Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

декстоп  www.jetcost.com.bo/  > lastminute намали 25евро билет на Ryanair Палма M-Виена.

(28.09.2023, цена в сайта на райън 51e, 186BOB в jetcost),  

Плащането мина с дебитна mastercard.

Плащала съм само веднаж, не знам дали картата минава повече.

 

След приобщаването на резервацията към акаунта ми в Ryanair, се появи надпис, че този билет трябва да се верифицира - със снимка на личен документ, селфи и 50 цента такса.

На някой случвало ли се е това? Дали може да се избегне?

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 1.06.2023 г. в 17:28, Ledda каза:

 

 

След приобщаването на резервацията към акаунта ми в Ryanair, се появи надпис, че този билет трябва да се верифицира - със снимка на личен документ, селфи и 50 цента такса.

На някой случвало ли се е това? Дали може да се избегне?

На мен ми се случи ей сега. Има и безплатно, за до 7 дни уж щяло да стане.

Защото, видите ли (червеното каре е мое)...

 

348359529_178516408207553_4459347610346339017_n.jpg.36b9e42efe1e785a65f065b72a0e91d8.jpg

 

Без тази верификация нямам никакъв достъп до резервация и чекиране. Само картинка виждам. А в началото имах.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

И аз няколко пъти съм имала такива случаи с тази верификация. Плащала съм си таксата и след това е нямало проблем, ама един път брах големи ядове, че си бях измислила някакви данни при покупка, не ставаше да верифицирам през аппа и звънях на някакъв съпорт, те ме питаха за информация, аз нищо не по помня... беше голяма драма...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, Argentique каза:

Без тази верификация нямам никакъв достъп до резервация и чекиране. Само картинка виждам. А в началото имах.

Безплатната верификация отне един ден и сега всичко си е както трябва, уведомиха ме по мейл за успешен резултат. :smile3:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 3.06.2023 г. в 22:30, Argentique каза:

Безплатната верификация отне един ден и сега всичко си е както трябва, уведомиха ме по мейл за успешен резултат. :smile3:

Аз имам все още 3 месеца такъв проблем, объркал съм фамилията и не щат и не щат да върнат сумата за отменен полет. 

А сайта дава грешка, че не съм през ОТА, пък като попълня формата, че е с ОТА пак дава грешка, че е без.

Връзка към коментар
преди 5 минути , vinidj каза:

Аз имам все още 3 месеца такъв проблем, объркал съм фамилията и не щат и не щат да върнат сумата за отменен полет. 

А сайта дава грешка, че не съм през ОТА, пък като попълня формата, че е с ОТА пак дава грешка, че е без.

Няма ли възможност за чат с авиокомпанията?

Връзка към коментар
преди 13 минути , iMari каза:

И колумбийския jetcost дава някакви отстъпки. Полет на Раян за 70 евро, излезе около 90лв. С такова разнообразие почват да ни глезят нещо. 🙂

Матеев отдавна е обрал всички призове във форума, ама ти още ни си изпълнил обещаното. 😂 Стига с тези мерсита и  ласкателства, действие и резултати се очакват.

То след толкова години вече трябва да ти е по-лесно. 

Матеев дори в началото да е очаквал това:

image.png.580662164321f4ed547338997a549218.png

 

сега вероятно би се зарадвал и на това:

Screenshot_20230605-110022.png.4642c48294050ba5356008ed5f22529a.png

😛

Ей, Вие с @oli_mali и @crazyhorse не ме оставихте на мира... две години вече. 

 

Дори @Георги Матеев е по-снизходителен.

 

Пиша аз, пиша ... в тефтера.

 

:wink::grin:

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 41 минути , ven62 каза:

не ме оставихте на мира

Изключително несправедливо твърдение! През цялото време те мисля и давам идеи как да излезеш от ситуацията. 😉

Пиши, пиши..." при следващо пътуване до Испания, две бутилки хубаво вино за @iMari, да и благодаря за добрината" 😚😄

  • Смея се 6
Връзка към коментар

jetcost.co.nz  -> gotogate

 

Извинявайте, само да попитам тук gotogate трябва да се попълнят Име и Презиме в първото поле на данните за пътниците, а във второто Фамилия?

 Пак се извинявам, но се притеснявам да не объркам 🙂

 

Връзка към коментар
преди 18 минути , jorocontrola каза:

По принцип се попълва име и фамилия. Освен, ако няма повече полета. Но като цяло по едно име в едно поле ...

