Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

На 21.06.2023 г. в 14:06, Даниела6 каза:

Само на мен ли не ми го намалява 😃 Дебна Лондон - София на 06.08./21:55 и навсякъде ми дава една и съща цена.

Познатата схема го намалява със 120 лева (37%).

 

Ако има добър магеланец с Дайнърс, който желае да ми закупи 2 билета да ми пише ЛС, ще съм му много благодарен. 🙃

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Малко тъп въпрос, но как трябва да се отпиша от prime членството в Оподо? Отивам на самия акаунт, но ми излиза опция само да си изтрия напълно профила, а не само да отпиша промоционалния период. Къде трябва да потърся? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Kristian Desev каза:

Малко тъп въпрос, но как трябва да се отпиша от prime членството в Оподо? Отивам на самия акаунт, но ми излиза опция само да си изтрия напълно профила, а не само да отпиша промоционалния период. Къде трябва да потърся? 

Аз имам досега  6 използвани профила със спрян prime отдавна и сега влязох в единия,и няма друга опция освен изтриване на акаунт.

Или е такъв стар и използван профил,или въобще няма включен prime в изминалия месец.

Иначе там излиза опцията,най-отгоре,а под нея е Изтриване на профила. 

Дай скриншот какво виждаш като закриеш мейла на профила. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, dimitrov6 каза:

Аз имам досега  6 използвани профила със спрян prime отдавна и сега влязох в единия,и няма друга опция освен изтриване на акаунт.

Или е такъв стар и използван профил,или въобще няма включен prime в изминалия месец.

Иначе там излиза опцията,най-отгоре,а под нея е Изтриване на профила. 

Дай скриншот какво виждаш като закриеш мейла на профила. 

Това ми излиза и май ще е най-лесно да изтрия профила 

01723304-C8BE-49D4-98A0-DF5AFC4001BC.jpeg.85f2772246c362061f9d1b3cbecf8d91.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Kristian Desev каза:

Това ми излиза и май ще е най-лесно да изтрия профила 

01723304-C8BE-49D4-98A0-DF5AFC4001BC.jpeg.85f2772246c362061f9d1b3cbecf8d91.jpeg

Виж в мейла си дали въобще някога за този профил има абонамент  за Prime. Подателя е Opodo Prime. Там пише кога точно изтича безплатния период от 30 дни. Може да се изтрие акаунта.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Kristian Desev каза:

Малко тъп въпрос, но как трябва да се отпиша от prime членството в Оподо? Отивам на самия акаунт, но ми излиза опция само да си изтрия напълно профила, а не само да отпиша промоционалния период. Къде трябва да потърся? 

като си вписан цъкваш на акаунта си

image.png.d988efc85db72127282ee74126c1428f.png

след което от Cancel:

image.png.6b86b0fd24d844a116224f04ec7d7bbc.png

избираш 

image.png.6e91452213d18c95d9c6a4a01636ac5d.png

 

и си готов!

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Георги Матеев каза:

jetcost.com.au ми продаде с огромна отстъпка Etihad (!) полет Рияд-Абу Даби-Мумбай за едва €82. Като добавим София-Рияд (35 лв) в крайна сметка стигам от България до Мумбай за под 200 лв, при това 2 отсечки са с 5* авиокомпания. Между другото Мумбай е стартова точка на юлското ни индийско турне, ще изкараме там 2 седмици.

 

2081220844_2023-07-01(2).png.76f65f32b3d54b01d500d80eedf11c76.png

 

Иначе току-що направих интересно откритие. Знаете как понякога има само 1 или 2 налични билета на дадена цена, а след това поскъпват. Ако се налага да купувате по-голям брой билети - има лек трик, който позволява да вземете всички на ниската цена. Работи и за Уиз и за Раян. Отваряте и търсите в jetcost (за момента австралийския няма какво да го бие), след което зареждате предварително нужния брой Бравофлай прозорци и после си завършвате всички покупки 1 по 1 в рамките на 30 минути (преди таймаута). При веднъж отворен прозорец Бравофлай системата "блокира" показаната цена за 30 минути и не прави допълнителна проверка дали тя все още е актуална, а веднага издава билета след плащане. По този начин сега взех един след друг 8 Раян билета на една и съща (най-ниската) цена, при условие че на официалния сайт тарифата се вдигаше още на втория билет. Разликата между 1 и 8 билета беше с по €40 на билет нагоре, та се получи брутално спестяване. Последните 4 билета на практика бяха с 80% отстъпка от официалната цена. Плащане както обикновено с Diners, като една карта мина многократно без проблем.

