с твоята карта минава - пиши на лични. Знаеш стабилен съм. Басейн ти направих. Ще ти пусна парите...

Добре де. Даже предварително

pls, 

:biggrin:

Преди няколко седмици Lastminute / Bravofly тихомълком върнаха предишното ограничение: максимум 1 покупка с 1 карта на всеки 3 месеца. Т.е. схемата рязко сецна.

 

Ти басейн изкопа, ама така и никога не го напълни с водка... :negative::grin:

 

П.С. Ама нищо де, пусни едни 100-200 евро да имам да си харча 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 21 минути , stanimir каза:

Ако още дават и 15% бонус лично за мен ваучер е по-лесен вариант.

 

Доста хора имат личен опит и Катар бяха сред най-коректните авиокомпании по време на пандемията. Дано се включат с информация от първа ръка.

Да, бонусът е в размер на 10%. В случая Катар дават право на безплатно отменяне на билетите, но предвид, че билетите сме ги купили през lastminute (заради ниската цена) - предполагам, че те няма да ни върнат цялата сума заради глобите им (чакам отговор от тях, писах им по Фейсбук, както прочетох, че повечето от магеланците са направили).

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 41 минути , Георги Матеев каза:

Преди няколко седмици Lastminute / Bravofly тихомълком върнаха предишното ограничение: максимум 1 покупка с 1 карта на всеки 3 месеца.

Интересно, че преди два/три дена успях да закупя общо 6 билета, на две отделни резервации една след друга през jetcost.no -> bravofly.no с Дайнърса, без проблем 🤔

 

След няколко дена, ще пробвам отново за едни други билета, почти съм сигурен какъв ще бъде резултата (няма да мине), но ще дам ъпдейт.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Мирослав Василев каза:

Интересно, че преди два/три дена успях да закупя общо 6 билета, на две отделни резервации една след друга през jetcost.no -> bravofly.no с Дайнърса, без проблем 🤔

 

След няколко дена, ще пробвам отново за едни други билета, почти съм сигурен какъв ще бъде резултата (няма да мине), но ще дам ъпдейт.

И преди този номер минаваше понякога. Просто трябваше да си Джо-бързия.

 

Ама аз не знаех че са върнали правилата и си се шматках.

 

Нищо де - доста икономисах. горе-долу 1/3 за 8 билета.

 

Интересно, че на третия ми комплект билети като не мнаваше и не минаваше ... пробвах с paypal. Вдигна 10 евро, но все пак доста по-евтино. Сега остана още един комплек да купя - явно ще е директно от aegeanair.com

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 26 минути , moli84 каза:

Аз съм получавала 100,% рефънд,но директно от Резервация направена през сайта на qatar, по-добре директно им звънни ,става по-лесно и бързо.

Screenshot_2022-02-14-08-27-59-429_com.m.qr.jpg

Звъннах още вчера и казаха, че в случай на анулация - парите ще бъдат изпратени към lastminute и вече с тях трябва да кореспондирам.

Връзка към коментар
преди 7 часа, r_nikolov1 каза:

Звъннах още вчера и казаха, че в случай на анулация - парите ще бъдат изпратени към lastminute и вече с тях трябва да кореспондирам.

Не се съгласявай тогава, защото ще ти удържат сума ти пари глоба, ако си на бейсик тарифата им( на ласт минет) 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Да напомня ,че австралийската , германската и скандинавските версии на momondo често дават идентична или дори по-ниска цена от тази през jetcost .Обикновено са и с повече

опции за плащане. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Някой има ли идея как да намаля цената на билети с България Еър.

- Дайнерс - вече използвани

- Някой общи полети ги замених с такива на aegean 

- Ваучери по случай рождения ден на air.bg с 19% намаление - използвани

... трябват ми още, предимно директни по направлението София-Амстердам

С opodo и momondo нещо не се справих. В смисъл не ми дава намаление

Връзка към коментар

Jetcost  сваля веднага по 50-60€ на турците , може би зависи какъв полет търсиш. Два произволни по 650-660 от сайта на Търсиш през jetcost.com.au / mytrip , gotogate и т.н. стават 590-600€ ,което  е добра отстъпка.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 19 минути , Ivko каза:

С opodo prime могат ли да се купуват билети за други хора без титуляра да присъства или е като Уиз?

