Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

2 въпроса:

1. Ако купя през jetcost - > bravofly/lastminute  билети за ryanair резервацията мога ли да си я видя в ryanair т.е. пращат ли PNR

2. Колко повече ще ми струва добавянето през ryanair на priority през сайта на raynair, ако отговора на първия въпрос е "Да". В момента на купуване на билети през ryanair priority e около 20 евро.

 

Връзка към коментар
преди 19 минути , ven62 каза:

Колко повече ще ми струва добавянето през ryanair на priority през сайта на raynair, ако отговора на първия въпрос е "Да". В момента на купуване на билети през ryanair priority e около 20 евро.

Максималната цена на priority е 20 eur, така че няма да е повече в случая.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , ven62 каза:

2 въпроса:

1. Ако купя през jetcost - > bravofly/lastminute  билети за ryanair резервацията мога ли да си я видя в ryanair т.е. пращат ли PNR

2. Колко повече ще ми струва добавянето през ryanair на priority през сайта на raynair, ако отговора на първия въпрос е "Да". В момента на купуване на билети през ryanair priority e около 20 евро.

 

По първи въпрос - да изпраща се PNR код, резервацията може да се добави в сайта/мобилното приложение на Раян, с PNR кода и с имейла, който виждаш в изпратеното ти потвърждение от сайта, от където си закупил билета.

По втория въпрос - почти винаги цената за приорити е 20 евра, дори да е по-ниска от цената в сайта.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , zhivko7 каза:

Максималната цена на priority е 20 eur, така че няма да е повече в случая.

 

преди 2 минути , agenta каза:

По първи въпрос - да изпраща се PNR код, резервацията може да се добави в сайта/мобилното приложение на Раян, с PNR кода и с имейла, който виждаш в изпратеното ти потвърждение от сайта, от където си закупил билета.

По втория въпрос - почти винаги цената за приорити е 20 евра, дори да е по-ниска от цената в сайта.

 

Мерси.

Аз не съм и мислил да купувам priority през lastminute.

А в сайта на ryan пише:

-----------------------------

Цена

Приоритет и 2 Чанти ръчен багаж струват между 8 евро/лири до 32 евро/лири и заплащането не се възстановява. Не може да се прехвърля между пътниците или други опции за багаж.

-------------------------

 

и си помислих, че после като добавям priority да не би вместо 20.81 евро Ryan да искат 32 и да ми обезмислят цялата врътка.

Връзка към коментар
преди 4 часа, ven62 каза:

и си помислих, че после като добавям priority да не би вместо 20.81 евро Ryan да искат 32 и да ми обезмислят цялата врътка

мхм, явно пак са увеличавали цените за приорити, беше 20 eur макса, в такъв случай няма да се учудя, ако започнат да искат и повече от 20 eur...алтернативна опция е и 10кг чекиран багаж, 24 eur max

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Изваждай смело Дайнърс без замисляне. Годишната такса от 48 лв. (това е максимума и то само ако ползваш картата всеки месец) ще покриеш буквално с една единствена покупка на билет с 30-40 евро отстъпка. Освен това ще ползваш и бизнес салони (вафлите са си вафли 🙂), както и ще взимаш още билети с дискаунт. Ще се повторя, но Дайнърс без съмнение продължава да е най-полезната българска кредитна карта за пътуващи.

 

Между другото, най-големи отстъпки на Пегасус билети излизат през jetcost.co.uk. Някои маршрути са буквално на -50%.

Мъча се през Jetcost да купя билети правя плащане, получавам имейл и след малко втори имейл, че резервацията ми не е потвърдена. А цената е супер Дюселдорф - Лима .... Само напразни надежди и накрая нереални полети ....

Връзка към коментар

Някой взимал ли е през посредник билети с egyptair? Мога ли после да си оперирам в сайта им все едно съм го купила от авиокомпанията? 

И втори, много по-обширен въпрос:

- ако вземем флекс тарифа през посредник, тя ще работи ли както е при авиокомпаниите, просто да си доплатя разликата в цената, както я виждам, или ще е някакво друго изчисляване?

- а ако авиокомпанията ми промени чувствително часове, дати, тн на полета пак ли през посредника трябва да мине потвърждението/ отказа/ смяната?  

Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

Точно, а на Evolve (Mastercard частта) са даже още по-добри, да не кажа дори най-добрите на бг пазара (€1 продават за 1.949 лв, това е под фиксинга на БНБ).

Тази ли препоръчвате да си поръчам? При положение, че ще се ползва само за пътуване няколко пъти годишно (иска ми се да е по-често)

Аз лично много ти благодаря, че се повтаряш. И аз съм ви чела стотици пъти, като си говорите за салоните по летищата и съм се чудела за какво иде реч, но не смеех да попитам. Не исках да досаждам с и без това многото си въпроси.

