Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 3 минути , stanimir каза:

Инсталираш си  Jetcost и търсиш желания полет.От менюто превключваш различните държави

IMG_20230606_233359.jpg

IMG_20230606_233529.jpg

Благодаря ти много, @stanimir! Инсталирах го преди няколко часа, въртя едни отсечки, но...... Поне не се отказвам 🤣

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , Фил каза:

P.S. Готини ли са колежките? :biggrin:

🤣🤣🤣 Намери 3 билета до Лисабон през септември за под 120 евро на калпак и ще ти изпратя снимки на лични 🤣🤣🤣

За билети под 100 евро на калпак - снимките на колежките са по бански 🤣

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 15 часа, stanislavpp каза:

Всички резервации са бизнес флекс 😉

 

преди 3 минути , stanislavpp каза:


😉

 

 

IMG_0022.jpeg.8f66ccb2ab4fc8c8579841b5a303edf1.jpeg

61$ за бизнес флекс си е супер цена-дори за вътрешен полет в Щатите...👍

Връзка към коментар
10 minutes ago, Pantelej Putnik said:

Благодаря ти много, @stanimir! Инсталирах го преди няколко часа, въртя едни отсечки, но...... Поне не се отказвам 🤣

Има полети за които просто в момента не дава или дава минимална отстъпка.След часове или дни може да е друго , трябва да се проверява редовно и в различни платформи.

Има и авиокомпании които са пословично трудни откъм отстъпки.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

IMG_0025.jpeg.467edacb30b77f86abfde0e4ad4c9915.jpeg
 

 

IMG_0026.jpeg.b4da772749c2eff6fafb87ff1d0d3af9.jpeg

 

 

 

Хаха , тази резервация беше първата с която тествах системата , и за която споменах че чарджва в долари , въпреки потвърждението в песо . Полета е произволен София - Варна , който не възнамерявах да летя изобщо 😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , stanimir каза:

трябва да се проверява редовно и в различни платформи.

Странното е, че много хора ползват като търсачка skyscanner.net и намират добри цени. На мен момондо (momondo.no) обикновено ми дава по-добри цени от  skyscanner.net. Момондо ме обича, а аз съм ба.ти кофти пича 🤣

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , Pantelej Putnik каза:

🤣🤣🤣 Намери 3 билета до Лисабон през септември за под 120 евро на калпак и ще ти изпратя снимки на лични 🤣🤣🤣

За билети под 100 евро на калпак - снимките на колежките са по бански 🤣

Тези цени за една посока ли са?😎

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , Stryper каза:

След няколко минути ми заключи резервацията и се наложи да мина през  доста неприятна верификация. Дано няма проблем за приятелката ми, с която ще пътуваме. След верификацията резервацията изглежда ок.

Не,верификация иска и при наличен акаунт в Райънеър. Не винаги,но ми се е случвало да я поиска. 

Нещото,което досега не ми се беше случвало- снощи,преди полета ми даде грешка,тръгвайки да потърся бордната карта от бутона My trips. Бях се и чекирала. Нито полет,нито бордна карта! Бързо трябваше да потърся мейла,който Оподо праща и да добавя полета. И...въздъхнах облекчено,че бордната карта се появи! Нямам никакво обяснение за случая.

Връзка към коментар
преди 57 минути , Pantelej Putnik каза:

🤣🤣🤣 Намери 3 билета до Лисабон през септември за под 120 евро на калпак и ще ти изпратя снимки на лични 🤣🤣🤣

За билети под 100 евро на калпак - снимките на колежките са по бански 🤣

Не си указал дати,но на първо четене с WDC:

   1.20(23).09 SOF-LTN 06:15(16:00)-77,99 лева

   2.20(23).09 LTN-LIS  18:25-12,99 GBP

   3.28.09       LIS-LTN  21:55-29,99 Евро(преспиване в Лондон)

   4.29.09       LTN-SOF 17:30-26,99 GBP

Общо=(приблизително) 115 Евро!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ако аз съм минала верификацията, трябва ли и другите хора от резервацията да направят верификация в сайта на Ryanair преди да се чекират? Имам имейл от Ryanair, че резервацията е от 3rd party 40 мин след като се верифицирах.

Връзка към коментар
преди 10 минути , crazyhorse каза:

Не си указал дати,но на първо четене с WDC:

   1.20(23).09 SOF-LTN 06:15(16:00)-77,99 лева

   2.20(23).09 LTN-LIS  18:25-12,99 GBP

   3.28.09       LIS-LTN  21:55-29,99 Евро(преспиване в Лондон)

   4.29.09       LTN-SOF 17:30-26,99 GBP

Общо=(приблизително) 115 Евро!

