Прескочи до съдържание

Как мога да си продам билета?


Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци.

Предварително се извинявам за може би глупавия ми въпрос и отварянето на тази тема на която мястото може би не е тук,но не можах да намеря подобна тема а пък съм и доста нов тук и може би затова.

Та ситуацията е следната:Имам резервиран билет от Брюксел(Шарлероа) за София на компанията Уиз еър на 07.08 но ми се налага да отменя пътуването и билета пропада така че въпроса ми е:Как мога да продам билета на някого защото резервацията е на мое име но все още не съм направил онлайн чекирането?

Билета съм го закупил доста по-рано и затова цената не е голяма мисля към 50-60 евро беше,продавам го за същата цена ако разбира се има начин за това и има желаещи(в същото време ако пък на някой му се намира билет в обратната посока от София до Шарлероа в този период ще се възползвам аз от него за мой близък).Благодаря и лек ден.

Връзка към коментар

За смяна на име се плаща 88 лв.

Друг вариант е да смениш полета за друга отсечка и/или дата - тогава таксата е 57 лв + разликата в цената на билетите. Само не знам ако е по-евтин дали ти връщат пари, или ти зареждат wizz сметката с тях.

Връзка към коментар

Благодаря за бързите отговори,току що проверих в сайта на Wizz и се оказа че съм закупил билета с УизДискаунт и нямам право да променям името на билета така че най-вероятно ще пропадне.Благодаря отново и лека вечер.

Връзка към коментар

Стискай палци да променят часа на полета. Мисля, че ако се премества с повече от 15 мин. или се отменя, може да избереш да ти възстановят парите.

не вярвам стискането на палци да помогне но все пак не пречи да опитам   :P

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря за бързите отговори,току що проверих в сайта на Wizz и се оказа че съм закупил билета с УизДискаунт и нямам право да променям името на билета така че най-вероятно ще пропадне.Благодаря отново и лека вечер.

 

Няма такова нещо! Не е сигурно, че ще пропадне! Достатъчно е да намериш купувач със същото име. Практиката е широко разпространена в цял свят, работи.

Доколкото ми е известно, няма значение дали второто име е презиме или фамилия. Тоест ако на билета пише „Иван Петров“, могат да го ползват Иван Георгиев Петров или Иван Петров Георгиев.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Няма такова нещо! Не е сигурно, че ще пропадне! Достатъчно е да намериш купувач със същото име. Практиката е широко разпространена в цял свят, работи.

Доколкото ми е известно, няма значение дали второто име е презиме или фамилия. Тоест ако на билета пише „Иван Петров“, могат да го ползват Иван Георгиев Петров или Иван Петров Георгиев.

това с намирането на човек със същите имена като моите е малко вероятно но все пак ако има някой Yordan Antov със удоволствие бих му дал билета за 07.08.2015.Някой ми каза че има такъв вариант да се откажа от билета и да ми върнат част от сумата,кажете има ли такова нещо защото аз не можах да видя на сайта на Wizz.

Връзка към коментар

С медицинско не ти възстановяват парите, а ти дават кредит  на цялата стойност на билетите, който лично на мен ми беше отпуснат в рамките на една година т.е за същата стойност можеш да си купиш самолетни билети за други дати и други дестинации. Аз не знам дали е допустимо с медицинско от личен лекар . Спомням си че пращах доста документи. .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.