Прескочи до съдържание

Въпрос към футболните фенове


Препоръчани мнения

Търся помощ за приятели, които се организираха да посетят Германия, с цел присъствие на футболен мач. Пътешествието е организирано като подарък към техния син, който се представи успешно на матури и др. изпити и успя да влезе в Софийската математическа гимназия. Така че, идеята е да не се разочарова ученикът.

Целта е посещение на следната среща:

Borussia Dortmund - Hertha BSC - Sonntag, 30.08.2015 Anstoß um 15:30 Uhr

Закупени са самолетните билети, мисля, че и с настаняването са се справили, но не успяват да се снабдят с нужните билети. На този етап не успяват да разберат от къде могат да се закупят такива. Доколкото разбрах следят сайтовете и на двата отбора, но там не намират възможност за закупуване на билетите. Ако някой от вас знае как, моля за помощ.

Borussia Dortmund - Hertha BSC - 30.08.2015 Събота от 15.30 часа 2 билета.

 

Благодаря предварително.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

 

Знаем за тези сайтове, но там цената е много висока. В официалния сайт на отбора има разположение на местата и съответните цени, които са около 40-50 евра максимум.  Търсим информация как да закупим билети на такава цена.

 

 

П.П. Не знам доколко ясно успявам да си поставя питането, ама като препредавам въпросите на майката, пък фенове са сина и бащата, става малко като развален телефон :) .

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

В официалния им сайт продават само за един мач в момента, някакъв бенефис или т..н не знам защо, може би другите не са пуснати още? Първия им мач е на 15 август, нека следят идните дни дали ще го пуснат в сайта...

 

Красен сигурно помни те как се сдобиха с билети за мачове на Дортмунд. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Германия като цяло е много трудно с намирането и купуване на билети. Посещаемоста е най-високата в Европа и целия свят в последните няколко сезона, над 90 % . А пък за Борусия Дортмунд е най-трудно като цяло от всички немски отбори. Всеки мач им е разпродаден на 100 % - 80 000 души, като над 80 % от тях са с абонаментни карти, другите са за спонсори и т.н и много малко на свободна продажба. Не, че е невъзможно , но ще им е доста трудно да намерят билети на цени по ниски от тези на прекупвачите - сайтове подобни на тези двата има десетки. И все пак ето един в който цените мисля, че са доста по-добри от горните два - > http://www.viagogo.de/Sport-Tickets/Fussball/1-Bundesliga/Borussia-Dortmund-Karten/E-1074701

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко информация и от мене:

 

-Закупуване на билети от официалният сайт на отбора става много трудно.Билетите се пускат на точно определена дата и свършват буквално за секунди; Тука надежда всякаква оставете.

-сайтовете продаващи билети за мачовете на Дортмунд,го правят на адски високи цени;

-отчетете и,че сезона ще е току що започнал и интереса ще е още по-голям.Пада се второ домакинство след,откриващият мач на 15.08 срещу Борусия Мьонхенгладбах

 

Моят съвет е да се насочите възможно най-бързо към немският E-bay и да видите там какви цени ще ви предложат.Има билети с фиксирана цена и такива с наддаване/търг/.И ако имате късмет ще се сдобиете с билети.

Хората притежаващи фенски карти имат право да купуват различен брой билети за всеки мач.Мисля,че за този ще са по осем.Точно те продават билетите в E-bay.

Но да посетиш мач на Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен,и то на добра цена/като тази в официалните сайтове на отборите/ е доста сложна задача.

 

От сега ви казвам,че най-голямото перо в бюджета при посещение на футболна среща от този ранг е билета/пропуска/ за мача.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В Германия като цяло е много трудно с намирането и купуване на билети. Посещаемоста е най-високата в Европа и целия свят в последните няколко сезона, над 90 % . А пък за Борусия Дортмунд е най-трудно като цяло от всички немски отбори. Всеки мач им е разпродаден на 100 % - 80 000 души, като над 80 % от тях са с абонаментни карти, другите са за спонсори и т.н и много малко на свободна продажба. Не, че е невъзможно , но ще им е доста трудно да намерят билети на цени по ниски от тези на прекупвачите - сайтове подобни на тези двата има десетки. И все пак ето един в който цените мисля, че са доста по-добри от горните два - > http://www.viagogo.de/Sport-Tickets/Fussball/1-Bundesliga/Borussia-Doхrtmund-Karten/E-1074701

И аз не бих се определила като фен, но мой познат си бе купил от посочения сайт билет за световното в Бразилия, ходи на мач, всичко беше ОК.

Връзка към коментар

Така.

