Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Търся тази вечер билети през jetcost.de понеже знам, че редовно работи с Дайнърс, но на нито една компания не сваля и за нито една дата. Пробвах през компютър, през телефон, със VPN, но резултатът е един и същи. 

Някой да има такъв проблем?

Връзка към коментар
преди 48 минути , agenta каза:

Търся тази вечер билети през jetcost.de понеже знам, че редовно работи с Дайнърс, но на нито една компания не сваля и за нито една дата. Пробвах през компютър, през телефон, със VPN, но резултатът е един и същи. 

Някой да има такъв проблем?

Пробвай други версии .ie например, сменяй.

Връзка към коментар

Ще пиша за моя казус с отменен полет и купени билети на Райън през френското оподо.

 

Миналата седмица ден преди полета ни отменят полетите CGN-VIT в петък заради двудневни стачки на немските security служби по летищата в Германия.

Отиване и връщане са ни на една резервация, като връщането в понеделник не е отменено. Резервацията в сайта на Райън си стои, но при опит да вляза в нея ми дава грешка с текст, че билетите са купени през посредник и нищо не мога да променям по резервацията самостоятелно. Доколкото разбрах във френското оподо (с почти нулевия ми френски), те ме пращаха да се разправям с авиокомпанията. Като мина и полетът на връщане, се появи опция при Райън за връщане на пари, но първо ми установяваха самоличността с данни за моя имейл адрес и номер на резервация и постоянно излизаха съобщения, че съм купила през посредник. Та подадох заявка с револютски данни и днес Райън ми възстановиха сумата. Само че през оподо платих 58€, а днес получих 82.20€, но ще ги приема като подарък за пропуснатите ползи от несъстоялата се среща с баскската кухня. :lol: 😃

 

Не знам какво щеше да се случи, ако все пак ми се налагаше да сменя за друга дата или да ползвам половината резервация за връщане – защото напомняния за чекиране ми пращаха, но достъп до чекиране и каквото и да било влизане в резервацията нямах. Може би чат с някого...

 

За сравнение – преди месеци отменени полети на Уиз от Миконос за София за идното лято - нямаше никакъв вариант за връщане на пари ни от оподо, ни от Уиз и оспорих транзакцията в Револют, които веднага ми възстановиха всичко (малка сума).

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ами браво, много добре се е получило при теб, че и учудващо бързо. Аз онзи ден получих рифънд от edreams, подозирам, че е за едни полети, които Раян отмениха преди около година 😄. Какво ли не пробвах с Раян , само и само да ми дадат ваучер или рифънд върху пълната сума на билетите, но ме пратиха да си търся парите от посредника. Не съм се и занимавала с тях повече, даже бях забравила. 🙂

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар

При мен пък ми дадоха ваучер на пълната сума,но изтекъл предишния ден от получаването му😂

@Argentique тази опция къде ти се появи?

При мен след,като се съгласих за възстановяване на сумата ,полета изчезна от профила ми

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 16 минути , Branko каза:

 

@Argentique тази опция къде ти се появи?

 

В резервацията в профила на Райън. Нооо само в приложението. 😃
Там изскачаше прозорче, че имам резервация през посредник и ако искам, могат да ми направят identity check за 35 евроцента. 😃 Понеже нямаше какво друго да правя, склоних. 😃

Не знам дали са ги взимали центовете.

 

В момента в приложението минали резервации нямам. Но в десктоп – да:

 

842294124_Screenshot(5).png.ffd63e2b05fce0090882c11cb1c3ebe9.png

 

При опит за отваряне на несъстоялата се резервация продължава да дава това.

 

882642880_Screenshot(6).png.67c1dc362651bea5fefcad757da7e955.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Argentique каза:

В резервацията в профила на Райън. Нооо само в приложението. 😃
Там изскачаше прозорче, че имам резервация през посредник и ако искам, могат да ми направят identity check за 35 евроцента. 😃 Понеже нямаше какво друго да правя, склоних. 😃

Не знам дали са ги взимали центовете.

