Прескочи до съдържание

Куба, Доминиканската република и Хаити


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

Здравко Ангел

Значи ето как ни се получава на нас и ще помоля за съвет в първата част на пътуването.

 

01.02 - София - Куба (с Аерофлот)

02.02 - 16.02 - Куба (полет от Хавана до Санто Доминго с Cubana)

17.02 - 20.02 - Доминиканска република (полет от Санто Доминго до Гваделупа с Air Caribes)

21.01 - 22.02 - Гваделупа

22.02 - 28.02 (круиз) Гваделупа - Санта Лусия - Барбадос - Тринидад и Тобаго - Доминика - Гренада - Мартиника - Гваделупа

29.02 - Гваделупа - Париж

 

Та споделете как да разпределим времето между Куба и Доминиканската република. Дали да е 14 - 3, или предлагате по-разумно разпределение?

Благодарности!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ти вече всичко си планирал, тъкмо видях ето тази промоцийка тук

Аз малко се отнасям с пренебрежение към Доминиканската република, не знам защо. Струва ми се, че с нищо няма да ме впечатли. Иначе офертата си е яка, като си я комбинираш с някой остров... На нас всъщност най-важна ни е Куба и покрай нея останалите неща творим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз малко се отнасям с пренебрежение към Доминиканската република, не знам защо. Струва ми се, че с нищо няма да ме впечатли. Иначе офертата си е яка, като си я комбинираш с някой остров... На нас всъщност най-важна ни е Куба и покрай нея останалите неща творим.

Аз като гледам вие имате доста време, ние повече от 2 седмици не може да се измъкнем. Така,че евентуална комбинация при нас ще е Куба+Мексико или круиз за 7 дни с престой на някой остров от още 7 дни...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Куба и Мексико за 14 дни, няма да ви стигнат, ако ходите и покрай Мексико сити, става само за Юкатан. По темата, за мен 14 дни в Куба са много, но има хора били и по 20 и не са им били много....Аз бих ги разделила по-малко за Куба и повече от 3 дена за Доминиканската република.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел
Публикувано: (редактирано)

Куба и Мексико за 14 дни, няма да ви стигнат, ако ходите и покрай Мексико сити, става само за Юкатан. По темата, за мен 14 дни в Куба са много, но има хора били и по 20 и не са им били много....Аз бих ги разделила по-малко за Куба и повече от 3 дена за Доминиканската република.

А може ли да дадеш някакви насоки за Доминиканската, ако останем 5 дни например, как да разпределим нощувките.

 

Аз като гледам вие имате доста време, ние повече от 2 седмици не може да се измъкнем. Така,че евентуална комбинация при нас ще е Куба+Мексико или круиз за 7 дни с престой на някой остров от още 7 дни...

И аз си мисля, че ако сте 7 дни в Куба, 7 за Мексико ще са ви малко. Аз Мексико съм го оставил за самостоятелен трип към 3 седмичен.

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм ходила в Доминиканската за съжаление и не мога да дам инфо за там, мога само за Куба, но тук има много хора, които са ходили и Ива, която живее там, така, че ще ви кажат каквото трябва.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А може ли да дадеш някакви насоки за Доминиканската, ако останем 5 дни например, как да разпределим нощувките.

 

И аз си мисля, че ако сте 7 дни в Куба, 7 за Мексико ще са ви малко. Аз Мексико съм го оставил за самостоятелен трип към 3 седмичен.

Това е само груб план, като си мислех 8-9 Куба и другите за Мексико, по скоро Канкун например... За сега на първо място ми е Австралия, кандидатсваме за виза и ако ни откажат тогава евентуално ще мисля Карибския басейн и наоколо ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Това е само груб план, като си мислех 8-9 Куба и другите за Мексико, по скоро Канкун например... За сега на първо място ми е Австралия, кандидатсваме за виза и ако ни откажат тогава евентуално ще мисля Карибския басейн и наоколо ;)

Горе-долу се движим паралелно :) Ние в последния момент се отказахме от Австралия и се насочихме към Карибите. После ще се разменим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Горе-долу се движим паралелно :) Ние в последния момент се отказахме от Австралия и се насочихме към Карибите. После ще се разменим.

Хи хи, да ще обменяме опит, редуваме се ние, първо вие в Ставангер, след вас и ние и т.н та накрая според визата може и да се засечем на Карибите на някой круиз да обсъдим бъдещо Австралийско пътуване ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет от Доминикана!

В Санто Доминго ли кацате? Санто Доминго е по средата между Пунта Кана и полуостров Самана. Днес се върнах в Пунта Кана след 5 дена в Самана и съм още под впечатленията оттам. Беше страхотно!