Връзка към коментар
преди 25 минути , Lindt каза:

Някой взимал ли е през посредник билети с egyptair? Мога ли после да си оперирам в сайта им все едно съм го купила от авиокомпанията? 

Миналата година последно купувах Egypt Air през посредник. По бегъл спомен - имаше лимитации при опериране с резервацията, мисля, че въобще не даваше да се правят промени например.

  

преди 25 минути , Lindt каза:

- ако вземем флекс тарифа през посредник, тя ще работи ли както е при авиокомпаниите, просто да си доплатя разликата в цената, както я виждам, или ще е някакво друго изчисляване?

За съжаление и тогава трябва да минеш през посредника, който е издал билета. На теория може да пробваш директно с Egypt Air, но при тях е малко руска рулетка. Сайтът им е ужасно бъгав.

  

преди 25 минути , Lindt каза:

- а ако авиокомпанията ми промени чувствително часове, дати, тн на полета пак ли през посредника трябва да мине потвърждението/ отказа/ смяната?  

По принцип да, но в такава ситуация винаги може да опиташ директно с авиокомпанията, при повече късмет прескачат посредника (макар че се случва рядко).

 

Накратко, ако считаш, че има приличен шанс за промени (независимо дали от твоя страна или от Egypt Air) - преглътни разликата и вземи билетите директно от авиокомпанията. Ще си спестиш доста разправии и нерви после.

 

@Madonna да, препоръчвам Evolve картата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Георги Матеев каза:

Миналата година последно купувах Egypt Air през посредник. По бегъл спомен - имаше лимитации при опериране с резервацията, мисля, че въобще не даваше да се правят промени например.

  

За съжаление и тогава трябва да минеш през посредника, който е издал билета. На теория може да пробваш директно с Egypt Air, но при тях е малко руска рулетка. Сайтът им е ужасно бъгав.

  

По принцип да, но в такава ситуация винаги може да опиташ директно с авиокомпанията, при повече късмет прескачат посредника (макар че се случва рядко).

 

Накратко, ако считаш, че има приличен шанс за промени (независимо дали от твоя страна или от Egypt Air) - преглътни разликата и вземи билетите директно от авиокомпанията. Ще си спестиш доста разправии и нерви после.

 

@Madonna да, препоръчвам Evolve картата.

Ще опитам да я преглътна цената, макар че е 83 $. Изчезнаха следобедните полети в разписанието за моята дата, така че ми прецакаха Нова година и сега хич не съм им фен, че чак и пари да им давам.

Връзка към коментар

Имам една резервация с lastminute.de от вчера към 18 часа, която стой на Pending.

Никакво развитие, опитах се да им звънна на ирландския номер, говориха ми , че било пик на сезона и не ми дадоха опция да избера нищо от менюто и ми прекъснаха разговора.

Други две резервации с моята Дайнърс направени за същия полет, но на различни хора първо имаха мейли като моят, че се очаква потвърждение и снощи до полунощ дойдоха потвърдителните мейли, а моята резервация още си виси.

С чата не мога да се свържа с тях. Иначе парите са изтеглени от картата.

Някакви съвети?

Връзка към коментар
преди 23 минути , agenta каза:

Имам една резервация с lastminute.de от вчера към 18 часа, която стой на Pending.

Никакво развитие, опитах се да им звънна на ирландския номер, говориха ми , че било пик на сезона и не ми дадоха опция да избера нищо от менюто и ми прекъснаха разговора.

Други две резервации с моята Дайнърс направени за същия полет, но на различни хора първо имаха мейли като моят, че се очаква потвърждение и снощи до полунощ дойдоха потвърдителните мейли, а моята резервация още си виси.

С чата не мога да се свържа с тях. Иначе парите са изтеглени от картата.

Някакви съвети?

Случвало ми се е, бяха ми казали, че можело да отнеме до 72 часа преди да ми издадат билета. В крайна сметка го издадоха за по-малко време, но със сигурност чаках повече от 24 часа.

Също така ми се е случвало след подобно чакане да ми върнат мейл, че не могат да завършат резервацията, поради неясна причина и са ми връщали парите.

 

Иначе за чата - за да преодолееш бота, избери някоя от предлаганите автоматични опции, например, че искаш информация за чекин. След като бота ти даде инфото, ще те пита дали имаш нужда от още помощ и тогава ще те прехвърли на човек. Току що го пробвах и ме свърза веднага с жив човек.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И на мен ми се е случвало няколко пъти и досега при мен все е завършвало с отмяна на резервацията и връщане на парите. Много е неприятно, защото има и шанс да мине и за 72 часа си с вързани ръце. Дори живият съпорт не върши особено работа в такъв случай. Казват че трябва да се изчака.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
На 18.08.2022 г. в 11:32, Георги Матеев каза:

Изваждай смело Дайнърс без замисляне. Годишната такса от 48 лв. (това е максимума и то само ако ползваш картата всеки месец) ще покриеш буквално с една единствена покупка на билет с 30-40 евро отстъпка. Освен това ще ползваш и бизнес салони (вафлите са си вафли 🙂), както и ще взимаш още билети с дискаунт. Ще се повторя, но Дайнърс без съмнение продължава да е най-полезната българска кредитна карта за пътуващи.