 

В момента в приложението минали резервации нямам. Но в десктоп – да:

 

842294124_Screenshot(5).png.ffd63e2b05fce0090882c11cb1c3ebe9.png

 

При опит за отваряне на несъстоялата се резервация продължава да дава това.

 

882642880_Screenshot(6).png.67c1dc362651bea5fefcad757da7e955.png

Във формата написа,че е от Оподо

така ли?

В хелпa на Раян има да попълниш форма за identiti check също

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Branko каза:

Във формата написа,че е от Оподо

така ли?

В хелпa на Раян има да попълниш форма за identiti check също

Да, писах, че е от Оподо.фр, райънския номер на резервация и моя имейл адрес. Май друго нямаше. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Argentique каза:

Резервацията в сайта на Райън си стои, но при опит да вляза в нея ми дава грешка с текст, че билетите са купени през посредник и нищо не мога да променям по резервацията самостоятелно

Аз като купувам за Раян винаги през  посредник, после си вкарвам полетите в техния сайт. Става в Резервации,където пише в сайта малко по-долу -Не виждате резервацията  ,и излиза прозорец да напишеш мейла регистриран в Оподо примерно и PNR номера на билета . И така вече успях при отменен полет сам да го преместя с ден по-късно в приложението. Или в приложението  долу плъзгача да е включен и полета се добавя в Раян и се вижда занапред винаги.

2023_04_28_16.18.16.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 часа, dimitrov6 каза:

Аз като купувам за Раян винаги през  посредник, после си вкарвам полетите в техния сайт. Става в Резервации,където пише в сайта малко по-долу -Не виждате резервацията  ,и излиза прозорец да напишеш мейла регистриран в Оподо примерно и PNR номера на билета . И така вече успях при отменен полет сам да го преместя с ден по-късно в приложението.

2023_04_28_16.18.16.jpg

Винаги правя така, защото пести време и си виждам целия списък с резервациите. Но отменения полет не успях да променя, защото нямаше такава възможност. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

При мен в мейла ,с който  се регистрирах в Оподо дойде писмо от Раян и там бяха възможностите-рефунд или промяна.

Може следващите самолети до Виктория да са били  пълни и за това да няма възможност за промяна.Или следващия полет  след няколко  дни  да е бил със същия самолет за който имате обратен билет.Или защото са купени  двата полета с една резервация  и номер,не знам.През чата е можело да се пробва или на летището ,ако има гише на Раян.

Между другото  в момента най-eвтино до Испания  е от София  до Виктория и обратно,около 130 лв през Оподо.

2023_04_29_09.04.40.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Нали знаеш , всички са ок, докато нещо не се обърка.

Имам доста безпроблемни неща през Gotogate ,но са единствените които ме завлякоха с четирицифрена сума , мисля вече без никакви изгледи да си я получа (бяха минали всички срокове за оспорване на плащане).Не помогнаха многобройните  мейли , телефонни разговори и т.н. , та отдавна ги прежалих.

С Mytrip засега не е имало засечка , дори при промяна в полети ,но нищо не гарантирам ! 

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам проблем с Райънеър за отменен полет до Германия заради стачките.

Не искат да върнат Рефунд, тъй като полета е през посредник трябвало да се верифицирам- като отида във формата за посредник ми изписва, че не е през ОТА и ме връща в другата форма, като попълня другата форма, ми пише, че съм през ОТА, месец и половина вече през чата обещават да ми отговорят на жалбата, но така и не го правят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , vinidj каза:

Имам проблем с Райънеър за отменен полет до Германия заради стачките.

Не искат да върнат Рефунд, тъй като полета е през посредник трябвало да се верифицирам- като отида във формата за посредник ми изписва, че не е през ОТА и ме връща в другата форма, като попълня другата форма, ми пише, че съм през ОТА, месец и половина вече през чата обещават да ми отговорят на жалбата, но така и не го правят.

