Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

На мен не ми даде нищо в USD по време на букването, малко ме притеснява, че мина без 3D оторизация.  Обаче пък в мейла си имам това:

image.png.d479484d0532e2d73ac183bb9e8fab20.png

image.png.cc428b0be4e5546e3be509677314651f.png

 

Евентуално мога да се пробвам да оспоря транзакцията, ако ме чарджат в USD 😄

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 34 минути , water каза:

На мен не ми даде нищо в USD по време на букването,

При мен също , но картата ми е в USD и за тест на системата и транзакцията , умишлено дадох част от данните погрешно  👍. Дано при вас да се осчетоводи според данните в payment details . 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , water каза:

На мен не ми даде нищо в USD по време на букването, малко ме притеснява, че мина без 3D оторизация.  Обаче пък в мейла си имам това:

image.png.d479484d0532e2d73ac183bb9e8fab20.png

image.png.cc428b0be4e5546e3be509677314651f.png

 

Евентуално мога да се пробвам да оспоря транзакцията, ако ме чарджат в USD 😄

 

преди 11 минути , stanislavpp каза:

При мен също , но картата ми е в USD и за тест на системата и транзакцията , умишлено дадох част от данните погрешно  👍. Дано при вас да се осчетоводи според данните в payment details . 

През кой браузър ви ги дава тези цени?При мен изобщо не излиза smartfares!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Браузъра няма отношение към показване на опция към травел агенция Smartfares , агрегатора Jetcost намира въпросната агенция по определени машрути. При мен цената се показва  и при Хром, и при Сафари, понякога  и след рифреш, но пък авторизацията си идва с usd. Искрено се надявам да се намери начин да се манипулира системата в наша полза .

 

Изглежда при плащане с Виза няма превалутиране, тоест ползва  цената в песо. При първият тест с плащане МастърКард , цената се превалутира в долари .

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

След +20 резервации с различни а/к и нито едно показващо се плащане в онлайн банкирането , съответно и нито един издаден eticket , а само шест символни резервационни кодове, се предавам . Ползвах две Виза карти , на които естествено сложих лимит, отговарящ на плащаният в песо . 
 

Всички резервации са бизнес флекс 😉

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев

Съвет - избягвайте smartfares по принцип, доста кофти посредник са и (дали заради кофти програмиране или съвсем съзнателно) често правят шашми с превалутиранията. Абсолютно не ги препоръчвам.

 

Може би има смисъл, ако откриете работещ в наша полза бъг 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 55 минути , stanislavpp каза:

След +20 резервации с различни а/к и нито едно показващо се плащане в онлайн банкирането , съответно и нито един издаден eticket , а само шест символни резервационни кодове, се предавам .

При мен издаде почти веднага и e-ticket, обаче ми чарджи сумата в USD.  Оспорих транзакция (Revolut).
image.png.de15259da4b6806573095798d87a3130.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, water каза:

Ами и аз проверих току-що, и без това имах да купя два билета, обаче всъщност гличът при мен е следния - показва за два билета 137.16 ars, плащането мина (без да ми поиска оторизация, което е странно, защото за първи път пазарувам през тях), но в портфейла ми се появи веднага транзакция за 137.16... USD. Така че - не е чак такава далавера 🙂

И аз имам закупен от тях билет и по същия начин се получиха неща. Мина без 3DS и сумата се появи в USD в Дайнърс. 

 

Два пъти се свързвах с този сайт, обяснението им е, че са американска компания и всичките им плащания са в USD, защото са базирани там и ПОС-терминала им е там. Другите цени излизали ориентировъчно. Обясниха, че всичко това го пише в Общите им условия.

 

При мен разликата в цената в USD и редовния билет си заслужава, но щеше да бъде по-хубаво, ако плащах това, което виждах във валутата, с която исках да платя, а не в USD. Билетите ми излизат в сайта на авикомпанията. Аз купувах билети в Испания за вътрешни полети. Имам PNR и etiket номер. Накарах ги още веднъж да изпратят по-подробно потвърждение.

 

Говорих с Дайнърс, казаха принципно, че може да се оспори на база грешна сума на транзакцията, но е много вероятно да загубя оспорването, тъй като им го пише в ОУ, а това дори не го споделих на Дайнърс. Предупредиха ме, че ако е неуспешно начисляват такса за оспорването.

