Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

На 16.12.2022 г. в 19:47, stanimir каза:

Travelgenio, Travel2be и Tripmonster преустановяват дейност :

 

Otravo, with travel brands, Travelgenio.com, Tripmonster.com, Travel2be.com, Vliegtickets.nl, Vliegtickets.be, Flygstolen.se, Greitai.lt, Bookinghouse.ee and Flysiesta.lv. Unfortunately had to decide to cease operations until further notice. Today customers and employees have been informed about the situation.

 

https://travelfree.info/otravo-has-decided-to-cease-operations-known-from-travelgenio-com-vliegtickets-nl-and-flygstolen-se/

 

Сега прочитам. Това бяха едни от най-кофти посредниците, често с цени скачащи на последната стъпка с плащането, отделно съпортът беше трагичен. Като цяло ги избягвах и хич няма да липсват.

 

Иначе по темата. Преди малко www.lastminute.de (отворен директно без търсачка и с българско IP) ми свали 140 евро от 920 евров билет на Turkish Airlines. Доста сериозна отстъпка в абсолютна стойност. Плащане с Mastercard Debit, няма ограничение.

  • Харесвам 20
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

Сега прочитам. Това бяха едни от най-кофти посредниците, често с цени скачащи на последната стъпка с плащането, отделно съпортът беше трагичен. Като цяло ги избягвах и хич няма да липсват.

 

Иначе по темата. Преди малко www.lastminute.de (отворен директно без търсачка и с българско IP) ми свали 140 евро от 920 евров билет на Turkish Airlines. Доста сериозна отстъпка в абсолютна стойност. Плащане с Mastercard Debit, няма ограничение.

Нова Зеландия? 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Guinness каза:

Нова Зеландия? 

Не, билетът беше за Бали. Обаче ако намериш София-Нова Зеландия за 920 евро моля те обади ми се веднага.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Точно ти с тоя 920€ билет убиваш много надежди.Сигурно много ти се ходи.

 

Относно въпросните фалирали ОТА дори съм доволен, защото редовно излизаха най-отгоре в търсенията с подлите си номерца и затрупваха читавите посредници.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , stanimir каза:

Точно ти с тоя 920€ билет убиваш много надежди.Сигурно много ти се ходи.

При Матеев никога "своите не са това, което са"!

Не си плаща сам билета, не е крайна дестинация, а си осигурава подход  към трудно достъпна точка, или с нещо друго ще ни изненада, не се знае. Не допускам да е заседнал и да взема решения от басейна на Вен. 

 

 

преди 10 часа, Георги Матеев каза:

Не, билетът беше за Бали. Обаче ако намериш София-Нова Зеландия за 920 евро моля те обади ми се веднага.

Честита 2023, Матеев! Наздраве, за много здраве! Да ни радваш с нови екзотични попадения, че май не останаха!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , stanimir каза:

Точно ти с тоя 920€ билет убиваш много надежди.Сигурно много ти се ходи.

 

Относно въпросните фалирали ОТА дори съм доволен, защото редовно излизаха най-отгоре в търсенията с подлите си номерца и затрупваха читавите посредници.

Гласувам, че ще твърди, че не е за него. @Георги Матеев и при ползване на booking винаги казва, че е "за един приятел" :wink:

  • Смея се 10
Връзка към коментар

Успокойте страстите, просто проверявах опции за един план, но дори не купих билета накрая - сърце не ми даде 🙂 Обаче отстъпката беше нетипично голяма и споделих тук, че никога не се знае кога на човек ще му се наложи да вземе скъп билет.

 

@stanimir и аз съм супер доволен, че Travelgenio/Travel2be изчезнаха от пространството. Не мога да ти опиша колко пъти са ми губили времето.

 

@Lindt факт е, че за 2022-а година имам единствено 4 резервации през booking, които са на мое име. И над 100 в Expedia/Orbitz 🙃

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар

 При търсене в австралийския Jetcost  пренасочва към edreams.net и излиза цена в долари. Но тези долари да не би да са американски, иначе в австралийски долари би било добра цена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, dimitrov6 каза:

 При търсене в австралийския Jetcost  пренасочва към edreams.net и излиза цена в долари. Но тези долари да не би да са американски, иначе в австралийски долари би било добра цена.

Цената трябва да излиза в AUD. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, dimitrov6 каза:

 При търсене в австралийския Jetcost  пренасочва към edreams.net и излиза цена в долари. Но тези долари да не би да са американски, иначе в австралийски долари би било добра цена.

Направих симулация по описания сценарий и цената е в австралийски долари:
image.png.173cd9b0eeb598c4336dae0478e71a6e.png

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Скоро да сте купували билети през budgetair.com. Става въпрос за големи компании като Търкиш и Катар. Гледам има солидна разлика в цените от директните им сайтове. Някакви проблеми да сте имали ако случайно има канселиран полет и т н.

Връзка към коментар
преди 32 минути , ipg каза:

Здравейте, искам да попитам при резервация през edreams с Ryanair как става чекирснето? Благодаря . И също така има ли начин за взимане на Priority boarding с lastminute.de?

Можеш да вкараш резервацията в профила си в Ryanair и после се чекираш по стандартния начин. eDreams ползват мейла, който си посочил по време на резервацията с тях. Lastminute генерират някакъв произволен и ще ти го изпратят заедно с кода на резервацията по имейл.

