Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 38 минути , agenta каза:

Здравейте,

Някой има ли проблем с отварянето на jetcost.ro - lastminute.ro - по точно след като натисна да се зарежда сайта - lastminute.ro остава на първия диалоговия процорец, където още дори не се е заредила цената. Прикачвам скрииншот.

Пробвах молибна вирсия, уеб версия и все така стой като замразен, а снощи пазарувах без проблем. 

1.jpg

Да ,сега проверих,и при мен е така.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен jetcost.ro - lastminute.ro -в момента не работи за нито една авиокомпания, защото дава нереално добри отстъпки. Пробвал съм за различни дестинации, дати, авиокомпании и часове на полети и не отваря сайта и не го отваря.

 

Някой да сподели къде в момента има добри отстъпки за традиционни авиокомпании в Европа?

Връзка към коментар
преди 2 часа, agenta каза:

Според мен jetcost.ro - lastminute.ro -в момента не работи за нито една авиокомпания, защото дава нереално добри отстъпки. Пробвал съм за различни дестинации, дати, авиокомпании и часове на полети и не отваря сайта и не го отваря.

 

Някой да сподели къде в момента има добри отстъпки за традиционни авиокомпании в Европа?

Май се оправи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, за първи път проверявам Оподо във връзка с утрешния Prime day в платформата. Направи ми впечатление, че те продават полетите на по-висока цена, отколкото тази на самата авиокомпания. Например полет Меминген - Баня Лука на Райън за 10.06 е 20€ на сайта им, а те го продават за 36€. Проверих го за втори път и в началото го продаваше за 17€, но след като натиснах, даде грешка и цената стана 36€. Дестинацията е абсолютно произволна, датата също

IMG_2505.jpeg.281aa6cc3fb1117811a088f96440d043.jpeg

 

IMG_2506.jpeg.d4c7fc83504cfc841896f8dc834a3597.jpeg

Другото нещо, което ме изненада, е, че някои полети не излизат в сайта (например полетите до Вроцлав за ден петък през юни няма такъв полет и ми дава с прекачване през Варшава. За полетите Бургас - Братислава през събота и неделя за юни месец е същата ситуация). 
Не знам утре как ще са цените в платформата и дали днес има голямо търсене, но определено е странно

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не е странно да са по-скъпи , все пак  посредниците купуват билетите от а/к.

 

Разбира се , продават и под официалните цени , като се надяват да “избият” ралзиката от допълните услуги към билетите или странични продажби на резервации за коли под наем , хотелски настанявания и прочие ..

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Kristian Desev каза:

Здравейте, за първи път проверявам Оподо

Вчера намалението започна в аппа, днес вероятно е и по сайтовете.

 

преди 8 часа, Kristian Desev каза:

Направи ми впечатление, че те продават полетите на по-висока цена, отколкото тази на самата авиокомпания.

Да, в някои от версиите на opodo и edreams наистина цената е по-висока от сайта на самата авиокомпания. Ние на тези версии не им обръщаме внимание, оставяме ги да си починат и помъдреят, а търсихме билети във версиите с ниски цени. 😉 Не мога да разбера в коя от версиите на оподо търсиш, но най-ниски цени за Раян вчера като че ли даваше UK. От edreams, американската версия продължава да намалява предимно евтини билети (около 20 евро), но и при по-скъпите понякога прави хубави отстъпки. Вчера билет за 43 евро излезе за 16$. Други версии, които дават отстъпка, макар и по-малка са френската и италианската. При оподо немската и испанската. Трябва си проверка, защото конкретно за твоя полет може да смъкне цената неочаквано добре.

Освен това е хубаво често да се трият бисквитки или да се ползва инкогнито режим, защото запаметява многократните търсения за конкретен полет, а това също може да вдигне цената при посредника, дори тя да остане непроменена в сайта на АК.

преди 8 часа, Kristian Desev каза:

Другото нещо, което ме изненада, е, че някои полети не излизат в сайта

И на мен ми направи впечатление, че полетите Sof - Wro не във всички версии излизат. Сега проверих - в американския edreams  и британското оподо се появяват, даже с хубава отстъпка. 🙂

Много хубава снимка си си сложил на профила, между другото. 😊

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , dimitrov6 каза:

Наистина  изнервяща промоция. Преди  нея излизаха  всички  полети на Раян с добри отстъпки,а сега някои изчезват,други са на висока цена.

Имам чувството, че това е и в jetcost...следя едни полети от 5-6 дни, на сайта на компанията седят едни и същи цени в jetcost, opodo, momondo се вдигат над тая цена от два дни.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев

Не знам колко е изнервяща промоцията, но британският Edreams app от раз ми даде чудесен €45 дискаунт от €110 Раян полет BER-SOF. Вероятно както винаги това зависи от дата, маршрут, авиокомпания, езикова версия, IP и разположението на звездите, разбира се 🙂

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 6 минути , iMari каза:

Сега ако се окаже, че най-големи отстъпки дава през Конго IP.....Как сме проспали този момент години наред!?😄

 

Ще те разочаровам, с британско IP влизам. Половината апове и сайтове въобще не работят като помиришат съмнителното ми конгоанско IP 🤣

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 16 минути , Георги Матеев каза:

Ще те разочаровам, с британско IP влизам. Половината апове и сайтове въобще не работят като помиришат съмнителното ми конгоанско IP 🤣

Много искам да попитам за IP, макар че не е точно за тази тема, ама сте се събрали и внимавате.

Ровя за Индия и доста ръководства, инструкции, планове и съвети се индексират добре и излизат на челни позиции в търсачките, но са в MakeMyTrip и не ми позволява да ги отворя от моята държава. Ако си сменя IP-то с индийско, дали ще мога да чета?