 

@Фил, докато говорих със съпорта на Smartfares ми казаха, че ако уведомя банката и пусна оспорване, когато то тръгне към тях ще канселират билета. Надявам се предполагаш, че ще стане така.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нямам e-ticket, само шестзначен код на Търкиш и с него ще си остана. :smile3: Но не бях скромна като Фил :blum3:, а трите опита за теглене на 5000+ лв (без 3DSот три различни локации в САЩ в рамките на секунди веднага ми замразиха революта. Нищо, все ще се получи някой ден. :biggrin:

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, agenta каза:

Два пъти се свързвах с този сайт, обяснението им е, че са американска компания и всичките им плащания са в USD, защото са базирани там и ПОС-терминала им е там. Другите цени излизали ориентировъчно. Обясниха, че всичко това го пише в Общите им условия.

Не съм им чел общите условия, на даже да пише, че плащанията им са в USD, не вярвам да пише, че курсът e 1ARS=1USD. 
А и в крайна сметка - даже и да са ориентировъчни цените, все някога (преди плащането) трябва да видиш цената, която ще платиш, която в случая беше в ARS, включително и в е-mail-а с потвърждението. 

 

Връзка към коментар
преди 9 часа, stanislavpp каза:

 

 

IMG_0007.jpeg.03c6a09ebd9fee5bebd25dbf0c6b456a.jpeg

При плащане обаче излиза реалната сума , явно е глич на самата страница :

 

IMG_0009.jpeg.cdf9a0c64a801a80875975a68384c537.jpeg

Дано някой да успее да намери пролука в системата/браузер или нещо друго … …


Още при първият тест пролича общо взето на къде отиват нещата . 
 

Все пак големи благодарности на @kiril768 за споделената находка  , следващата такава може пък да се окаже златна кокошка( подобно на споделената от Радослав преди няколко седмици ).

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 42 минути , agenta каза:

@Фил, докато говорих със съпорта на Smartfares ми казаха, че ако уведомя банката и пусна оспорване, когато то тръгне към тях ще канселират билета. Надявам се предполагаш, че ще стане така.

Ми чатих с някакъв агент, който тръгна да ми обяснява, че не можело да се купи билет на толкова ниска цена, та се наложи да му обяснявам, че първо - купувал съм десетки билети на цена под 1USD и второ, че това няма никакво значеине, след като виждам оферта на някаква цена, сключвам сделка и получавам  потвърдителен мейл пак с тази цена в тази валута, но ме чарджат друго. 
Каза обаче, че не можело да се оспори транзакцията,докато е pending.

Връзка към коментар
преди 10 часа, stanislavpp каза:

Потвърдена резервация Не гарантира издаване на самолетен билет , трябва ти и 14 цифрен eticket.

За момент се стреснах, че и аз нямам защото преди май се виждаше в приложението на БГер, а сега нито там нито в потвърдителния имейл от посредника / става въпрос за lastminute/, но си влезнах в профила и там се вижда.

@kiril768 виж в сайта на посредника, какво пише и дали имаш eticket ако имаш или си правил регистрация и @Argentique също да провери

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Фил каза:

Каза обаче, че не можело да се оспори транзакцията,докато е pending.

Това кой го казва?

Защото аз исках да оспоря транзакция (по друг повед, преди известно време) и в Diners ми бяха казали, че ако е на pending лесно може да се анулира/откаже, докато в другия случай било доста по-сложно оспорването. 

 

Миналата седмица се израдвах на едни билети с 4-5 пъти по-ниска цена в Датски крони и на последна стъпка се оказва, че ще теглят друга сума и не в Датски крони. Случаят ми беше през jetcost.dk. За щастие при плащането искаше потвърждение в Револют и обърнах внимание, че вместо крони искат да изтеглят долари, абсолютно същия случай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Фил каза:

При мен издаде почти веднага и e-ticket, обаче ми чарджи сумата в USD.  Оспорих транзакция (Revolut).
image.png.de15259da4b6806573095798d87a3130.png

А стоят ли ти билетите, защото на мен ми казах, че при оспорване ги канселирали и затова се чудя дали да пускам оспорване или не?

Връзка към коментар
преди 12 минути , agenta каза:

А стоят ли ти билетите, защото на мен ми казах, че при оспорване ги канселирали и затова се чудя дали да пускам оспорване или не?

Е аз още не съм оспорил формално, защото статусът на транзакцията е pending и приложението на Revolut не дава опция за chargeback докато е така. 

Връзка към коментар

Току що взех 2 еднопосочни билета Лондон-София за септември с Ryanair през jetcost.de с Diners за 55 евро при цена на сайта на Ryanair 90 евро. Пробвах 20-на версии на сайта и ме обявиха за бот.

Успях да добавя резервацията в сайта на Ryanair без потвърждение на самоличност.

