Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 11 минути , EliDion каза:

Като се купува комбиниран билет - спрекачване н - 1во уиз и после раян през посредник, ако първия закъснее губиш ли втория или са длъжни да ти осигурят стигане до крайна точка?

Губиш втория, никой нищо не е длъжен да осигури. Няма такава възможност освен застраховка с такова покритие. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 25.11.2022 г. в 16:26, The Doctor каза:

Губиш втория, никой нищо не е длъжен да осигури. Няма такава възможност освен застраховка с такова покритие. 

 Единствено ако прекачването е над 3 часа, тогава закъснението се покрива от обезщетение, но ако вината е на авиокомпанията.

Трябва да имаш джобни винаги, ако са отделни билети с прекачване.

Връзка към коментар
преди 2 минути , vinidj каза:

 Единствено ако прекачването е над 3 часа, тогава закъснението се покрива от обезщетение, но ако вината е на авиокомпанията.

Трябва да имаш джобни винаги, ако са отделни билети с прекачване.

Това е така, но въпросът беше друг и от там и отговора.

Като цяло kiwi  в един момент рекламираха, че осигуряват прекачване, но най-вероятно системата им за застраховане при полет не проработи и не се случи. @Дани Магелани имаше такъв проблем, описа го подробно и очевидно ползването на кiwi  не е препоръчително. Райн също рекламираха, че осигуряват прекачване при закъснял полет преди две години - мисля, че беше за полетите им в Италия и @IvanNavi беше писал за това, но информацията не се потвърди и остана така.

... иначе, да - би било чудесно  да има начин лоу кост компаниите да имат възможност за прекачване, но или те самите трябва да го осигуряват или платформа да осигурява процеса посредством подходящо застраховане.

Кой знае - свят голям. Може да се случи и да е нов бизнес модел! 🙂 

 

П.П. В интерес на истината преди 3 години полетите за Райън пристигаха навреме 97 %, така че свързващи техни не биха били проблем.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

От 10-тина дни дебна за евтини самолетни билети да посетим някой коледен базар, но...явно късно започнах с търсенето на билетите. Някой да има конкретно предложение? 😄

Връзка към коментар

Загреб - билетите са 10-20 евро в посока на редовна цена, през edreams/opodo.co.uk/ще паднат поне на половина.

Спомням си, че миналата година имаше Магеланци с добри отзиви за тамошните коледни базари. Изглеждат добре и на снимки 🙂:

https://www.europeanbestdestinations.com/christmas-markets/zagreb/

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , stanimir каза:

Ами класиката ...цена мечта за след само три дни, дори и без да минаваш през сайтове.След тях сигурно ще е под 20€  

 

IMG_20221205_202507.jpg

Точно тези дати (9-11.12.2022) са ми единствените, за които имам планове през декември... 😂 + на 16-ти имам един изпит, който няма как да пропусна.

Връзка към коментар

Е тогава иди следващата седмица. Цените са сходни.

Аха ,  ако търсиш навръх Коледа трудно ще намериш нормална цена ...може ,но само в едната посока все пак АК жънат ли жънат в тия няколко дни. Такива дни ни плащат евтините полети през останалата част от годината 😉

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , gdlina32 каза:

Здравейте, някой може ли да даде идея как мога да сваля  три билета  на Раян от Барселона до София за 4 02 2023г?

1. Като избереш полета на Wizz  за този ден - наполовина е цената от тази на Раян.

2. Jetsoct.de - lastminute.de - 55 евро (сваля 10 евро) с карта Diners

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , funny каза:

1. Като избереш полета на Wizz  за този ден - наполовина е цената от тази на Раян.

2. Jetsoct.de - lastminute.de - 55 евро (сваля 10 евро) с карта Diners

Wizz напоследък анулират доста полети, да не си останем на летището?😐

Връзка към коментар
преди 1 минута , gdlina32 каза:

Wizz напоследък анулират доста полети, да не си останем на летището?😐

Това с гадаенето кой може да анулира полета си след 2,5 месеца е леко като хвърлянето на боб. Няма кой да ти гарантира Wizz / Ryan или която и да е авиокомпания  дали и какво ще направи с полет през февруари.