В Пунта Кана е активна почивка в хубави хотели с хубава храна. Зависи какво търсите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ива, а в Самана за какъв тип туризъм е подходящо? Предполагам също за активна почивка както в Пунта Кана. Случайно попаднах на снимки от Самана, много красиво...

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Привет от Доминикана!

В Санто Доминго ли кацате? Санто Доминго е по средата между Пунта Кана и полуостров Самана. Днес се върнах в Пунта Кана след 5 дена в Самана и съм още под впечатленията оттам. Беше страхотно!

В Пунта Кана е активна почивка в хубави хотели с хубава храна. Зависи какво търсите.

Кацаме в Санто Доминго. Значи препоръчваш Самана? Ние активна почивка не търсим. Искаме повече разходки и разни интересни места. Последно си мислим за 5 дни в Доминиканската република, как би ги разпределила?

Връзка към мнение
Здравко Ангел
Публикувано: (редактирано)

Пътуването из Карибите е потвърдено от днес :) Оформят ни се едни 20 дни за Куба и Доминиканската република и се чудим дали да не включим и Хаити. Знам, че не е топ дестинация и почти никой не ходи там, но като се разрових открих доста интересни места. Има и автобуси от Санто Доминго по два пъти на ден. Не ни трябват визи. Водят държавата за опасна, но те и Хондурас и Салвадор ги водят опасни, пък ние си скитахме по една седмица надлъж и нашир и хората бяха много приятелски настроени. Та се чудим дали да не разпределим дните така - 10 дни в Куба, 5 в Доминиканската и 5 в Хаити. Някой някакви предложения и препоръки да даде?

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Травеолани

В Хаити не съм ходила, но e честа спирка на круизните кораби.

 

Ето три поста за Хаити на една блогърка, преди месец беше там, снимките й са невероятни:

 

http://hopeengaged.blogspot.ca/2015/06/port-au-prince-haiti.html

http://hopeengaged.blogspot.ca/2015/06/im-back-from-haitia-few-pics.html

http://hopeengaged.blogspot.ca/2015/06/a-little-haitian-history.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пътуването из Карибите е потвърдено от днес :) Оформят ни се едни 20 дни за Куба и Доминиканската република и се чудим дали да не включим и Хаити. Знам, че не е топ дестинация и почти никой не ходи там, но като се разрових открих доста интересни места. Има и автобуси от Санто Доминго по два пъти на ден. Не ни трябват визи. Водят държавата за опасна, но те и Хондурас и Салвадор ги водят опасни, пък ние си скитахме по една седмица надлъж и нашир и хората бяха много приятелски настроени. Та се чудим дали да не разпределим дните така - 10 дни в Куба, 5 в Доминиканската и 5 в Хаити. Някой някакви предложения и препоръки да даде?

Аз не съм ходила, но, ако се запътя натам, няма да пропусна. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел

В Хаити не съм ходила, но e честа спирка на круизните кораби.

 

Ето три поста за Хаити на една блогърка, преди месец беше там, снимките й са невероятни:

 

http://hopeengaged.blogspot.ca/2015/06/port-au-prince-haiti.html

http://hopeengaged.blogspot.ca/2015/06/im-back-from-haitia-few-pics.html

http://hopeengaged.blogspot.ca/2015/06/a-little-haitian-history.html

Много ти благодаря за този блог! Снимките наистина са страхотни. Ще й пиша на тази Кейти, дано да отговори, мисля, че може да даде добри съвети и освен това да ни свърже с тези гидове, които са я развеждали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Травеолани

Много ти благодаря за този блог! Снимките наистина са страхотни. Ще й пиша на тази Кейти, дано да отговори, мисля, че може да даде добри съвети и освен това да ни свърже с тези гидове, които са я развеждали.

 За нищо, радвам се че мога да помогна индиректно. Да пиши й, предполагам ще ти отговори - толкова е мила и любезна (на мен винаги ми отговаря на коментарите :).

 

Да добавя - мисля че тази Kathrine, за която пише че е била тур гайд, е приятелката й, при която беше на гости. Незнам дали всъщност работи като екскурзовод, но ти питай все пак.

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако разбереш пиши как е с транспорта до там от другите карибски острови. Обикновено това е доста сериозна пречка, вътрешните полети са на космически цени. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ако разбереш пиши как е с транспорта до там от другите карибски острови. Обикновено това е доста сериозна пречка, вътрешните полети са на космически цени. 

Ама аз мисля да ходим от Доминиканската с автобус и после да си се върнем с автобус до Санто Доминго, защото нашият полет е Санто Доминго - Гваделупа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Хаити може да ти даде информация нашата резидентна Магеланка-Доминиканка Iva_a .

