Прескочи до съдържание

Visa Entropay - за и против


Препоръчани мнения

Като си прави ентропей,с дебитна или кредитна я зарежда,защото при мене с дебитна отново не ми дава това за 1 евро дс е оторизирам

Човек и добре да живее накрая си прави Entropay...

 

Трябваше ми един Wizz билет, който се показа най-евтино през jetcost.de->opodo.de (€40 на страницата на Wizz спрямо €23.50 при плащане с Entropay с включени 4.95% за прехвърляне на пари по виртуалната карта).

 

Та и аз се пречупих :) Въпреки дразнещите такси при закриване или неизползване на картата за период от 6 месеца.

Връзка към коментар

Това къде го видя, че не го намирам? Чета на https://secure2.entropay.com/static/pages/terms.charges.html че има такса €4.50 за закриване на Entropay акаунта.

 

 

Едното евро къде се връща - в Entropay акаунта или обратно по кредитната карта, ползвана за плащането?

 

Тези такси не ги бях забелязъл. Супер дразнещо. 6 месеца неактивност - 3.75 евро. Закриване на акаунт 4.50евро. Май ще си премисля отново ползите и вредите от тази ентропей.

 

Иначе едното евро се връща в КК

Връзка към коментар

Като си прави ентропей,с дебитна или кредитна я зарежда,защото при мене с дебитна отново не ми дава това за 1 евро дс е оторизирам

 

С кредитна, нямах никакъв проблем с оторизацията. Но четох, че с дебитна карта често не ставало.

 

Тези такси не ги бях забелязъл. Супер дразнещо. 6 месеца неактивност - 3.75 евро. Закриване на акаунт 4.50евро. Май ще си премисля отново ползите и вредите от тази ентропей.

 

Иначе едното евро се връща в КК

 

Нали - и виж колко удобно са скрити тези такси на по-забутаната страница. Наистина е дразнещо. Не че са колосални суми, но въпроса е по-скоро принципен. Явно това е част от уловката :)

 

В чест на истината ако с Entropay се вземат 2 или повече билета с добра отстъпка тогава се избива и таксата за закриване на акаунта.

 

Иначе 100% ли си сигурен, че едното евро се връща в кредитната карта, а не в Entropay баланса? Имам бегъл спомен за съобщение, че май в акаунта ти го връщат, а не по кредитната карта.

Връзка към коментар

Явно с дебитни карти не става,защото пробвах няколко и не ми ги дава да ги оторизирам,а може и нарочно да са го направили така за да не си закриеш картата и да не им плащаш тези такси за закриване и за 6 месеца неактивност

Връзка към коментар

Явно с дебитни карти не става,защото пробвах няколко и не ми ги дава да ги оторизирам,а може и нарочно да са го направили така за да не си закриеш картата и да не им плащаш тези такси за закриване и за 6 месеца неактивност

 

Надали е заради това. Ако решиш да ги прецакаш винаги можеш да си закриеш кредитната карта и пак няма да им платиш тези такси. По-скоро е някакво друго ограничение, но нямам идея какво.

Връзка към коментар

Всички тези неща сме ги дискутирали още на първата страница в темата - има си ги открай време.

Аз точно заради тези такси си бих камшиците преди години.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Всички тези неща сме ги дискутирали още на първата страница в темата - има си ги открай време.

Аз точно заради тези такси си бих камшиците преди години.

 

Естествено, просто всичко е въпрос на сметка. Както казах - ако вземеш 2 или повече билета с добра отстъпка и после закриеш акаунта пак си на далавера, въпреки таксите.

Връзка към коментар

 

 

Иначе 100% ли си сигурен, че едното евро се връща в кредитната карта, а не в Entropay баланса? Имам бегъл спомен за съобщение, че май в акаунта ти го връщат, а не по кредитната карта.

 

Да, в КК го връщат 100%

Връзка към коментар

Иначе съпорта им е бърз. Питах ги какво означава inactivity за 6 месеца. Отговорът им дойде след около 7 минути.

Dear Radoslav,

Inactivity means when no transactions are being made to and/or from the virtual card, please note that just logging in to your account does –not- count as activity.

Should you require further assistance please do not hesitate to contact us.

Best Regards,
George
Customer Support

Връзка към коментар

Остава да ги питаме дали местене на 1 евро от една виртуална карта в друга (0.15евро) на 6 месеца се счита за транзакция? Или пък по-добре да не ги питаме  :wizard:

 

Аз обаче се чудя защо на мен не са ми искали да си верифицирам картата - направих си акаунт, вкарах 22 евро, купих си билет - всичко това за около 5 минути.

