Прескочи до съдържание

Хавана за нова година


Препоръчани мнения

А де? :) Не излизат въобще резултати с Хавана, независимо от кое летище. Ще трябва ръчно да провериш авиокомпаниите, които обслужват. Проверих KLM, но цените са умопомрачителни - над 1100 евро за този период. Но може да поразцъкаш от някое друго голямо европейско летище, примерно от Амстердам, Лондон и Париж как ще са офертите. 

 

KLM, Air France, Air Europa летят до там, за други европейски компании наизуст не се сещам. Покрай нова година може да има и чартърни оферти също...

Връзка към коментар

Аз погледнах Ер Франс (ако нямаш проблем да летиш с тази а/к от/до Америка) - около 700 евро с доста добри трансферни времена

 AF1071 07:20 София 09:20 Париж (CDG) 17ч40 Bulgaria Air pixtrans.gif    

AF946 13:40 Париж (CDG) 19:00 Хавана   Air France

 

AF941 18:35 Хавана 08:25+1 Ден Париж (CDG) Air France Economy pixtrans.gif  

AF1070 10:20+1 Ден Париж (CDG) 14:05+1 Ден София   Bulgaria Air Икономична  

Редактирано от akair
Връзка към коментар

Следи на сайта на Thomson - от Манчестър до Варадеро (easyJet имат директни полети София - Манчестър);

или от Лондон до Holguin (от София до Лондон варианти много).

В момента на сайта им разписанието е до ноември, затова ти писах да ги следиш - като излезе разписанието им за зимата. Може да има изгодни цени.

 

сайта на Thomson http://flights.thomson.co.uk/en/index.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за идеите  :)  Ще поровя, да видя какво ще излезе. От това, което съм гледала преди съм останала с впечатление, че през Москва с Аерофлот е най-евтино... Не знам как е сега, но ми стана изключително странно, че ITA не изкарва никакви резултати до Хавана... Ер Франс за 700 евро звучи много добре като цена.

Връзка към коментар

От това, което съм гледала преди съм останала с впечатление, че през Москва с Аерофлот е най-евтино... 

И аз първо за Аерофлот се сетих, но като проверих за твоите дати, излязоха цени от ок. 1600 евро двупосочно, и затова се отказах да го предлагам. Явно и там са се повлияли от "алтуализирането" на цените в световен мащаб. ;)

Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Аз съм новак тъй че може да не помогна много ама Аерофлот тука изглежда "по-тънко" ако мога да го нарека така:

 

http://www.flybulgaria.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%85%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0.html

Връзка към коментар
Flights from Brussels to Varadero (Cuba) or Cancun (Mexico) for only €335 - round trip incl. taxes and 25kg's free luggage

от http://www.holidaypirates.com/flights/flights-from-brussels-to-varadero-cuba-or-cancun-mexico-for-only-eur315-round-trip-incl-taxes-and-25kgs-free-luggage

Знам, че не е за тези дати, около нова година няма да има толкова ниски цени, а и доста хора от форума следят този сайт и може би излишно пускам това, но все пак да покаже потенциала на дестинацията.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Повечето търсачки са базирани в USA, та заради ембаргото не показват резултати до Куба.

Ползвайте европейска базирана търсачка skyscanner, trip.bg. Цените с Аерофлот са най-ниски, но връзките кошмарни.

Сега не знам как е на Шереметиево след ремонта, но преди това беше много неприятно летище за нощуване, а заради визите нямаш и избор (Освен транзитния хотел на летище, който беше зверски overpriced).

Вариантите от wilks са много приятни, обаче истински добрите цени излизат в последната минута.

Връзка към коментар

След стабилни проучвания вчера бях "принуден" да букна 10 дни Аll Inclusive за Варадеро за ноември с директен полет Мюнхен-Варадеро с Air Berlin за по-малко от 1200 евро целия пакет. София-Мюнхен по това време на годината е 130 евро. Куба се оказва, че е една от дестинациите, ако си правиш сам всичко (каквито намерения имах) и става зверски дебело. Самият билет Мюнхен-Варадеро с Air Berlin е малко под 1000 евро на сайта на авиокомпанията, а AI пакета е 1165 през тур. агенцията!! Не знам как става този номер 165 евро да излиза 10 дни AI, при условие, че това е цена за ден два, ако букваш директно хотела. Не съм фен на AI, но в случая го използвам за осигурен покрив, а през повечето време ще съм в движение. Иначе Air Europa, Condor, Air Berlin и Virgin возят стабилно до там от към полети, но "човешки цени" няма.