Имам голям проблем с BravoFly и Diners, обаче засега го установявам само за вътрешни полети в Индонезия, докато за вътрешни във Виетнам работи чудесно. Проблемът се състои най-общо в това, че когато искам да платя индонезийски билети, вместо прозорец за 3D верификация на Diners ми излиза директно съобщение за грешка. А причината според мен произлиза от различните данни, които BravoFly изисква при описването на данните на пътника. За Виетнам ми иска домашен адрес, докато за Индонезия не иска нищо, освен две имена. Съответно по мое мнение Diners верификацията гърми за Индонезия от това, че няма данни за билинг адрес на собственика на картата, докато за Виетнам явно ползва личните данни на пътника, за да си набави тази информация. Някой с подобни наблюдения или някакво решение? Същото се случва и в австралийския, и в австрийския BravoFly, а мисля че един път пробвах и с немския LastMinute, който е от същата група. И на трите места методът с най-добра цена беше Diners, и на трите не свърши работа.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 6 минути , thomas каза:

Имам голям проблем с BravoFly и Diners, обаче засега го установявам само за вътрешни полети в Индонезия, докато за вътрешни във Виетнам работи чудесно. Проблемът се състои най-общо в това, че когато искам да платя индонезийски билети, вместо прозорец за 3D верификация на Diners ми излиза директно съобщение за грешка.

Не, просто системата опитва понякога да ограничи броя покупки от един акаунт. Смени телефона и имейла, които въвеждаш по време на резервацията - при мен това винаги решава проблема с липсващия прозорец за 3D верификация и съобщението за грешка.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , Георги Матеев каза:

Не, просто системата опитва понякога да ограничи броя покупки от един акаунт. Смени телефона и имейла, които въвеждаш по време на резервацията - при мен това винаги решава проблема с липсващия прозорец за 3D верификация и съобщението за грешка.

О, не, над 10 пъти съм опитвал, само полети в Индонезия не можах да си купя - дори и по един. Просто изобщо не вади прозорец за 3D верификация. Не съм пробвал за други държави, освен Виетнам и Индонезия, но за Виетнам ставаше винаги (понеже там има специфично изискване за повече данни на пътника), а в Индонезия не стана никога. Писах им - от умрял писмо. Питах и банката - нямат абсолютно никаква идея защо може да е така, но явно не е от тях, след като с Виетнам проблем няма.

Връзка към коментар
преди 13 часа, thomas каза:

Имам голям проблем с BravoFly и Diners, обаче засега го установявам само за вътрешни полети в Индонезия, докато за вътрешни във Виетнам работи чудесно. Проблемът се състои най-общо в това, че когато искам да платя индонезийски билети, вместо прозорец за 3D верификация на Diners ми излиза директно съобщение за грешка. А причината според мен произлиза от различните данни, които BravoFly изисква при описването на данните на пътника. За Виетнам ми иска домашен адрес, докато за Индонезия не иска нищо, освен две имена. Съответно по мое мнение Diners верификацията гърми за Индонезия от това, че няма данни за билинг адрес на собственика на картата, докато за Виетнам явно ползва личните данни на пътника, за да си набави тази информация. Някой с подобни наблюдения или някакво решение? Същото се случва и в австралийския, и в австрийския BravoFly, а мисля че един път пробвах и с немския LastMinute, който е от същата група. И на трите места методът с най-добра цена беше Diners, и на трите не свърши работа.

Потвърждавам написаното. Бях писал за него преди 2-3 седмици. Както за вътрешни в Индонезия, така и за международни с Индонезия. Не става и не става, смяна на нови карти Дайнърс, мейли, телефони, имена, браузъри, триене бисквитки и същото, както при теб. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, опитвам се да купя билет Варна-София през jetcost.com.au->bravofly - при въвеждане на Дайнърс картата за отстъпка ми излиза грешката по долу. Досега не съм имал такива проблеми, а картата я използвах днес няколко пъти през проблем (през Кърв). 

 

Идеи каква може да е причината? Сигурен съм че не съм първият, но не намерих нищо по търсене във форума 🙂 

Bravofly.PNG

Връзка към коментар
преди 58 минути , Konst каза:

Здравейте, опитвам се да купя билет Варна-София през jetcost.com.au->bravofly - при въвеждане на Дайнърс картата за отстъпка ми излиза грешката по долу. Досега не съм имал такива проблеми, а картата я използвах днес няколко пъти през проблем (през Кърв). 

