Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Някой с предложение къде да съборя цена на луфтханза? Искам да купя 2 двупосочни билета SoF-Hel-SoF 6-8.05 сутрешния през Мюнхен, който пристига наобед и връщане с обедния пак през Мюнхен, който пристига в 18.35 в София. Въртя джеткостовете без особен успех. 

Връзка към коментар
24 minutes ago, Jorro said:

Някой с предложение къде да съборя цена на луфтханза? Искам да купя 2 двупосочни билета SoF-Hel-SoF 6-8.05 сутрешния през Мюнхен, който пристига наобед и връщане с обедния пак през Мюнхен, който пристига в 18.35 в София. Въртя джеткостовете без особен успех. 

Превърти скандинавските и немската версия на Momondo дали няма да излезе нещо. 

Винаги преглеждам и тях заедно с jetcost.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 50 минути , Jorro каза:

Някой с предложение къде да съборя цена на луфтханза? Искам да купя 2 двупосочни билета SoF-Hel-SoF 6-8.05 сутрешния през Мюнхен, който пристига наобед и връщане с обедния пак през Мюнхен, който пристига в 18.35 в София. Въртя джеткостовете без особен успех. 

Jetcost са почти безполезни конкретно за Lufthansa, най-добрият ти шанс е някое Opodo/Edreams с Prime абонамент. Наскоро от Momondo.com -> Edreams.com успях да взема Lufthansa билет с 35 евро отстъпка. Попревърти момондо домейните, особено .com .de .at .ch .ie .dk .no и .co.uk.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 13 минути , Георги Матеев каза:

Jetcost са почти безполезни конкретно за Lufthansa, най-добрият ти шанс е някое Opodo/Edreams с Prime абонамент. Наскоро от Momondo.com -> Edreams.com успях да взема Lufthansa билет с 35 евро отстъпка. Попревърти момондо домейните, особено .com .de .at .ch .ie .dk .no и .co.uk.

Да попитам специалиста, ако може:

Билет за Ryanair, купен през Lastminute. Анулиран полет, с опция за нова дата. Презаверих го в сайта на Ryanair, с малко доплащане, за да им се появи моята карта. Същата КК е съхранена в профила ми. Опитвам да получа парите си. Във формата за връщане не разпознава по PNR билета като купен от друга платформа, а вероятно като купен от Раян. Приема успешно формата за връщане като билет на Раян. Но не получавам нито отговор, нито парите. Ако попълня верификацията с данните за резервацията на Lastminute, копие на лична карта, на какъв имейл да ги изпратя?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 7 минути , Дани Магелани каза:

Да попитам специалиста, ако може:

Билет за Ryanair, купен през Lastminute. Анулиран полет, с опция за нова дата. Презаверих го в сайта на Ryanair, с малко доплащане, за да им се появи моята карта. Същата КК е съхранена в профила ми. Опитвам да получа парите си. Във формата за връщане не разпознава по PNR билета като купен от друга платформа, а вероятно като купен от Раян. Приема успешно формата за връщане като билет на Раян. Но не получавам нито отговор, нито парите. Ако попълня верификацията с данните за резервацията на Lastminute, копие на лична карта, на какъв имейл да ги изпратя?

Системата на Ryanair пази всяка карта за всяко отделно плащане. Ако наредят сумата обратно ще върнат ХХХ по картата на Lastminute и YYY по твоята.

 

Единственият начин (и то не 100% сигурно) да се пребориш Ryanair да върнат пълната сума директно на теб е да минеш през тази форма. Ако тя не разпознае билета ти като купен от посредник за съжаление нямаш никакъв друг полезен ход и ще се наложи да си търсиш парите от Lastminute.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Системата на Ryanair пази всяка карта за всяко отделно плащане. Ако наредят сумата обратно ще върнат ХХХ по картата на Lastminute и YYY по твоята.

 

Единственият начин (и то не 100% сигурно) да се пребориш Ryanair да върнат пълната сума директно на теб е да минеш през тази форма. Ако тя не разпознае билета ти като купен от посредник за съжаление нямаш никакъв друг полезен ход и ще се наложи да си търсиш парите от Lastminute.

Това го направих. Ще чакам. Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Георги Матеев каза:

Jetcost са почти безполезни конкретно за Lufthansa, най-добрият ти шанс е някое Opodo/Edreams с Prime абонамент. Наскоро от Momondo.com -> Edreams.com успях да взема Lufthansa билет с 35 евро отстъпка. Попревърти момондо домейните, особено .com .de .at .ch .ie .dk .no и .co.uk.

Най-добра цена ми дадe momondo.no и след това dk , но през ticket.no. Да им се доверявам ли? Цената падна с 56 лв. на билет, което пак е нещо :))))

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 21.03.2022 г. в 9:38, Дани Магелани каза:

Ако попълня верификацията с данните за резервацията на Lastminute, копие на лична карта, на какъв имейл да ги изпратя?

