Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Дайте жокер как да преборя джетковете, упорито не ми пускат билет през какъвто и да е браузър? Пробвам с две карти, които не са ползвани със сигурност през последните 3 месеца.  Какъв им е проблема с мен!? 😆

Връзка към коментар
преди 46 минути , Jorro каза:

Дайте жокер как да преборя джетковете, упорито не ми пускат билет през какъвто и да е браузър? Пробвам с две карти, които не са ползвани със сигурност през последните 3 месеца.  Какъв им е проблема с мен!? 😆

42 😃

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Jorro said:

Дайте жокер как да преборя джетковете, упорито не ми пускат билет през какъвто и да е браузър? Пробвам с две карти, които не са ползвани със сигурност през последните 3 месеца.  Какъв им е проблема с мен!? 😆

Пробвай през чужд телефон / компютър , който досега не си ползвал за резервация. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 6 часа, Jorro каза:

Дайте жокер как да преборя джетковете, упорито не ми пускат билет през какъвто и да е браузър? Пробвам с две карти, които не са ползвани със сигурност през последните 3 месеца.  Какъв им е проблема с мен!? 😆

Проблемът най-често е в българското IP.

 

Вчера купувах билет от jetcost.se -> lastminute.se. Първоначално покупката не мина, като излезна онзи досаден надпис. След това пуснах шведско IP, натиснах отново бутончето за плащане (без да сменям картата) и о, чудо, след минута имах издаден билет 🙂

  • Харесвам 11
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 24 минути , Jorro каза:

Благодаря ще пробвам :))) Понеже мечока нещо се бъгна и не му се копаят тунели кой друг читав vpn да ползвам? 

Нямам идея, моят мечок е много работлив и копае неуморно 🙂

 

Едно малко уточнение. Методът по-горе работи само и единствено за неизползвани от поне 3 месеца карти на Lastminute/Bravofly сайтовете. В противен случай плащането никога не минава, дори със смяна на IP.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 13 часа, Jorro каза:

Дайте жокер как да преборя джетковете, упорито не ми пускат билет през какъвто и да е браузър? Пробвам с две карти, които не са ползвани със сигурност през последните 3 месеца.  Какъв им е проблема с мен!? 😆

Както по-нагоре писаха може би ново устройство да се пробва,нов IP адрес,тел.номер,нова виртуална карта Револют може да се пробва.

Не е по темата ,но от aliexpress дават подаръци при регистрация на нов потребител.При използване на ново устройство ,нов IP адрес,нов тел.номер,нова  карта,регистрирах майка ми и баща ми и си избрах стелки за 1 цент,вместо за 2,07$ и флашка 64 Gb за 90 цента вместо 4,66$.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

През Оподо може ли да се добави чекиран багаж на някаква нормална цена? Или пък да се добави впоследствие на сайта на Раян? Търся билети за лятото и ще ни трябва един чекиран багаж общо за всички. Досега не съм взимал през Оподо, но чекирания е точно дубъл!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре си помисли, дали да ползваш Оподо в такъв случай. Цените на багажа в самото Оподо изобщо не подлежат на коментар.

За добавен багаж в последтвие Райън искат 20 Е отгоре на чекиран. Проверих с една моя резервация, при закуване от Райън е 25, а да добавя в последствие ми иска 45. Това са цени на посока.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, искам през Opodo app да купя  два  билета 1в. и 1 за дете/11г./ При изписването на всякакви конфигурации дава цена. Само за 1в. и 1 дете дава,че няма полет. Мога  ли да купя два билета за възрастни? Ще има ли проблем или да не рискувам?

Благодаря предварително. 

 

Връзка към коментар

Истински проблем не вярвам да има, при положение, че детския билет е по-евтин или същия като възрастен. Евентуално като правите чек-ин няма да можете да напишете истинската рождена дата на детето. После ще възникне въпроса дали гледат или не гледат рождената дата...

Евентуално можете да се обадите на авиокомпанията и да промените вида на билета. Тоест трябва да си наясно, че се вкарваш в разправия или притеснение.

Лично аз бих включил в сметката и колко се спестява при това положение и струва ли си разправията.

За десетина евро направо бих си купил билет както си трябва, за стотина бих правил тарикатлъци и звънял по посредници колкото се налага.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , vladimira74 каза:

Здравейте, искам през Opodo app да купя  два  билета 1в. и 1 за дете/11г./ При изписването на всякакви конфигурации дава цена. Само за 1в. и 1 дете дава,че няма полет. Мога  ли да купя два билета за възрастни? Ще има ли проблем или да не рискувам?

Благодаря предварително. 

 

По-добре не рискувай. Не са отзивчиви за билети през посредник. Провери цена за 2+1 билета, не рядко е по-добра.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Два пъти оправях възрастен да стане тийн на чата на Райън, никакъв проблем. Питат за мейла и телефона, с който е направена резервацията. Помнете, какво пишете в Оподо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Намирам се в следната ситуация, купих току-що два билета с Дайнърс през jetcost.de- lastminute.de от Рим до Канарите, но след като влязох да купувам билети от Уизз предния ден от София за Рим се оказа, че билетите от 78 лева вече са 420 лева. 

