Прескочи до съдържание

Visa Entropay - за и против


Препоръчани мнения

При плащане с Visa Entropay, когато се изисква да се попълни "име на притежателя на картата, така както е изписано на картата" какво трябва да напиша, при положение че на картинката в акаунта ми във Visa Entropay на "картата" пише "ENTROPAY USER" ?

 

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

Същото-"ENTROPAY USER"  :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен е добре да напишеш името на титуляра, тоест твоето име и фамилия. Не знам доколко правят някаква проверка, но на моите физически банкови карти освен име и фамилия е изписано още и първата буква от презимето ми. Когато попълвам въпросното поле при плащане в интернет, задължително поставям и тази буква, дори когато полето е автоматично попълнено само с име и фамилия...

Връзка към коментар

Каквото име ти е удобно може да зададеш. :) Забелязам, че дори не искат имената на персона при плащане с Мастеркард, Дайнер  и Меаестро. :P

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

В полето притежател на картата се поставя "ENTROPAY USER" и това е достатъчно.Всичките ми плащания са ставали по този начин.

 

ОК, сигурно е така, щом казваш. Какво обаче правим в случай на оспорване на транзакция? Сумата се връща по сметка на "ENTROPAY USER"?

Връзка към коментар

Свързваш се със съпорта на entropay,а сумата се връща по индивидуалната ти entropay-сметка.Имах две оспорени плащания през opodo.de и възстановиха парите за няколко дни.

Връзка към коментар

ОК, сигурно е така, щом казваш. Какво обаче правим в случай на оспорване на транзакция? Сумата се връща по сметка на "ENTROPAY USER"?

Аз същото се чудех ...

Е, предполагам сумата се връща по сметката на карта № ....

 

.Имах две оспорени плащания през opodo.de и възстановиха парите за няколко дни.

А, ако не е тайна, каква беше причината за оспорването?

И по какъв канал комуникира с Entropay?

Връзка към коментар

 

А, ако не е тайна, каква беше причината за оспорването?

И по какъв канал комуникира с Entropay?

Взеха ми пари без да ми издадат билет. 

Писах им на : support@entropay.com

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Извинявам се , че повдигам стара тема, но някой още ползва ли entropay карта, не виждам в момента да има такса "закриване".

 

Ситуацията ми е, че се налага да пътувам всяка седмица sof-var-sof и само в opodo.de  цените са прилични, купих един билет през jetcost.com.co и .... дотам :), втория ми го отряза ( а и от там , мисля си струва при някакви по-далечни дестинации, за по-големи отстъпки да се води "борба" )

 

И сега в оподо през различните ip-та се въртят ниските цени през entropay или viabuy, та ако някой може да даде практически съвет, коя да ползвам - така или иначе, дори и цената на viabuy ще я избия при тези пътувания..

Връзка към коментар
преди 51 минути , georgebg каза:

Извинявам се , че повдигам стара тема, но някой още ползва ли entropay карта, не виждам в момента да има такса "закриване".

 

Ситуацията ми е, че се налага да пътувам всяка седмица sof-var-sof и само в opodo.de  цените са прилични, купих един билет през jetcost.com.co и .... дотам :), втория ми го отряза ( а и от там , мисля си струва при някакви по-далечни дестинации, за по-големи отстъпки да се води "борба" )

 

И сега в оподо през различните ip-та се въртят ниските цени през entropay или viabuy, та ако някой може да даде практически съвет, коя да ползвам - така или иначе, дори и цената на viabuy ще я избия при тези пътувания..

Viabuy е много скъпа за издаване и ,ако я блокират за 3 месеца след покупка или махнат отстъпките с нея, мисля ,че е по-добре с Entropay.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към коментар

Нещо още да изясня, което се появи в процеса на купуване на билет(и) и явно което не знаех - купих билет в opodo.de, следващия го отказа ... издадох нова виртуална и я заредих, но и нея отказа със същия аргумент, че е вече ползвана, накрая през edreams.de, след солидна смяна на ип-та, за да се получи комбинация от най-ниска цена + entropay, с втората карта мина купуването на билет наобратно ( поне за тази дата ще се прибера :) ). 

Правя няколко извода и предположения:

- всички карти от един акаунт на entropay ги разпознават като една

- трябва да минат ? (3) месеца, за да може пак да се купува с тях

- какво би се случило , ако създам друг entropay акаунт , не задължително фалшив (примерно на мой близък), но го заредя със същата кредитна карта ?

 

Извинявам се предварително, но явно късно откривам топлата вода, и целта ми е да предположа колко е гореща, преди да съм се опарил ;) 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 3 часа, georgebg каза:

Правя няколко извода и предположения:

- всички карти от един акаунт на entropay ги разпознават като една 

- трябва да минат ? (3) месеца, за да може пак да се купува с тях

- какво би се случило , ако създам друг entropay акаунт , не задължително фалшив (примерно на мой близък), но го заредя със същата кредитна карта ?

вероятно разпознава името на картодържателя, а не че са от един акаунт на entropay. В тази връзка, карта на друго име би трябвало да минава, без значение, че си я заредил от същата кр. карта (за това последното не мога да се подпиша, просто така предполагам)

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 10 минути , Фичо каза:

Да няма пак някъде далавера с ентропейката? :smile3:

"1. www.opodo.ch - смъква цените на билетите на полетите на Bulgaria Air (както еднопосочни, така и двупосочни по един и същи начин) с CHF 18 (или с EUR 15). Плащането е с Visa Entropay. Доста хора трябва да имат такива виртуални карти, а тези които нямат - могат лесно да си направят на https://entropay.com/.

2. www.opodo.at - намалява цените на билетите на полетите на Bulgaria Air (и не само, става и за Wizzair и други) с EUR 10-20. Плащането отново е с Visa Entropay."

Виж:

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , Таньо каза:

 Доста хора трябва да имат такива виртуални карти, а тези които нямат - могат лесно да си направят на https://entropay.com/.

Но и нека всеки да има предвид таксите !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Фичо каза:

Но и нека всеки да има предвид таксите !

Точно за това е и питането ми по горе:

Някой пробвал ли е да зареди с банков трансфер от сметката на Револют ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Branko каза:

Някой пробвал ли е да зареди с банков трансфер от сметката на Револют ?

А как банков трансфер, като Entropay e само карта, без сметка? :rolleyes:

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте!

 

Вчера купих билет на България Еър през сайт посредник с Entropay и все още ми показва pending authorization и не мога да си проверя резервация на сайта на авиокомпанията. Това нормално ли е?

Връзка към коментар
На 5.10.2018 г. в 12:02, damyang каза:

Здравейте!

 

Вчера купих билет на България Еър през сайт посредник с Entropay и все още ми показва pending authorization и не мога да си проверя резервация на сайта на авиокомпанията. Това нормално ли е?

По-скоро не е въпрос на entropay това, а на посредника. В повечето случаи просто се притесняваш излишно и трябва  мине време и си получаваш и билет, и всичко. Почти съм сигурен, че вече си го получил 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.