Пробвай на този - cs.support@ryanair.com. Но аз говорих с тях преди това през чата, като си описах целия случай (анулиран полет, купен през агенция, системата не ми го разпознава като такъв, изтекъл ваучер и т.н.), девойката ми пусна линк къде да си пусна искането, после получих писмо, че искането ми се разглежда и  ми поискаха следните неща (като аз приложих и копие на лична карта и потвърждението на Lastminute):

- Customer Verification Form (https://d1e9bnuqs0ivsg.cloudfront.net/Customer_Verification_form_EN_v2.pdf
- Your bank details: 

ACCOUNT HOLDER’S NAME: 
BANK NAME: 
SWIFT/BIC CODE: 
IBAN NUMBER: 

 

Между другото, парите вече са ми по сметката, точно 14 дни след като си ги поисках.
 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 13.02.2022 г. в 19:16, stanimir каза:

Ако още дават и 15% бонус лично за мен ваучер е по-лесен вариант.

 

Доста хора имат личен опит и Катар бяха сред най-коректните авиокомпании по време на пандемията. Дано се включат с информация от първа ръка.

Да, но в случая се оказа, че след като съм си купил билета на Катар чрез друг сайт (lastminute.com) - не мога да поискам ваучер от Катар, защото както те ми отговориха - парите ми са в lastminute, а не в Катар...

Свързах се и с lastminute, които пък ми отговориха, че ако анулирам пътуването ми по мое желание (а не примерно при отмяна на полета заради Катар) - мога да получа парите си обратно, но само 10-20% от стойността на покупката ми в кеш или във ваучер (което няма смисъл).

Връзка към коментар
преди 8 минути , Звелина каза:

Как да си добавя полет купен с Оподо прайм в Райън? Имам ПНР, но ми иска и мейл. Преди сякаш не беше така!

Винаги е искало и двете. В потвърдителния мейл от оподо вътре нямаш ли друг?

Връзка към коментар
преди 8 минути , Ivko каза:

Винаги е искало и двете. В потвърдителния мейл от оподо вътре нямаш ли друг?

Не, нямам друг мейл, погледнах. Не си спомням, но предния път успях да си ги добавя, а сега - не.

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 1 минута , Звелина каза:

Не, нямам друг мейл, погледнах. Не си спомням, но предния път успях да си ги добавя, а сега - не.

Като се купува през Оподо, имейла не се променя, тоест имейл адреса който сте дали (предполагам вашия личен) и където вие дошло потвърждението от Оподо, този имейл трябва да впишете + PNR.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това го пробвах първо, не става. Сега разглеждам в Оподо, пише, нколко часа преди полета да намина, да си видя бордната карта. Явно е нещо съвсем ново. Дано не съм изгърмяла с билетите!

Връзка към коментар

Някой да има проблем с купуването на билети през jetcost? Пробвах през няколко от версиите да платя билети с Раян (отстъпка с Diners), но не става. Опитах с 2 различни карти Дайнърс (едната дори не е ползвана в сайта), различни имейли, телефони и т.н. и ми дава една и съща грешка втори пореден ден...

 

image.png.d3e0ec0511c869cebeece9ee6630b3de.png

Връзка към коментар
преди 8 часа, r_nikolov1 каза:

Да, но в случая се оказа, че след като съм си купил билета на Катар чрез друг сайт (lastminute.com) - не мога да поискам ваучер от Катар, защото както те ми отговориха - парите ми са в lastminute, а не в Катар...

Свързах се и с lastminute, които пък ми отговориха, че ако анулирам пътуването ми по мое желание (а не примерно при отмяна на полета заради Катар) - мога да получа парите си обратно, но само 10-20% от стойността на покупката ми в кеш или във ваучер (което няма смисъл).

Ужас, аз имах същия проблем, но с много по-евтин билет на друга компания. В твоя случай си питал Катар за ваучер след като вече си отменил пътуването и те са пратили парите на ластминет или преди да правиш каквото и да е по резервацията, защото предполагам има разлика. Чудя се, ако е втория вариант дали може да ти пратят ваучера на теб и да прескочиш посредника, че бях доста на кантар за едни билети да ги купя през тях.

Връзка към коментар

Привет!

Ще се радвам на съвет относно оптимална цена на билетите София - Амстердам - София на 22-26.04, като и двата полета пристигат преди обяд.

Необходими са ми за 4 възрастни, един от които е пенсионер (вероятно няма значение 🙂 ).

 

За София - Амстердам, предпочитаният полет е на България Ер (FB461), който в момента струва 261.63 лв. на билет според сайта им.

 

Връщането ще е с Austrian (OS 378 - OS 795) или Lufthansa (LH 2311 - LH 1702), съответно с прекачване във Виена или Мюнхен и пристигащи в 12:00 и 12:15 ч.