Въпросът ми е следният може ли по някакъв начин да си върна парите от lastminute.de или ще се простя с тези пари и да търся друг вариант през Европа да стигна в крайната точа?

Заблудих се, защото от два часа гледах Уизз полета през Гугъл флайтс и си го даваше на старата цена.

Връзка към коментар
преди 6 минути , agenta каза:

Намирам се в следната ситуация, купих току-що два билета с Дайнърс през jetcost.de- lastminute.de от Рим до Канарите, но след като влязох да купувам билети от Уизз предния ден от София за Рим се оказа, че билетите от 78 лева вече са 420 лева. 

Въпросът ми е следният може ли по някакъв начин да си върна парите от lastminute.de или ще се простя с тези пари и да търся друг вариант през Европа да стигна в крайната точа?

Заблудих се, защото от два часа гледах Уизз полета през Гугъл флайтс и си го даваше на старата цена.

няма как. по-скоро виж билетите на раян и бг еър до Рим, дано имаш късмет с по-нормална цена.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Jorro каза:

няма как. по-скоро виж билетите на раян и бг еър до Рим, дано имаш късмет с по-нормална цена.

Гледах ги, на България Еър са малко по-малко от на Уизз, иначе мога да зарежа тези и да търся от някъде другаде нещо на по-нормални цени.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , agenta каза:

Гледах ги, на България Еър са малко по-малко от на Уизз, иначе мога да зарежа тези и да търся от някъде другаде нещо на по-нормални цени.

Ами погледнете Неапол или дори Болоня, Ако намерите някой код за намаления на italo, може много бързо да се стигне до Рим с влак-стрела. А от Неапол и с регионалния влак не е чак толкова много.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , agenta каза:

Заблудих се, защото от два часа гледах Уизз полета през Гугъл флайтс и си го даваше на старата цена.

Тези ъпдейтват информацията със закъснение при промяна на цената.

Връзка към коментар
Преди 1 час, agenta каза:

Намирам се в следната ситуация, купих току-що два билета с Дайнърс през jetcost.de- lastminute.de от Рим до Канарите, но след като влязох да купувам билети от Уизз предния ден от София за Рим се оказа, че билетите от 78 лева вече са 420 лева. 

Въпросът ми е следният може ли по някакъв начин да си върна парите от lastminute.de или ще се простя с тези пари и да търся друг вариант през Европа да стигна в крайната точа?

Заблудих се, защото от два часа гледах Уизз полета през Гугъл флайтс и си го даваше на старата цена.

За коя дата гледаш София-Рим? Освен ако не е полет след 5-7 дни, цената в някакъв момент ще падне почти 100%. Макар и надали отново до 78 лв.

 

При условие, че ще ходиш ден преди полета до Канарите, то в краен случай може да стигнеш до Рим и с прекачване.

 

Парите от Lastminute ги забрави.

Връзка към коментар
Преди 1 час, master_of_germs каза:

Ами погледнете Неапол или дори Болоня, Ако намерите някой код за намаления на italo, може много бързо да се стигне до Рим с влак-стрела. А от Неапол и с регионалния влак не е чак толкова много.

@agenta @master_of_germs Всеки четвъртък вечерта-петък сутрин Italo пускат промокод в туитър профила им. За съжаление винаги винаги за пътуване ОТ петъка през следващата седмица.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, agenta каза:

Намирам се в следната ситуация, купих току-що два билета с Дайнърс през jetcost.de- lastminute.de от Рим до Канарите, но след като влязох да купувам билети от Уизз предния ден от София за Рим се оказа, че билетите от 78 лева вече са 420 лева. 

Въпросът ми е следният може ли по някакъв начин да си върна парите от lastminute.de или ще се простя с тези пари и да търся друг вариант през Европа да стигна в крайната точа?

Заблудих се, защото от два часа гледах Уизз полета през Гугъл флайтс и си го даваше на старата цена.

Ако билетите са с Ryanair и ако не са минали 24 часа от покупката много често има възможност да смениш датата без да ти искат таксата за смяна. Трябва да я добавиш на техния сайт и после през автоматичните опции може дори да смениш посоката, но не и дестинацията без такса. Доплащаш само разликата, ако има такава.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Благодаря на всички съфоромци, зарязах тези билети от Рим до Канарите, те са с Vueling и сега новия ми маршрут е София - Виена - Канарите. Този вариант се оказа най-удачен и доста по-бюджетен, отколкото от София до някъде в Италия или Испания.

Нищо от предложенията не ставаше, защото след като искам да пътувам около 29-30.04, когато всички пътуват, а аз не гледах от далече полети се получава такава.

Google flights  и към момента продължава да лъже, както снощи за цената на полета от София до Рим.

Това ще ми е за урок сега, досега никога не ми се е случвало, но ..... :(

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Щом си го наредил е добре.

От моя опит Гугъл Флайтс е най-адекватен относно актуализиране на цените сравнено със Скайскенер , Джеткост и т.н. ,  но за нискотарифни полети винаги следя директно сайта на авиокомпанията.

Освен това невинаги изкарва всички възможни опции , затова никога не гледай само там.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.