Благодаря 🙂

Стои такова съобщение и затова се зачудих, а са само 2 полета за имената:

Please enter your name and surname exactly as they appear on your passport/ID to avoid issues at the airport. If there is a middle name, please enter it in the name field.

Връзка към коментар

Все едно как и кои от всичките имена пишете. Ако участвате в програма за лоялни клиенти пишете точно както е там, иначе няма значение.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Австрийският jetcost избухнa. Купувах за приятел Уиз полет, който струва 130 евро (без дискаунт клуб), а lastminute го продаде за само 79 евро. Не помня някога да съм виждал такава голяма отстъпка конкретно за Уиз.

  • Харесвам 13
  • Браво 3
Връзка към коментар

Здравейте,

Някой купувал ли е билети по схемата ar.jetcost.com -> image.png.2e1a50f554e28ee3eb4f8fe5df472c7a.pngsmartfares . Аз купих преди малко два еднопосочни наведнъж с виртуална кредитна карта. Отпреди това бях видял че на мексиканския джеткост показва първо цените в мексиканско песо, но като се цъкне на smartfares обръща цената в щатски долари. Тук не ги обърна в щатски долари и до последно стояха като 133 аржентински песо (около левче) за два билета. Транзакцията не мина през банката, тъй като бях сложил само 30лв лимит на виртуалната ми карта и ми написа смс - неуспешна транзакция за 133 щатски долара. В същото време на мейла получих потвърждение от smartfares с PNR, който като го напиша в сайта на България еър излиза ''Вашата резервация е потвърдена". Дали е възможно да анулират направената резервация, как мислите? В мейла също ми е потвърдено че резервацията е на стойност 133 аржентински песо , което е около един лев. 🙂 
 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Потвърдена резервация Не гарантира издаване на самолетен билет , трябва ти и 14 цифрен eticket.

 

Кой е маршрута за да погледна ? Например в Азия не ми показва опция за покупка през smartfares …

Връзка към коментар
преди 5 минути , stanislavpp каза:

Потвърдена резервация Не гарантира издаване на самолетен билет , трябва ти и 14 цифрен eticket.

 

Кой е маршрута за да погледна ? Например в Азия не ми показва опция за покупка през smartfares …

София-Варна с БГ еър - 1 възрастен и едно дете на 8 години. 

Връзка към коментар
преди 7 минути , kiril768 каза:

София-Варна с БГ еър - 1 възрастен и едно дете на 8 години. 

При мен ( Safari) превалутира нормално, дори и при смяна на валутата с ars. Ще пробвам Хром в инкогнито .

Връзка към коментар

Глич е ,да - и при мен излиза след като се рефрешне цената и повторно избере ars за валута.

 

IMG_0007.jpeg.03c6a09ebd9fee5bebd25dbf0c6b456a.jpeg
 

 

При плащане обаче излиза реалната сума , явно е глич на самата страница :

 

IMG_0009.jpeg.cdf9a0c64a801a80875975a68384c537.jpeg
 

 

Дано някой да успее да намери пролука в системата/браузер или нещо друго …

 

 

@kiril768 в твоят конкретен случай , след като не е минало плащането , няма да се издаде eticket и резервацията ти ще бъде анулирана автоматично , освен ако не направиш плащане. Вероятно някой ще ти звънне за плащане , може да опиташ да направиш плащането по телефон в ars, като им цитираш сумата и валутата от имейл потвърждението …

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами и аз проверих току-що, и без това имах да купя два билета, обаче всъщност гличът при мен е следния - показва за два билета 137.16 ars, плащането мина (без да ми поиска оторизация, което е странно, защото за първи път пазарувам през тях), но в портфейла ми се появи веднага транзакция за 137.16... USD. Така че - не е чак такава далавера 🙂

Връзка към коментар

Има два варианта - или това е само авторизация, а истинската сума ще се осчетоводи в песо (случвало ми се е с Бритиш Еъруейс), или има грешка и цената всъщност е в долари, нищо че показва песо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 39 минути , neuromancer каза:

Има два варианта - или това е само авторизация, а истинската сума ще се осчетоводи в песо (случвало ми се е с Бритиш Еъруейс), или има грешка и цената всъщност е в долари, нищо че показва песо.


съдейки по:

IMG_0009.jpeg.b24ab34e6ea732f45255b755d15fcc0c.jpeg

 

 

…не виждам възможност след като транзакцията е в долари , да се осчетоводи в аржентинско песо . Дай Боже да греша 😉

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.