Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Явно е станало объркване при вземането на билети, защото сега като ми пратиха мейла с потвърждението отпреди 10 дни се вижда, че е букнат ранния полет.

Авиокомпанията е JejuAir, не мисля, че е при тях проблема. 

Изглежда при нас си е проблема, макар да ми е трудно да си го обясня, как се купуват два билета с друг час 🙂 

Връзка към коментар

e, аз наскоро без да искам купих така отделни билети за различни дати, та колко му е за различен час...

още не съм се наканил да ги оправям

  • Шок 1
Връзка към коментар
Йосиф Милчов

Някой случайно да е попадал на дискаунти за полети на Вуелинг, че искам да взема седмица в Гамбия през ноември. 😁

Връзка към коментар

Австралийският jetcost с Diners прави доста добри отстъпки при еднопосочни полети за 1 човек. Например за BCN-BJL на 1.11, при официална цена в сайта 170 EUR, смъква до 203 AUD (127 EUR).

image.png.7063a01673f68d0bd2f2d864ff01a0b6.png

image.png.525d510987d2a4aae204624b9e41d9a8.png

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Tamer каза:

Австралийският jetcost с Diners прави доста добри отстъпки при еднопосочни полети за 1 човек. Например за BCN-BJL на 1.11, при официална цена в сайта 170 EUR, смъква до 203 AUD (127 EUR).

image.png.7063a01673f68d0bd2f2d864ff01a0b6.png

image.png.525d510987d2a4aae204624b9e41d9a8.png

На мен ми сваля по няколко желани дестинации по над 50% и съм в чуденка кое да избера :unsure:

Връзка към коментар
Преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

Някой случайно да е попадал на дискаунти за полети на Вуелинг, че искам да взема седмица в Гамбия през ноември. 😁

https://www.facebook.com/groups/407713509656056/permalink/1638884346538960/

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

през австралийския jetcost --> bravofly след три купени билета не ми приема Diners картата повече, излиза съобщение че банката отказвала авторизация и т.н. Някой знае ли колко пъти може да мине една карта Diners през bravofly?

По картата има пари, не е заради това. С друга карта /различна от Diners/ цената става доста по-неприятна

Връзка към коментар
преди 2 часа, EmoKrastev каза:

през австралийския jetcost --> bravofly след три купени билета не ми приема Diners картата повече, излиза съобщение че банката отказвала авторизация и т.н. Някой знае ли колко пъти може да мине една карта Diners през bravofly?

По картата има пари, не е заради това. С друга карта /различна от Diners/ цената става доста по-неприятна

Пробвай през друг браузер. Обикновено имам успех с Edge. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Мисля за покупка на един билети напред във времето (полети за след 9 месеца) с EasyJet през дискутираните тук сайтове. Но вероятността от промяна на полетите е голяма. В тази връзка, каква е политиката на Easy относно билетите, закупени от посредници? Може ли лесно да се добавят полетите в приложението им и да се одобряват/отказват евентуални промени?

Връзка към коментар

Досега не съм имала проблеми с променени полети на Изи, купени през посредници. Може да управляваш резервацията през сайта, каквото и да се случи. Не съм ползвала апа, но едва ли има разлика.

А къде намираш отстъпки за техните полети?

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, iMari каза:

Досега не съм имала проблеми с променени полети на Изи, купени през посредници. Може да управляваш резервацията през сайта, каквото и да се случи. Не съм ползвала апа, но едва ли има разлика.

А къде намираш отстъпки за техните полети?

Благодаря за информацията!

Вчера изрових в десктоп сайта на австралийския джеткост (с английско IP) полети Лондон-Маракеш и Маракеш-Лондон за февруари 2024 намаления от по 20-ина паунда на посока. Хванах и един трик: първоначално търся за 1 пътник и след като ми изкара резултатите, тогава увеличавам до необходимия брой пътници (двама или трима) и цената остава същата на калпак.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, vorbis каза:

Благодаря за информацията!

Вчера изрових в десктоп сайта на австралийския джеткост (с английско IP) полети Лондон-Маракеш и Маракеш-Лондон за февруари 2024 намаления от по 20-ина паунда на посока. Хванах и един трик: първоначално търся за 1 пътник и след като ми изкара резултатите, тогава увеличавам до необходимия брой пътници (двама или трима) и цената остава същата на калпак.

Това с промяната на броя на пътници зависи от версията, авиокомпанията и от посредническия сайт.

Няма универсално правило, в дни с добри попадения при lastminute за 1 човек цената е по-висока на пътник, отколкото при трима, при bravofly е обратното, Някъде може и за 4 да е по-ниска отколкоо за двама (боливийската версия преди малко). С двама е на късмет.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте! Преди няколко дена закупих билети през колумбийската версия на Jetcost - Vayama Будапеща - Осака в двудневен престой в Шанхай и Токио - Будапеща отново с престой в Шанхай, но този път 6 часов. Получих електронен билет и всичко изглежда нормално. Влязох в авиокомпанията, с която ще летим China Eastern Airlines, но последната отсечка Shanghai - Budapest липсва. 🥲 Писах на Vayama, но ще ми е полезно, ако някой сподели дали е имаш сходен проблем. 