 

Първо, както е отбелязал и колегата по-горе, намирането на билети за домакински мачове на Дортмунд е доста трудно, но не и невъзможно... Преди време се бях запалил да ходя и си намерих билет без никакъв проблем от официалния сайт на клуба (секцията за онлайн резервация на билети). За два мача съм търсил, и двата от вътрешното първенство - намерих билети и за двата. Впоследствие не отидох, но това е друга тема. Остават винаги някакви единични бройки, единственият недостатък е, че трудно се намират две места едно до друго, но не е болка за умиране...

 

Категорично не препоръчвам пазаруване от посреднически сайтове като посочените по-горе! Едно на ръка, че е твърде скъпо. Второ, това е долна спекулантска практика и дори хората да са напълно окей със завишените цени, чисто принципно не бива да пазаруват и да поощряват подобна спекулантщина!!!

 

Относно ebay. Доколкото знам, е против условията на компанията да се продават билети за предстоящи събития - един вид спирка против черноборсаджийщината. Отделно, самите издатели на билети си имат защитни механизми за стопиране на подобни практики - например с принтиране на името върху билета или с показване на платежното средство на входа. В Италия например категорично не може да влезете с такъв билет, издаден за трето лице,  за Германия не съм сигурен, но не бих рискувал...

 

Моят съвет е да се дебне официалния сайт и да се напазарува от него... Ако не - греда, човекът ще иде, ще види града и стадиона (има безплатни турове), пък Фортуна обича ентусиастите  може на място да се снабди с ценната хартийка по неведоми пътища...

 

п.п. Сега се сетих, че има фенклуб на Дортмунд в България. Не знам колко е силен и дали има някакви преференции при закупуването на билети, но може да се обърнете към него за съдействие и съвет.

 

Успех =))

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Интересни мнения се заформят :) Ако не се получи с покупка онлайн, един германец ми каза, че може да се пробва на място. Винаги отпускат бройка за спонсорите, пък и така или иначе ще са там. Аз лично по този метод съм "пробивал" няколко пъти...все пак да следят онлайн възможностите, пък и нека да видим фенклуба какво ще каже

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Относно ebay. Доколкото знам, е против условията на компанията да се продават билети за предстоящи събития - един вид спирка против черноборсаджийщината. Отделно, самите издатели на билети си имат защитни механизми за стопиране на подобни практики - например с принтиране на името върху билета или с показване на платежното средство на входа. В Италия например категорично не може да влезете с такъв билет, издаден за трето лице,  за Германия не съм сигурен, но не бих рискувал...

 

Моят съвет е да се дебне официалния сайт и да се напазарува от него... Ако не - греда, човекът ще иде, ще види града и стадиона (има безплатни турове), пък Фортуна обича ентусиастите  може на място да се снабди с ценната хартийка по неведоми пътища...

 

п.п. Сега се сетих, че има фенклуб на Дортмунд в България. Не знам колко е силен и дали има някакви преференции при закупуването на билети, но може да се обърнете към него за съдействие и съвет.

 

Успех =))

Аз си купих от ebay и нямах никакви проблеми.Билетите нямат имена а само сектор,ред и място.

Тук е мястото да кажа,че в Германия препродажбата/черната борса/ си е разрешена и сами ще се уверите с напредването на времето и наближаването на мача,колко много билети ще има в ebay.

Вярно,че от билет закупен от официалният сайт по-евтино няма,ама в крайна сметка ако искат да посетят мач на Борусия ще трябва да се разделят със не малка сума пари.

За единичните бройки си абсолютно прав,но ние бяхме двама и искахме да си дерем гърлата заедно,а не от различни сектори. ;)

Относно фен клуба на Дортмунд в България-няма преференции при закупуването на билети.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Благодаря за идеите. Предавам всичко на заинтересованите лица.

Ще бъде голямо разочарование за малкия, ако в крайна сметка не успеят да се снабдят с желаните билети. Вариантът да се седи на различни места е неприемлив, тъй като се касае за непълнолетно дете, което не е излизало в чужбина и няма как да бъде оставено само на футболен мач /не знам и доколко въобще това би било разрешено с оглед на местните правила/.

 

Сайтът предложен от edbloom беше удачен вариант, но в крайна сметка и той слага стабилни такси, който правят крайната  цена дебела. Ще пробваме, обаче всички предложени варианти.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Бил съм на мач на Дортмунд. Билетите ми ги купи Бг студентка, учеща там. От е-Bay. Но се срещна с продавача на място.

Билети от сайта - Ъпсурт:). На цени от сайта - също.

На място около х-л Меркурий, пред стадиона, със сигурност ще си намери, но на двойна цена. И места един до друг ще има.

