Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

49 minutes ago, Argentique said:

Интересно, аз съм със същата ситуация и дата, ама при Air Serbia :biggrin:
Писах им, но засега тишина...

Най-бързият начин да си разрушите собственоръчно пътуването.Правило номер 1 , писано и повтаряно многократно - при подобни билети никога ама никога не се свързвайте с авиокомпанията , освен ако наистина не е крайно необходимо,  или просто сте готови да прежалите билета си ! Освен вашето е възможно да съсипете и пътуването на много други !

 

Какво правите , ако ви препратят към посредника и там някой реши да ви скъса билета минимизирайки загубите ? 

По всичко изглежда посредниците имат определен гратисен период за разплащане с авиокомпаниите и ако решат да не платят авиокомпанията разбира се може да канселира дори вече издаден билет.

Ако не сте склонни да поемете известен риск по-добре търсете редовни билети.

Жив късмет ,че "промото" се случи в неработно време през нощта,  иначе неминуемо някой щеше да звънне да пита нещо и още в съшата минута Opodo щяха да запушат пробойната.

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 25 минути , stanimir каза:

Правило номер 1 , писано и повтаряно многократно - при подобни билети никога ама никога не се свързвайте с авиокомпанията , освен ако наистина не е крайно необходимо,  или просто сте готови да прежалите билета си ! Освен вашето е възможно да съсипете и пътуването на много други !

Колкото и да ви се стори странно, виждам и чета това за първи път.

Благодаря за отделеното ценно време и огромното търпение, необходимо за разясняването на този така ясен на всички въпрос.
Надявам се ничие пътуване да не бъде съсипано от разни неинформирани граждани, които не знаят елементарни неща.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Георги Матеев

Сори за офтопика, малко размисли. Знаете ли... Това разминаване между "знаещи" и "незнаещи" е като спора за кокошката и яйцето. Според мен и двете страни са еднакво прави.

 

Всичко, което умея в момента, научих от други хора, които разбират за пътуванията повече от мен. И продължавам да уча. Само допреди 4-5 години не знаех и 1/10 от това, което е в главата ми сега. Наистина никой не се е родил научен, просто уменията идват с времето и опита, а знанието е събирателно понятие. Точно затова често ми доставя удоволствие да споделям тук "схеми", които случайно съм открил - един вид като малка всеобща благодарност за наученото през годините. Без да очаквам нищо насреща и без да се дразня, ако нещо спре да работи. В крайна сметка това е публичен форум и когато изберем да пишем трябва да сме с ясното съзнание, че всеки може да ползва споделеното както прецени за добре. Дори това да е по "грешния" според нас начин.

  • Харесвам 39
Връзка към коментар

Къде по-точно някой призовава да не се споделя ? Не смятам че в случая  става въпрос и за неопитни потребители , всичко това го пише най-редовно под  всяка по-сериозна грешка в блоговете ,поне част от които със сигурност съфоруците тук следят.Изключвам никога да не са забелязвали подобен текст.

 

Връзка към коментар

Форумът ще преживее и това сътресение. Както преживя и Ковидните дебати. Едни 200 спестени пари едва ли ще оправят живота на някого, надпреварата е за спорта. За някои тези пътувания биха се осъществили със или без промоция. А и цените на тези пусти нощувки...Пийте по едно и гледайте напред!

  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

Най-бързият начин да си разрушите собственоръчно пътуването.Правило номер 1 , писано и повтаряно многократно - при подобни билети никога ама никога не се свързвайте с авиокомпанията , освен ако наистина не е крайно необходимо,  или просто сте готови да прежалите билета си ! Освен вашето е възможно да съсипете и пътуването на много други !

 

Какво правите , ако ви препратят към посредника и там някой реши да ви скъса билета минимизирайки загубите ? 

По всичко изглежда посредниците имат определен гратисен период за разплащане с авиокомпаниите и ако решат да не платят авиокомпанията разбира се може да канселира дори вече издаден билет.

Ако не сте склонни да поемете известен риск по-добре търсете редовни билети.

 

Вместо да се обиждаме, нападаме, защитаваме и контраатакуваме, не е ли по-добре модераторите да закачат горе цитираното мнение или някое друго по-подходящо. Всъщност не само на тази тема, а на всички теми, където евентуално биха могли да се обсъждат "сгрешени" билети. Съзнавам, че не е лека работа, понеже информацията в един форум може да тръгне да тече в своя си посока и в съвсем непредвидена тема.