На мен Иберия ми анулирра полет 17 дни преди датата.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Travelgenio, Travel2be и Tripmonster преустановяват дейност :

 

Otravo, with travel brands, Travelgenio.com, Tripmonster.com, Travel2be.com, Vliegtickets.nl, Vliegtickets.be, Flygstolen.se, Greitai.lt, Bookinghouse.ee and Flysiesta.lv. Unfortunately had to decide to cease operations until further notice. Today customers and employees have been informed about the situation.

 

https://travelfree.info/otravo-has-decided-to-cease-operations-known-from-travelgenio-com-vliegtickets-nl-and-flygstolen-se/

 

  • Харесвам 3
  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Може ли някой да ми обясни, просто и ясно, каква е уловката в 50% намаление на цената на билет в еDreams спрямо реалната цена в сайта на самолетната компания?🤔 И от къде ще ми е по-изгодно и разумно да го купя?

Връзка към коментар
Преди 1 час, muchachote каза:

Може ли някой да ми обясни, просто и ясно, каква е уловката в 50% намаление на цената на билет в еDreams спрямо реалната цена в сайта на самолетната компания?🤔 И от къде ще ми е по-изгодно и разумно да го купя?

По-изгодно е от там от където цената ти е по-ниска.

По-разумно ... - тук трябва да прецениш сам, защото при промяна на полета, канселиране и т.н се започва една сложна комуникация с агенцията, тя с авиокомпанията и това е едно здраво късане на нерви. Да не говорим, че промени които авиокомпанията позволява, може да се окаже, че агенцията не позволява или трябва да се заплащат допълнително. Та въпрос на преценка

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , funny каза:

По-изгодно е от там от където цената ти е по-

Мда, то това е ясно. Но аз не зацепвам как и защо в официалния сайт на авиокомпанията цената е значително по-висока, а в edreams по-ниска, тоест те губят.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , muchachote каза:

 Но аз не зацепвам как и защо в официалния сайт на авиокомпанията цената е значително по-висока, а в edreams по-ниска, тоест те губят.

Прочети първото мнение в тази тема :wink: :

image.png.43767cc2571bbff3d34e8477479074a7.png
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
9 minutes ago, r_nikolov1 said:

Някой може ли да ми съдействия с полета на Уиз София - Лисабон на 30.12? Където пробвах, не сваля цената, а дори е по-висока от тази в сайта на уиз (160лв.)

Ако не пътуваш сам си купи Wizz Club членство.Досега не бях виждал да дава 60 лв отстъпка на 160 лева билет.Пък и сам да си ще ти излезе безплатно и после ще го ползваш цяла година.

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , stanimir каза:

Ако не пътуваш сам си купи Wizz Club членство.Досега не бях виждал да дават 60 лв отстъпка на 160 лева билет.Пък и дам да си ще ти излезе безплатно и после ще го ползваш цяла година.

 

Да, и аз забелязах това... В случая сам ще пътувам по тази отсечка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Stryper каза:

Преди малко резервирах в jetcost.de полет с Ryanair с отстъпка 12 евро с карта Diners. Странното беше, че отстъпката важеше за събота, а за полета в петък я нямаше.

Все по-често се случва да има отстъпки само за някои дати, а за други - не. В тези случаи може да се купи за датата с отстъпка и след това в сайта на Ryanair през автоматичните опции да се смени датата на полета. Поне засега това не води до допълнителни разходи, извън разликата в цената (ако на новата дата е по-висока). Тази опция работи така само до 48 часа след покупката и може да се сменя дори посоката, но не и дестинацията. В смисъл, че SOF-BGY може да се смени с BGY-SOF например, но не и със SOF-CIA.

  • Харесвам 11
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Пордължават и тази година отстъпките с УизЕър от GoogleFlights избор на държава Германия към TravelStart (трябва 1-2-3 пъти да се даде назад напред полета) -> Плащане с карта всякаква (Интересното тук , е че излизат отстъпки с Буукинг дот ком, но не съм ги пробвал)

Както и на всички останали авиокомпании почти от momondo.de->my trip.com плащане със Sofort Revolut или друга банка поддържаща Софорт, дори полети на Луфтханза успях да намаля там.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.