Имам телефон на един такъв местен "бизнесмен". Ако стигнете до този вариант, ще ти го пратя на ЛС

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

С малко закъснение видях темата и ако не е късно /ама май вече е късно/ ще постна писмото, което изпратих на Красен Денев преди време:

Здравей,

бях на мач на Борусия Дортмунд тази пролет на 01.03.2013. Много яко преживяване, целият стадион пълен, над 80 хиляди, самият стадион също е много интересен. Зарежи всички сайтове, най-сигурно и най-евтино е от сайта на отбора http://www.bvb.de, аз оттам си купих онлайн. Значи на самия сайт има информация кога започва продажбата на билети за съответния мач. Да те предупредя, че за всеки мач има 2 такива дати - едната е за организирани фенове на отбора /такива с членски карти/, за тях продажбата започва 3 или 4 дена по-рано. Втората дата е за всички останали, т.е. такива като мен и теб :) Значи гледаш втората дата /не вярвам да си с членска карта :) /. Продажбата онлайн започва винаги в 8.30 часа немско време, т.е. 9.30 българско. Проблемът е само един, но с малко търпение и постоянство може да се преодолее: значи на съответната дата сядаш на компа, влизаш в сайта, отиваш в online ticket shop /сайтът го има на немски и английски, но за съжаление самият ticket shop е само на немски/, избираш съответната среща и чакаш да стане 9.28-9.29 часа. Най-късно в 9.29 /най-късно!!!/ започваш непрекъснато да кликаш да влезеш в тикет-шопа, докато успееш да влезеш. Повтарям, непрекъснато кликаш и се опитваш да влезеш, това е много важно, няма да се отказваш! Около 9.30-9.32 ticket shop-a вече е активен, но веднага блокира, защото наведнъж влизат много потребители. Но ти продължаваш да кликаш и да опитваш, без да спираш! Непрекъснато ти излиза едно съобщение, че сайтът в момента е претоварен или нещо от сорта, но ти продължаваш да кликаш. При мен успях да вляза около 9.37-9.38 часа, влезеш ли веднъж, първата работа е да се насочиш веднага към някой сектор и веднага да резервираш бройката билети, която ти е необходима /мисля, че 4 максимум за Бундеслигата и 2 за ШЛ/. Моят съвет е предварително да огледаш схемата на стадиона и цените, за да може веднага като влезеш да се насочиш към съответния сектор и да резервираш билетите. Броят на свободните билети намалява буквално за секунди, затова е много важно веднага да резервираш, без да се чудиш и разглеждаш. При мен за около 4-5 секунди свободните билети от около 2500 станаха към 300 :) Успях да си взема билети на 10 ред отгоре надолу, но въпреки това се виждаше перфектно, макар и отдалече. Струваха по 36.50 евро бройката, плаща се с кредитна карта, за живеещи извън Германия няма опция да ти изпратят билета предварително по пощата или нещо подобно, единствената опция е вземане на билетите от самия стадион 2 часа преди мача. Аз нали съм българче - недоверчиво и съмнително, затова след като платих билетите онлайн, се обадих на един кол-център на Борусия да проверя дали всичко с резервацията е ок :) Една леля провери в системата и ме успокои, че плащането е ок и билетите ме чакат :P Самите билети се взимат най-рано 2 часа преди мача от една каса пред стадиона срещу лична карта или паспорт /името трябва да е същото като името, посочено при резервацията/. Трябва да си разпечаташ потвърждението, което получаваш при резервацията. Щях да забравя, трябва да си направиш акаунт в сайта на Борусия, елементарно е, после оттам може да следиш какво става с билета ти. Преди да започнеш резервацията, влез в акаунта, за да не губиш после време!

Да обобщим стъпките:

- правиш си акаунт в сайта, влизаш в него

- най-късно в 9.29 часа трябва да си в сайта и да започваш да кликаш върху onlie ticket shop http://www.bvb.de/Tickets/Ticketshop, докато успееш да влезеш в него

- веднага щом влезеш резервираш билети /излизат ти свободните билети по трибуни, най-добре се насочи към тази, за която в момента има най-много свободни билети. Стадионът е направен така, че отвсякъде се вижда перфектно. Е, от моето място не се виждаше цветът на очите на Левандовски, но се преживява :P /

Това е, ако нещо не е ясно, питай, ще ти отговоря с удоволствие. Аз около 1 месец се подготвях за самото купуване на билетите и мога да ти кажа, че това е най-сигурният начин. Принципно за някои по-тъпи мачове, напр. срещу Аугсбург или нещо от сорта билети може да се намерят и впоследствие, но не е сигурно и непрекъснато трябва да проверяваш в тикет-шопа. Не си мисли, че ако е зима и е студено, стадионът ще е полупразен. Борусия в Дортмунд е нещо като религия и всеки мач е събитие за града. Стадионът винаги е фул, независимо с кого играят.