Редактирано от adreno
Връзка към коментар

Аз обаче се чудя защо на мен не са ми искали да си верифицирам картата - направих си акаунт, вкарах 22 евро, купих си билет - всичко това за около 5 минути.

 

И при мен беше така. При първоначалното зареждане на акаунта (когато го създаваш) не е нужна верификация. Ако решиш обаче да вкараш отново пари ще поиска да провери картата.

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към коментар

Добре де, не може ли да внесеш точно колкото ще ти струва билета, купуваш и си на 0. После не те интересува активност, като ти потрябва картата пак. Или ще ти искат пари, въпреки че си на 0?

Връзка към коментар

A какъв тип ти е акаунта - Starter, Basic или Premier?

 

Беше Starter. Сега вече е Basic.

Добре де, не може ли да внесеш точно колкото ще ти струва билета, купуваш и си на 0. После не те интересува активност, като ти потрябва картата пак. Или ще ти искат пари, въпреки че си на 0?

 

Ако 6 месеца нямаш активност по сметката те таксуват €3.75, дори и баланса да ти е нулев. Не забравяй, че имат данните на картата ти.

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към коментар

И аз с виза електрон само че дебитна пробвах да си отворя акаунт но ми иска верификация а сумата която вкарах беше 50 евро,но когато говорих с оператор на банката ми казаха че от ентропей ги блокират и затова не може да си ги прехвърля парите при тях,а като писах на съпорта им те ми отговороха че системата им била автоматизирана и да съм пробвал с банков превод което не ме устройва,а и аз точно това исках да направя да сложа точно сумата която ми трябва за закупуването на билетите и след това да си закрия картата.

attachicon.gifentropay.PNG

 

Картата се вижда каква е, май повечето тук имат подобни  :lol:

твоята дебитна или кредитна е?
Връзка към коментар

 

Едното евро къде се връща - в Entropay акаунта или обратно по кредитната карта, ползвана за плащането?

 

В кредитната карта използвана за плащането.Имам го в извлечението.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При мен няма проблем със зареждането на сума от дебитна карта Виза Електрон на ТИМ Банк.  Никакви верификации и подобни. Кво като имат неква такса от 5-6 евро за неактивност или закриване на карта. С тази карта спестих над 100-200 евра за билети, както и 50евра за безсмисленото Уиз членство. :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

При мен няма проблем със зареждането на сума от дебитна карта Виза Електрон на ТИМ Банк.  Никакви верификации и подобни. Кво като имат неква такса от 5-6 евро за неактивност или закриване на карта. С тази карта спестих над 100-200 евра за билети, както и 50евра за безсмисленото Уиз членство. :)

 

Въпросът е, че тези таксички са сравнително прикрити и повечето хора явно не ги забелязват. Ако някой си прави акаунт само заради покупката на 1-2 билета накрая може да не му излезне сметката. При повече билети е ОК. Просто е хубаво да се знае всичко предварително.

 

А като говорим за спестяване... аз вече минах над 1000 спестени евро, но не с Entropay :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре де, каква логиката и дали кранчето няма да секне, след като плащаш по 7 евро на билет, както е в моя случай, а Виц да пишат 25 евро цена на билет + резервационна такса?

Връзка към коментар

Добре де, каква логиката и дали кранчето няма да секне, след като плащаш по 7 евро на билет, както е в моя случай, а Виц да пишат 25 евро цена на билет + резервационна такса?

 

Няма логика, а виждаш, че кранчето се мести по тръбата в наша полза. :)

Връзка към коментар

Добре де, каква логиката и дали кранчето няма да секне, след като плащаш по 7 евро на билет, както е в моя случай, а Виц да пишат 25 евро цена на билет + резервационна такса?

 

Логиката е, че по този начин по-непопулярните карти си правят добра реклама и зарибяват нови хора за техните услуги. Бих предположил, че картовият оператор поема разликата в цената на билетите, а сайтовете излизат с най-ниски цени в резултатите на търсачките и това е тяхната печалба.

 

Като гледам следващият "хит" ще бъде картата Viabuy, която почнаха да я пробутват на все повече места (където доскоро схемата беше с Entropay).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Логиката е, че по този начин по-непопулярните карти си правят добра реклама и зарибяват нови хора за техните услуги. Бих предположил, че картовият оператор поема разликата в цената на билетите, а сайтовете излизат с най-ниски цени в резултатите на търсачките и това е тяхната печалба.

 

Като гледам следващият "хит" ще бъде картата Viabuy, която почнаха да я пробутват на все повече места (където доскоро схемата беше с Entropay).

 

Онзи ден и гледах и аз условията, ама таксата за издаване е доста сериозна - 89.70 евро.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.