Благодаря! Гледам нещо покрай празниците за 3-4 дни (6-10.09 или 22-25.09). Въртя ги едни отсечки, но не ми се ще през Лондон. Гледам за опции през Бергамо, Барселона, Мадрид. Все ще излезе нещо, а и има много време дотогава. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 минути , Stryper каза:

Ако аз съм минала верификацията, трябва ли и другите хора от резервацията да направят верификация в сайта на Ryanair преди да се чекират? Имам имейл от Ryanair, че резервацията е от 3rd party 40 мин след като се верифицирах.

Нямам представа. Аз пътувам сама. За три полета получих мейл и верифицирах. Само единият е минал- Мадрид-Порто,за който снощи имаше малък проблем🙂,другите са за връщане и предстои чекиране .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Stryper каза:

Току що взех 2 еднопосочни билета Лондон-София за септември с Ryanair през jetcost.de с Diners за 55 евро при цена на сайта на Ryanair 90 евро. Пробвах 20-на версии на сайта и ме обявиха за бот.

Успях да добавя резервацията в сайта на Ryanair без потвърждение на самоличност.

Мисля, че иска верификация, когато пътуващия няма акаунт в Ryanair. Така се случи, когато се опитах да добавя резервация за сина ми в моя акаунт.

 На мен не ми иска нищо, когато добавям на моето чаве в моя профил.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Понеже при закупен билет на yиз от посредник и промяна/отмяна по-трудно се връщат пари, ще пиша за моя казус.

Купих билет една шантава нощ преди месец. Цена двупосочно - около 22€, изключително ниска за тази дестинация.

Като си наредих и останалите неща за лятото, се оказа, че на 80% няма да ходя. Но... се случи промяна в разписанието доста над три часа и в този случай процентите за неотиване вече стигнаха 100.

Да не каже някой, че не съм питала. :smile3:  Питах, но никой нищо.

Затова пуснах иск до АК за получаване на 120% кредит с обяснение, че билетът е купен през ОТА и не мога да го управлявам. Днес ми заредиха кредита в профила. Сумата е 11,6 пъти по-голяма от платената, т.е. 120% от сумата по фактура. :smile3: Явно ще слушам фадо друг път. 

  • Харесвам 15
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Argentique каза:

Цена двупосочно - около 22€, изключително ниска за тази дестинация.

....

Явно ще слушам фадо друг път

Докопала си билети до Лисабон са 22 еврака? :shok: Машалла!:good: 
 

Преди 1 час, Argentique каза:

Сумата е 11,6 пъти по-голяма от платената

А така! Някои играят хазарт, залагат на конни надбягвания, а други - на самолетни билетки! :biggrin:

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 39 минути , Фил каза:

Докопала си билети до Лисабон са 22 еврака? :shok: Машалла!:good: 
 

А така! Някои играят хазарт, залагат на конни надбягвания, а други - на самолетни билетки! :biggrin:

Ми който не спи.... :biggrin: Това с директен, иначе имаше индиректен с Луфтханза за 30€. :smile3: Но пък цените на нощувките са неоправдано високи през август.
Какво ще им ходя на жега и навалици, казала лисицата. :biggrin:
Но сега ще ми стигнат за половин еднопосочен билет на цитираните някъде космически цени.  :smile3:

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Някой да е попадал на възможност да може да се избере не само най-ниската възможна цена (класа), а някоя от по-високите  при традиционните авикомпании (заAegean става въпрос) при някой от посредниците?

Досега каквоо ъсм видял винаги дават само опция за най-ниската възможна класа.

Връзка към коментар
преди 59 минути , stanimir каза:

Всички май имат опция за избор, ако правилно разбирам въпроса ти.

IMG_20230608_211415.jpg

По-скоро се търси тарифа с повече багаж. Не знам как може да стане де ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, adreno каза:

Някой да е попадал на възможност да може да се избере не само най-ниската възможна цена (класа), а някоя от по-високите  при традиционните авикомпании (заAegean става въпрос) при някой от посредниците?

Досега каквоо ъсм видял винаги дават само опция за най-ниската възможна класа.

Това? Мексиканският Jetcost, Aegean до Атина.