Здравей, @Ivko, тествах лятото и не можеше. Нещата са, както при Уизз трябва да присъства титуляра при резервацията.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, stanimir каза:

Jetcost  сваля веднага по 50-60€ на турците , може би зависи какъв полет търсиш. Два произволни по 650-660 от сайта на Търсиш през jetcost.com.au / mytrip , gotogate и т.н. стават 590-600€ ,което  е добра отстъпка.

пробвах през сайта който си дал jetcost.com.au

за три билета на сайта на турците, софия-мале-софия, 2624,40 лв за 6-14.05

тук ме прехвърли към iwofly.com

намали ми билетите на 1972,12 лв.

не продължих с резервация и плащане, защото само проучвам, но наистина с цели 652 лв намали!!!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mistela каза:

пробвах през сайта който си дал jetcost.com.au

за три билета на сайта на турците, софия-мале-софия, 2624,40 лв за 6-14.05

тук ме прехвърли към iwofly.com

намали ми билетите на 1972,12 лв.

не продължих с резервация и плащане, защото само проучвам, но наистина с цели 652 лв намали!!!

Може и да има такова намаление, но мен леко ме съмнява. 

1. Този сайт не съм го чувал дори, аз бих се осведомил за сайта преди да плащам.

2. Като стигнеш до плащане, може да се окаже, че иска някаква странна карта, която нямаш

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 13 часа, stanimir каза:

Jetcost  сваля веднага по 50-60€ на турците , може би зависи какъв полет търсиш. Два произволни по 650-660 от сайта на Търсиш през jetcost.com.au / mytrip , gotogate и т.н. стават 590-600€ ,което  е добра отстъпка.

@stanimir, много благодаря за напомнянето за австралийците. 

Не е кой знае колко, но все пак е нещо - 40 лв. около 10% на София-Амстердам-София през април

Препрати ме през Mytrip.

Платих с Visa кредитна на ДСК. Но пишеше че може и с дебитна.

 

Има само едно малко проблемче:

В духа на новото време mytrip не ми поиска пола (нямаше такова поле), нито рожденна дата.

Като влезнах в резервацията си на air.bg мога да си попълня всичко без пол (полето е сиво) и съответно при опит да се актуализат данните излиза грешка "да си попълня пола". Това не ме изненадва, тъй като сайта на България Еър много отдавна си стои на нивото на лошо изпълнен студентски проект.

Та с две думи - надявам се да литна и без пол. Все пак отивам в Амстердам.:wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 12
Връзка към коментар

Някой ползвал ли е TTN групата от сайтове - KissAndFly, Tickets, MyTickets, TravelForm.Nl - излизат намаления от GoogleFlights като се избере държава Германия , дори и за УизЕър, не съм ги чувал досега ?!

Връзка към коментар

Нещо не мога да намеря как да закупя билети през jetcost от Атина За София на 25.06.2022, пред .de ме пренасочва през lastminute.de но там картата не минава Дайнърс, защото скоро я ползвах, видях че по-горе вече са върнали стария режим, през .au - ме пренасочва  през Mytrip - но там иска кредитна Виза.

Някакви идеи как мога да завъртя нещата, че трябва да купя 4 билета?

Връзка към коментар

Здравейте,

Не знам дали в правилната тема пиша, но се оглеждам за билети София-Малага с Райън. Та въпросът ми е гледам, че има голяма отсъпка през opodо.co.uk с opodo Prime. Ако си направя такъв абонамент има ли някаква уловка после с билетите?

Бих ли имал проблем при промяна от страна на Райън?

Ако имате и други идеи как да намаля цената бих се радвал да ги споделите. Нямам карта Дайнърс, понеже гледам напоследък само май за нея са промоциите 🙂

EDIT: Сега зачетох във форума и малко ми се изясни. Значи правя си членство и в рамките на тези 30 дни ми е безплатно. Доколкото разбрах, няма проблем с билетите освен при чекиране и някаква такса от 20-30 цента. Само не ми стана ясно ако анулират или преместят полета за друг ден какво се случва?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.