 

Priority би трябвало да може да вземеш по време на резервация през lastminute, но трябва да провериш дали цената на приорити през посредника няма да оскъпи билети и така отстъпката да се изпари. Можеш да закупиш приорити и след като резервираш и вкараш резервацията си в сайта на авиокомпанията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , yordanov каза:

Можеш да вкараш резервацията в профила си в Ryanair и после се чекираш по стандартния начин. eDreams ползват мейла, който си посочил по време на резервацията с тях. Lastminute генерират някакъв произволен и ще ти го изпратят заедно с кода на резервацията по имейл.

 

Priority би трябвало да може да вземеш по време на резервация през lastminute, но трябва да провериш дали цената на приорити през посредника няма да оскъпи билети и така отстъпката да се изпари. Можеш да закупиш приорити и след като резервираш и вкараш резервацията си в сайта на авиокомпанията.

Много благодаря! Реално от edreams дават ли и номер на резервацията? И имате ли представа това колко време след покупката през edreams става - веднага или чак след няколко дена? Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 30 минути , ipg каза:

Много благодаря! Реално от edreams дават ли и номер на резервацията? И имате ли представа това колко време след покупката през edreams става - веднага или чак след няколко дена? Благодаря предварително!

Изпращат номера на резервацията, да, но може да я видиш и в профила си в eDreams. Обикновено става почти веднага.
Когато купуваш през eDreams билети за Ryanair, получаваш мейл с потвърждение и от самата авиокомпания.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Може ли да се разчита на Opodo и Edreams за комбинирана резервация на нощувка и хотел? Става дума за Пафос, цената е много добра, но ме притеснява, че хотелът, който е избран, го няма в наличност в Букинг за датите на пътуването (февруари), а има дати чак през март. Възможно ли е да е измама и всъщност накрая да няма регистрирана резервация за хотела? Цената е една и съща и в Opodo, и в Edreams, не знам откъде е по-добре да се резервира. 

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Виждате ли начин да се свали цената от Кипър до София на 09.04 (гледам билети с Райън ер но цените ми се струват супер високи - 100+ лв на човек)?

 

Също така имам ваучер за 10 евро за Уиз, къде да го пусна? 🙂

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Купих си снощи два билета през opodo.fr, обаче на мейла който съм дал не получавам мейли за потвърждение. Опитах да си изпратя от оподо мейл за смяна на парола (забравена парола) и него не получавам. Сега не мога да си премахна prime от оподо и след месец ще ме таксуват най-вероятно. Някой идеи какво да правя? Блокиране на картата ще свърши ли работа?

 

Връзка към коментар

Вероятно си объркал мейла. Свържи се с оподо, имат британски номер и им обясни ситуацията. При сайтовете с прайм най-добре е да използваш еднократна виртуалка от Револют.

 

Не е необходимо да се регистрираш предварително. Ако мейла е правилен, при забравена парола ще получиш мейл с линк за смяна. От там и ще се отпишеш от прайм членството.

Edit: Ще ти помогне при комуникацията с оподо и ако пазиш номера на резервацията. Затова винаги си правя скриншот на екрана с потвърждението.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами мейла е правилен, на потвърждението го виждам и си влизам в него, после си пращам от Оподо за смяна на паролата и не идва на този мейл....За да съм сигурен, че не го бъркам, направо го копирам и пак. Странна работа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , boogy83 каза:

Ами мейла е правилен, на потвърждението го виждам и си влизам в него, после си пращам от Оподо за смяна на паролата и не идва на този мейл....За да съм сигурен, че не го бъркам, направо го копирам и пак. Странна работа.

Беше ми се случило нещо подобно. Тогава ползвах gmail и директно с мейла не можех да се логна. Опитах да се логна чрез Google и взе че стана.

Връзка към коментар
преди 10 часа, boogy83 каза:

Купих си снощи два билета през opodo.fr, обаче на мейла който съм дал не получавам мейли за потвърждение. Опитах да си изпратя от оподо мейл за смяна на парола (забравена парола) и него не получавам. Сега не мога да си премахна prime от оподо и след месец ще ме таксуват най-вероятно. Някой идеи какво да правя? Блокиране на картата ще свърши ли работа?

 

На мой близък се случи същото. Чете в английски форуми, където смятат че е номер от страна на Оподо. Реши въпроса с обаждане до банката и информация, че е платена, но не получена резервация с искане за блокиране на картата. Нямаше начин да бъдат върнсти парите за билетите, защото е ДК, но прайм не беше платен.

Скрийшот на всяка стъпка е правилен начин на резервация,  но с времето почти всеки става непрецизен. 

преди 8 часа, boogy83 каза:

Ами мейла е правилен, на потвърждението го виждам и си влизам в него, после си пращам от Оподо за смяна на паролата и не идва на този мейл....За да съм сигурен, че не го бъркам, направо го копирам и пак. Странна работа.

 

Връзка към коментар
преди 12 часа, The Doctor каза:

Нямаше начин да бъдат върнсти парите за билетите, защото е ДК, но прайм не беше платен.

Скрийшот на всяка стъпка е правилен начин на резервация,  но с времето почти всеки става непрецизен. 

 

Аз билетите си ги имам, понеже копирах PNR кода и си ги вкарах в акаунта на Райън. Сега си смених и банковата карта, така че няма да могат да изтеглят за Prime...ама малко неприятно се получи 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.