Не мисля, че е редно по-опитните играчи да ползват назидателен тон, макар че аз лично не усещам такъв, а съм благодарен за напомнянето. В крайна сметка, като излязат "грешки" във форумното пространство, на голяма част от форумните потребители това им се случва за първи път, така че не знаят как да реагират. Аз съм взимал сгрешени билети само два пъти с успеваемост 50/50 и блогове не чета. А ,че не съм звънял на АК, по-скоро се дължи на това, че канселирането дойде сравнително бързо, а аз мразя, когато трябва да говоря по телефон и изобщо да контактувам с непознати лица и институции и ми е нужно много самонавиване. А не толкова, че съм знаел, че така сам мога да прецакам себе си и друуги съфорумци... То е малко като инструкциите за безопасност в самолетите. Слушаме ги всеки път, но след няколко полета преставаме да им обръщаме внимание. И, недай си боже да попаднем в екстрена ситуация на борда, малко от нас ще са наистина подготвени да действат автоматично без паника. 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
1 hour ago, master_of_germs said:

Вместо да се обиждаме, нападаме, защитаваме и контраатакуваме, не е ли по-добре модераторите да закачат горе цитираното мнение или някое друго по-подходящо. Всъщност не само на тази тема, а на всички теми, където евентуално биха могли да се обсъждат "сгрешени" билети. Съзнавам, че не е лека работа, понеже информацията в един форум може да тръгне да тече в своя си посока и в съвсем непредвидена тема.

Не мисля, че е редно по-опитните играчи да ползват назидателен тон, макар че аз лично не усещам такъв, а съм благодарен за напомнянето. В крайна сметка, като излязат "грешки" във форумното пространство, на голяма част от форумните потребители това им се случва за първи път, така че не знаят как да реагират. Аз съм взимал сгрешени билети само два пъти с успеваемост 50/50 и блогове не чета. А ,че не съм звънял на АК, по-скоро се дължи на това, че канселирането дойде сравнително бързо, а аз мразя, когато трябва да говоря по телефон и изобщо да контактувам с непознати лица и институции и ми е нужно много самонавиване. А не толкова, че съм знаел, че така сам мога да прецакам себе си и друуги съфорумци... То е малко като инструкциите за безопасност в самолетите. Слушаме ги всеки път, но след няколко полета преставаме да им обръщаме внимание. И, недай си боже да попаднем в екстрена ситуация на борда, малко от нас ще са наистина подготвени да действат автоматично без паника. 

Все едно някой ги чете, само заемат място.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Хубаво е да се напомнят тези принципи относно (не)контактуването с АК и посредници при грешки, най-малкото за да станат достояние и на онези, които по една или друга причина не са знаели за тях. Рабира се, добре е това да става с подходящ тон и уважение към всеки, понеже Lindt е права, чи никой не се е родил научен. А и едва ли някой ще тръгне да се свързва с АК и посредници, ако вече (айде и аз да болдна нещо:wink:) е прочел (тук или на друго място) и е наясно с тези препоръки - все пак тук, във форума,  преобладаващо участват достатъчно интелигентни хора.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Друго правило , изчакайте известно време ( поне седмица , по-добре повече) преди да резервирате свързващи полети.Не резервирайте хотели , активности и т.н. без право на безплатна отмяна до последния възможен момент.

Това важи не само за граждани ,но и за селяни.Нека не се делим.

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар

И още едно  "правило" :biggrin: - когато взимате билети от грешка, правете го с нагласата, че ще бъдат отменени! Така няма много да ги мислите и ако наистина ги отменят, разочарованието ще е по-малко, но пък ако ги уважат - пак ще имате повод за радост и шампанско!  :smile3:
Спомням си как като greenhorn в схемите с грешки, когато си взех билети до Ванкувър на смешна цена и  после след като започнаха масово да канселират билетите от тази грешка, как дълго време им "треперех" дали ще оцелеят моите.  Обаче може би защото ги бях купил директно от АК (това въобще не е някакъв общовалиден принцип) взеха, че ги уважиха и си летях безпроблемно.