Връзка към коментар
преди 38 минути , Георги Матеев каза:

Ще те разочаровам, с британско IP влизам. Половината апове и сайтове въобще не работят като помиришат съмнителното ми конгоанско IP 🤣

Така казваш, защото нямаш време да ни купи и на нас билети, докато си в Конго :lol: 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Ако си сменя IP-то с индийско, дали ще мога да чета?

Набързо пробвах с малайзийски IP през Tunnel Bear( защото няма опция за индийски) и става - може да разглеждаш сайта. Доколкото си спомням обаче, не може да се буква без активен индийски тел. номер. Имаше си цака и за това, но вече не поня как точно ставаше. Някой беше дал информация, дали не беше koliob, някъде из темата за MMT. Ако разровиш за негови мнения там, може да излезе нещо. Ще разгледам и аз, че виждам някакви - 25% за нов потребител в аппа. Естествено най-лесно би било, ако някой, който си спомня ни спести тези мъки и напише как ставаше. 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , iMari каза:

Набързо пробвах с малайзийски IP през Tunnel Bear( защото няма опция за индийски) и става - може да разглеждаш сайта. Доколкото си спомням обаче, не може да се буква без активен индийски тел. номер. Имаше си цака и за това, но вече не поня как точно ставаше. Някой беше дал информация, дали не беше koliob, някъде из темата за MMT. Ако разровиш за негови мнения там, може да излезе нещо. Ще разгледам и аз, че виждам някакви - 25% за нов потребител в аппа. Естествено най-лесно би било, ако някой който си спомня ни спести тези мъки и напише как ставаше. 🙂

Аз всъщност не искам да резервирам, а да гледам някакви практически съвети като best way to/ how to get to/ when/where/why и някакви подобни идеи за разни загубени места из Индия 🙂

Не че знам дали са им добри, ама като не ги виждам, си представям, че са адски полезни.

 

Ще пробвам с малайско, супер 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев

Апропо, мексиканците още се вихрят сериозно. Jetcost.com.mx (чрез ластминит) току-що ми продаде 144 евров Bulgaria Air билет за €72. Случайно или не - точно на половин цена. Отстъпките през сайта в случая са по-големи, отколкото в апа.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 21 минути , Георги Матеев каза:

Апропо, мексиканците още се вихрят сериозно. Jetcost.com.mx (чрез ластминит) току-що ми продаде 144 евров Bulgaria Air билет за €72. Случайно или не - точно на половин цена. Отстъпките през сайта в случая са по-големи, отколкото в апа.

Ти сега, ако кажеш, че и на Lufthansa си намалил цената на половина, вече ще съм сигурен, че купуваш билети за @Duke .:wink:

  • Смея се 5
Връзка към коментар

И аз купих 4 билета през Jetcost.com.mx (lastminute) за 15 евро на парче, при цена 27 евро в сайта на Раян. Но полета на връщане, който ме интересува упорито не ми го показва от няколко дни насам. Минаха 2 по 2 с една и съща кредитна карта на ДСК. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 43 минути , Георги Матеев каза:

Апропо, мексиканците още се вихрят сериозно. Jetcost.com.mx (чрез ластминит) току-що ми продаде 144 евров Bulgaria Air билет за €72. Случайно или не - точно на половин цена. Отстъпките през сайта в случая са по-големи, отколкото в апа.

Макар и не за тази тема- мексиканския jetcost -> lastminute смъкна еднопосочен София - Варна от 133,33 лв на около 65 лв. Плащане с Mastercard credit.

Ще пиша и в темата София- Варна/Бургас.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, iMari каза:

Вчера намалението започна в аппа, днес вероятно е и по сайтовете.

 

Да, в някои от версиите на opodo и edreams наистина цената е по-висока от сайта на самата авиокомпания. Ние на тези версии не им обръщаме внимание, оставяме ги да си починат и помъдреят, а търсихме билети във версиите с ниски цени. 😉 Не мога да разбера в коя от версиите на оподо търсиш, но най-ниски цени за Раян вчера като че ли даваше UK. От edreams, американската версия продължава да намалява предимно евтини билети (около 20 евро), но и при по-скъпите понякога прави хубави отстъпки. Вчера билет за 43 евро излезе за 16$. Други версии, които дават отстъпка, макар и по-малка са френската и италианската. При оподо немската и испанската. Трябва си проверка, защото конкретно за твоя полет може да смъкне цената неочаквано добре.

Освен това е хубаво често да се трият бисквитки или да се ползва инкогнито режим, защото запаметява многократните търсения за конкретен полет, а това също може да вдигне цената при посредника, дори тя да остане непроменена в сайта на АК.

И на мен ми направи впечатление, че полетите Sof - Wro не във всички версии излизат. Сега проверих - в американския edreams  и британското оподо се появяват, даже с хубава отстъпка. 🙂

Много хубава снимка си си сложил на профила, между другото. 😊

Благодаря много за подсказката! Пробвах с немската версия за Оподо и наистина цените бяха по-добри. Сглобих си маршрут за Босна през Меминген за Баня Лука и после Тузла - Виена - София. Отиването до Баня Лука беше 34€ за двата полета. За Вроцлав ще видя през Edreams дали трябва отделна регистрация. 
За снимкат - благодаря 😃! Другата беше много стара и беше време за промяна

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Понеже тази тема е актуална тези дни покрай прайм дей и има доста хора, които разцъкват различни маршрути, дали има някой, който да е намерил нещо изгодно за Лисабон или Португалия като цяло? Аз си търся билети за 21-22 септември с връщане на 24-25 септември. Ако някой нещо.....ще черпя 🙂 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.