Мисля, че иска верификация, когато пътуващия няма акаунт в Ryanair. Така се случи, когато се опитах да добавя резервация за сина ми в моя акаунт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Еееееееехоооооооооооо! Дали ми се вижда горе поста или само аз си го виждам? Няма ли другарче да помогне? Знам, че може да ме съсипете, като ми кажете, че не съм прочел и ред от темата, а задавам тъпи въпроси. Е, прочел съм повече от 1 ред (но не чак толкова много 🙂 ) , но нещо все не ми се получава.

Търся си аз за Лисабон през септември, гледам отделни отсечки през Бергамо например, отварям аз мобилната версия на Jetcost.com.au - по-високи от сайта на Раян, отварям през браузър - по-високи от сайта на Раян. Отварям и от други (edreams) - все тая. Преди бях пробвал, пак дъ сейм. Трябва ли да се изчете цялата тема, или може и с няколко думи да се обясни? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Аз само минавам и да попитам за едни колежки: Тук говорим за prime price, където после трябва до 30 дни да се отпишеш, нали така беше, или бъркам? 🤭

 

преди 23 минути , Pantelej Putnik каза:

Еееееееехоооооооооооо! Дали ми се вижда горе поста или само аз си го виждам?

 

Не знам дали правино ти разбрах въпроса, но Prime -членството, което дава отстъпки и от което можеш безплатно да се откажеш в рамките на 30дни, е за резервации, които може да правиш директно от opodo и  edreams, ако и когато откриеш при тях добри отстъпки.

За резервации през различните версии на jetcost, които после те препращат към посредници като Lastminute, GoToGate,  Kiwi, Trip и пр.  не ти е нужно членство, а (най-често) определен вид банкова карта.

 

Цитат

Търся си аз за Лисабон през септември, гледам отделни отсечки през Бергамо например, отварям аз мобилната версия на Jetcost.com.au - по-високи от сайта на Раян, отварям през браузър - по-високи от сайта на Раян. Отварям и от други (edreams) - все тая. 

Ами за съжаление няма универсална рецепта, затова - пробваш - през сайтовете, през приложенията, през различните версии, с различни браузъри, различни IP-та, режим "инкогнито" и всякакви подобни магарии :biggrin:, и следиш темата тук, защото форумното братство споделя когато открие някаква схема, която работи (за кратко или по-дълго) и съответно пробваш дали работи в твоя конкретен случай.  Съмтаймс уин, съмтаймс - люн. 

 

P.S. Готини ли са колежките? :biggrin:

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Stryper каза:

Успях да добавя резервацията в сайта на Ryanair без потвърждение на самоличност.

Мисля, че иска верификация, когато пътуващия няма акаунт в Ryanair. Така се случи, когато се опитах да добавя резервация за сина ми в моя акаунт.

След няколко минути ми заключи резервацията и се наложи да мина през  доста неприятна верификация. Дано няма проблем за приятелката ми, с която ще пътуваме. След верификацията резервацията изглежда ок.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря ти много, @Фил! Наистина с няколко думи ми обясни. 

преди 6 минути , Фил каза:

следиш темата тук, защото форумното братство споделя когато открие някаква схема

Следя аз, но при пробите ми на тези схеми до сега нямам попадение. Упоритостта се отплаща все някога. 😄

Връзка към коментар
40 minutes ago, Pantelej Putnik said:

Еееееееехоооооооооооо! Дали ми се вижда горе поста или само аз си го виждам? Няма ли другарче да помогне? Знам, че може да ме съсипете, като ми кажете, че не съм прочел и ред от темата, а задавам тъпи въпроси. Е, прочел съм повече от 1 ред (но не чак толкова много 🙂 ) , но нещо все не ми се получава.

Търся си аз за Лисабон през септември, гледам отделни отсечки през Бергамо например, отварям аз мобилната версия на Jetcost.com.au - по-високи от сайта на Раян, отварям през браузър - по-високи от сайта на Раян. Отварям и от други (edreams) - все тая. Преди бях пробвал, пак дъ сейм. Трябва ли да се изчете цялата тема, или може и с няколко думи да се обясни? 

Инсталираш си  Jetcost и търсиш желания полет.От менюто превключваш различните държави

IMG_20230606_233359.jpg

IMG_20230606_233529.jpg

 

Отваряш си и Momomdo и също търсиш желания полет в различните версии на сайта ( може да инсталираш и приложението) 

 

IMG_20230606_233843.jpg

IMG_20230606_233905.jpg

 

Отваряш Edreams и Opodo директно и ще виждаш Prime цените , като също може да инсталираш техните приложения и да превключваш между отделните държави.

 

В последните години 99% от офертите излизат през тези три платформи + инцидентно Kayak и Skyscanner.

 

Нито е ядрена физика ,нито трябва много акъл - необходимо е просто доста търпение и много свободно време да преровиш държавите една по една ! 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.