Пробвайте в мобилно приложение и в десктоп версия на райън. Както писах по-горе, при мен се получи refund само в приложението почти безпроблемно миналата седмица точно при отменени заради стачки полети в Германия.
Може и да е късмет, знам ли ги.

Връзка към коментар
Преди 1 час, vinidj каза:

Имам проблем с Райънеър за отменен полет до Германия заради стачките.

Не искат да върнат Рефунд, тъй като полета е през посредник трябвало да се верифицирам- като отида във формата за посредник ми изписва, че не е през ОТА и ме връща в другата форма, като попълня другата форма, ми пише, че съм през ОТА, месец и половина вече през чата обещават да ми отговорят на жалбата, но така и не го правят.

На мен от чата,ми изпратиха този линк:

https://onlineform.ryanair.com/ie/en/contact-us-ota
Пробвай от него.Днес на мейла получих одобрение за пълната сума на билета,аз платих половината през последник

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Здравейте! Чета форума отдавна но сега се регистрирам. Бях купила билет на уиз като прочетох за отстъпка през друг сайт тук и сега получих мейл, че полета е анулиран. Като вляза през уиз не ми дава да си върна парите. Как мога да се свържа с Mytrip - през dk версията ги купих.

моля помагайте

Връзка към коментар
На 4.05.2023 г. в 13:45, Fili_pina каза:

Здравейте! Чета форума отдавна но сега се регистрирам. Бях купила билет на уиз като прочетох за отстъпка през друг сайт тук и сега получих мейл, че полета е анулиран. Като вляза през уиз не ми дава да си върна парите. Как мога да се свържа с Mytrip - през dk версията ги купих.

моля помагайте

Директно с УизЕър е връзката - или се избира друт полет или се поисква връщане на парите, ако се дължи обезщетение пък първо към УизЕър, после към ГВА , ако полета е от Бъгария и накрая Аероиск адвокатите.

Връзка към коментар

Аз имах отменен полет на уиз, купен през оподо. Абсолютно не можеше да се иска връщане на пари ни в оподо, ни в уиз, за смяна да не говорим. В профила на уиз (след намиране на резервацията) стоеше неактивен бутон за промяна.

Оспорих транзакцията в револют с приложени екранни снимки на мейлите от уиз и оподо и описание на случката. Парите ми възстанови револют на следващия работен ден, не бяха много.
Това есента.

Понеже денят на полета още не е дошъл, в оподо си ми виси тази резервация сякаш нищо не се е случило...

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Онзи ден взех от промоцията билети на БГ Еър, като в сайта на Оподо не ми искаше да въвеждам дата на раждане. Гледам сега в резервацията в сайта на БГ Еър сложили едни и сщи фиктивни дати на раждане на всички пътници: 09.05.1993 г, като нямам опция да ги променя. Дали да звъня на БГ Еър? Има ли изобщо значение?

  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , jorrro каза:

Онзи ден взех от промоцията билети на БГ Еър, като в сайта на Оподо не ми искаше да въвеждам дата на раждане. Гледам сега в резервацията в сайта на БГ Еър сложили едни и сщи фиктивни дати на раждане на всички пътници: 09.05.1993 г, като нямам опция да ги променя. Дали да звъня на БГ Еър? Има ли изобщо значение?

Не се занимавай да им звъниш, по време на онлайн чекин имаш възможност да въведеш правилните дати.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , jorrro каза:

Онзи ден взех от промоцията билети на БГ Еър, като в сайта на Оподо не ми искаше да въвеждам дата на раждане. Гледам сега в резервацията в сайта на БГ Еър сложили едни и сщи фиктивни дати на раждане на всички пътници: 09.05.1993 г, като нямам опция да ги променя. Дали да звъня на БГ Еър? Има ли изобщо значение?

Интересно, аз съм със същата ситуация и дата, ама при Air Serbia :biggrin:
Писах им, но засега тишина...

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.