 

Между другото, най-големи отстъпки на Пегасус билети излизат през jetcost.co.uk. Някои маршрути са буквално на -50%.

Здравей да попитам има ли значение при купуването на полети коя карта на Дайнърс ще си взема - класическа Дайнърс или Дайнърс и Мастър Кард 2в1 еволв? Питам, защото на картата 2в1 има промоция и без такса за 1 година.

Връзка към коментар
преди 40 минути , borislavpetkov84 каза:

Здравей да попитам има ли значение при купуването на полети коя карта на Дайнърс ще си взема - класическа Дайнърс или Дайнърс и Мастър Кард 2в1 еволв? Питам, защото на картата 2в1 има промоция и без такса за 1 година.

Няма значение кой вид Дайнърс, вземи си 2 в 1 тя е по-добрият вариант. С номера от Дайнърс частта и минават всички покупки на билети, където се изисква Дайнърс карта за плащане и няма проблем. Все пак ще имаш и промоция 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам канселиран полет на Wizz (Братислава-София на 16.10) закупен през lastminute групата. Получих мейл, който ме препраща към lastminute.com, а от там за да процедирам ме препраща към сайта на wizzair.com:
image.png.e4ceec022261195b53d2f1bad8d94668.png

 

До тук добре, но когато си намеря полета в wizzair.com - не ми дава да избера никакви опции и ме пренасочва да се свържа с агенцията:image.png.539a0529466f180a090e861065560c5e.png

 

Надявам се аз да пропускам нещо и ще се радвам някой минал скоро по този път да сподели повече информация как точно се процедира при тях и колко време отнема.
 

Връзка към коментар
преди 26 минути , Tamer каза:

Имам канселиран полет на Wizz (Братислава-София на 16.10) закупен през lastminute групата. Получих мейл, който ме препраща към lastminute.com, а от там за да процедирам ме препраща към сайта на wizzair.com:
image.png.e4ceec022261195b53d2f1bad8d94668.png

 

До тук добре, но когато си намеря полета в wizzair.com - не ми дава да избера никакви опции и ме пренасочва да се свържа с агенцията:image.png.539a0529466f180a090e861065560c5e.png

 

Надявам се аз да пропускам нещо и ще се радвам някой минал скоро по този път да сподели повече информация как точно се процедира при тях и колко време отнема.
 

Агенцията е тази, която трябва да съдейства в случая. Lastminute имат чат, пробвай да им пишеш и да ти кажат какви са ти опциите, но не бъди с големи очаквания като цяло.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря @yordanov! Успях доста бързо да се свържа с тях по чата, мисля че задействаха процеса за refund и ми казаха че до 7 дни ще получа повече информация.

 

Също така получих SMS и следния email:
image.png.1f450ace04a2de7148e2f63482222da1.png
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10.09.2022 г. в 16:39, Tamer каза:

Имам канселиран полет на Wizz (Братислава-София на 16.10) закупен през lastminute групата. Получих мейл, който ме препраща към lastminute.com, а от там за да процедирам ме препраща към сайта на wizzair.com:
image.png.e4ceec022261195b53d2f1bad8d94668.png

 

До тук добре, но когато си намеря полета в wizzair.com - не ми дава да избера никакви опции и ме пренасочва да се свържа с агенцията:image.png.539a0529466f180a090e861065560c5e.png

 

Надявам се аз да пропускам нещо и ще се радвам някой минал скоро по този път да сподели повече информация как точно се процедира при тях и колко време отнема.
 

Не агенцията, а ти трябва да звъннеш на УизЕър и да избереш какво да се прави най-лесно е, посредника ще има да те бави доста.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 31.08.2022 г. в 6:38, jorocontrola каза:

Винаги гледай и Оподо Прайм ...

Вчера ме побъркаха.Уж имам месец безплатно членство,а не минаваше плащането,цените се сменяха и отстъпките изчезваха.Бях купил само отиването,та тази сутрин си активирах edreams uk Prime и купих връщането.Цените в тези сайтове са такива,че все едно си дете в безплатна сладкарница .Само на Раян намаля по 15 евро и ще летя с тях .Те летят до 235 летища и защо да не ги видя всички,като досега съм бил в 112.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.