Успех и питай, ако ти трябва още инфо!

Хаяско

Надявам се, че инфото ще бъде полезно :P

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сега видях на страницата на БД, че в момента билети за мача с Херта на 30.08. няма :( Продават се обаче билети за мача от Лига Европа на 27.08. /четвъртък/. Не знам как са ви полетите, но ако имате възможност, купувайте:)

https://www.eventimsports.de/ols/bvb/de/bundesliga/channel/shop/areaplan/venue/event/58193

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като гледам, май са изкупени билетите за въпросния мач с Херта:

 

https://www.eventimsports.de/ols/bvb/de/bundesliga/channel/shop/areaplan/venue/event/54839

 

Обаче има за мача от Лига Европа с Од БК (Норвегия) на 27 август (четвъртък). Едва ли ще ги устройва хората, но все пак:

 

https://www.eventimsports.de/ols/bvb/de/bundesliga/channel/shop/areaplan/venue/event/58193

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да използвам и аз темата да попитам, понеже от известно време ми се върти идеята да подаря на баща ми (който е голям футболен запалянко) подобна емоция.
Чудя се кой вариант би бил най-лесно и икономично (като средства) осъществим по отношение на логистика, възможности за билети, при положение, че любимите му отбори в Европа са, приблизително в такъв ред:
- Байерн
- Германският национален

- Челси

- Реал Мадрид

и няма ограничения по отношение на дати и сезон.

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Да използвам и аз темата да попитам, понеже от известно време ми се върти идеята да подаря на баща ми (който е голям футболен запалянко) подобна емоция.

Чудя се кой вариант би бил най-лесно и икономично (като средства) осъществим по отношение на логистика, възможности за билети, при положение, че любимите му отбори в Европа са, приблизително в такъв ред:

- Байерн

- Германският национален

- Челси

- Реал Мадрид

и няма ограничения по отношение на дати и сезон.

 

Заведи го на мач от -найста дивизия в Англия, няма подобно изживяване. Билетите са тънки, истинско футболно изживяване.

Все пак колко човека могат да се похвалят, че са били на такъв стадион:

 

9603035956_150866dd6d_b.jpg

 

 

Ако все пак държиш на нещо от горното, свържи се с фенклуб на някой трите отбора в България - мисля, че могат да помогнат.

Тези отбори обаче имат много голям процент сезонни билети, може би Челси са с най-висок. Най-много места би имало на мач на маншафта, обаче те си нямат горките национален стадион и кой ги знае къде ще играят немили-недраги из дебрите на родината на Йозил, Кедира и авери. :lol:

 

Тук можеш да видиш програмата към момента. Има нелоши възможности.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз знам, че за Байерн много трудно се намират билети, но пък от друга страна вече имаме полети на Уиз до Меминген. Проблемът на Бундеслигата е, че програмата за първенството се прави на пакет от кръгове, примерно в началото правят програмата за първите 7 кръга, после за следващите 6 и т.н. Мисълта ми е, че в момента, в който знаеш точната програма по часове и дни, вече билетите не са толкова евтини. Особено ако се отива само за един ден с цел мач. Иначе подкрепям с 2 ръце идеята за мач от долните английски дивизии :) Най-евтиният вариант е да чакаш да се паднем с Бундестима в някоя квалификация в София, ама поне следващите 3 години такава възможност няма да има :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Понеже бях инициатор на темата да кажа все пак как се развиха събитията при нас.

Благодарение на инфото от вас, осъзнахме че закупуване на билети на ниски цени по интернет, е мисия невъзможна поне за нас. Така че, предприехме по план Б и се разтърсихме за познати, живеещи в Германия и имащи абонамент за мачовете на Борусия. В крайна сметка този вариант беше по-лесен и се сдобихме с желаните билети на цена 45 евро. Малкият ще ходи на мач :) .

Оказа се, че освен изискването на какъв мач да се присъства, имало значение и в коя агитка ще се седи. Хлапето не искаше и да чуе да седи в агитката на Херта. Успяхме и с това и познатите ми ще седят в агитката на Борусия Дортмунд.

Мисията е изпълнена на 100%.

Благодаря за информацията, без магеланци нямаше да успеем. :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 11 месеца по-късно ...

Привет! Който има желание да посети мача между Борусия и Байерн за Суперкупата на Германия на 14 август цените почват от 30 евро - http://www.viagogo.de/Sport-Tickets/Fussball/DFL-Supercup-Karten/E-1781704

Явно като е организирано от федерацията, абонаментните карти не важат и цената е отлична. За съжаление полета на 14 е доста скъп с Wizz, а на 15 летя за друга дестинация и ще ми е натоварено... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.