Цените са съответно 290 лв. (през Austrian) и 259 лв. (през eDreams).

 

Разглеждам с kiwi.com и цените изглеждат сравнително реални.

Все още не съм проверявал с различен IP адрес. Това посредством VPN или някакво прокси се осъществява най-лесно и удобно?

 

Всяка помощ ще бъде от полза! 🙂

Благодаря Ви предварително!

Връзка към коментар
преди 17 часа, Христиан каза:

Някой да има проблем с купуването на билети през jetcost? Пробвах през няколко от версиите да платя билети с Раян (отстъпка с Diners), но не става. Опитах с 2 различни карти Дайнърс (едната дори не е ползвана в сайта), различни имейли, телефони и т.н. и ми дава една и съща грешка втори пореден ден...

 

image.png.d3e0ec0511c869cebeece9ee6630b3de.png

Само при мен ли става това? 🥴

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 44 минути , Христиан каза:

Само при мен ли става това? 🥴

За съжаление е при всички. От януари Lastminute / Bravofly тихомълком спряха Diners партито, като въведоха отново ограничението от максимум 1 покупка с 1 карта на 3 месеца. Често обаче дори въобще неизползвани карти не минават.


Специално за Ryan - направи си Prime членство в Opodo.co.uk и ще ги взимаш с чудесна отстъпка.

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към коментар

 

На 24.03.2022 г. в 19:56, Jorro каза:

Ужас, аз имах същия проблем, но с много по-евтин билет на друга компания. В твоя случай си питал Катар за ваучер след като вече си отменил пътуването и те са пратили парите на ластминет или преди да правиш каквото и да е по резервацията, защото предполагам има разлика. Чудя се, ако е втория вариант дали може да ти пратят ваучера на теб и да прескочиш посредника, че бях доста на кантар за едни билети да ги купя през тях.

Резервацията ми стои потвърдена в lastminute и съответно в Катар.

Звънях на Катар онзи ден с молбата да ми анулират пътуването и след това да ми издадат ваучер със стойността му. Жената ми поиска всички лични данни и след като влезе в резервацията ми - видя, че съм си закупил билета чрез посредник и каза, че парите ми не са в тях (Катар) и съответно няма как да ми издадат ваучер и ми каза, че тя нищо не може да направи и ме посъветва да се свържа с агенцията ми (в моя случай - lastiminute).

След като им се обадих, заключението беше, че щом желая да анулирам резервацията си по мое желание, мога да получа само 10-20% обратно от стойността и.

Да, кофти ситуация... 😪

Връзка към коментар

Агенцията би трябвало да поиска безплатно анулиране и възстановяване на средствата (щом условията на билета го позволяват ) или съответно да поиска издаване на ваучер. В идеалния случай след  удържане на съответните комисионни по услугата ( обикновено в рамките на 30-50€) би трябвало да ти възстановят пари или ваучер поне към агенцията.

 

На тях най-често не им се занимава и едва ли изобщо са си дали зор да проверят условията по билета..

Тия 10-20% ,които ще ти върнат  са само разни летищни такси ,които винаги подлежат на възстановяване.

 

Аз чакам четирицифрена сума от близо две години ( не  Катар ,но  друга първокласна авиокомпания през агенция ,за полети анулирани от авикомпанията , а не по мое желание) и все още не мога да си я получа , ако изобщо я получа.

Всичко купено през АК бе върнато ,но с агенциите е тегаво , в случай че не може да оспориш и през банката.

 

Това са рисковете, които поемаме спестявайки няколко десетки евро през ОТА агенции. Със сигурност във времето съм спестил повече , отколкото бих загубил сега.

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, r_nikolov1 каза:

 

Резервацията ми стои потвърдена в lastminute и съответно в Катар.

Звънях на Катар онзи ден с молбата да ми анулират пътуването и след това да ми издадат ваучер със стойността му. Жената ми поиска всички лични данни и след като влезе в резервацията ми - видя, че съм си закупил билета чрез посредник и каза, че парите ми не са в тях (Катар) и съответно няма как да ми издадат ваучер и ми каза, че тя нищо не може да направи и ме посъветва да се свържа с агенцията ми (в моя случай - lastiminute).

След като им се обадих, заключението беше, че щом желая да анулирам резервацията си по мое желание, мога да получа само 10-20% обратно от стойността и.

Да, кофти ситуация... 😪

Хммм, продължавай да опитваш, може да попаднеш на съвестен агент. Аз имах случай с егейците и ластминет и макар да отказваха няколко пъти на третия опит с повече възпитани молби и емпатия в гласа се съгласиха да ми съдействат по изключение. Ще стискам палци, опитай. Пробвай първо с Катар няколко пъти, а за ластминет трябва да се зачетеш в условията им първо и да си намериш врятичка, че агентите им не винаги са толкова запознати. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.