Аз не бих се доближил на по-малко от километър от границата им .. не е моята тръпка да ме гледат като ходещ портфейл.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Здравко Ангел

За Хаити може да ти даде информация нашата резидентна Магеланка-Доминиканка Iva_a .

Аз не бих се доближил на по-малко от километър от границата им .. не е моята тръпка да ме гледат като ходещ портфейл.

Ива съветва какво да правим в Доминиканската, ама ще я попитам и за Хаити. Ами ние вече попрочетохме някои неща и със сигурност ще отидем до Хаити. Ще видим сега и Кейти с блога какво ще каже, обаче хората, които са ходили са много впечатлени. Пишат, че не е никак туристическо, а хората са резервирани към чужденците, но това на нас не ни пречи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кацаме в Санто Доминго. Значи препоръчваш Самана? Ние активна почивка не търсим. Искаме повече разходки и разни интересни места. Последно си мислим за 5 дни в Доминиканската република, как би ги разпределила?

Позабавих се с отговора, но имах гости... Зависи какво търсиш. Ако искаш да си починеш, да се поизлежаваш лежерно на плажа с коктейл и да ядеш хубаво, то иди на Пунта Кана. Не е никак лошо. Ако искаш гледки - Самана е мястото. Неудобството е, че гледките са разхвърляни из полуострова, а предвижването е приключение. На градски транспорт не може да се разчита. Може би кола под наем. И пак сами не знам дали ще се оправите. Аз ходя там за пореден път и онзи ден ни заведоха на два плажа, за които и не подозирахме, че съществуват. На единия даже ни пуснаха, защото ни водеше местен. Намира се на края на едно село. Освен това не съм сигурна, че е съвсем безопасно за двама бели туристи. Има вариант да се ситуирате в Лас Теренас и с кола да обикаляте по известните плажове, да качите водопада Ел Лимон, да отидете до Кайо Левантадо. Има варианти, които са безопасни, а полуострова наистина е много красив.Пращам ти няколко снимки от онзи ден да добиеш представа. С телефона са, но все пак се вижда.

post-1273-0-12827800-1437872707_thumb.jpg

post-1273-0-14729600-1437872815_thumb.jpg

post-1273-0-59421900-1437872869_thumb.jpg

post-1273-0-32099500-1437872935_thumb.jpg

post-1273-0-96452200-1437873207_thumb.jpg

  • Харесвам 18
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Позабавих се с отговора, но имах гости... Зависи какво търсиш. Ако искаш да си починеш, да се поизлежаваш лежерно на плажа с коктейл и да ядеш хубаво, то иди на Пунта Кана. Не е никак лошо. Ако искаш гледки - Самана е мястото. Неудобството е, че гледките са разхвърляни из полуострова, а предвижването е приключение. На градски транспорт не може да се разчита. Може би кола под наем. И пак сами не знам дали ще се оправите. Аз ходя там за пореден път и онзи ден ни заведоха на два плажа, за които и не подозирахме, че съществуват. На единия даже ни пуснаха, защото ни водеше местен. Намира се на края на едно село. Освен това не съм сигурна, че е съвсем безопасно за двама бели туристи. Има вариант да се ситуирате в Лас Теренас и с кола да обикаляте по известните плажове, да качите водопада Ел Лимон, да отидете до Кайо Левантадо. Има варианти, които са безопасни, а полуострова наистина е много красив.Пращам ти няколко снимки от онзи ден да добиеш представа. С телефона са, но все пак се вижда.

attachicon.gifIMG_20150314_111234.jpg

attachicon.gifIMG_20150312_193411.jpg

attachicon.gifIMG_20150314_125318.jpg

attachicon.gifIMG_20150313_114857.jpg

attachicon.gifIMG_20150314_113118.jpg

Добре, значи ще заменим Пунта Кана със Самана. Нашият план засега е следният - кацаме в Санто Доминго на обяд, ще пренощуваме там и на другата сутрин в 9 хващаме автобус за Порт-о-Пренс. Оставаме 4 дни в Хаити и след това се връщаме с автобус до Санто Доминго, където пак ще пренощуваме. И на сутринта вече може да тръгнем към Самана. Някой тук беше описал как се стига с автобус, ще го открием. Значи да се ситуираме в Лас Теренас. Водопадът Ел Лимон изглежда чудесно. Няма да шофираме, ама гледам, че има доста организирани турове, ако не се справим самостоятелно, ще се възползваме от някой дневен тур. Така като следя дните май ще ни остане време за 2 нощувки в Самана, за да се върнем последния ден отново в Санто Доминго, откъдето ни е полета за Гваделупа. А в Санто Доминго нещо, което може да пропуснем, защото го няма в пътеводителите?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.