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Всъщност основното правило, на което ни научи последната промоция беше  "Бъдете ранобудни!" 😃 

 

Аз нали имах чуденки с билет с Austrian airlines - в сайта им имаше само 6 буквен PRN, никъде не се виждаше номер на ел.билет( и продължава да е така). Сетих се да проверя в аппа им и там вече излиза номера. Плащанията от Револют също ги осчетоводиха. Дано всички да си летим билетите безпроблемно. ☺️

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Всъщност основното правило, на което ни научи последната промоция беше  "Бъдете ранобудни!" 😃 

 

Аз нали имах чуденки с билет с Austrian airlines - в сайта им имаше само 6 буквен PRN, никъде не се виждаше номер на ел.билет( и продължава да е така). Сетих се да проверя в аппа им и там вече излиза номера. Плащанията от Револют също ги осчетоводиха. Дано всички да си летим билетите безпроблемно. ☺️

По-скоро: "Не си лягайте изобщо!"... То започна още преди полунощ даже 🙂 

@Георги Матеев го формулира най-добе: "Спането е силно надценено". 😉 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
34 minutes ago, master_of_germs said:

По-скоро: "Не си лягайте изобщо!"... То започна още преди полунощ даже 🙂 

@Георги Матеев го формулира най-добе: "Спането е силно надценено". 😉 

Почти същото казаха за секса , но нека не залитаме в крайности.Дори само това, че имате документ в който пише - 30 годишен/-на си е струвал ранното ставане (в примера по-горе - безсънната нощ).

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Някой да е свалял билети на Viva Aerobus?

Искам да купя 3 еднопосочни от Хавана за Канкун. Полетът е само час и нещо, но цените са си сериозни около 120 евро на билет (не че е толкова ненормално при липсата на конкуренция).

Момондо изобщо не показва полети заради санкциите срещу Куба, а джеткостовете не дават никакви намаления.

Връзка към коментар

Друг не е споменавал, затова само минавам да кажа, че първата резервация, направена през австрийските джеткост/оподо онази вечер/сутрин, мина успешно. Билетите бяха издадени от Air Serbia и включваха един полет с тях и един с Aegean.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към коментар

Моля за извинение за тъпите въпроси / до сега не съм купувала билети по тази схема/,

 но jetcost без значение на разширението ми дава пренасочване само към mytrip   и  lastminute.

Цитираните от всички -  bravofly  и  opodo  не ми се появяват.

Дали това зависи от дестинацията?

Търся Лондон - Малага за средата на юли.

Имам кредитни на Виза и Мастър .

 

 

Връзка към коментар

И аз да попитам нещо, щом сме тръгнали с въпросите 😅

преди 43 минути , Георги Матеев каза:

просто превърти всичките версии на Jetcost (в твоя случай наблегни на Мексико /плащане с mastercard credit/ и Румъния /плащане с visa debit/) и купи откъдето ти излезне цена с най-голяма отстъпка. Дефакто е все тая кой е краен продавач. Lastminute е от същата група с Bravofly и реално е едно и също. И да, понякога зависи от дестинацията, но няма точна формула.

Знаеш ли за Армения коя е най-добрата версия и дали, ако нямаш регистрация в Уиз, ще има някакъв проблем с билетите и прехвърлянето им? 

Последен въпрос - да очаквам ли по-ниска цена от тази без Дискаунт за Ереван? Датите мисля, че нямат значение, това е единственият полет за 2 нощувки, хванах се за него 

IMG_2364.png.9e4330fa64572a524ce81699f8978fe3.png
 

преди 32 минути , iMari каза:

Само напомням, че след седмица трябва да стартират prime days (30.05) в edreams и opodo. И от там може да изскочат добри отстъпки. 🙂

 

Полетите на Уиз също ще намалеят тогава нали 😃
Съжалявам за тъпите въпроси, сигурно е коментирано многократно, но съм много бос по темата 

Връзка към коментар
преди 58 минути , Kristian Desev каза:

Полетите на Уиз също ще намалеят тогава нали 😃

Да, вероятно. 🙂

Все някоя версия ще смъква прилично и техните полети. Досега така е било.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Някой има ли проблем с отварянето на jetcost.ro - lastminute.ro - по точно след като натисна да се зарежда сайта - lastminute.ro остава на първия диалоговия процорец, където още дори не се е заредила цената. Прикачвам скрииншот.

Пробвах молибна вирсия, уеб версия и все така стой като замразен, а снощи пазарувах без проблем. 

1.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.