Връзка към коментар
На 11.06.2023 г. в 7:57, EmoKrastev каза:

през австралийския jetcost --> bravofly след три купени билета не ми приема Diners картата повече, излиза съобщение че банката отказвала авторизация и т.н. Някой знае ли колко пъти може да мине една карта Diners през bravofly?

По картата има пари, не е заради това. С друга карта /различна от Diners/ цената става доста по-неприятна

 

На 11.06.2023 г. в 10:49, Jorro каза:

Пробвай през друг браузер. Обикновено имам успех с Edge. 

 

...или просто изчакваш до 2-3 ч. след полунощ, и отново става възможно прилагането на същата карта. На мен ми се случи преди 2 седмици - купих 10 билета (не всичките за мен), и картата стана неизползваема. Пробвах отново към 5 ч., магията пак си работеше безотказно, и купих оставащите няколко.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 15 минути , veselush каза:

Здравейте! Преди няколко дена закупих билети през колумбийската версия на Jetcost - Vayama Будапеща - Осака в двудневен престой в Шанхай и Токио - Будапеща отново с престой в Шанхай, но този път 6 часов. Получих електронен билет и всичко изглежда нормално. Влязох в авиокомпанията, с която ще летим China Eastern Airlines, но последната отсечка Shanghai - Budapest липсва. 🥲 Писах на Vayama, но ще ми е полезно, ако някой сподели дали е имаш сходен проблем. 

Тази последна отсечка да не би да се изпълнява от друга авиокомпания? От Шанхай до Будапеща като гледам летят само Shanghai Airlines, та вижте дали нямате отделен код и за тях.

Връзка към коментар
преди 36 минути , yordanov каза:

Тази последна отсечка да не би да се изпълнява от друга авиокомпания? От Шанхай до Будапеща като гледам летят само Shanghai Airlines, та вижте дали нямате отделен код и за тях.

Първата отсечка също се изпълнява от Shanghai Airlines, но излиза. Така ми излиза във Вайама. Полет MU8639 не съществува според Flight Status на China Eastern, но за същата дата и час има FM869. Благодаря за отговора. Дано Вайама за бързо в комуникацията, но ще гледам да не го мисля много. Без това полетът е за април месец чак. 
 

Крайната цена на билета беше 500€ като това ми беше и първоначалната цена, на която ми излизаше и през австралийския джеткост - трип, но при мулти трип се оскъпяваше до 580€. Платих с нормална Visa карта. Колумбийски джеткост - Вайама. 

4D170DCF-8BEF-4441-974B-0027917303C0.jpeg

3D4AD927-A426-416E-B125-5BE042C0088E.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , Яничка каза:

Аз ли съм кьорава или jetcost-овете нямат опция за multicity билети?

Нямат, но при препращане към Вайама или Трип има възможност да коригираш и добавиш отсечки. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 1 час, veselush каза:

Нямат, но при препращане към Вайама или Трип има възможност да коригираш и добавиш отсечки. 

И аз се чудих как да изнамеря мулти-сити. Благодаря за информацията! ;)

Връзка към коментар

Искам да купя детски билет през jetcost.com.au bravofly, но като попълвам формата за резервация и като посоча датата на детето, което е на 7г,ми изписва че трябва да е над 12 г, как се процедира, аз имам закупени вече билети за възрастни за същия полет по време когато беше бъга на австрийската версия.

Връзка към коментар
Георги Матеев
На 11.06.2023 г. в 12:57, EmoKrastev каза:

през австралийския jetcost --> bravofly след три купени билета не ми приема Diners картата повече, излиза съобщение че банката отказвала авторизация и т.н. Някой знае ли колко пъти може да мине една карта Diners през bravofly?

По картата има пари, не е заради това. С друга карта /различна от Diners/ цената става доста по-неприятна

Сменяш имейла / телефона и една и съща карта минава многократно. Току-що така взех 8 поредни билета през австралийския jetcost / bravofly.

 

Между другото Раян наистина доста често почнаха да искат верификация на резервации през посредници. Супер досадно е, но предполагам така опитват да накарат хората да резервират директно от тях. Само дето при тези отстъпки не виждам как ще стане това. В горния пример спестихме 8 х €54, та занимавката си струва.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Julian999 каза:

Някой скоро да е свалял цена на България ер ? Нищо не намирам 

Благодаря предварително 

аз преди няколко дни купих полет Варна -  София почти наполовина - 125 лв редовна цена, 70 лв през jetcost.au -> bravofly

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.