Прескочи до съдържание

Източни Родопи


veseliache

Препоръчани мнения

преди 56 минути , galinazx каза:

препоръчвам да отидете до светилището Чит кая.

Аз не открих в нета ясни указания как да се стигне до това светилище. На място, в Лисиците, също не се ориентирах накъде трябва да се тръгне. То и време нямахме .....

Бихте ли споделили как се стига до Чит кая? Благодаря!

Връзка към мнение
Светославов

Благодаря на Патиланка и Галина! 

Аз и други неща бях планирал на първо четене, но по-добре да "усетим" по-малко неща, а не да "отмятаме". 

Връзка към мнение
преди 48 минути , Svetulche каза:

Аз не открих в нета ясни указания как да се стигне до това светилище. На място, в Лисиците, също не се ориентирах накъде трябва да се тръгне. То и време нямахме .....

Бихте ли споделили как се стига до Чит кая? Благодаря!

Не е към мен въпросът, но мога да помогна - като влезете в селото, малко след чешмата има една каменна маса и до нея дърво с табели оказващи посоката и маркировката. Не помня какви цветове беше маркировката, но е доста на често, няма как да объркате посоката. От горе има много хубава гледка към язовир Студен кладенец . Разстоянието от селото не е голямо, с добро темпо се минава за около 40-45 мин.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

От чешмата се тръгва покрай къщите вдясно, излиза се на поляна с трафопост. Вървите към възвишението, трафопоста остава зад вас. В началото на възвишението имаше немаркирана пътека.

 

 

 

1592641662128.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Ще се наложи да задам малко глупав въпрос, но в Източни Родопи има ли вече буря от цветове (с преобладаващо зелено), т.е. след около две седмици мога ли да се надявам на нещо по-различно от кафеви разцветки (като изключим иглолистната растителност, разбира се) 🙂

Връзка към мнение

по моите груби спомени около 15-20 април е нормално да се раззелени гората

ако годината е необичайно топла, не знам

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, searus каза:

Ще се наложи да задам малко глупав въпрос, но в Източни Родопи има ли вече буря от цветове (с преобладаващо зелено), т.е. след около две седмици мога ли да се надявам на нещо по-различно от кафеви разцветки (като изключим иглолистната растителност, разбира се) 🙂

Да, особено в по-ниските части има достатъчно зелено, ако не буря, то поне дъжд от цветя

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

Четох, четох, четох, че и в тая тема четох, и пак не става ясно за тези Чит Кая - ама така, че човек да ги види отдолу, преди да се качи върху тях.

Стигам до извода, от прочетеното, че има 2 пътя - единият, по-лесен, те води току върху тях (но не ги виждаш отдолу, което е красива и е целта), а другият те води в подножието им. Обаче кой откъде и как се минава....?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.