Гледах някаква венецуелска авиокомпания да вози на почти половин цена през Мадрид, но с печален safety records ..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вариантите от wilks са много приятни, обаче истински добрите цени излизат в последната минута.

Така е! От личен опит го знам и аз това. :)

На празнуването на един Хелоуин в Лондон преди 5 години попаднах точно на такава last minute оферта за Лондон - Варадеро (ако не бъркам курорта), за 10 или 12 дена пакет, за под 600 паунда всичко. Но ни дойде малко като гръм от ясно небе, нямахме никаква подготовка, и пропуснахме.

Така че края на октомври - началото на декември наистина изскачат приятни цени...който има нерви да изчаква, прекопава сайтовете, и дебне  за големия улов ;)

Връзка към коментар

Така е! От личен опит го знам и аз това. :)

На празнуването на един Хелоуин в Лондон преди 5 години попаднах точно на такава last minute оферта за Лондон - Варадеро (ако не бъркам курорта), за 10 или 12 дена пакет, за под 600 паунда всичко. Но ни дойде малко като гръм от ясно небе, нямахме никаква подготовка, и пропуснахме.

Така че края на октомври - началото на декември наистина изскачат приятни цени...който има нерви да изчаква, прекопава сайтовете, и дебне  за големия улов ;)

 

Края на март и април също изкачат много добри оферти от Лондон

Връзка към коментар

Благодаря на всички за идеите  :)  Ще поровя, да видя какво ще излезе. От това, което съм гледала преди съм останала с впечатление, че през Москва с Аерофлот е най-евтино... Не знам как е сега, но ми стана изключително странно, че ITA не изкарва никакви резултати до Хавана... Ер Франс за 700 евро звучи много добре като цена.

ITA. KAYAK ,Букинга и много други където има от дългата ръка на чичо сам, все пак има ембарго върху КУБА/

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

В момента понеже правим една безумна екскурзия до Куба, най-евтино е от Истанбул пак с Аерофлот но няма тези престои от по 24 часа на Шереметиево, 1385лв - за момента си е най-добрата оферта до Куба с редовен полет.

 

SU 10DEC ISTSVO 0140 0650                 
SU  10DEC SVOHAV 1320 1715                
SU  17DEC HAVSVO   1930 1555+1            
SU 18DEC SVOIST 1940 2045               
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Края на март и април също изкачат много добри оферти от Лондон

Проверявам опции за края на април - началото на май. Къде да гледам за тези оферти? Сега намерих билет от Manchester до Hloguin за 1053 лева + 150 евро София-Ман. Кое реално е добра цена? Tърсих през skyscanner като задавах различни EU държави. Друг подход има ли?
Връзка към коментар

С Куба като цяло е деликатно положението, защото повечето американски търсачки не изкарват полети заради ембарго. От европейските компании, ако не се лъжа, летят КЛМ и Аерофлот, може би и други. Та, не е зле на техните сайтове да хвърляш едно око.

 

Допълнителен нюанс е, че на там има много чартъри, за които не съм добре запознат, но със сигурност поглеждай http://condor.com също. 

 

Трети детайл са пакетните екскурзии от Западна Европа, които често са най-добрата сделка...но пък има допълнителен проблем, че се продават само за граждани на съответната държава. (холандците от Arke са така). 

 

Май не помогнах много :)

Връзка към коментар

Ние летяхме до Хавана април-май 2011г. през Мадрид с Cubana за 630 евро. Имаше и оферта с Aeroflot през Москва за 600 евро, но с нощувка в Москва (и респективно по-дълъг полет). По това време имаше и оферти на Thomas Cook директно до Варадеро, които заедно с полета до Лондон излизаха малко по-евтини, но ние искахме да поостанем и малко в Мадрид.

 

Жоре, защо Arke да са така? Тях ги дават често в Holiday Pirates със супер евтини оферти за Африка и Индия (7 дни в Гоа полупансион и полет от Амстердам за 290 паунда; 8 дни ол инклузив в Кения с полет от Амстердам за 600 евро), значи не са ограничени само за холандци. А и освен, че не е кой знае колко икономически оправдано, ми се струва и че по този начин нарушават правилата за общия пазар на ЕС и могат да отнесат някоя солидна глоба. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами точно в пиратите съм го засичал като изискване, не съм проверявал в детайли дали и защо е така. Мисля, че Арке са част от Туи и може би в различните държави си профилират екскурзийте...знам ли. 

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.