 

Идеи каква може да е причината? Сигурен съм че не съм първият, но не намерих нищо по търсене във форума 🙂 

Bravofly.PNG

Пробвай през друг браузер най-добре edge. При мен като се появи това направих и през edge си ми излезе екрана за 3д парола и транзакцията мина. 

Връзка към коментар

 

На 2.07.2023 г. в 18:35, Konst каза:

Здравейте, опитвам се да купя билет Варна-София през jetcost.com.au->bravofly - при въвеждане на Дайнърс картата за отстъпка ми излиза грешката по долу. Досега не съм имал такива проблеми, а картата я използвах днес няколко пъти през проблем (през Кърв). 

 

Идеи каква може да е причината? Сигурен съм че не съм първият, но не намерих нищо по търсене във форума 🙂 

Bravofly.PNG

 

На 2.07.2023 г. в 19:34, Jorro каза:

Пробвай през друг браузер най-добре edge. При мен като се появи това направих и през edge си ми излезе екрана за 3д парола и транзакцията мина. 

И при мен се получава този проблем - и с Chrome, и с Edge. Отваря страница за верификация,

JETCOSTCOMAU-BRAVOFLY_DINNERS_PROBLEM_1.png.0a3cdb61b37bf97d11a06500d5fbe93d.png

но не позволява въвеждането на каквато и да е информация, и след това

JETCOSTCOMAU-BRAVOFLY_DINNERS_PROBLEM_2.png.ca71628c7a94f415521c7e0c33303b94.png

 

Някой успял ли е да го реши?

Връзка към коментар
преди 8 часа, A.D.A каза:

За кратка разходка в Бари на 28 - 29.09.2023 г. ( четвъртък и петък), през френската версия на приложението на trip.com двупосочен за 15 евро.

През Уиз с WDC е 40 лв., без - 58 лв.

 

 

 

IMG_8741.jpeg

Втори акаунт си правя в Трип.ком и за втори път ми го блокират след около седмица, че много отстъпки съм вземал.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 17 минути , vinidj каза:

Втори акаунт си правя в Трип.ком и за втори път ми го блокират след около седмица, че много отстъпки съм вземал.

Те ли ти казаха, че това е причината? През моя трип.ком акаунт имам взети над 60 билета с отстъпки и няма проблем. Но съм с диамантен статус, може би това има значение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Те ли ти казаха, че това е причината? През моя трип.ком акаунт имам взети над 60 билета с отстъпки и няма проблем. Но съм с диамантен статус, може би това има значение.

Първият път повечко ме държаха и след това имаше надпис, че съжаляваме не може да правите повече билети. Писах в чата и по имейли, отговора е един и същ, че нямали ограничения, ама реално имат. Само хотели мога да резервирам.

След това с на жената акаунта само за 1 седмица бяха нещата и се появи същия надпис, пас писах на съпорта и пак нямало ограничения, но билет не мога да направя реално повече.

И аз стигнах до Диамантен статут и след това ме отрязаха.

Връзка към коментар
преди 9 часа, Георги Матеев каза:

Любимите ни австралийци jetcost.com.au в момента изкарват чудесни цени конкретно за Vueling полети. Току-що взех 80 евров билет BCN-AGP за 33 евро (53.79 AUD), т.е. с около 60% намаление от официалната цена.

 

При такива отстъпки ми е трудно да се сърдя дълго на Дайнърс за отрязания кешбек.

Само с Дайнърс ли излизат такива отстъпки? Че нямам...

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 4 минути , neuromancer каза:

Само с Дайнърс ли излизат такива отстъпки? Че нямам...

Тези най-големите отстъпки са почти винаги само с Дайнърс. Ако ти трябва нещо - драсни на лично, ще ударя рамо 🙂

Връзка към коментар
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

Тези най-големите отстъпки са почти винаги само с Дайнърс. Ако ти трябва нещо - драсни на лично, ще ударя рамо 🙂

Мерси, ще проверя първо какво излиза, още планирам

Връзка към коментар
На 4.07.2023 г. в 22:49, VladimirK каза:

 

 

И при мен се получава този проблем - и с Chrome, и с Edge. Отваря страница за верификация,

JETCOSTCOMAU-BRAVOFLY_DINNERS_PROBLEM_1.png.0a3cdb61b37bf97d11a06500d5fbe93d.png

но не позволява въвеждането на каквато и да е информация, и след това

JETCOSTCOMAU-BRAVOFLY_DINNERS_PROBLEM_2.png.ca71628c7a94f415521c7e0c33303b94.png

 

Някой успял ли е да го реши?

Намери ли решение при теб? Пробвах със различни браузъри, триене на кеш и т.н. - но продължава все същия проблем

Bravofly.PNG

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.