 

image.png.04ba4d8f3c3ec858aadbeecbc43a7ddf.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При "класическия" модел на тарифи всяка резервационна класа  (буква) има цена и условия (промяна, анулация, мин. престой). Като свършат местата я затварят и може да се букне по-горната (по-висока цена и по гъвкави условия)

A3 ползват т.нар Branded Fares, като разликата в самите брандове е включените услуги и условията. Тоест резервационната класа е по-скоро цената, a бранда определя условията и допълнителните услуги. Това е подобно на лоукост а/к, където на практика тарифи не съществуват, а само ценови нива.  Тези брандирани тарифи обаче остават "скрити" за масовите търсачки/ОТА (предвид, че за дистрибуция се ползват технологии от 60-те години на миналия век)

 

В случая на Aegean брандовете са три и разликата в цената е константна. Например за 21 юни имаме най-ниска цена от 61 за Light, +12E за Flex и +47E за ComfortFlex.

На 22 имаме 73 за Light и пак +12/+47Е за другите два. Резервационната класа (буква) е една и съща и за трите бранда. Така могат да държат доста дълго време отворен за продажба и най-ниския бранд. 

 

a3.JPG.cf6d1fa06f16955f4b54b04b488e2db5.JPG

 

 

Проблема идва, когато по някаква причина ти трябва не най-ниската цена, а някоя от по-високите. Например аз искам Flex заради втория ръчен багаж, избора на местата и донякъде промените. Чекирания багаж не е проблем, той може да се купи и отделно. 

А всъщност началото на драмата е, че сайта им не дава възможност да се букне самото пътуване. Връзката я има, цената я има заложена, но не показва полетите (заради по-дългото прекачване в Атина предполагам).  Комбинацията може да се букне през колцентъра им (срещу 23Е на билет/пътник 😒) или през някой турагент (офлайн)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам следната ситуация:

закупени 3 билета поотделно през jetcost > lastminute обаче 10 дни по-късно, сменят полетите на два от тях без да пратят мейл, че е сменен часът. Буквално ги пращят в друг полет. Вместо този в 18:30 вечерта ги местят за 11:30 преди обяд. Сега ни променят програмата без да сме се съгласили, при положение, че полета за който сме си купили билети си фигурира на сайта на авиокомпанията, а дори е по-евтин на половина от това което беше, когато сме си купили ние (в lastminute цената също е почти наполовина).

Разбрахме за това след като на единия пътник пратиха мейл, че са му открили по-евтин полет и му дават ваучер за 5 евро, като компенсация....

Естествено билетите са купувани без флекс и т.н.

Това случвало ли се е на някого и какво мога да постигна с разправии? Освен писане в чата и на мейли някакви други идеи как да постъпя? Предполагам оспорване на транзакция няма да мине?

Връзка към коментар

Много е нетипично посредник да смени полет самоинициативно, при положение, че първоначално избраният полет не е пипан от АК. Не споменаваш коя е АК, но Уиз например правят всякакви шмекерии като да продават вече отменени полети или да отменят или след това да възстановят полет. Да не би да е станало нещо подобно и да са информирали посредника и той да е предприел тези действия.

При промени от АК, lastminute обикновено пращат мейл, че полета е отменен, търсят най-доброто решение и ще се свържат с теб като го намерят. В този случай за полети на Раян и БГ Ер не съм имала проблем да се свържа директно с авиокомпанията и да променя по мой избор полета. 

Но в твоя случай, според мен, трябва първо да поискаш обяснение от Lm, какво точно се е случило.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , boogy83 каза:

Имам следната ситуация:

закупени 3 билета поотделно през jetcost > lastminute обаче 10 дни по-късно, сменят полетите на два от тях без да пратят мейл, че е сменен часът. Буквално ги пращят в друг полет. Вместо този в 18:30 вечерта ги местят за 11:30 преди обяд. Сега ни променят програмата без да сме се съгласили, при положение, че полета за който сме си купили билети си фигурира на сайта на авиокомпанията, а дори е по-евтин на половина от това което беше, когато сме си купили ние (в lastminute цената също е почти наполовина).

Разбрахме за това след като на единия пътник пратиха мейл, че са му открили по-евтин полет и му дават ваучер за 5 евро, като компенсация....

Естествено билетите са купувани без флекс и т.н.

Това случвало ли се е на някого и какво мога да постигна с разправии? Освен писане в чата и на мейли някакви други идеи как да постъпя? Предполагам оспорване на транзакция няма да мине?

При промяна от над 2 часа със сигурност трябва да ви дават опция смяна на датите ИЛИ връщане на парите, ако не ви харесва предложената алтернатива. За автоматично променяне на часовете не може и дума да става, освен ако не става дума за някакви 5-10 минути. А между това и въпросните 2 часа сте длъжни да приемете, но трябва да потвърдите, че сте уведомени. Такива са общите правила - и не ми се вярва сериозна фирма като Lastminute.com да си позволява да ги погазва току-така.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.